Skocz do zawartości

Typowanie regular season


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, bardziej w stylu - piszesz 30 ekip i dajesz ile wygrają meczów w RS. Tylko np. za wskazanie dokładnej ilości będzie 10 pkt, za wskazanie ilości zwycięstw w przedziale 5cio meczowym (np. 34-38) 4 punkty a za wskazanie w przedziale 10cio meczowym 2 punkty(np. 34-43).

 

Nie wiem, coś w tym stylu, wymyśliłem coś takiego na razie, ale na pewno można to lepiej rozplanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może coś takiego:

 

Typujemy bilanse wszystkich drużyn w lidze.

 

Za wytypowanie ilości zwycięstw z możliwym błędem +/- 1(czyli np. ktoś typuje, że Lakers wygrywają 66 -> dostaje najwyższa ilośc punktów zarówno jeśli wygrają 67 jaki i 65 gier) było 10 punktów. Uznałem coś takiego za optimum bo jednak wytypowac dokładnie ilośc wygranych meczów graniczy z cudem. Za wytypowanie z błędem +/- 2(analogicznie jak w tamtym przypadku punkty dostaje się jeśli Lakers wygrają 64,65,66,67 albo 68 gier) dostaje się 5 punktów. Za wytypowanie z błędem +/- 4 dostaje się punktów 2(czyli dostaniemy 2 punkty jeśli lakers wygrają 62,63,64,65,66,67,68,69,70 gier).

 

Nie ma warunków zdrowia etc... Deadline moze być 29 Październik 2012. Składka jak dla mnie obojętna - może być 100, 50, 20, 10 zł - byle się pobawić w typowanie ;)

 

Wygrywa jedna osoba, oczywiście z największa ilością punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej tak, ale żeby było choć z 15 graczy i pula nagród chociaż te 500 zł wynosiła.

 

Co do zasad to najlepiej niech każdy wybierze po jednej dowolnej drużynie z każdej dywizji i tylko jej wynik typuje.

 

Inna sprawa, że w takim systemie właściwie cały sezon nie będzie się czym emocjonować. W październiku typy, a dopiero na początku kwietnia będą emocje czy Lakers wygrają 64 czy może 66 albo czy Suns będą bliżej 30 czy 20. Typowanie PO było fajne, bo wyniki cząstkowe co każdą rundę, zmieniające się prowadzenie i praktycznie każdy mecz był istotny. No a regural byłoby na zasadzie "rozpoczynamy grę w październiku i na pół roku praktycznie o niej zapominamy".

 

Dlatego może lepiej zrobić to np. w systemach miesięcznych? To znaczy w każdym miesiącu byłaby nagroda za najdokładniejsze typowania. Analizowało by się ile dany zespół ma gier w domu, ile na wyjeździe, ile back2back, ile z silnymi rywalami, ile ze słabszymi, w jakiej obecnie formie są gracze, uwzględniało by się kontuzje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.