Skocz do zawartości

Zróbmy to raz jeszcze... (Miami Heat 12/13 offseason & RS)


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz, że podkoszowy non-factor jest bardziej szkodliwy dla Wade`a niż World Peace rzucający 20% z dystansu, a do tego Bynum po stronie słabej i Gasol jako opcja rozciągająca obronę? Dla mnie jeśli masz Lebrona/Chalmersa/Jonesa/Millera/Cole`a, to spokojnie ukrycie Joela Anthonego na dolnym łokciu po stronie słabiej nie utrudnia gry Wade`a.

Rzucający rzekomo 20% (w rzeczywistości 30) Artest to już wielka tragedia, ale Cole, który rok temu kąsał po 27%, a w tym po 23% to już jest floor spacer i argument na niekorzyść Wade?

 

ignorując fakt, że w sezonie 2011/12 Lakersi w regularnej rotacji chociaż przez kilka meczów mieli shooterów pokroju Ebanksa, Barnesa, czy Morrisa

Tutaj to samo.

 

Morris i Barnes to przyzwoici shooterzy, Ebanks wychodził na boisko raz na 3 mecze. Dobrze, że nie wspomniałeś jeszcze Waltona, zagrał z 60 minut w całym sezonie.

 

Joel jest całkiem przyzwoitym zbierającym na atakowanej desce i po prostu nie chcesz dać mu za dużej swobody w poruszaniu się wokół kosza i nie odpuszczasz go tak łatwo

Joel Anthony zbiera w ataku 1,5 piłki na mecz i obojętne czy z 1,5 zbiórki czy bez jest ostatnią rzeczą o jakiej ktokolwiek myśli w obronie. Od Bynuma i Gasola za to nie ma podwojeń bo ci zaczną latać loby nad głową.

 

Dla Ciebie to zamyka dyskusję, a ja staram się zastanowić, co jest tego przyczyną.

Zamyka dla mnie dyskusję w przypadku kiedy ponoć lata świetlne lepszy zawodnik jest mniej skuteczny, bo to jest totalna sprzeczność. To czy któryś jest minimalnie lepszy, albo że moze Kobe niweluje część straty w skuteczności jakimśtam czynnikiem to już jest dzielenie włosa na czworo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heat nic tam nie zagrali ciekawego, Cavs się posrali na robocie.

Zwał jak zwał, ale jest to kolejne zwycięstwo w zaciętej końcówce Heat- wiadomo, jak wcześniej liczono Heat mecze przegrane różnicą 3-5pkt. Znów trójka Raya Raya rozstrzyga wynik. Pokazali też ciekawy stats Heat jak oni i ich przeciwnicy rzucają za 3pkt w tym sezonie.

 

Heat maja najlepszy początek sezonu na własnym podwórku, do tego najlepszy start ogólnie w całej historii - rosną szanse, że pójdą na jakiś rekord klubowy.

Battier kontuzja kostki, ale tweetował, że to nic poważnego i szybko wróci. Pewnie Lewis w pierwszej piątce zagra. Ciekawe co ze small ball pod nieobecność Battiera?

Dobrze wygląda Miller i (nie chcę zapeszyć), ale zanosi sie wreszcie na jego normalny sezon w barwach Heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Battiera to skręcenie w prawym kolanie. Mówią, że nie jest źle, ale odsunięto go na razie od treningów z zespołem.

Na pytanie, czego będzie najbardziej brakowało jak w najbliższych meczach Heat będą zapewne grali bez Shanea, Spo powiedział:

 

“Communication,” Spoelstra said. “His voice is consistent every single game, every single practice. And it’s all the things that a coaching staff wants a player to say.

“It’s the leadership, it’s the details, it’s holding guys accountable to our standards out on the court. Defensively, he’s like a linebacker with his communication, organizing the defense and getting guys to their proper spots.”

 

Ciekawe co teraz ze small ball

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co - Ray Ray w jego miejsce, a z ławki więcej minut dla MM. Może w końcu zobaczymy JJ-a?

Raya Spo nie wpuści w pierwszej piątce (choc minuty mu może zwiększyć), prędzej Millera lub bardziej odpowiedniego na matchup z Duncanem Haslema. Ewentualnie Lewis. Również nie mam nic przeciwko pojawieniu się w rotacji JJa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym żeby pograli ustawieniem Bosh-Lewis-LeBron, które to zdaje się jeszcze ani razu nie spędziło znaczących minut na boisku (jeśli w ogóle jakieś). przydałoby się zobaczyć jak to będzie funkcjonowało, bo na playoffs taki lineup może być jeszcze efektywniejszy niż z Battierem.

Ciekawe, ale dopóty Lewis będzie bronił tak beznadziejnie w post-up jak robi to teraz, nie ma na to szans. Zdaję sobie sprawę, że cudów nie należy tutaj oczekiwać, ale na razie defense w jego wykonaniu jest tragiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym żeby pograli ustawieniem Bosh-Lewis-LeBron, które to zdaje się jeszcze ani razu nie spędziło znaczących minut na boisku (jeśli w ogóle jakieś). przydałoby się zobaczyć jak to będzie funkcjonowało, bo na playoffs taki lineup może być jeszcze efektywniejszy niż z Battierem.

Lewis gubi się w team defence, więc ciężko powiedzieć, czy takie ustawienie może przejść, ale w końcu po co jest regular:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Festus Ezeli[C] - atletyczny murzyn z ogromnym wingspanem, dobry obrońca i rebounder, zero w ataku - ergo większy Joel Anthony

2) Fab Melo[C] - dobre warunki, jakieś problemy z główką i charakterem, przeciętna zbiórka

3) Jeff Taylor[sF] - dobry obrońca, dobry shooter

4) Tony Wroten [PG/SG] - duży rozgrywający, może grać na obydwu pozycjach 'guardowskich', duuuuzy talent i duży upside

Cytat z mojego pierwszego postu w tym temacie.

 

Ostatnio znów oglądałem GSW i nie mogłem uwierzyć, że nie draftowaliśmy Ezeliego. Typ już teraz nadaje się na startera w nba a u nas miałby naprawdę dobre warunki do rozwoju i określoną rolę. Taylor też wskoczył juz do s5 Bobcats i wydaje się być nie dość, że śwetnym obrońcą do jeszcze całkiem kompetentnym gościem jeśli chodzi o atak.

 

:[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z mojego pierwszego postu w tym temacie.

 

Ostatnio znów oglądałem GSW i nie mogłem uwierzyć, że nie draftowaliśmy Ezeliego. Typ już teraz nadaje się na startera w nba a u nas miałby naprawdę dobre warunki do rozwoju i określoną rolę. Taylor też wskoczył juz do s5 Bobcats i wydaje się być nie dość, że śwetnym obrońcą do jeszcze całkiem kompetentnym gościem jeśli chodzi o atak.

 

:[

Ezeli byłby idealny na potrzeby Heat - też miałem o tym pisać ostatnio. Jednak z drugiej strony Heat praktycznie nie wykorzystują centrów. Pod koszem gra Haslem i pod koniec drugich qwart na chwilę Joel. Obaczymy jak Pittman ostatecznie wypadnie i czy wywalczy sobie miejsce w rotacji. Szkoda, że czasu nie dostaje Harrellson.

 

Ray jest rewelacyjny, zaczynam faktycznie wierzyć, w tą jego nagrodę 6th mana w tym sezonie. Świetnie się rozumieją z LBJem, a jego słaba obrona nie powinna być aż takim problemem przy jego clutchyźmie w ataku. Cieszy tez większa i regularna ilość minut dla Millera w pierwszej części sezonu. Chalmers ponoć nadal gra z urazem - stąd stawianie w dużym stopniu na Colea przez Spo. Zresztą dziś nie najgorzej sobie radził przeciwko Deronowi, Cole jest b.szybki. Trza inwestować w młodego. Ostanawiam się, czy faktycznie jakieś zmiany w składzie będa potrzebne.

 

Wade wreszcie zagrał dobry mecz - bo znów sporo sie pisze o jego postępującym procesie starzenia się. W drugiej połowie Heat grali mistrzowska koszykówkę. Jednak trza pamiętać, że nie było Lopeza, a przeciwko Spurs właściwie całej pierwszej piątki. Chociaż łin to lin. Miami ma najlepszy start w swojej historii, tak dobrze sezonu jeszcze nie rozpoczynali u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sportsillustrated.cnn.com/2012/magazine/sportsman/12/02/lebron-james-2012-sportsman/index.html?eref=sihp&sct=hp_t11_a4

 

 

Dołącza do fajnego grona koszykarzy, którzy grali w nba i zdobyli tę nagordę:

- Russel

- KAJ

- Duncan

- Jordan

- Wade

- Robinson

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow cóż za popis defensywny Miami.Kolejny już raz jakiś k**** heniu bobak napierdala 16 trójek na 12 prób i zero recepty na to.Heat wygladają jakby tyle co do Summer League się przygotowywali.Z cavs,bucks,wizz czy rezerwami sas walczą jak równy z równym,z nieco mocniejszymi same blowjoby.Z Wade'a się taki ohydny scrub zrobił,że można tylko czekać aż się połamie,bo nikt nie ma tam na tyle jaj,żeby go wymienić.millera to wogóle szkoda wspominać amnestia albo eutanazja od razu bo męczy się niemiłosiernie.Z drugiej strony cancery typu jr czy felton rżną trójki na season high czy może już carrier high.Jasne,że to dopiero grudzień ale z czegoś taka mizerna defensywa musi wynikać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.