Skocz do zawartości

ta lepsza drużyna z LA !!!


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuję trochę gościa z top 2 PFów, który w wieku 30 lat nie grał jak dotąd w playoffs ;]

Jo tam oj tam. Nie jego wina, że pół konkurencji połamanej.

 

@Chytry: Zach jest lepszy niż Griffin w tym sezonie. Ma full package w ataku, gdzie grubym dupskiem przepycha plebs a nie bazuje tylko na CP3 podawać na Slam Dunk (jak swojego czasu Amare). Staty to potwierdzają, więc pozwolisz, że nie będę wrzucał.

Griffin jest skuteczniejszy, w tym także na post-upach (214 akcji, 48% vs. 221 akcji, 45,6%), CP3 ich za niego nie kończy. Do tego lepiej podaje i broni. Zach oczywiście jest spoko, ale jego postrzeganie za bardzo opiera się na przedostatnim sezonie - to jakby oceniać Mayo przez pryzmat listopada 2012, gdzie rzucał 58% za 3 więc jest najlepszym niskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie to ma znaczenie czy grał w PO i ile?

Takie, że topowi zawodnicy grają w playoffs. Jeśli ktoś ma 30 lat i jak dotąd zawsze miał w maju wolne, to coś mi tu po prostu nie gra. Dlatego zawsze biorę ponad Lee Garnetta czy Bosha (chyba, że uważa ktoś ich za centrów, bo grają na tej pozycji w tym sezonie, ale wtedy do PFów powinniśmy zaliczać LeBrona i Melo, Duncan też ostatnio przynajmniej zaczyna mecze na PF przy Splitterze na centrze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, że topowi zawodnicy grają w playoffs. Jeśli ktoś ma 30 lat i jak dotąd zawsze miał w maju wolne, to coś mi tu po prostu nie gra. Dlatego zawsze biorę ponad Lee Garnetta czy Bosha (chyba, że uważa ktoś ich za centrów, bo grają na tej pozycji w tym sezonie, ale wtedy do PFów powinniśmy zaliczać LeBrona i Melo, Duncan też ostatnio przynajmniej zaczyna mecze na PF przy Splitterze na centrze).

Fakt dlatego teraz nie jest topem bo miał denną przeszłość bez play offów, teraz mógłby zrobić z KG czy Bosha swoje ... no pomińmy, ale nieznaczyło by to że jest obecnie najlepszy na swojej pozycji bo dotąd niegrał w play off. Dobra niechcesz w to wierzyć nie musisz, zaczekaj do kwietnia kiedy przyjdzie mu zagrac ten debiut wtedy będziesz mógł uwierzyć w jego skilsy.

 

ps. jak, gdzie ta połamana konkurencja, plus jak widze jak Lee gra obecnie to ciężko by mi było uwierzyć że jest jednym z lepszych, czy najlepszym bo taka cienizna na pozycji, a zresztą nawet gdyby to niech sobie będzie faktu to nie zmienia że gra rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli David Lee był najpierw fhuj overrated,a teraz jest underrated, to Josh Smith przeszedł podobną drogę tylko, że był mniej overrated a teraz jest fhuj underrated.

 

Hawks mają różne składy, różne zdrowie, ale zawsze jakoś wychodza na wierzch - raz bez Horforda, raz bez JJa - zawsze ze Smithem i w topie.

 

Zakładając, że pod nieobecność Dirka i Love'a w czołówce (kontuzje), Gasola (???) i przekwalifikowaniu się Duncana Bosha i KG to top PF w lidze tworzy grupa

Lee Zach Griffin Aldridge Smith DWest

(Melo i James grają PFa, ale bez przesady)

 

Myślę, ze wielu z nas nie docenia DWesta (najlepsza produkcja i +/- w najlepszej defensywie ligii) - zresztą od wielu lat wysoki poziom

 

Lee to mimo wszystko overachiever jak dla mnie, wpasował się idealnie w system i w sumie poza tegorocznym sezonem to wiele więcej aż tak dobrego o nim nie powiemy.

 

Aldridge może i zatrzymał się w rozwoju albo bardziej - nie zrobił oczekiwanych postepów - ale trzyma Blazers na poziomie 6-8seedu i regularnie od paru lat na podobnej produkcji.

 

Zach nie ma tak efektownego sezonu, ale nie zgadzam się że jest gorszy defensywnie od Griffina - Zach duuuużo się stara, wymusza sporo deflections, dobrze pomaga i jednak przejebanie się zastawia - mega postęp mentalny, passing-wise i defensywny od czasów JailBlazers, bo zbierał i pchał dupę świetnie, zawsze.

Zresztą Zacha najmocniejszą stroną chyba jest szybki przechodzenie z post up do face up i miotanie jumperków i running-hooków.

 

Griffin potencjalnie najlepszy, ale aż nie moge uwierzyć że jego obrzydliwe piruety wokół własnej osi przynoszą mu tak wysoki procent na post upie. W sumie dla mnie sukces Clippers to przede wszystkim zasługa Paula, dwa ławka - Barnes Bledsoe Crawford - a trzy dopiero Griffin.

 

jakbym miał układać ranking kogo pierwszego ustawiłbym w piątce w PO to:

 

Zach

Smith

Aldridge

Griffin

West*

Lee

 

nie wiem co Lee gra w PO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzemy "na PO", to ja biorę Dirka i mam wyjebane na to że nie grał w listopadzie i grudniu. Ale jeśli przyznajemy cukierki za dotychczasowy performance w sezonie to Griffin, Lee i Smith dostają najwięcej.

 

Aldridge może i zatrzymał się w rozwoju albo bardziej - nie zrobił oczekiwanych postepów - ale trzyma Blazers na poziomie 6-8seedu i regularnie od paru lat na podobnej produkcji.

Od jakiegoś czasu nie oglądałem Blazers, ale na początku sezonu miał takie shot selection jakby mu terroryści uprowadzili rodzinę i kazali miotać cegły z 20-22ft w każdej akcji. Nie pamiętam już cyferek, ale były z kosmosu (jeszcze jak jakiś dziennikarz pytał czemu idzie na rekord Guinessa w kategorii cegieł z 6-7 metrów, to powiedział, że nie zauważył), zresztą jak patrzę teraz na staty to ma TS o 0.3% niższy niż Brandon Jennings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz skąd masz takie staty? Bo ja widzę coś takiego :Blake Griffin: 17.6 pkt. na TS 55.5% z czego 65.4% są to assisted jaye. To co w pomalowanym ciska na prawie 72% FG ale 73% to assisted (głównie alleye). Na mid range jest średni a to w jego przypadku prawie same open looki (zwłaszcza 16-23 feet, których oddaje 4 próby na mecz). Zbiera osiem piłek na mecz a Treb prawie 16%. Zach Randolph: 16.7pkt. na TS 53.3% ale assisted ma niecałe 50%. Półdystans dużo lepszy . Z każdego miejsca ma dużo mniej assisted i ogólnie dostaje mniej open looków niż Blake. Zbiera 12 piłek a Treb ma 20%. Obejrzałem ponad 20 spotkań Grizzlies w tym sezonie a nie całe 10 Clippers i faktycznie myślałem, że Zach jest efektywniejszy ale dalej nie zmienia to faktu, że lepiej zbiera, lepsze passing skills a w ataku większy repertuar i zagrożenie mid range. Co do obrony to nie wiem jak porównać poza widzianymi meczami (postawiłbym ich na tej samej półce) bo jakoś tutaj nie znam dobrych/odpowiednich statów przy individual defense. Jeśli masz to poratuj. @Karpik: No ale rozmawiamy o tym co aktualnie w lidze a nie overall. Idąc twoim tokiem rozumowania to najlepszymi pg są Parker i Billups bo mają Finals MVP a CP, Nash, Deron czy reszta nie są godni im zawiązać rzemyka u sandała bo nie byli nawet w finałach, więc co to za zawodnicy? Aktualnie Lee gra zajebistą koszykówkę a to czy utrzyma taki poziom to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffin grał, grał i grał, a jak przyszło co do czego to w 4 kwarcie para McRoberts/Vucevic robiła pod koszem co chciała. Do tego świetne mecze Reddicka i Afflalo i Clippers przegrywają wygrany mecz.

BLake zagrał w 4 kwarcie 5 minut... to był błąd del negro bo powinien spędzić jakieś 3/4 więcej i powinno być granie na niego jeżeli dobrze mu szło... wrzucanie granta hilla w 4 kwarcie nie grając nim wczesniej prze 3 kwarty i biorąc pod uwagę ze to jego 1 mecz od kwietnia to też super pomysł... LAC zjebali na własne zyczenie plus redick w końcówce zachował zimną krew i efekt jest jaki jest.

 

Dobrze ze nie było 11 porażek z rzedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak a odniesiesz się do mojego postu, gdzie podałem na czym opieram swoje zdanie w kwestii Zach czy Blake? %assisted, midrange, zbiórka, ewentualna obrona plus crunch time, gdzie chyba zgodzi się, że Randolph>Griffin. Po prostu ja nie widzę tych przewag Griffina ani oglądając mecze ani w statach (możliwe, że źle z nich korzystam albo biorę pod uwagę złe staty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc Zach to czołówka PFs, ale Griffin jest wyraźnie lepszy (głównie dzięki atakowi, ale IMO w obronie też ma niewielką przewagę) i ogólnie nie widzę od niego kogoś lepszego. Lee odpada przez defensywę, Duncan to raczej center, KG w sumie ciężko sklasyfikować, ale bez względu na pozycję nie widzę go w tej chwili jako lepszego niż Griffin. zeszły sezon miał świetny (powinien być DPOTY), ale teraz obniżył loty (chyba nowy kontrakt jednak robi swoje nawet z kimś takim jak KG). kto tam jeszcze, LeBron to przecież point forward, Melo i Bosh to też jakieś dziwne pozycje, zresztą żaden z nich chyba nie gra lepiej niż Griffin (Bosh na pewno nie, Anthony być może).

Josh Smith?

Aldridge?

 

Lo, możesz w synergy sprawdzić kto zajmuje pierwsze, drugie, dziesiąte miejsce w danej kategorii, czy możesz tylko sprawdzać miejsca danego gracza w każdej kategorii?

 

Defensywnie Zach jest lepszy od Griffina jak dla mnie i to widać gołym okiem, w sumie oboje mają za sobą świetne wsparcie - full package defensywny Gasola i shotcontesting Jordana, ale Zach ma większy udział w teamD. Wymusza sporo deflections, nie daje się przepychać (parę lat temu tak samo jak teraz rządził w tym względzie w ataku, a w obronie ruszano nim jak pacynką), zajebiście zastawia i bdb schodzi do pomocy. Griffin nie jest zły, stara się i ma świetne momenty, ale jak dla mnie w teamD to nie ten poziom. Chociaż żaden z nich to przecież czołówka NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak ale Randolph nie zawsze grał z Marciem Gasolem. W sensie zupełnie nie kupuje wytłumaczenia, że jego Oreb zależą od ustawienia bo to zajebiście naciągane. Można oczywiście argumentować, że ofensywne zbiórki nie są najlepsze na świecie bo transition D za to płaci czy coś whatever. Jak wytłumaczysz zatem oreb Love-a, który gra z Pekovicem? Mimo wszystko ofensywne zbiórki wymagają umiejętności przewidywania, przepychania się i wykorzystywania atletyzmu. Zbieranie jest mimo wszystko ważne dla wysokich i jest różnica czy nazywasz się Love/Howard czy Bargnani.

 

Co do efektywności to wybacz ale też się nie zgodzę. W sensie na tej zasadzie można porównywać Bryanta i Hardena a nie Zacha i Griffina. Jeden ma całą masę easy points i to jest fakt Lorak a drugi bazuje na indywidualnym skillu, oreb (oczywiście też ma swoje łatwe punkty ale nieporównywalnie mniej niż Griffin). W sumie nie wiem jak to nawet udowodnić ale tutaj obejrzane mecze stawiam wyżej niż sam TS w tym konkretnym przypadku. zresztą % assisted chyba nie jest bez znaczenia w tym wypadku. Nie wiem też gdzie znaleźć informacje ile mid range rzutów było contested a ile wide open bo tutaj imo sporo na rzecz Zacha (ponownie %assisted).

 

Zdziwiłem się, że co trzecia akcja to post-up i tutaj zgoda, że całkiem niezła skuteczność ale co do efektywności zdobywania punktów nie wiem czy Griffin > Zach. Niby z jednej strony bieganie do kontr, bycie karmionym przez CP3 i ogólnie sporo łatwych punktów to też jest jakaś umiejętność (zwłaszcza transition O) i świadczy dobrze o Griffinie, więc w sumie może masz rację, że jest efektywniejszy. Z drugiej strony można zawsze odbić piłeczkę i powiedzieć jak ty odnośnie Oreb, że Zach gra z Gayem, Allenem i Conleyem i dlatego nie rusza swojego zadu na szybkości w kontrach.

 

Generalnie sam nie wiem i zajebiście ciężko porównać tak kompletnie różnych graczy jak Zach i Griffin bo bazują na zupełnie innych atrybutach/ umiejętnościach i ciężko znaleźć staty które by uwzględniały nie tylko ich cyferki ale też to z kim grają, w jakich systemach (podaj mi jeśli znasz) ale przynajmniej Blake wypada i tak dużo lepiej niż myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pare uwag do kwestii Zach vs Blake

ale IMO jest to nie-do-rozstrzygnięcia....

mimo porównywalnych stats ciężko Panów po prostu porównywać

 

1) z jednej strony hype wokół LA, dunków i współpracy z CP3 robi "star bonus" otoczkę aby brać Blejka over Zach i wielu fanów tak to widzi bo BG jest bardziej medialny i "allstarsowy" z drugiej strony mamy cos co widać w PO czyli pewną siłę Zacha w tym ze jego "głupkowatość" popycha go bez zachamowań naprzód i nie mozna go zamknąć w psychicznym uścisku co mozliwe jest z BG.

baa, Zach sam moze ciebie zniszczyć....

 

2) co do przytaczanych easy dunk points to jest to zaleta Gryfa jako jeden z elementów jego arsenału ofensywnego i fakt że "grozi" tym zagraniem ( więc + dla BG)

 

3) remis jest także chyba jakby zamienić ich zespołami gdyz IMO BG nie poradzi sobie tak jak Zach w systemie Mem ale i CP3 nie wycinąłby (to inny typ gracza) nic więcej od Zacha "wepchnę dupsko offence" Randolpha

 

4) kwestia prowadzenie się, etyki pracy, głowy (pozaboiskowe sprawy) i ogólnej sprawności fizycznej jednak przemawia za BG który ma jeszcze zapas.........................

 

ale na chwilę obecną gdy potrzebujesz nie lidera ale pewne punkty i zbiórki ( "z cienia" w walce w PO znowu Zach góruje.

inna sprawa jak masz obudować zespół wokół PF - wtedy chyba na 1 opcję lepszy BG.

 

ciekawsze pytanie od jak sobie by poradzili w zamienionych ekipach (Zach w LA BG w mem) jest chyba co by się stało jakby zamienić centrów tych zespołów.......

 

co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na graniu z Gasolem, Blake by tylko skorzystać- mniejszy tłok w pomalowanym + passing skills Marca dałoby mu mnóstwo okazji do cutów, backdorów i innych badziewiil. Jordan Zachowi by tylko przeszkadzał. Gdybanie jest fajne ale nas do niczego nie zaprowadzi.

 

Lorak ale Blake ma masę easy points nie tylko za sprawą CP3 ale transition O oraz po dobrym ball movement czy atakowaniu pomalowanego przez innych graczy.

 

Masz sporo racji i w zasadzie tak po przemyśleniu to może faktycznie Blake jest nieco lepszy od Zacha w tym sezonie. Overall oczywiście, że Griffin jest fajniejszy no ale ewentualna seria w PO powinna nam dać też kilka odpowiedzi kto jest lepszy.

 

To czy Zach gra z Conleyem czy bez nie ma znaczenia bo jego punkty to post up i iso a nie dobre granie picków z rozgrywającym. Swoją drogą Lorak widziałeś sporo meczy Mem i Clipps w tym sezonie bo tak na oko to naprawdę Randolph wygląda na lepszego/ wszechstronniejszego zawodnika niż Griffin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.