Skocz do zawartości

Post-Nasha Era, czyli krajobraz po Nashu


theo001

Rekomendowane odpowiedzi

bawic to moze twoj post. Gortat bedzie robil 10-10? I bardzo k**** dobrze, bo od tego jest. Nawet wolalbym 9-11, bo strzelcow nie brakuje.

Nie wiem o jakim braku shooterow mowisz. Chodzi ci o spot up shooterow? Dudley, Brown, Morris, Frye + Dragic. Nie wiem gdzie tu dostrzegasz brak shooterow, bo kazdy z nich potrafi sypac pow 40% za 3. do tego moze zmiana otoczenia dobrze zrobi Johnsonowi.

brak lawki? Marshall Telfair Brown (Dudley) Johnson Morris Frye JO - Gentry jeszcze nigdy nie mial do dyspozycji takiej fajnej lawki na papierze, a robil i tak z tego co mial czolowka lawke w lidze.

 

ogolnie wydaje sie ze Suns powinni sie znaczaco poprawic w obronie. Scola to niezly obronca, niezle boxoutuje, jest sprytny, zbiera ofense, nie jest kompletnym idiota w obronie jakim byl Warrick. odejscie Warricka za Scole to na pewno plus. ale obrona dalej ssie. Frye/Gortat/Scola/Beasley to dalej slaby defensywny frontcourt. widze ich jako "mediocre" defense. nie jest beznadziejna, ale tez nie jest srednia.

 

brawo, w koncu to zauwazyles, bo wczesniej twierdziles, ze obrona bedzie na tym samym poziomie.

To nie prawda, bo nasz defence bedzie teraz zdecydowanie lepszy:

1. Przede wszystkim Gortat, ktorego rola w ataku przy obecnosci Beasley'a, Scoli i Dragicia, zmaleje zdecydowanie, bedzie teraz 4 opcja i wiekszosc sil bedzie mogl przeznaczyc do walki na deskach i w obronie. Naprawde oczekuje tutaj sporego upgrade'u.

2. JO. Nikt nie pisze o nim, wiec rozumiem, ze spisaliscie go na straty. Wyglada podobno naprawde dobrze, najlepiej od kilku lat, nic mu nie dolega i jezeli dodamy do tego magiczne zdolnosci znachorow z Arizony, to naprawde realnym scenariuszem wydaje sie rozegranie wiekszosci RS przez O'Neala.. O tym, ze Jo bronic potrafi, swietnie blokuje, chyba nie trzeba nikogo przekonywac?

3. brak Nasha. Dragic to oczywiscie nie jest wybitny obronca, ale w porownaniu do Nasha to jednak ogromny plus. Temat defensywy Steve'a byl tu wielokrotnie poruszany i oczywiscie ja podobnie jak ty Bast, smialem sie z tych, ktorzy twierdzili, ze to co Nasha da w ataku, to potem odda w obronie, bo to naprawde mega glupota, ale jednak Nash to byla dziura w obronie, ktora trzeba bylo ukrywac i teraz juz nie bedzie takich problemow z Goranem.

 

tak jak P_M licze w tym sezonie na defensywe w 15 ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. JO. Nikt nie pisze o nim, wiec rozumiem, ze spisaliscie go na straty. Wyglada podobno naprawde dobrze, najlepiej od kilku lat, nic mu nie dolega i jezeli dodamy do tego magiczne zdolnosci znachorow z Arizony, to naprawde realnym scenariuszem wydaje sie rozegranie wiekszosci RS przez O'Neala.. O tym, ze Jo bronic potrafi, swietnie blokuje, chyba nie trzeba nikogo przekonywac?

Z tych samych powodów napaliłem się na JO w Lakers, jak dowiedziałem się, że ma mieć trening pokazowy. A że bardzo go lubię, bo uwielbiałem tamtą Indianę, to dodatkowo się cieszyłem. Jednak na tym workoucie wypadł podobno tak cienko, że Mitch zrezygnował z przedstawienia mu oferty. Swoje zrobiło oczywiście podpisanie kontraktu z Hillem, ale JO nie zachwycił.

 

Może jednak sztab Suns postawi go na nogi. Bardzo bym tego chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wolalbym 9-11, bo strzelcow nie brakuje.

 

widze ze juz wlaczyles el-wariato mode gdzie bez wzgledu na to jak gleboko w dupie twoj team by nie byl, to przez twoje rozowe okulary i tak wszystko wyglada rewelacyjnie. Dragic-Dudley-Beasley-Scola-Gortat -> "strzelcow nie brakuje", no przeciez to k**** mozna boki zrywac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten spot up shooter morris to chodziło Ci o markieffa? I jego 0,7 trójki na mecz na 34%? Shannon brown nie licząc okresu w lal kiedy miał 6/9 za to w życiu nawet do tych 40 % się nie zbliżył. Frye miał jeden taki sezon 3 lata temu, zeszłego roku chyba ci nie muszę przypominać. Dragic nie równy. Zobacz jak pod tym względem wygląda LAL, a i tam są obawy o spacing. A bez nasha wide open rzuty się skończą.

 

Ławka - marshall w nba to jest nikt, fajnie wyglądał na uniwerku, ale to o niczym nie świadczy. Może odpali a może będzie kolejnym gościem o którym nikt nie będzie pamiętał. Sebastian Telfair - r u kiddin? rapm ujemny od dekady, ogólnie koleś na 3 pg może i się nadaje, ale pisać o nim jako o sile ławki LOL. LOLx2 to wes johnson, nic nie gra odkąd trafil do ligi, bust jak thabeet. O'neal jak znajdzie się na ławce bez garniaka w 30 spotkaniach to będzie drugi powód do otwarcia szampana. Dobrą ławkę to mają bulls, phoenix ma s5 na poziomie dobrej ławki, połowa scrubów o których piszesz powinna grać w nbdl. Sezon zweryfikuje twoje wesołe poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten spot up shooter morris to chodziło Ci o markieffa? I jego 0,7 trójki na mecz na 34%? Shannon brown nie licząc okresu w lal kiedy miał 6/9 za to w życiu nawet do tych 40 % się nie zbliżył. Frye miał jeden taki sezon 3 lata temu, zeszłego roku chyba ci nie muszę przypominać. Dragic nie równy. Zobacz jak pod tym względem wygląda LAL, a i tam są obawy o spacing. A bez nasha wide open rzuty się skończą.

 

Ławka - marshall w nba to jest nikt, fajnie wyglądał na uniwerku, ale to o niczym nie świadczy. Może odpali a może będzie kolejnym gościem o którym nikt nie będzie pamiętał. Sebastian Telfair - r u kiddin? rapm ujemny od dekady, ogólnie koleś na 3 pg może i się nadaje, ale pisać o nim jako o sile ławki LOL. LOLx2 to wes johnson, nic nie gra odkąd trafil do ligi, bust jak thabeet. O'neal jak znajdzie się na ławce bez garniaka w 30 spotkaniach to będzie drugi powód do otwarcia szampana. Dobrą ławkę to mają bulls, phoenix ma s5 na poziomie dobrej ławki, połowa scrubów o których piszesz powinna grać w nbdl. Sezon zweryfikuje twoje wesołe poglądy.

+1 w c***, s5 Phx wyglada jak naprawde porzadna lawka. lawka Phx nie wyglada jakby byla z NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naoczni świadkowie twierdzili, że JO wypadł dobrze, ponoć Brown go nawet chwalił, tylko w Lakers nie bardzo jest dla niego miejsce

Taką wersję też słyszałem. Że biegał od kosza do kosza, był dynamiczny, kończył z góry i fajnie wyglądał. Ale była też druga wersja, o której wspominał nawet bb, że wypadł cienko.

 

Wtedy nie był jeszcze pewny Hill, nie pamiętam czy mieliśmy już Jamisona. Więc dlaczego go nie zwinęli? Za minimum. Nawet teraz byłby jak znalazł w związku z opóźnionym powrotem Howarda, a później jako zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary nie wiem po co ci JO - koles jest tragiczny, rzuca midrange jumpery po jab stepach, nigdy nie jest skuteczny, nie zbiera nic, nigdy nie podaje, po prostu katastrofa w ataku. w obronie jest dosc dobry, ale ciezko stwierdzic jak bedzie wygladal bez Garnetta. przy KG to nawet Brandon Bass wygladal na dobrego obronce. JO nie moze byc powaznie rozwazany jako wzmocnienie - nie wiem skad sie urwaliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo woleli Hilla

 

teraz mamy 5 wysokich, nie ma specjalnie już miejsca w rosterze

 

a ta druga wersja to z LA Timesa - a więc to, co Lakers chcieli, żebyśmy usłyszeli. niekoniecznie to, jak było naprawdę

nie wiem skąd była ta druga wersja, ale widziałem ją w kilku miejscach i bb jest dobrym źródłem tego typu informacji. dlatego ją przyjąłem. nie ważne, JO zagra w Arizonie.

 

każdy wolał Hilla, ja też, ale wtedy istniało niebezpieczeństwo jego odejścia, nie był pewny. na szczęście został i liczę, że nie obniży lotów, a nawet będzie lepszy dzięki Nashowi.

 

w tej chwili mamy 5 wysokich i jest zbędny, łatwo teraz mówić. ale w tamtym czasie pewnych mieliśmy Bynuma (który potrzebuje zmiennika) i Pau. reszta była niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon, ale przynajmniej Gortat nie będzie musiał już tak zapierdalać po całym boisku próbując nadrabiać, za Frye'ami i Warrickami, dzięki Scoli, który również nie da sobie wskoczyć na głowę i zbierze te 7-8 piłek. Co sprawi, że nie będzie się tak szybko i łatwo załamywać ustawienie defensywne. Co jak co, ale to jest znaczący upgrade w D.

 

Co do ataku to nie wyciągałbym tak pochopnych wniosków, zarówno Scola jak i Gortat nie są czarnymi dziurami jeśli chodzi o atak, jeśli do nich pójdzie piłka to ona tam nie wsiąka na całe posiadanie piłki. Ponadto obaj potrafią podać i sporo widzą na boisku. Jeśli Beasley nie będzie klepał, to możemy mieć bardzo przyjemnie dla oka grającą drużynę. Zwłaszcza, że Dragić, Brown, Beasley to wszystko szybcy gracze z dobrym rzutem za 3. Mogą grać naprawdę dużo inside outside co przy cholernie szybkim i zwinnym frontcourtcie - Gortat Scola, może dać naprawdę dobre efekty.

 

No i dałbym kredyt zaufania Dragiciowi zrobił naprawdę postęp w Rockets. Dragic z Suns wtedy to nic więcej jak "Tragic" teraz to solidny PG.

 

Podsumowując w poprzednim sezonie Suns byli 24 z 30 w DRTG liczę gdzieś na miejsce w pierwszej 15, w porywach 10. Raz, że Scola, dwa szybsze nogi Dragicia, trzy Gortat nie będzie musiał kryć wszystkiego na radar.

W ataku było 9DRTG, wiem Bast, że w trakcie jak na boisku był Nash to zawsze było 1 DRTG jak Steve schodził to średnio wychodziło to 9te miejsce. Ale co sie dziwić jak twoim rezerwowym PG jest Telfair czy inny Ronnie Price. Jak będą w pierwszej 15 w ORTG to bedzie dobrze i ten skład może powalczyć, o ile zostaną spełnione założenia w postaci naprawdę szybkiej zespołowej grze.

Pozostaje tylko podbić tego posta, chociaż rankingi na końcu mi się nie widzą.

 

Jestem bardzo ciekaw dyspozycji Dragica w tym sezonie. Oczekuje, że utrzyma dyspozycję z drugiej połowy poprzedniego sezonu i jak najdłużej będzie grać przy piłce, wówczas mniejsze na szanse na partolenie akcji przez Beasleya, który "swoje" zrobi i pewnie będzie dawać co noc te 15-16 pkt. Scola i Gortat świetnie będą się dopełniać w ataku, obaj z dużym basketball IQ, obaj z rzutem półdyszki (czyli nie będą się kotłować pod koszem) obaj z soft hands. Powinno być bardzo dobrze.

Ale kluczem jest Dragic. Liczę, że będzie to jego breakout season, z półki średniego rozgrywającego, będzie w TOP10. W tym tkwi możliwy sukces Suns.

Pierwsza piątka na walkę o PO. Ławka niestety znacznie gorzej, ale teraz grę prowadzić będzie Kendal Marshall, a nie Price czy Telfair, więc każdemu z ławkowiczów można dodać cyfry w statsach.

 

DRTG stawiam, że będzie gdzieś tak 15-17 w lidze, ORTG koło 15. Bilans zwycięstw? Więcej niż 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie PHX to zdecydowanie zespół na TOP10 ofensywę w tym sezonie.

będzie transition Tragić-Gortat, w HC będą pick Tragić-Scola a ostatecznie będzie ISO na Beasleya, kilku ludzi potrafi ciepnąć trójeczkę, o atak bym się nie bał.

ale obrona może być dramatyczna, o ile Tragić to naprawdę bardzo dobry obrońca, to Scola już jest takisobie, zaś Beasley to Beasley, klaun zawsze gdzieś się zagubiający w teamD. Ława raczej porażka i generalnie o 30W będzie ciężko na zachodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osz, widzę że jest coraz zabawniej

z jednej strony ortg na poziomie top 10 , a zdrugiej drtg top 15 - coś jak lakersi w zeszłym sezonie. Wychodzi, że suns to team na 50 zwycięstw i wcsf. LOL

 

i jeszcze gortat - wysokie bb IQ + midrange (36%) LOL x 2. Panowie to będzie gorszy zespół niż rok temu, zachód będzie mocniejszy, jak wy chcecie poprawić wynik w ten sposób?

 

To, że suns poza top 10 w ortg to mogę się założyć diamenty przeciwko orzechom. Wesoło, coraz weselej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osz, widzę że jest coraz zabawniej

z jednej strony ortg na poziomie top 10 , a zdrugiej drtg top 15 - coś jak lakersi w zeszłym sezonie. Wychodzi, że suns to team na 50 zwycięstw i wcsf. LOL

 

i jeszcze gortat - wysokie bb IQ + midrange (36%) LOL x 2. Panowie to będzie gorszy zespół niż rok temu, zachód będzie mocniejszy, jak wy chcecie poprawić wynik w ten sposób?

 

To, że suns poza top 10 w ortg to mogę się założyć diamenty przeciwko orzechom. Wesoło, coraz weselej

autentycznie sie poplakalem ze smiechu - good job :D jestes jak Anthony Davis, HOF potencjal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.