Skocz do zawartości

Harden w Rockets, Martin i Lamb w OKC


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

http://sports.yahoo.com/news/nba--thunder-trade-james-harden-to-rockets-27481909.html

 

"The Rockets sent Kevin Martin, Jeremy Lamb and future draft considerations to the Thunder for Harden, sources told Y! Sports. Along with Harden, the Thunder will send Cole Aldrich, Lazar Hayward and Daequan Cook to the Rockets."

 

Czyli jednak rozmowy o extension nie poszły najlepiej.

 

Jedyne czego mi szkoda to to, że ten "draftowy" skład Thunder się rozsypał, chciałbym zobaczyć jak sobie radzą w kolejnych sezonach. Można teraz gdybać czy dobrze zrobili w Oklahomie obierając ścieżkę przedłużania Westbrooka i Ibaki, można gdybać czy nie lepiej byłoby tradować w stronę Howarda i dogadać się z Orlando na temat wymiany (myślę że Magic mogli być zainteresowani, inna spraw to czy Dwight chciałby iść do Okla :]). Ale to tylko gdybanie.

 

Thunder coś tam niby dostają w zamian, główna postać wymiany czyli Kev Martin to jednak postać o wiele bardziej jednowymiarowa niż Harden. Plus dodatki, Jeremy Lamb, z którego może coś tam w miarę ciekawego wyrośnie i picki:

 

"Houston also sent two 2013 first-round picks (from Dallas and Toronto) to Oklahoma City, sources told Y! Sports, as well as a 2013 second-round pick (via Charlotte). The Thunder will receive the Toronto pick this year if it's slotted Nos. 4-14. That pick also is top-three protected in 2014, top-two protected in 2015 and top-one protected in 2016."

 

...czyli znowu liczą że coś się może trafi poprzez draft.

 

Po raz kolejny okazało się, że liczą się wielkie rynki i "właściciele przy kasie" a budowanie drużyny przez draft przez maluczkich w pewnym momencie napotyka przeszkodę nie do pokonania.

 

Trochę żal że nie zobaczymy już brodacza u boku Duranta :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co to na to Maciek - no i czy dalej bedzie za Thunder, czy tez zacznie byc za Rockets :]

 

no to Zachod stal sie latwiejszy dla 'Lakers', dla ktorych Thunder mielibyc najwieksza przeszkoda a dla niektorych nawet przeszkoda nie do przejscia. Oczywiscie latwo nie bedzie ale jednak Martin to nie Harden i nie zrobi juz takiej roznicy jak to bylo w przypadku brodacza.

 

Jedynie ten Lamb moze byc najwieksza wygrana Thunder ale nie wiem w sumie jakim sposobem moglby dostac minuty w rotacji okc.

 

Tak czy inaczej ja sie ciesze :)

 

Zgadzam sie tez z n_i_m_h, ze budowac druzyne opierajac sie na zawodnikach z draftu mozna ale do czasu. Predzej czy pozniej w gre wchodzi element kasy i Harden jest kolejnym na to przykladem. Pod tym wzgledem mi szkoda, bo myslalem ze byc moze w przyszlosci zobacze jak goscie, ktorzy sa ze soba od poczatku, zdobywaja mistrzostwo po latach ciezkiej, wspolnej pracy. No niestety tak sie nie stalo ale przynajmniej OKC nie zostalo zupelnie z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończy to naiwne opowieści, niektórych tutaj o tym jak to świetna atmosfera w OKC będzie ważniejsza niż kasa :)

 

Z jednej strony bardzo szybko OKC zdecydowali się na ten ruch skoro wg plotek wielkiej różnicy między tym co mu oferowali a tym co chciał nie było, ale z drugiej strony jak czuli, że jednak nic z tego nie będzie mądrze zrobili nie zaczynając sezonu mając na głowie potencjalny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ news z rana. Byłem w szoku odpalając Realgm. Szkoda, że paczka z OKC się rozpada, na prawdę szkoda. Kasa jednak jest najważniejsza dla graczyz NBA i to kolejny przypadek, który to potwierdza.

Btw. Nie wiem może jestem anty-fanem Westbrooka, ale ja na miejscu Thunder bym wymienił właśnie Russela. Dostaliby pewnie nawet większą paczkę i moim zdaniem Harden jeśli już nie jest lepszy od Westbrooka, to wkrótce będzie.

Lakers teraz na prawdę mają finał prawie pewny. OKC się znacznie osłabiła. Z Lamba może coś być, ale przecież jeszcze nie w tym sezonie, a Martin, to nie Harden.(jak już ktoś napisał) Picki fajne, ale to tez na przyszłość. Ogólnie Thunder dostało niezłą paczkę, ale na ten sezon się osłabili.

 

Poza tym tak jak n_i_m_h napisał - można gdybać czy Thunder nie mogło spróbować wyciągnąć Howarda...

Edytowane przez Cloud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że to nie koniec handlowania w Thunder. No chyba że ktoś tam się mocno pierdolnął w łeb i postanowił obudować Duranta i Westbrooka chłopakami prosto z college'u. W lutym te picki pewnie pójdą gdzieś dalej, może w paczce z Perkinsem i Prestiemu uda się jeszcze wyjść z tego z twarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak miałem raczej na myśli władze Thunder. W to, że Harden odpuściłby te kilka milionów dla atmosfery to mógł sobie Maciek wierzyć.

 

 

Szkoda mi trochę tej drużyny, pomimo tego, że zlali Lakersów i za flopami Hardena nie przpadałem to fajnie się patrzyło jak team, którego trzon stanowią gracze wybrani przez ten klub w drafcie robi z roku na rok postępy i walczy o mistrzostwo. Ta wymiana może i ogólnie jakoś zła dla nich nie jest bo ten Lamb się dobrze zapowiada, dostali też wybory w drafcie, w zasadzie wyszli na tym lepiej niż Magic w wymianie za Dwighta :) Problem tylko w tym co taki Durant sobie ma teraz myśleć ? doszliśmy do finału, teraz też mamy walczyć o tytuł, mamy świetny i młody trzon, a z powodów finansowych oddajemy jednego z najlepszych graczy ? może sobie w końcu pomyśleć, że lepiej grać w drużynie, która nie będzie liczyć się z kosztami jeżeli w grę wchodzi walka o mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers gratuluje awansu do finału NBA zanim jeszcze sezon się rozpoczął. Heat już wiedzą na kogo sie tam szykować w tej sytuacji.

 

Jasne, że kasa wzięła górę, ale pretensje nie do Hardena, tylko do Prestiego. Wystarczyło Westbrooka podpisać za jakieś rozsądniejsze pieniądze, a nie tak przepłacać. Ja tam sie brodaczowi nie dziwię. Szkoda, że ta piękna idylla skończyła sie po jednym awansie do Finału, ale cóż.. zacznie się czekanie na to, aż 27 letni Durant (podobnie jak MJ czy LBJ) wygra swoje pierwsze mistrzostwo (to już za 3 lata;)) - Westbrooka oddają za jakąś niezadowolona gwiazdkę, w lidze okrzepnie Lamp i inne drafty i kto wie.

 

Harden w Rockets to nie do końca to, czego oczekiwałem. Liczyłem na Suns od przyszłego sezonu i duet z wiadomo kim:cool:

Houston maja znów swoja gwiazdę, a Harden ma drużynę w której będzie liderem. W najgorszym przypadku skończy jak Joe Johnson, choć wydaje sie, że Brodacz to jednak zupełnie inna półka i Presti a razem z nim wszyscy w Oklahomie zrozumieją jaki błąd popełnili bardzo szybko.

Good luck Brodaczu

 

Ale z drugiej strony brawa za szybka (choć nie najlepszą) decyzję dla zarządu Thunder, dzięki czemu coś tam za Hardena wyciągnęli. Pokazali, że maja większe jaja niz ci w Orlando i Denver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze dla thunder nie jest pozbycie sie harden a pozyskanie za niego martina [']

harden był odpowiedzia na bryanta, a martin nie jest nawet odpowiedzią na afflalo, jeszcze bedzie chciał minut i rzutów, c*** tam z rs, ale w PO przyjdzie jeden, drugi mecz w ktorym odwali im kaszane na całej lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś takiego chyba nikt się nie spodziewał...Początkowo jak zobaczyłem ten trade to niedowierzałem i zadawałem sobie pytanie co oni wzięli za brodacza, no ale po paru minutach stwierdzam, że nie ma takiej tragedii i jak na gościa, którego by nie podpisali wyciągneli sporo.

 

Martina kontrakt jest spadający, a gość w tym PRE pokazywał oznaki formy ze swoich najlepszych sezonów. A jak się połamie to wchodzi Lamb, który jak dla mnie jest ready.

K-Mart jest ogólnoie podniecony przejściem do Thunder, gość wreszcie będzie grał w teamie liczącym się, no i nie będzie zawodnikiem na którym obrona będzie się skupiała najbardziej tak jak w poprzednich klubach, co pozwoli mu myślę, grać o wiele efektywniej i mieć więcej open looków, a wiadomo jaką strzelbą jest.

Możemy też użyć spadającego kontraktu Kevina i tych 3 picków podczas trade deadline w lutym i wyciągnąć coś fajnego.

Zobaczymy jak to będzie wyglądało, picków Hardena z wysokimi na pewno będzie brakowało no i jak by nie było jest lepszym obrońcą od K-Marta czy Lamba.

Duże nadzieje pokładam też w PJ3, którym coaching staff jest niemal zachwycony.

 

Nie wiem czy tutaj kasa miała największe znaczenie, jak dla mnie Harden po prostu chciał jak najszybciej mieć "swój" zespół, a jak pojawiła się teraz taka okazja to z niej skorzystał.

Teraz z przyjemnością można będzie oglądać mecze HOU.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers gratuluje awansu do finału NBA zanim jeszcze sezon się rozpoczął. Heat już wiedzą na kogo sie tam szykować w tej sytuacji.

k**** chłopie dlatego własnie nie przepadam za projektem 'heat'. Już miałem po wypadnięciu bulls z PO za pół roku odpalać sobie mecze heat i cieszyć się pięknem koszykówki, bo przecież heat to team to watch a ty mi to dziś z rana spierdoliłeś...

przynajmniej kibice lakers 'czają' się z tym wstawianiem swojej drużyny do finału i mam nadzieje że się to teraz nie zmieni, a tu? po huj grać sezon skoro i tak heat w finale.

Wiem że na 99% tak bd i ja też o tym pisałem ale jak to brzmi z ust fana miami a jak z ust nie-fana. k**** nie znam sie na tym ale czy to nie jest jebana pycha?

 

 

Maciek.

KD mówil cos o rozwijaniu swojej gry z pilka? bo jesli tak to odejscie hardena i dodanie kevina martina i młodego kevina martina pomoże/zmusi go do grania z piłką jesli np nie bd na parkiecie westa, a generalnie jesli kd czegos dotknie to zamienia to w zloto wiec moze to byc progress kevina duranta (ja pi****le jak to brzmi). Do tego Lamb moze byc lepsza wersja martina, bo z tego co pamietam to lamb w ncaa pokazywał że umie bronić.

 

Jebane +1 dla OKC, bo zrobili to czego bulls nie zrobili z Asikiem i czego -może- teraz nie robią z gibsonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektórych to się rzygać chce. Już finał Heat-Lakers? Serio? Ja wcale nie jestem taki pewny czy Heat przejdą zdrowy Boston ale na pewno wiem komy ja będę kibicował w serii. Poza tym trzeba być intelektualnie ułomnym, żeby stwierdzić, że Thunder się tak osłabiło na Lakersów, że już po ptokach. Przede wszystkim tak jak wyżej ktoś napisał to może być początek wymian, więc przestańcie w końcu k**** po jednym ruchu przed sezonem pisać te swoje farmazony jak to Heat miś Heat dominacja itd. Gorsi k**** niż fani Bryanta i spółki.

 

Co do samego trejdu to Thunder imo przekozak wyszli. Dostali bardzo dobre picki i parę Martin/Lamb. To naprawdę dużo nawet jak za takiego wypas zawodnika jak Harden (Orlando GM powinien popatrzeć jak to się robi). Nie dość, że mają teraz mnóstwo opcji do handlowania w zimę to nawet jak się zdecydują nic nie robić to jest spora szansa, że dostaną kolejnego kozak grajka w drafcie a Martin/Lamb może się okazać przydatniejszym elementem niż Harden.

 

Poza tym super atmosfera w Thunder, gdzie się rezygnuje z hajsiwa dla kolegów itd. itd. :)

 

Houston strasznie mi się zaczęło podobać. Nie wiem czy oni tam mają jakiś plan ale widać, że ich GM się nie pierdoli. Lin to słaby pomysł ale jak uda im się jeszcze coś sensownego do pomocy Hardenowi to może znowu być mocna ekipa na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn

 

czyli Hardena w Suns nie będzie.

 

Fuck fuck fuck.

 

Przynajmniej szybko nam się wyjaśniły wszelkie wątpliwości jakie niektórzy mieli jeszcze niedawno serwując nam teksty, że oni w OKC są jak rodzina więc Harden będzie grał za pół ceny, a jesli nie, to klub i tak wyłoży kasę i będzie płacił ośmiocyfrowe luxury.

 

Morey w końcu dostał swojego franchise playera, bo sępił gdzie się dało od kilku lat i zawsze zostawał z pustymi rękami.

 

Rockets dołączają do listy teams to watch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** chłopie dlatego własnie nie przepadam za projektem 'heat'. Już miałem po wypadnięciu bulls z PO za pół roku odpalać sobie mecze heat i cieszyć się pięknem koszykówki, bo przecież heat to team to watch a ty mi to dziś z rana spierdoliłeś...

przynajmniej kibice lakers 'czają' się z tym wstawianiem swojej drużyny do finału i mam nadzieje że się to teraz nie zmieni, a tu? po huj grać sezon skoro i tak heat w finale.

Wiem że na 99% tak bd i ja też o tym pisałem ale jak to brzmi z ust fana miami a jak z ust nie-fana. k**** nie znam sie na tym ale czy to nie jest jebana pycha?

 

.

Rozumiem Mycek tzw. kibicowską poprawność pisania, ale 99% o których wspomniałeś chyba nam jednak coś mówi o realizmie takiej możliwości. Zreszta pisze to z punktu widzenia fana Heat i perspektywie ewentualnego przeciwnika w walce o mistrzostwo.

 

Jak Thunder chcą walczyć o mistrzostwo to właśnie spier$^%#li wszystko na maxa. Wraz z Hardenem odeszła szansa na pokonanie głównego kandydata na Zachodzie jakim są Lakers. Lamb i PJ3 to debiutanci i nawet ich niebotyczne statsy w regularze nie zastąpią doświadczenia i sprytu Hardena w playoffs. Co teraz z pickami granymi z Collisonem? Jak sie czuje Ibaka, który zgodził sie na niższy kontrakt by Thunder przedłużyli Hardena? Co z chemią w tak młodej drużynie, która jest szczególnie ważna? Jak sie czuje Durant, któremu właśnie powiedziano, że mają u nich na wsi w Oklahomie sztywne salary, którego ni ch&* nie przekroczą, więc może powiedzieć swojemu kumplowi sajonara. Kto teraz będzie wnosił tą energię z ławki (tylko nie pisz mi, że Kevin Martin bo to nie ta półka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja

to prawie tak samo jak z perkinsem i celtics, ktory byl dla nich polisa na ewentualne starcie z lakers.

harden byl naszym killerem (sory, ze patrze przez pryzmat lakers ale jak ja mam to inaczej oceniac?)

 

2 miliony roznicy rocznie + dlugosc kontraktu, rox dadza mu 5 lat i 80 baniek to jest ta roznica

 

cieszy mnie ten trade choc zdaje sobie sprawe, ze za dwa lata lamb, pick od raps i byc moze to co sie uda pozyskac przed deadline za martina moga dac thunder duzo wiecej ale w tej chwili jest to dla mnie oslabienie.

 

choc presti wykonal b.dobra robote. dostal za hardena chyba maximum jakie mozna bylo dostac, bez szopki w trakcje sezonu. za miesiac,dwa czy przed deadline, moglby dostac ochlapy jak magic. plus dla prestiego, jesli juz szukamy plusow w odpuszczeniu hardena:)

 

milego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak Harden poradzi sobie jako nr 1, a oklahoma bez niego. to będzie dobry test dla niektórych teorii. np. według Basta on jest lepszy niż Durant - czego wcale za tak szalone nie uważam, no ale jestem ciekaw.

za dużo stron, za dużo w tym siedzicie i kompletnie głupiejecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupią Beaslyea od Suns i znów będą faworytem do finału (przynajmniej w twoich oczach_)

Wira

Ale tak bez uszczypliwości - jednym zdaniem - James Harden, czy Kevin Martin? Perspektywy związane z młodym Lampem i drafty pomijamy, bo to dopiero 27letniemu Durantowi może pomóc, a nie tu i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda teraz pozbycia się Lowry'ego przez Rox, bo z Hardenem mogliby stworzyć naprawdę doskonały duet obrońców.

 

W Houston masa talentu i potencjału (Lin?, Jones, Asik, White, Motiejunas?, Parsons, Machado?), teraz tylko to odpowiednio poukładać, wymienić zbędne elementy na te potrzebne i może być ciekawie w Teksasie.

Edytowane przez theo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jedno, czy powiedziano mu ze jak nie przyjmie tej oferty to bedzie w Rockets za kilka godzin ?

bo w sumie wg. mnie jesli tego nie zrobiono, to cos takiego mogloby dac do myslenia

jeszcze jedno - wiem ze to nie moje pieniadze i latwo pisac takie rzeczy siedzac przy laptopie

ale czy dla goscia ktory ma kontrakt z footlockerem, kontrakt butowy (i pewnie jeszcze jakies o ktorych teraz nie wiem/nie pamietam) to jest az taka roznica 54 mln a 60 ? z granie w scislej czolowce przez przynajmniej te 4 lata najblizsze ? a potem przeciez i tak bylby nadal mlody i zdazy jeszcze ze 2 razy podpisac ogromne kontrakty ...

no nic, zobaczymy jak sobie da rade w Houston, ale moim zdaniem to nie jest gracz ktory moze byc 1 opcja, po prostu jakos tego nie widze, co najwyzej 2 solidna opcja obok supergwiazdy, ale moge sie przeciez mylic no nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.