Skocz do zawartości

DRTG, RAPM, rankingi i inne statystyki


TrueLA24

Rekomendowane odpowiedzi

@vasquez

ciekaw jestem, czy ty w ogóle wiesz jak oblicza się ten DRTG, którym tak rozpaczliwie się posługujesz? Poproszę pełny wzór na niego. Bez tego nie pójdziemy dalej i brak odpowiedzi będzie oznaczał, ze jesteś typowym internetowym ekspertem, który mówi o rzeczach, o których nie ma pojęcia.

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wiecej drtg niż jedno? Tio Deana Oliviera?

Defensive Rating= ( Opponent's Points Allowed /Opponent's Possessions ) x 100

The result is the expected amount of points that an individual player will allow on defense over 100 possessions.

This stat can be significantly influenced by the defense of a player's teammates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Zespolowy jest ilością traconych punktów przez zespół na 1 posiadanie piłki razy 100, a dla zawodnika to samo ale tylko wtedy kiedy jest na boisku (logiczne nie?)

Inna statystyka będzie się nazywała inaczej niż drtg.

 

Edit: w sumie średnia ważona może dac ten sam wynik, ale chodzi mi o to ze się tego tak nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla "individual player", jak może być dla jeszcze bardziej poszczególnych zawodników niż individual?

To nie jest dla "individual player". Jak chcesz na przykład na podstawie box score obliczyć dla pojedynczego gracza ile było opp pts i poss w czasie, gdy przebywał on na boisku?

Wzór Olivera na "indivudal player drtg" jest bardziej skomplikowany.

 

 

czy drużynowy drtg nie wynika z ind. drtg? :D (śr. ważona)

 

Nie wynika. Za to indywidualny wynika z drużynowego i dlatego na przykład w 2008 mamy multum celtów w top 50 pod względem indywidualnego drtg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ale biorąc średnio ważoną (czyli biorąc wagę każdego gracza na podstawie jego minut, np 30/48) to wydaje mi się, że otrzymujemy to samo i to nie jest żaden błąd. Mając drtg każdego zawodnika, który zagrał choćby minutę może ustalić team drtg.

 

TrueLA: jak nie wynika? Mając ind. drtg każdego z graczy drużyny można obliczyć tdrtg, a znając drużynowe drtg i rozkład minut, nie obliczymy ind. drtg.

Chodzi mi w tej sytuacji o kwestię matematyczną bardziej, a nie to, że np. przeciętni obrońcy świetnie wypadają w drtg, dzięki znakomitej obronie zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ale biorąc średnio ważoną (czyli biorąc wagę każdego gracza na podstawie jego minut, np 30/48) to wydaje mi się, że otrzymujemy to samo i to nie jest żaden błąd. Mając drtg każdego zawodnika, który zagrał choćby minutę może ustalić team drtg.

 

TrueLA: jak nie wynika? Mając ind. drtg każdego z graczy drużyny można obliczyć tdrtg, a znając drużynowe drtg i rozkład minut, nie obliczymy ind. drtg.

Chodzi mi w tej sytuacji o kwestię matematyczną bardziej, a nie to, że np. przeciętni obrońcy świetnie wypadają w drtg, dzięki znakomitej obronie zespołu.

Dlaczego chesz liczyć drtg na podstawie minut? W ten sposób na dzień dobry serwujesz se kilkuprocentowy błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale wiadomo, że jakbyś sam miał liczyć w ilu posesjach przebywa na parkiecie dany zawodnik to trochę czasochłonne by to było. Waga "czasowa" raczej nie robiłaby wielkich różnic, ale faktycznie masz rację, że te kilkuprocentowe odchyły mogłyby mieć miejsce.

 

Nie chce mi się teraz liczyć, ale potem zobaczę czy stosując czas gry jako wagę, wyjdzie prawidłowe drużynowe drtg. Wydaje mi się, że max to 1 pkt różnicy byłby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trula a czemu chcesz to liczyć na podstawie boxscora?

 

Moje chcenie nie ma tu nic do rzeczy ;] DRTG to po prostu box scorowy stat.

 

Oczywiście można go też obliczyć na podstawie play by play, wtedy będzie dokładniejszy niż ten z basketball-reference, bo będziemy wiedzieć dokładnie jaki był wynik podczas possessions z danym zawodnikiem na parkiecie, ale Oliver i co za tym idzie basketball-reference nie używa play by play.

 

I skąd masz info ze to bardziej skomplikowane?

Oliver mi powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box scorowy w sensie obliczany na podstawie box scora. Żadne inne dane nie są do tego używane - przynajmniej nie w wersji na basketball-reference. Przy drużynach problemu nie ma, bo wiemy prawie dokładnie ile każda z nich miała possessions. Ale przełożenie tego na indywidualnych graczy to już kłopot. Problem ten próbował rozwiązać Oliver, ale przy użyciu tak wielu założeń że na poziomie indywidualnym ten stat jest niemal bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "inaczej" jest tutaj diabelnie istotne. Co innego wiedzieć ile zespół faktycznie stracił/zdobył punktów na 100 possession w ciągu całego meczu, a co innego estymować ile zespół stracił/zdobył punktów na 100 possesions w czasie, gdy dany zawodnik przebywał na parkiecie. Używając tylko box scora nie możemy tego drugiego w praktyce sprawdzić i dlatego ten zawodnikowy drtg jest tak uzależniony od wyniku drużyny, a co za tym idzie niemal bezużyteczny przy pozrównywaniu pojedynczych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.