Skocz do zawartości

Pistons


lk#1

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że po wczorajszym drafcie będzie się więcej mówiło o Pistons. W trzech kolejnych draftach Detroit dostało graczy, którzy mieli zostać wybrani z wcześniejszymi numerami. Rok temu było dużo frustracji wśród fanów, że nie wzięliśmy wysokiego, który stworzyłby z Monroe podkoszowy duet na lata.

Wszyscy, lub prawie wszyscy, już wiedzą, że Monroe jest świetnym graczem (wg mnie jednym z najlepszych ofensywnie graczy w NBA - gra przodem do kosza, tyłem, poprawiający się jumper, przegląd pola) i bardzo dobrze zbiera. Po cichu oczekuje, że z przyjściem Drummonda Pistons powinni być liderem NBA pod względem ofensywnych zbiórek. Jest potencjał żeby ze zbiórkami defensywnymi było bardzo dobrze, ale z tego co wiem Andre w NCAA rozczarowywał w tym względzie. Niektórzy powiedzą, że lepszym wyborem byłby Henson, ale Drummond ma większy potencjał i lepsze warunki. Osobiście widzę tutaj potencjał na coś w stylu pary Gasol-Bynum. Tak wysoki poziom ciężko będzie osiągnąć, ale liczę, że gra Detroit w dużym stopniu będzie opierała się na podkoszowych, tym bardziej, że Greg będzie zapewniał Drummondowi darmowe punkty po podwojeniach. Ktoś może powiedzieć, że spacing pod koszem będzie problemem, ale warto pamiętać, że w zeszłym sezonie partnerami Monroe byli głównie Maxiell i Ben Wallace… Inna sprawa, że Wallace mógłby pograć jeszcze jeden sezon i być nauczycielem Drummonda.

 

Wydaje się, że rotacja pod koszem nie jest problemem. Jerebko z ławki daje energię, Maxiell ma jeszcze rok kontraktu i pewnie rozpocznie sezon w pierwszej piątce. Nie zdziwiłbym się gdyby Villanueva został amnestiowany.

 

Ciekawe co będzie się działo na pozycji SF. Prince ma pewne minuty (co mnie niepokoi bo zwalnia grę i gra za dużo izolacji), Jerebko to SF/PF, Daye zaliczył fatalny sezon (przydałby mu się psycholog bo talent ma), Singler miał podpisać kontrakt (zaliczył bardzo dobry sezon w Hiszpanii) i na dodatek jest Maggette oraz pick z drugiej rundy. Widzę tutaj potencjał na kolejny trade, tym bardziej, że nie licząc wybranego w drugiej rundzie Englisha brakuje rezerwowego na SG (nie umiem się wypowiedzieć na temat tego czy z Englisha i Middletona coś będzie…). Stuckey bardzo dobrze się sprawdził w poprzednim sezonie na SG (niech nie oszukają Was liczne, drobne kontuzje i olana końcówka sezonu), ale potrzebny jest solidny rezerwowy, którego na ten moment nie ma.

 

Ewidentnie brakuje dobrze rzucających graczy. Knight był pozytywnym zaskoczeniem, ale z pozycji 2-3 nie ma dobrych strzelców (English ponoć nim jest, ale nie oczekuje po picku z drugiej rundy zbyt wiele).

 

Zastanawiająca jest wymiana z Bobcats. Z jednej strony wskazuje, że celem są PO i Dumars będzie szukał weteranów, a jednocześnie oddaje chyba jedynego rezerwowego, który potrafił wnieść coś do ofensywy. Gordon się nie sprawdził, ale bez niego beznadziejna ofensywa może być jeszcze gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim English jest drugim najlepszym strzelcem w tym drafcie,jako solidna opcja z ławki powinien spokojnie dać radę,zresztą Middleton też ma szanse na trochę minut.

 

Po tym drafcie stworzą sie 2 fajne pary pod koszem

Monroe+Drummond

Demarcus+T-Rob.

 

Może Drummond poduczy się trochę od Benka Wallac'e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym drafcie stworzą sie 2 fajne pary pod koszem

Monroe+Drummond

Demarcus+T-Rob.

 

 

a dodać do tego jeszcze trzeba frontcourt Jazz, z tym że oni powinni pozbyć się Jeffersona (sorry elwariato, on MVP nigdy nie będzie) i ewentualnie Millsapa za jakieś picki, ewentualnie szukać jakiegoś PG (Lowry?) i muszą grać jak najwięcej kanterem i favorsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henson uważam byłby o wiele lepszym pickiem, byłby pewny przedewszystkim, a z Druma moze być poprostu zwykły bust nie wiem czy niektórzy zdają sobie z tego sprawę, i nie móimy tutaj że nie dorośnie do swojego potencjał itd. ale będzie w miarę ok graczem, z niego może być następny thabett. Co do dalszych picków to całkiem fajne szczególnie English na którego wybór bardzo liczyłem przez Utah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór Drumma to takie typowe wierzenie w potencjał, no i fakt jeśli on w pełni by się rozwinął to para z Monroem byłaby kozacka i być może pozwoliłaby być Pistons w czołówce na zachodzie, tylko że gdyby wybrali Hensona to może by już w tym sezonie o play off walczyli a nie czekali z sezon dwa aż Drummond zaskoczy, zresztą ewentualne szanse że on kiedykolwiek będzie lepszy niż Henson z miejsca wcale nie sa gwarantowane, koles jest atletyczny i ma dobre warunki fizyczne sporo już było gm których przejechał się na podobnych pickach,z Hensonem byłby spokój i bankowo nie byłoby wpadki, serio jakoś mnie nie dziwi że Dumars wybrał kogo wybrał z tą #9 patrząc po historii decyzji jakie on podejmował w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie brać pod uwagę potencjału? Chłopak ma 18 lat, trudno oczekiwać żeby grał jak kompletny, dojrzały zawodnik.

 

Przy Hensonie Monroe grałby jako center. Wolę rozwiązanie z przesunięciem Grega na PF gdzie będzie się mniej męczył z cięższymi i większymi graczami. Ostatnie 2/3 sezonu Pistons mieli bardzo dobre. Brakowało gracza takiego jak Drummond. Z innymi drobnymi ruchami i rozwojem młodych można myśleć o PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobry wybór Pistons warto zaryzykować tym bardziej że to był 9 pick a nie top 3.Drummond w odróznieniu od Hensona jest przygotowany fizycznie do gry w NBA.Henson to świetny defensor ale fizycznie może skończyć jak Brandan Wright.DeAndre Jordan był wybrany z 35 pickiem a to ze dostał 10 baniek na sezon to wynik mizerii jaka jest w tej lidze na Centrze.Drummond od razu nie będzie błyszczał ale już od pierwszego sezonu powinien dostarczać trochę dobrej fizycznej walki pod koszem a tego Pistons bardzo brakowało.

 

Charlie V leci w amnestii są jakieś ploty na ten temat????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, no gościu się rozpłakał na drafcie, co on myślał, że będzie no. 1 pick? :D

 

Ja tam w nim widzę odbicie lustrzane Jordana. DeAndre.

Mi się wydaje że on się poryczał bo wiedział ze został właśnie wybrany, ta scena miała miejsce tuż przed tego ogłoszeniem, w sumie jakąś mam sympatie do tego gościa i coś mi podpowiada że bustem na pewno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Andre w wywiadzie mówił, że rozpłakał się, bo czuł, że właśnie zostanie wybrany. Wiedział jakiego gracza potrzebują Pistons i czuł, że go nie przepuszczą.

Andre to 'good kid' i jak zapewnią mu właściwe wsparcie (a w Detroit powinno tak być) to będą mieć nie lada defensywne monstrum na centrze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Andre w wywiadzie mówił, że rozpłakał się, bo czuł, że właśnie zostanie wybrany. Wiedział jakiego gracza potrzebują Pistons i czuł, że go nie przepuszczą.

Andre to 'good kid' i jak zapewnią mu właściwe wsparcie (a w Detroit powinno tak być) to będą mieć nie lada defensywne monstrum na centrze ;]

nie wątpliwie to dobry chłopak ale ja dalej będę obstawał przy swoim, on niewiele potrafi z czysto koszykarskiego ptk dodatkowo nie ma mentalności walczaka jakoś mi się to poprostu nie widzi ze koleś będzie choćby next Ibaką do którego Givoni go porównał

 

@Ik wierzenie w potencjał to absolutnie przednia rzecz szkoda tylko iż od lat sporo grupa Gmów bezkrytycznie w niego wierzy, i dla mnie ten pick to jakoś tam potwierdza, i bynajmniej nie mówię tego bo chłopaka nie lubię czy coś w tym stylu,w sumie wręcz przeciwnie nie miałbym nic przeciwko temu jeśli okazałby się iz nie miałem racji co do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@El

A Howard to potrafił coś z "czysto koszykarskiego pkt" jak był wybierany z nr1?

Mentalności również nie miał i nie ma, a mimo to jest najlepszym centrem w NBA.

w sumie dobrze powiedziane ale nie przesadzajmy Howard nie jest soft, nie ma może mentalności zwycięzcy ale walczyć potrafi, Drumm nie powinien być bustem ale sądzę ze dosyć często mogą go, mówiąc kolokwialnie, rywale gnoić i nie chodzi mi tu o rookie sezon ale o ogół kariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.