Skocz do zawartości

Random shit // REGULAR SEASON 12/13


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos wyjasnic dlaczego ktos kto byl najlepszym finisherem w rookie season w tym nie gra praktycznie p&r i wali jakis post up i jumperki co nie jest najmocniejsza strona i ogolnie w kazdym sezonie spada z poziomem?

Nie wiem czemu Evans jest taki *******, może to przez franchise Kings, a może przez to że jest głupi.

 

pure streetball? WTF? Właśnie Andre gra bez fajerwerków z kosmosy, a jest szalenie efektywny, nawet w takim wieku, w jakim jest.

Dla jednego piękna kobieta jest brunetką, a dla innego ma skośne oczy. Ja wolę fajerwerki które nie lecą 50 metrów w góre i dają wkurwę huku, tylko te stonowane, klasyczne, piękne - zimne ognie.

Andre Miller puszcza z pięć tych drugich co noc. Body control, head fake'i, pump fake'i ball fake'i i kupa innych zwodów, które mają prędkość żółwia ale masz rację, są szalenie efektywne. To podobna sytuacja gdy wpadasz na boisko streeballowe i przychodzi nagle koleś po 30ce w starych ciuchach jeszcze z czasów licealnych. Kiedy patrzysz jak się rozgrzewa to masz niezłą beczkę z jego staromodnego jumperka i braku kozła pod nogą, a kiedy gracie to nie potrafisz ocenić gdzie jest piłka i bijesz osiedlowy rekord skoków w miejscu nabierając się na każdy zwód.

Pure streetball - maximum efektywności minimum ruchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w tej kwestii mam zupełnie odmienne zdanie

Griffin wszedł do ligi z butami i wszyscy nagle zobaczyli demona, który skacze każdemu nad głową i robi jesień z przysłowiowej już doopy.

Teraz ogarnął się pod tym względem, że nie chce już wszystkiego ładować paką i skapnął się o co w tym wszystkim chodzi. Znacznie poprawił passing (eye-test), czyta obronę rywala i wybiera taką opcję która w danym momencie jest najlepsza. Plus to, że ma więcej ruchów tyłem do kosza i wciąż jest skuteczny pod deską.

No i druga podstawowa rzecz to support Clippers, teraz jest znacznie więcej ludzi do grania i cały atak nie opiera się na tym czy Griffin da z góry czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sie nie poprawil tylko zamienil. P&r to jedna z najefektywniejszych zagrywek i z cp3 powinien trzaakac po 25ppg. A na razie robi 4 pkt mniej a ts sie poprawil bo lepiej ft rzuca. Alley oopow praktycznie nie gra, ale Jordan dalej je wali. Po prostu wedlug mnie na sile pozbawil sie swojej najlepszej broni. A passing skill zajebiste mial juz w rookie season gdzie czasmi wygladal z court ision jak pg nrmalnie jak David Lee z tego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie poprawił FT, rzuca ich per36 znacznie mniej, na podobnej skuteczności, ale pewnie gdyby rzucał ich więcej, to też spadła by mu efektywność. W porównaniu do rookie season.

2. Zdobywa tylko 0,8 punktu per36 mniej grając w drużynie o zdecydowanie wolniejszym pace niż Clippers A.D. 2011.

 

Podobno Blake poprawił się w defensywie - nie wiem, mało widziałem Clippers, ale dlaczego LAC tak poprawiają się w obronie gdy nie ma go na parkiecie? Przede wszystkim kwestia rotacji i ławki, jak zawsze przy on/off, ale jak na dobrze broniącego zawodnika - a takie komentarze można było przeczytać i tutaj na stronie - ta różnica jest chyba zbyt duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jakie drużyny mistrzowskie albo z aspiracjami opierały swój atak i ich drugą-pierwszą opcją w ataku był koleś który bazował na alley-oopach?

Nie bylo do tej pory gracza, ktory byl taki dobry w alley oopach. A druzyn opierajacych gre na p&r i p&p na poziomie contendera bylo sporo - spurs suns mavs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Wizards na rozkladowke wzieli Rockets i maja ostatnio swietny bilans z druzynami z bilansem dodatnim (6-2), a zdecydowanie slabiej radza sobie ze slabymi ekipami (2-5). Przy obecnej formie sa w stanie stuknac kazdego we wlasnej hali. Ustabilizowana forme ma Bradley Beal, ktory od miesiaca daje 16-17 ppg na dobrej skutecznosci i moze jeszcze zawalczyc z Lillardem o ROTY.

 

W Houston dobrze wyglada rezerwowy playmaker Patrick Beverley, ktory przyszedl z Rosji, gdzie byl zdecydowanym liderem swojej ekipy i dawal rade w EuroCup. Teraz jest wartosciowym zmiennikiem dla Lina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Wizards na rozkladowke wzieli Rockets i maja ostatnio swietny bilans z druzynami z bilansem dodatnim (6-2), a zdecydowanie slabiej radza sobie ze slabymi ekipami (2-5). Przy obecnej formie sa w stanie stuknac kazdego we wlasnej hali. Ustabilizowana forme ma Bradley Beal, ktory od miesiaca daje 16-17 ppg na dobrej skutecznosci i moze jeszcze zawalczyc z Lillardem o ROTY.

 

W Houston dobrze wyglada rezerwowy playmaker Patrick Beverley, ktory przyszedl z Rosji, gdzie byl zdecydowanym liderem swojej ekipy i dawal rade w EuroCup. Teraz jest wartosciowym zmiennikiem dla Lina.

Ale ostatnio dobrze Motejunas wszedł. Jak pamiętam go z polskiej ligi to zazwyczaj był jednym z najlepszych zawodników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc jest super mlody i ma naprawde szeroki wachlarz zagran pod koszem, ostatnio on mial taki up and under move ala McHale i widzialem kilka tweetow o tym, to trener potem powiedzial, ze to nie jego zasluga, a litwin juz takie zagrania mial w swoim arsenale

 

moze beda z niego ludzie, oby tylko z czasem wiecej parkietu mogl powachac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griff pod każdym względem jest lepszy niż sezon dwa temu, jego obrona dalej pozostawia sporo do rzyczenia, ogólnie gośc powinien być większym "twardzielem" jeśli można to tak ująć, ale ogólnie idzie w dobrym kierunku, słowem z tymi alleyami to nie łapie o co chodzi, z dunkami też, gośc do tej pory jest najczęściej dunkującym graczem w nba Joradna wyprzedza pod tym względem, inna sprawa jak ładuje teraz te piłki, często po zagraniach 1on1, nie tak jak kiedyć kiedy musiał tą gałę albo dostać pod obręczą albo w kontrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.