Skocz do zawartości

Let's start all over again - Orlando Magic 12/13


Allen35

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro panuje opinia, że Nelson ma duży wpływ na pozostałych zawodników, to ja jego podpisanie widzę jako dodatkową inwestycję w "wychowanie" młodzieży. Sądzę, że taką właśnie rolę zaakceptował. Dolary mu oczywiście w tym pomogły. Oczywiście nie rozumiem dlaczego zapłacono ich tak dużo, ale nie są to moje pieniądze. Kontrakt jest krótki, a lepiej chyba żeby młodzi nie uczyli się profesjonalizmu od Big Baby.

 

To co najbardziej niepokoi to domniemana słabość rocznika 2013. Noel został ostatnio ostro zjechany więc na drugiego Howarda się nie zapowiada. Jeśli scouci się nie mylą to będzie ciężko w tym roku wyciągnąć franchise-playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nareszcie arron afflalo będzie mógł grać pierwsze skrzypce, oczywiście magic na tym wiele nie zyskają, ale arron ma już obronę, trójkę, gre po koźle, teraz dojdzie branie na siebie więcej rzutów, w dodatku wydaje sie byc bardzo rozsądnym zawodnikiem + ma warunki fizyczne a i jego kontrakt na to co prezentuje jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oka PH to wymień mi jakieś zespoły w gorszej sytuacji...

chyba tylko NY, a i ci przynajmniej może w I rundzie dadzą fanom trochę funu...

A jaki sens ma porównywanie magic do innych teamów w tym momencie?

 

Orlando właśnie pozbyło się swojego franchise playera, zaczynają zabawę od początku, więc owszem niewiele drużyn jest w podobnej sytuacji. Ale Orlando nie miało wyboru i musiało trejdować, dlatego skupiam się n tym co mogą zdziałać teraz. Jasne mogą spi*****ić kolejne najważniejsze decyzje, ale uważam że mają niezłe opcje na odbudowę oczywiście jak będą to robić rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojp.

 

Oczywiście że są w jednej z najgorszych opcji (byli zresztą już od momentu całej szopki z Howardem) obecnie bo dopiero weszli w okres przebudowy, cavs już potankowali wzieli franchise playera i mogą sobie obudowywać skład i patrzyć co im na kolejnych etapach jest potrzebne. Orlando póki co pozbyło się Howarda gdzie tak czy siak muszą być uznani za przegranych bo jak inaczej oceniac sytuacje gdy gracz na ktorym opierasz cala druzyne przy tym najlepszy center ligi nie chce dla ciebie grać i uważa że ma niewystarczające wsparcie (i tutaj akurat miał rację) do walki o tytul. Dlatego też ciesze się z tej wymiany. Etap Howarda jest zamknięty drużyną rządzą nowi ludzie którzy przejeli zespół w jeszcze gorszej sytuacji jak na razie przy dwoch wymianach pomagają oczyszczac salary i pozdobywali troche pickow. Co sie z nich urodzi to zobaczymy, ale tak uwazam to za krok w dobra strone i biorac pod uwage ze howard ograniczyl im pole manewru ograniczajac swoj wybor do paru druzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie picki zdobyli ???

właśnie o te picki się rozchodzi, na pickach można odbudować zespół, ale za DH akurat na bank można było wyjąć kilka picków z loterii obecnej i przyszłorocznej, a oni dostali gówno nie picki, same protected albo 2roundy.

ORL są w dupie daleko za takimi bagnami jak PHX czy HOU. tam przynajmniej mają kilku młodych obiecujących graczy (Tragić, Gortat, nawet Beasley, a w HOU 3 teoretycznie lepsze prospekty niż Vuc, Moe czy Nicholson) na dobrych kontraktach (w ROX jeszcze Lina czyli marketingową złotą kurę, która kilku FA może przyciągnąć...), w ORL nie ma nic oprócz kilku totalnie niepewnych młodzików i solidnego ale drogiego Afflallo...

nie chce mi się już o tym pisać, nawet 1# pick niewiele im da i znów będą musieli tankować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QAS czemu oceniasz rebulid Magic który jest mniej wiecej dopiero w 40% dokończony( a moze i mniej)

"Warto przy tej okazji pamiętać, że Magic otrzymali w ostatniej wymianie również, tzw. wyjątek od tranferu, czyli $$$ jakie mogą wydać na kontarkty. Jest tego przeszło 17 milionów." Dolepiasz do tego powiedzmy 6 bań Redick'a i mozesz sciagać kogokolwiek. Jest to wydania przez rok , nie wiem jaką filozofie budowania zespolu ma Rob , ale kiedys to trzeba bedzie wykorzystac.

Co do samego Tradu. Wyjebaliśmy dwóch scróbów dostalismy 4 picki ( nie topowie ale razem z naszym bedzie pięć , mozna jakoś sensownie pozymieniać)

dostalismy dwa prospecty ( Moe i Nicola )

Arrona ktory nie jest przepłacony a mial naprawde dobry sezon.

Al'a w sumie nie wiem po co ( mam nadzieje zostanie uzyty w wymianie )

Dodatkowo dzieki calemu zamieszaniu nie ma juz tego debila bylego GM i Stana który moze i jest dobrym trenerem ale mialem go serdecznie dosyc

DH12 dziekuje , niech sobie cegli wolne w LAL , jeden finał ligi i jeden WCF uwazam ze to troche za malo z nim w składzie , ale z poprzednim GM i trenerem wiecej by sie nie osiągnęło i tak IMO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dolepisz Redicka bo nie można łączyć TPE z kontraktem.

 

Ale te 17 mln to niezła sumka i można wyciągnąć kogoś przepłaconego/niepotrzebnego lub z długim kontraktem z jakiejś tankującej lub szukającej oszczędności drużyny. Np. Bena Gordona ;) lub Ala Jeffersona... A na poważnie to można za to zrobić jakieś konkretne s&t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółów na temat tego co rockets było w stanie dać Orlando w wymianie za Howarda:

 

Sources said Houston was offering only two first-round picks. From Houston's perspective, however, the comparative value of the picks far outweighed anything available to the Magic elsewhere and it had been made clear that a third pick could be added "if it got the deal done."


Many assumed that the Rockets' three first-round picks from this year's draft -- guard Jeremy Lamb and forwards Royce White and Terrence Jones -- would be made available in a Howard deal. But sources close to the Magic said Lamb was the only such prospect offered, and that he was off the table by the time the talks involved the Lakers and Lamb had impressed at the Las Vegas summer league in July (he averaged 20 points in five games). ....On the Rockets' side, meanwhile, sources said the message had been sent that the Magic could have one or possibly two prospects from a pool that included Morris, Patrick Patterson, Lamb, Jones, White and Donatas Motiejunas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kwestii.

 

1. Nie wiem, dlaczego wszyscy podniecają się wszystkimi ofertami, jakie pojawiły się w mediach. Gdzie to już Howard nie miał być sprzedany. Nie sądzę, aby Magic, chcąc pozbyć się Howarda, nie brało 4 picków pierwszorundowych niezastrzeżonych i do tego jeszcze ze 3-4 prospektów. Powiedzmy sobie szczerze, takiej oferty nie było, bo być nie mogło. Nikt przy zdrowych zmysłach czegoś takiego by nie zaoferował. Nie wierzę więc, że tak miała wyglądać oferta Rakiet.

2. Oferta Nets byłaby fajna, gdyby nie kontakt Lopeza. Dać takiemu grajkowi (skądinąd nienajgorszemu) maksa, to pomyłka i nie wydaje mi się, aby sprawa rozbiła się tylko o Brooksa i Humphriesa, ale pewnie również o Lopeza. Pewnie w Magic doszli do wniosku, że zapychanie sobie salary takim kontraktem to pomyłka i mieli całkowitą rację. Nie ma to sensu. Poza tym są to zawodnicy (ci z Nets), którzy i tak do niczego by nie doprowadzili, więc nie ma co żałować.

3. Wiele będzie zależeć od Vaughn'a. Jeżeli okaże się niespodzianką trenerską in plus, to bym się nie zakładał, że skład: Nelson, Afflalo, Turk, Nicholson, Davis + całkiem nienajgorsza ławka (Redick, Ayon, Harrington, Richardson, Harkless) zatankuje po TOP3 picka. Jeżeli Nicholson i Harkless wystrzelą (a papiery na granie mają), to żebyśmy się nie zdziwili. Nie wiem tylko, czy trener sobie da radę. Ale to inna bajka.

 

Ja tam bym na Roba nie jechał. Wyciągnął dwóch niezłych zawodników (Afflalo, Harkless - ten tak mi się wydaje z tego, co go widziałem), całkiem nieźle zapowiadający się prospekt (Vucevic) kończące się kontrakty Harringtona, i McRobertsa i picki rozłożone na lata. Kto wie, gdzie będą Denver czy Lakers za 2-3 lata (szczególnie ci ostatni, skoro Gasol i Kobe mają swoje lata). Nie jestem zwolennikiem gromadzenia picków w jednym sezonie, chyba że draft to jakaś rewelacja, a z tymi zamianami picków na grajków to nie taka prosta rzecz. Do tego dostaliśmy jeszcze kilkanaście baniek do wydania. Po tym sezonie salary spada nam do 43 mln, podczas gdy niedawno mieliśmy niemal 90 mln. To i tak z pewnością najlepszy deal Magic w ostatnich latach. No ale przy Otisie to nie była sztuka. Z pochopnymi ocenami bym w każdym razie poczekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam zdanie Qas'a

 

nie chodzi o zasadę rozpoczynającego się rebuildingu ani tym bardziej o fakt w jakiej sytuacji postawił orlando Howarda ( jebany egoista który nie pamieta ile kasy już wydusił ze starego obecnie pracodawcy-oj krótka pamęć panie mięśnie i mała głowa)

 

chodzi o fakt właśnie efektów trejdu gdzie pozyskani gracze lub picki są wartości powiedzmy George'a Hilla co najwyżej a wartość przyszłych wyborów wydaje się duzo niższa

 

rozumiem ze sercem można być za druzyną ale trzeba przyznać że wyciągnięto bardzo mało za gracza nomen omen topowego

 

jeżeli nie widać tu złego ruchu GM nie co do filozofii ale wykonania to wasza sprawa....

 

Nickolson Harkless...are U kiddg me?

dostaną wiele minut i pewnie sie rozwiną i niejeden z was powie że to dobry dil był ale IMO mozna było wytarmosić dużo więcej....

 

tak niby żartem - popatrzcie na wymianę takiego Barona Davisa gdzie do maksa wykorzystano i trejd no i fart..... a to gracz gorszej półki i to o wiele poziomów

 

Orlando takimi protectami nawet nie dało sobie tej szansy darować

 

A Roba bym jechał za tego Ala i McR

 

Piszecie o wyjatku za 17 mln? to ja wam proponuję salary ponad 20mln wolne ! jak? nie wiem czy w lutym nie lepiej było ryzykować i albo puscić Howarda za cokolwiek spadającego plus jeden wysoki pick albo "ryzykując" oddanie za rok Howarda w FA za darmo ( tzn za czyszczenie salary na maksa całym kontraktem)

 

nie widziś wtedy Affalo i Ala ale na bank bierzesz kogoś z maksem a moze i pick wyższy

 

obecnie wolałbym nawet 2 picki Houston i całkowity luz w salary niż to co zaproponował GM

 

ni o picki ni to swoboda w salary...IMO ani jedno ani drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko, że Nickolson to z transferem Howarda nie ma nic wspólnego ;) Co do samej sytuacji w Orlando. Ja nawet rozumiem fanów Orlando, którym ulżyło trochę po całej tej sytuacji z ostatniego sezonu i po prostu są wierni swojej drużynie, także w słabszym okresie. Jednak no sorry, ale tego dealu z LAL, DEN i PHI nie da się obronić. Wzięcie Ala w transferze gdzie się oddaje top3 ligi i powinno się na maksa czyścić salary to prawdziwy absurd. Nawet jak go zwolnicie po sezonie to i tak będziecie mu jeszcze musieli zapłacić 7 baniek w 2 lata. Za nic. AA to dobry grajek, ale nic po za tym, Vucevic i MH to może i jakieś tam talenty, ale chyba jednak nie z tej wyższej pułki, a picki jakie dostaliście są marne. Na swój też nie macie co liczyć, bo jesteście zespołem za słabym na PO i za mocnym na sam dół. Ratuje was w tym momencie chyba tylko "ciepła piłeczka" podczas loterii w przyszłym roku :) Co do odbudowy przez FA to jak będziecie przepłacać to będziecie zbierać graczy, aczkolwiek przy obecnej tendencji zawodników co do wybierania drużyn, to szanse na zawodników najlepszych macie marne.

Podsumowując, cienko widzę waszą sytuacje, ale tak samo jak Cavs po odejściu LeBrona życzyłem szybkiej odbudowy, tak wam życze tego samego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Some critics have panned the Magic for taking back draft picks that almost certainly will be near the end of the first round. But had the Magic executed the trade with the Brooklyn Nets a month earlier, those picks too likely would have been late first-rounders. Let’s face it, any team that Howard plays for is going to be a contender and their draft position is going to be near the end of the first round.

 

``In this (trade between the Magic, Lakers, Nuggets and Sixers), Orlando really liked the players they were getting in that deal. That’s all that matters and I think Rob Hennigan is an unbelievable executive and going to be in the league for a very long time,’’ Morey said. ``He made the best deal for Orlando and that is all there is to it.’’

Morey went on to say that he felt like the Rockets were exceptionally close to pulling off a deal for Howard, but Hennigan’s insistence on doing what was best for the Magic’s rebuilding plan won out. Said Morey: ``I do feel like it was close, but (the Magic) did their diligence and they were searching for something they thought they liked even more and they liked this trade better than anything we could offer. I promise you Rob knows what he’s doing and he thought this was best for Orlando and I think people will see over time that he’s a very good executive.’’

 

Thorn told a Philly radio station that the original construct of the trade was simply between the Magic, Sixers and the Lakers. But the Nuggets were brought in on the deal because the Magic didn’t think that Iguodala fit into their rebuilding plan.

 

So remember Magic fans, just because the Magic did not receive an all-star player in return it wasn’t because they couldn’t execute a transaction for one.

 

to do ignazza i reszty sceptyków tego trejdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogans zamiast wypisywać jakieś opowiastki z gazet weź zobacz co dostała UTA za Derona albo co dostali DEN za Melo i wtedy wypisuj tu jakieś historyjki z kosmosu.

można ? mooożna.

to są FAKTY, a nie dywagacje.

 

jak jakiś GM nie umiał wyjąć za najlepszego C w lidze, talentów z TOP5 draftu ani picków z loterii przyszłorocznej to nie powinien być GMem...

k**** to PTB lepiej starego połamanego GForcea sprzedało !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie brzmi tobie to jakos dziwnie jak "amway" ?

 

bo mi sie wydaje ze pisała to pipka z marketingu dla swojego szefa aby ładnie opisać cos gównianego a i dała radę dupsko nowemu GM liznąć :I think Rob Hennigan is an unbelievable executive and going to be in the league for a very long time....

 

trejd dno a raczej jego autora ocenić zjako unbielievable

 

przekonałes mnie cytatem

 

dzieki

 

LBJ może do Clippers

 

Miami dostanie 3 późne rundy ( 2 od Clips) i 1 protected od GSW oraz Jeffersona z GSW

Clips LBJ

GSW Blake'a Griffina

 

i uwierz ze ten dil nawet jest lepszy niz wasz bo po trejdzie Orlando zostaje dziura na C a w Miami SF jednak trafił i nie jest tak żle!

 

zaraz wymyslę cos podobnego z 1995 roku gdy Hakeem twierdzi odchodzę z Rakiet......

 

Rakiety dostają od bulls picki 1996 ( oj będzie wysoki) oraz Perdue i 2 picki spurs oraz terrego Cummingsa i pick hawks

bulls dostaje Rodmana i Kevina willisa

spurs Hakeema

hawks Carla Herrere z rakiet i Willie Andersona ze spurs

 

cos w ten deseń tylko oczywiscie przejaskrawione

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie brzmi tobie to jakos dziwnie jak "amway" ?

 

bo mi sie wydaje ze pisała to pipka z marketingu dla swojego szefa aby ładnie opisać cos gównianego a i dała radę dupsko nowemu GM liznąć :I think Rob Hennigan is an unbelievable executive and going to be in the league for a very long time....

 

to gm rockets powiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić jeśli możesz tradować do jednej drużyny? W ostatnim czasie przesłanie było jasne. Albo Lakers albo podpisuję z Mavs po sezonie. A Lakers w przypadku niepowodzenia z Howardem wciąż mieli Bynuma, więc nie byli tak zmotywowani jak Knicks podczas Melodramy.

 

Teraz można sobie poużywać, bo debile z Orlando sprzedali Howarda za Afflalo i Harringtona, a przecież mogli mieć Lopeza za maxa, Bynuma wynajętego na rok, albo jakieś picki z Houston choć tak naprawdę nikt nie wie jakie, ale na pewno lepsze niż Harkless, Vucevic i 3 przyszłe wybory w I rundzie.

 

A wystarczyłoby, żeby Howard rozszerzył listę klubów, w których chciałby zagrać. Wystarczyłoby, żeby zapałał miłością do Houston. Wtedy rozmowa z Morey'em wyglądałaby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trade dla Magic określiłbym tak - pacjent miał nowotwór, operacja się udała, co prawda jest pod respiratorem i latami będzie dochodził do jako takiego zdrowia, ale rak został usunięty.

Rozumiem ulgę po usunięci nowotworu, ale my tu dyskutujemy o najlepszym centrze ligi, który po pojawieniu się w każdej drużynie robi z niej team na playoffs - nawet ja miałaby to być Minnesota.

 

Cavs za podpisanie s&t z LBJem który i tak odchodził do Heat dostali dwa pierwszorundowe drafty , parę drugich rund i możliwość zamiany picku w tym bieżącym i do tego nie musieli przejmować kontraktu Ala Harringtona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.