Skocz do zawartości

Post-Nasha Era, czyli krajobraz po Nashu


theo001

Rekomendowane odpowiedzi

do PO nadal daleka droga a Scola po części ukradnie trochę z gry MG

na pewno zabierze mu trochę z gry, ale będzie wyciągał jednego z wysokich z pomalowanego i wtedy Marcin będzie miał większe szanse na dobrą zbiórke etc.. Nie tak jak w przypadku Czajnika gdzie często mu odpuszczali jak wiadomo był, że dzisiaj i tak mu trója nie siądzie ;) Jak już pisałem osłabienie ofensywy Marcina względem lepszej obrony to i tak o wiele lepiej, abstrahując już od tego, że Gortat potrafił napierdalać tylko w pierwszych połowach praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie one man show to ty prezentujesz Smoku. Oczekiwałeś, że statystyki Duncana wraz z wiekiem będą rosnąć? Aż będzie miał 50 lat i 50ppg? No nie wiem naprawdę, ale piszesz teraz takie rzeczy..

Duncan w wieku 32 normalnie grał na swoim doskonałym poziomie i dopiero 2 lata temu w wieku 34 zanotował widoczniejszy regres (w grze ofensywnej, bo tablicach dalej trzyma wysoki poziom), którego można było się spodziewać. Scola już w wieku 32 zanotował dosyć wyraźny regres w wielu aspektach - ppg, skuteczności i grze na tablicach. Z przeciętnie zbierającego stał się słabym zbierającym na poziomie Channinga Frye'a czy Robina Lopeza. Czujesz różnicę? Chciałbym, abyśmy znowu mieli Luisa sprzed 2-3 lat, ale jednak porównywanie jego przypadku do przypadku Tima to nieporozumienie, małe.

 

 

no, ale on ma dopiero 32 lata i mimo wszystko lepsze zdrowie niż Tim. Powodem jego regresu mogła być też chęć zmiany otoczenia, bo nie oszukujmy się z Rockets to on za dużo już by nie osiągnął. Piszesz, że Tim na tablicach w tych gorszych latach dalej trzymał poziom? Sprawdź raz jeszcze bo ja tam widzę spadek do poziomu Scoli właśnie, ale nie o to chodzi, żeby się tu kłócić o jakieś pierdoły. Pocekajmy do pierwszego tip-offa, wszystko się okaże. Jakieś propozycje kogo by Suns mogli zatrudnić na SG i nie przepłacić tak jak Mayo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, Duncan DRB% od początku kariery w granicach 26-28. Ostatnie dwa lata: 26.8 i 28.3. TRB% 18-19 w karierze, ost. dwa lata po 18.3. Właściwie można powiedzieć, że Tim od początku kariery na deskach jak zegareczek chodzi, co sezon niemal identyczny wynik.

 

A teraz Scola..

poprzednie lata DRB% 19-23, ostatni rok: 17.3. TRB% 14-17, ost. rok 12. Oni w ani jednym sezonie nawet nie zbliżyli się do siebie w grze na tablicach.. jak widzisz Drogi Smoku :)

 

Jakieś propozycje kogo by Suns mogli zatrudnić na SG i nie przepłacić tak jak Mayo?

dobre pytanie, wróćmy do sensownej dyskusji, bo już faktycznie dyskutujemy o rzeczach nieważnych.

Dragic, Beasley, Scola, Gortat - co łączy tych panów? To, że każdy potrafi sypnąć bez jakiegoś dnia konia (no może teraz MG bez Nasha będzie ciężej) 20 pkt i więcej..

Oczywiście jak pisałem, liczę teraz, że Marcin skupi się przede wszystkim na defensywie i walce na deskach, ale strzelców tak czy siak nie brakuje. W porównaniu do poprzedniego sezonu to niebo, a ziemia. Czy potrzebny jest więc kolejny w osobie OJ Mayo? Nie jestem przekonany. Mi w naszym rosterze obecnie brakuje dobrego obrońcy, którego będzie można rzucać na najlepszych obwodowych strzelców rywali. Courtney Lee idealny i to on jest moim faworytem. Znakomity defence + 3pt range = nasz nowy Raja Bell. Widziałbym także Ronnie Brewera, który także mógłby być naszym obwodowym stoperem i dodałby trochę atletyzmu i powera do s5.

 

Mayo może być też, ale pod warunkiem nieprzepłacenia, by jego kontrakt był w miarę trejdowalny. Na pewno duże "NIE' dla Shannona Browna jako startera. Z ławki mógłby być, ale już wolałbym Davida Lighty'ego, który wczoraj pokazał to czego od niego się oczekuje - dobra obrona + trójeczki.

 

A co do siły i potencjału tego zespołu - jeżeli Beasley zagra minimalnie to co w Minnesocie 2 lata temu, czyli 20 pkt przy 45% to naprawdę nie widzę przeciwwskazań, żeby ta drużyna awansowała do playoffow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, przyznaje dopiero później się zorientowałem, że Scola grał więcej minut od Tima więc tu przyznaje - poległem. Co do kandydatów na SG to ja bym nawet dał szanse takie J.Rowi, chłopak jest szalony i nieoliczalny, ale w Suns mógłby się sprawdzić imo. Do tego podpisał na prawdę śmieszny kontrakt z NYK, więc Suns dając mu parę baniek więcej jakoś specialnie by nie ryzykowali. Myślałem też o DeRozan'ie, ale nawet nie wiem czy on z kimś już nie podpisał, lubie gościa i choć ostatni sezon miał c***owszy chętnie zobaczyłbym go w koszulce PHX.

 

poleci mi ktoś stronę gdzie można zobaczyć wszystkie trady/wymiany z tego lata? z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derozan ma jeszcze ważny kontrakt w Kanadzie.

Mi wydaje się, że Suns mimo wszystko szykują grunt pod próbę przejęcia Hardena za rok, być może też Ibaki albo Smitha.. Jak na razie podpisujemy dobre, naprawdę dobre finansowo kontrakty, które powinny być dobrymi kartami przetargowymi w snt z Thunder czy Hawks, bo raczej teraz po podpisaniu jakiegoś sg nie będziemy mogli sami zaoferować maxa.

A więc wydaje mi się, że tak to właśnie wygląda, że robimy niezły skład na dziś, mogący powalczyć o po, ale w oparciu o 'assets' o dosyć wysokim trade value, za których można będzie pozyskać za rok jakiegoś kandydata na franchise playera.

 

Szkoda, że Babby nie działał tak 2 lata temu.. Teraz w kuluarach mówi się, że z Blanksem wykonują naprawdę znakomitą robotę. Nasz słodki gejek pracuje nad kontraktami od strony finansowej, zaś Blanks dba o dobre relacje z zawodnikami i przekonuje ich do gry w Suns. Jak widać wychodzi to dobrze, bo na razie 3/3 kontrakty nieprzepłacone, a przy tym każdego kogo chcemy to do nas trafia, bo po prostu sami gracze tego chcą. Nie trafił tylko Gordon, ale on też bardzo się zajarał Suns, a na przeszkodzie stanęli Hornets. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najpewniej chciałby długi i tłuściutki kontrakcik, ale jako że chętnych chyba za bardzo nie widać to wybiera opcje krótką, na przeczekanie ;) Pewnikiem najchętniej poszedłby do klubu gdzie te cyferki, będzie mógł trochę wywindować w górę, co w przyszłości przełoży się na większe zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie wiem na ile lat on chce. wczoraj była wiadomość, że short-term a teraz multi-year...

to dosc ciekawe, bo w sumie taki 3 letni kontrakt nie wydaje sie byc szczegolnie dlugi, no nie ? a przeciez przy nowym CBA maxyalna dlugosc kontraktu bez praw Birda to 4 lata : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twitterze jakiś typek puścił famę, że Brown głównym celem teraz i chcą mu dać.. 4 lat + 5 z opcją jakąś :o

całe forum Suns na realgm obsrane, ale wydaje mi się, że to żart jakiś.. Nie wierzę k****, że tak dobry offseason można by teraz spi*****ić takim kontraktem dla Browna :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiałem dlaczego wiele osób na realgm pisze o 'expiring contract' w przypadku Hakema Warricka, bo na hoopshype nie ma za rok 'team option', ale wszedłem teraz na hoopsworld i jest TO za rok.. Jeżeli hh sie obcięli i faktycznie tak jest, to naprawdę pięknie :) w takim przypadku chyba nawet byśmy mieli za rok na maxa dla brodacza, jeżeli dobrze liczę..

jeszcze tego Frye'a gdzieś wcisnąć, bo dubluje się z Morrisem i mimo iż osobiście darzę go sympatią, to jednak prawie 7 baniek na niego to też niezbyt mądra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twitterze jakiś typek puścił famę, że Brown głównym celem teraz i chcą mu dać.. 4 lat + 5 z opcją jakąś :o

całe forum Suns na realgm obsrane, ale wydaje mi się, że to żart jakiś.. Nie wierzę k****, że tak dobry offseason można by teraz spi*****ić takim kontraktem dla Browna :o

Nie jest tak źle- 7/2 potwierdzone już przez Suns wydaje się dosyć rozsądnym kontraktem w obecnej sytuacji. Dodatkowo drugi sezon gwarantowany częściowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc liczyłem na jednoroczny kontrakt, żeby za rok móc spokojnie oferować komuś maxa, a w tej sytuacji chyba tylko snt pozostaje, ale też bez wątpienia kontrakt nie jest zły i trejdowalny. Może jeszcze jak Brown w s5 pogra to jego wartość wzrośnie. To jednak chyba nie koniec jeszcze wzmocnień na sg.. (a bym życzył sobie TWilla)

Edytowane przez theo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda, bo miał być Gordon, miał być Mayo, miał być Lee, a jest kupa. Ja tam jakoś nie narzekam, bo wszyscy poszli do zespołów, z którym sympatyzuję, jednakże trzeba przyznać, że trochę to Sarver zjebał. Brown w poprzednim sezonie nie był aż taki tragiczny (szczególnie w końcówce) i jak wpadnie w trans rzucania (i trafiania) to może nam zapenić ten 1-2W więcej, ale długofalowo dzięki niemu będziemy mieć lepszy pick. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.