Skocz do zawartości

prośba o doradzenie laptopa


Ugoda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką prośbę, mało się już znam na laptopach i innych cudach, dlatego ktoś musi mi poradzić. Szczerze to tylko ściągam sobie mecze i filmy i zrzucam je na pendriva i pod telewizor. Ale to o radę proszę co wybrać?

Do 3500zł. Chodzi o to, by była to siekiera normalnie. Taki, że przez 3 lata będzie nadal 'aktualny'. Do gierek może być, chociaż nie lubię już grać (czasami z sentymentu zagram czy to w Wiedźmina czy to jakieś Star Warsy). Najważniejsze aby był szybki, miał spory dysk i kurna mać - grafika mega ultra hiper HD.

 

Help me!

 

EDIT:

siekiera?

 

TAK, EDYTOWAŁEM ;)

Edytowane przez Ugoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HPki to siekierą można rąbać a nie nazywać. Szmelc.

 

Ogólnie najlepsze wg testów to Apple(ale odpada za to, że każda lansiarska pizda na uczelni będzie takiego miała), Dell(ale dopada bo wg mnie kiedyś robili lepsze i się popsuli), Samsung(props), Asus(choć ja nie mam do tej marki zaufania.

 

Więc wybierasz samsunga bo ma najlepsze ratio cena/jakość. A do 3.5k masz coś takiego:

 

http://allegro.pl/samsung-rc530-i7-2670qm-1tb-8gb-gt540m-2gb-bt-win7-i2461687545.html

 

Swoją drogą - laptop za dostanie się na studia...

 

Świat się kończy ;[

 

Jeszcze 'wujcio' - śmierdzi trochę pedofilią :[.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z piwkami też, zainwestuję w wódkę :)

 

Samsung teraz technologicznie mega firma jest, telefony top, u mnie w domu jak telewizor to tylko samsung. Nie wiem, ale nowa jakaś seria, te SmartTV to chyba też samsung.

Edytowane przez Ugoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z kolei Samsungi to ostatnie ścierwo, więc takimi opiniami daleko się nie posłużysz ;)

 

A prawda jest taka, że każdy laptop produkowany jest w Chinach, firma się nie licz, tylko wewnętrzne bebechy.

Możesz powiedzieć na czym bazujesz? Bo wszelkie testy niezawodności raczej przeczą temu co mówisz a i za taką kasę nie odstaniesz takich bebechów kupując sprzęt innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba, samsung, hp, dell, srell

 

wszystkie bazują na podzespołach tych samych firm, więc nawet nie wiem o czym tu dyskutować.

np o dlugosci i warunkach gwarancji [ dla mnie to najwazniejsze przy kupnie laptopa ] i ergonomii pracy z wybranym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć na czym bazujesz? Bo wszelkie testy niezawodności raczej przeczą temu co mówisz a i za taką kasę nie odstaniesz takich bebechów kupując sprzęt innej marki.

Jak zwykle w tego typu tematach - na stereotypach (najczęściej nieprawdziwych) występujących w danym otoczeniu/czasie ;) W moim środowisku Samsungi (zwane też Samszajsami) czy to laptopy, czy TV, czy telefony zawsze były krytykowane, a i ja sam się na nich zawiodłem (telefon).

 

A to, że dzisiaj wszystko jest 'po jednej linii' niczym odzież Nike, Adidas czy Reebok powie Ci każdy w miarę rozgarnięty znawca. Liczy się model, to jak są dobrane komponenty itp., bo sama firma jest tylko logiem. Ja np. mam Acera od dwóch lat (chyba nie ma najlepszej opinii?), kupiłem go też w granicach 3000 zł i W OGÓLE nie narzekam, bo komputer jest po prostu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. o jakości wykonania, chłodzeniu tych elementów, rodzaju obudowy etc etc...

np o dlugosci i warunkach gwarancji [ dla mnie to najwazniejsze przy kupnie laptopa ] i ergonomii pracy z wybranym modelem

True, true ale....

 

Jakość wykonania lapków Toshiby, Samsunga, HP, Acera to w zasadzie ta sama półka, o Dellu się nie wypowiadam bo nigdy bliższego kontaktu nie miałem.

 

Z chłodzeniem może być problem tylko w przypadku grania na laptopie, jednak laptopy nie są przystosowane do gier i dziwię się, że ktoś może pod tym kątem wybierać maszinę dla siebie.

 

Długość i rodzaj gwarancji to istotna sprawa, no doubt. Jednak jeśli chodzi o ergonomię pracy to wszystko wyjdzie z czasem.

Generalnie najlepiej upatrzyć jakiś model, oglądnąć go z bliska w jakimś media martk dla idiotów, a potem z oszczędnością zamówić na allegro. :crushed:

 

 

. Ja np. mam Acera od dwóch lat (chyba nie ma najlepszej opinii?), kupiłem go też w granicach 3000 zł i W OGÓLE nie narzekam, bo komputer jest po prostu super.

W tej kwestii wiele zależy od użytkownika, jeśli Twój komputer będzie oblepiony żarciem, będzie wylewało się na niego piwo co jakiś czas, nie będziesz go czyścił z kurzu w środku to prędzej czy później padnie, z naciskiem na prędzej.

 

Ale jeśli będziesz dbał o maszinę, to w najlepszym przypadku Acer, hp czy tam jakiś Samsung będą się różniły jedynie napisem na tym laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tu wszystko się rozchodzi o statystyki.

 

Ale ACER z tego co pamiętam miał chyba 23% wszystkich modeli zwróconych do serwisu pomiędzy 1 a 2 rokiem użytkowania. Oczywiście jak widzisz niezwróconych było 77%, ale gdy powrównasz to z cyferkami np. Samusunga(16% chyba) to zauwazysz, że kupując inną markę dajesz sobie po prostu większe szanse na dobry sprzęt :).

 

No i to o czym pisze rw. Dell, Apple, Samsung mają naprawde w razie czego door2door co jest mega wygodne i fpytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie mogę do końca zdecydować się na laptopa. Ma być ogólnie do 1600zł ale lepiej taniej, 15 cali, dysk 500GB, 4GB Ramu, 3xUSB, korzystać z niego będzie kobieta, a więc pakiet Office, internet, gry przeglądarkowe, słuchanie muzyki i oglądanie filmów, również czasami w HD.

 

Znalazłem takie które spełniają moje kryteria:

 

1. http://allegro.pl/nowy-hp-g6-b950-2x-2-1ghz-4gb-500gb-w7-pl-36mc-gw-i2702978056.html

2. http://allegro.pl/laptop-packard-bell-ts11hr-b960-4gb-500gb-win-7-i2688897330.html

 

Faworytem jest HP bo ma to samo i jest tańszy aż o 150zł, chyba że jest haczyk.

 

Ale również znalazłem taki:

 

http://allegro.pl/notebook-packard-bell-ts11-i3-2350-4gb-500gb-win7-i2692134972.html

 

Różnica to procesor i3, generalnie lepszy reszta to samo i pytanie czy warto dopłacać ponad 300zł do laptopa który będzie wykorzystywany do wyżej wymienionych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus do 3,5k bardzo dobry sprzęt kupisz. Ja polecam ci Sony Vaio- bezkonkurencyjne na rynku jeśli rozmawiamy o tym przedziale cenowym. Laptop zajebiście się sprawdza jeśli chodzi o urządzenie do pracy jak i do okazjonalnego giercowania. Poza tym dobre warunki gwarancji. Generalnie jak nie przepadam za Sony to muszę przyznać, że Vaio jest ich chyba najbardziej udanym produktem. Zresztą popytaj się kogokolwiek kto ma pojęcie większe (informatyk) to ci doradzi. Jak dla mnie logiczne wybory to Vaio/Asus, bo Appla nienawidzę (burżuazyjne dzieci) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie ogarnąłem ;)Z własnego doświadczenia (posiadam aktualnie netbooka packarda) mogę ci powiedzieć, że packard zawsze będzie lepszy niż hp. Hp to niestety tandeta w przedziale do 1500zł nie polecam absolutnie. Wszystkie przynajmniej mają normalną siódemkę a nie jebanego startera. Co do packard bella tańszego- problemem może być dla ciebie office w wersji starter- tylko word i office, można pobrać powerpointa ale wersje tylko do podglądania prezentacji. Dlatego jeśli ma być używany do pracy w MS office to średnio. Osobiście wybrałbym droższego packard bella ale to już od ciebie zależy (twojej kobiety) . HP zaskutkuje cżęstymi zwiechami i masą problemów ze sprzętem (dlatego niska cena). Znam parę osób, które posiadają lapki HP ale to w przerażającej większości starsze dużo modele i każdy z nich zbiera na nowy sprzęt. Niezawodność + serwis na korzyść packard bella na pewno. Co do wydajności pracy to nie wiem ale raczej baterie też mają lepszą niż podany przez ciebie HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.