Skocz do zawartości

Zróbmy to raz jeszcze... (Miami Heat 12/13 offseason & RS)


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

Luki chyba żartujesz kto coś mówił z Memphis albo Suns? Chłopie daj spokój. A co do serii z Thunder gwizdki były na korzyść OKC i nie wiem o czym tu chcesz dyskutować. Po raz kolejny- nie nie uważam, że był to kluczowy aspekt ale fakt, że były w jedną stronę głównie. Kibice Spurs i spisek- najnudniejsza ekipa, mało kibiców, nikt się nie wychylał nigdzie a teraz czytam jak to co roku płaczą, że ich sędziowie ruchają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie faul był oczywisty, normalny tripping foul. Czy serio ktoś uważa, że Leonard był w prawidłowej pozycji defensywnej? Jak ktoś stanie w rozkroku, umyślnie czy nieumyślnie, ktoś się przewróci o jego wysunięte kopyta, to po czyjej stronie jest faul? Cała akcja była strasznie niefortunna dla Spurs, Leonard tego umyślnie nie zrobił, po prostu Cole nietypowo wpadł na pomysł zrobienia spin move w tej sytuacji, z tym że trzeba zaznaczyć iż ten ruch był wymierzony tak aby ominąć obrońce (on nie szukał kontaktu), pech chciał że Leonard zostawił w tyle swoją nogę na którą stopą stanął Cole (dupą też wpadł na jego wysunięte kolano), stracił równowagę, lekki flop na koniec aby dać sędziemu znać że był kontakt i tyle. Można bronić Leonarda, że to Cole zainicjował cały kontakt, to jego wina etc, lecz zainicjowany kontakt również może być faulem obrońcy, jeśli w chwili kontaktu obrońca nie miał pozycji defensywnej.

 

A player shall not hold, push, charge into, impede the progress of an oppo-nent by extending a hand, forearm, leg or knee or by bending the body into a posi-tion that is not normal. Contact that results in the re-routing of an opponent is a foul which must be called immediately.

a. A dribbler shall not (1) charge into an opponent who has established a legal guarding position, or (2) attempt to dribble between two opponents, or (3) attempt to dribble between an opponent and a boundary, where sufficient space is not avail-able for illegal contact to be avoided.

b. If a defender is able to establish a legal position in the straight line path of the dribbler, the dribbler must avoid contact by changing direction or ending his dribble.

c. The dribbler must be in control of his body at all times. If illegal contact occurs, the responsibility is on the dribbler.

Te dwie zasady się wydają wystarczające. Leonard miał wysuniętą nogę w chwili kontaktu (check), kontakt spowodował iż Cole się przewrócił (check), Cole próbował go ominąć spinem (check), w ciągu całego zajścia Cole w pełni kontrolował co robi (check). Wydaje mi się, że istnieją wystarczające przesłanki za tym aby stwierdzić iż gwizdek był prawidłowy.

 

Szczerze to widziałem znacznie bardziej kontrowersyjne decyzje sędziowskie w ostatnim tygodniu czy dwóch, o dziwo większość związane z Bryantem, ale nie myślałem, że ta sytuacja z meczu Spurs odbije się takim echem. Żeby to jeszcze były rzuty wolne dające zwycięstwo Miami, przecież wciąż Heat przegrywali po tym jednym punktem, piłka wróciła do rąk Spurs, mieli szanse powiększyć przewagę a na końcu wyrównać, cały czas wygrywali do czasu kiedy Bosh jakimś cudem trafił tą clutch trójkę na 1sec do końca. Zrzucanie przegranej na ten jeden gwizdek jest trochę naciągane.

 

http://www.nba.com/analysis/rules_index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywista oczywistosc ze dla CIEBIE faul byl oczywisty w koncu kibicujesz tej druzynie.

mowimy o lidze gdzie co druga akcja to kroki , co drugi faul jest dyskusyjny , sedziowie interpretuja wedlug wlasnego widzi mi sie, wiec wklejanie jakichs podrecznikowych bzdur to poprostu big fuckin LOL

 

leonard w tej akcji sie cofal caly czas a cole gdy tylko wyczul kontakt padl jak razony pradem mimo ze zostal tylko musniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywista oczywistosc ze dla CIEBIE faul byl oczywisty w koncu kibicujesz tej druzynie.

mowimy o lidze gdzie co druga akcja to kroki , co drugi faul jest dyskusyjny , sedziowie interpretuja wedlug wlasnego widzi mi sie, wiec wklejanie jakichs podrecznikowych bzdur to poprostu big fuckin LOL

 

leonard w tej akcji sie cofal caly czas a cole gdy tylko wyczul kontakt padl jak razony pradem mimo ze zostal tylko musniety.

Wiesz czego nienawidzę? Nienawidzę tego jak sędziowie powstrzymują się w odgwizdywaniu fauli w ostatniej minucie meczu, tylko dlatego że jest to ostatnia minuta meczu. Oczywiście fani kosza zawsze muszą się w takich gwizdkach czegoś extra dopatrywać, albo że liga jest pod Heat, albo że czegoś takiego się nie gwiżdże w końcówce meczu, "no blood, no foul" i inne z ulicy wzięte zasady. Wychodzę z założenia, że faul to faul, nie ważne czy pierwsza czy ostatnia minuta meczu, tak długo jak nie jest to phantom faul, czy flop, trik mający na celu nabrać sędziego, to jest wszystko okej.

 

Cole w ostatnim momencie tej sytuacji flopował, "padł jak rażony prądem", ale utrata równowagi podczas wykonywania przez niego spina, w wyniku kontaktu z wystawioną nogą Leonarda, była jak najbardziej realna. Pisałem że to było strasznie niefortunne, niektórych być może boli bardziej to iż Cole totalnie bez pomysłu wykonał akcje z której nic nie powinno wyjść, nawet jakby nie stracił równowagi. Patrząc realnie na to w jak beznadziejnej sytuacji znalazł się Cole dzięki świetnej obronie Leonarda, tam nic nie miało prawa mu się udać i gwizdek sędziego był takim "bailout'em" dla niego, ale czy jest to wystarczające usprawiedliwienie dla tego aby nie odgwizdać w tej sytuacji? Cole nie zasłużył na ten gwizdek, to jest niesprawiedliwe etc., ale mimo wszystko, według mnie, bazując na tym co widziałem oraz na tym co wiem, to był faul. Jeśli nie zgadzasz się z tym, masz inną opinie, to jest okej. Ja zostanę przy swojej, ale dodam tylko, że w świetle niepisanej zasady "czegoś takiego się nie gwiżdże w ostatniej minucie", sędzia mógł nawet to puścić, nie takie rzeczy puszczali, lecz już wyżej napisałem co o tym myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

After arriving to his home after celebrating his 29th birthday, Chris Bosh found he had been robbed of $340,000 worth of jewelry and purses, but his 2012 NBA Championship ring was left untouched, Miami Beach Police said Thursday.

 

Although Bosh's championship ring was not stolen, the thieves picked what they wanted from his jewelry box.

 

 

Uff

Na szczęście nie wzięli pierścienia mistrzowskiego.

Jacy uczciwi złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to najciekawsze jest to ze miał tych błyskotek za miljon złociszy.....tylko być jubilerem za rogiem :-)

 

rekord AI3 i Rose'a pobity ale oni stracili to na wychodnym...... coś koło 130.000 zielonych w klubie

czy kiedys garnettowi nie dziabneli pod klubem lancuchow za jakies chore $?

W minny, z 10 lat temu jesli nie dawniej.

Cos takiego mi chodzi po glowie, ale nic mi google nie wypluwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy rekord klubowy - po 61 łinach z ery Mourninga i Harwawaya, teraz aktualnie Heat mają 63 z opcją na 66.

Od dzisiejszego zwycięstwa Celtics i porażki Bucks już wiemy oficjalnie, że w pierwszej rundzie Heat graja z Milwaukee.

Do gry wrócił Wade, a aktualnie odpoczywają UD i Battier. Heat maja spora głębie składu, ostatnio więcej grają Miller i Lewis, którzy mogą się przydać w playoffs. Jakieś minuty dostaje też JJ, ale Spo mógłby jeszcze dac w tych meczach trochę pograć Howardowi, bo teraz to juz raczej na pewno Juwan będzie kończył karierę.

Ciekawe, czy poza raczej oczywistym MVP LBJa czekaja Heat jakieś nagrody indywidualne po regularze. Czy ktoś wreszcie doceni Wadea wybierając go do NBA First Team, czy Spo zostanie dostrzeżony jako COTY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze tak nieśmiało zapytam czym to sobie Wade na first team zasłuzył?

i serio pytam

czym on przewyższa guardów takich jak KB, paul, Harden

a jeszcze bardziej serio pytam czym sobie figurant Spolestra zasłuzył na COTY?

okreslajac zaślepienie terminologią drogowa to to fanów lakers jest jak dostac po oczach długimi od malucha w Twoje to 18sto kołowa cięzarówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.