Skocz do zawartości

Bulls 12/13


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wielki niewypał pod tytułem NBA 2011/12 season dobiegł konca i nie ma co do tego wracać

Skończyło sie najgorzej dla Bulls jak to tylko było mozliwe i trzeba się z tym pogodzić

 

Najwieksze 3 niewiadome na ten offseason to:

1. Sytuacja Boozera- wielu chce amnestii, ja sam bym wcześniej próbował go opchnąć, tym bardziej, ze pewnie Asika nie zatrzymają i z głebokiego frontu zrobiłby sie syf pod koszem po zwolnieniu Booza.

Tutaj wiele rozbija sie o to czy uda sie podpisac Garnetta, bo z nim w składzie Bulls dostają jakość i produktywnośc na poziomie o jakim Carlos może tylko marzyć. Do tego Kevin otwarcie mówi, że nie chce grać dalej na C, ale mówi tez że rozważa emeryturę, a najbardziej to chce dalej biegać dla Riversa i taka lojalnośc każdy musi uszanować.

 

2. Brak PG- na myslenie o Derricku i tym jak, kiedy i czy w ogóle w nadchodzącym RS wróci będzie jeszcze czas. Teraz Bulls muszą kogos znaleźć. CJ ma zostać kozłem ofiarnym, niesłusznie, bo ja się nie spodziewałem, ze on zacznie w PO wymiatać na miarę awansu do kolejnej rundy. Jest backup PG i z tej roli wywiązywał sie znakomicie!

Juz teraz wiadomo po kogo uderza Bulls- Nash i Kidd. Obaj najlepsi w swoim fachu w latach wcześniejszych, obaj future HOF, obaj z doświadczeniami, jakich ten zespół cały razem wzięty nie ma i długo mieć nie bedzie. Obaj tez otwarcie mówią, że Chicago to zespół, w którym chcieliby ewentualnie zagrać w przyszłym roku. Kidd czy Nash? Może obaj ;) Ale w sumie chciałbym zobaczyc co Stevie wyciaga z Boozera, Gibsona czy Noah, do tego Rose kiedy wróci miałby szanse uczyc sie gry po zasłonie od najlepszego w tym względzie (byc może) w całej historii Ligi.

 

3. Rolsi- Byki miały byc może najgłębszy i najrówniejszy skład w NBA w poprzednim RS, ale tez łamliwy. Wiemy, że Bulls maja chęc wytradować Denga. Bolesny ruch, ale rozsadny. Luol nie wejdzie juz wyżej, szkoda go tracić, ale jeśli Byki chcą sie liczyc i w tym sezonie i po powrocie Rose'a musza zacząć coś zmieniać, bo ten skład to wciąz za mało.

O niepewnej sytuacji Watsona juz wspomniałem.

W tym zespole widać było jedno- brak weterana, który uspokoi grę, nakieruje graczy, upomni kogo trzeba. Podpisanie Jasona lub nasha rozwiązuje ten problem.

Dalej mamy pare Korver-Brewer. Super sie uzupełniali, świetnie ze sobą potrafili współpracować na parkiecie, ale wydaje sie ze Bulls szukający zmian będą musieli sie z któryms rozstać- i wg mnie wybór moze byc tylko jeden, czyli Ronnie. Kyle to aktualnie TOP3 strzelców zza łuku, przekurwesko skuteczny właśnie wtedy kiedy trzeba i jego trzymałbym rękoma i nogami w składzie. Brewer to tez elita wśród defensorów, ale dla niego w tej sytuacji łatwiej o zastępstwo. Pojawia się tylko pytanie- jak prezentował sie bedzie zespół w D bez Luola i Brewera...

 

A i jeszcze kontrakt Toma... wielu mówi zamordysta, twierdzi, że powinien zdjąc Derricka w tamtym meczu juz wcześniej (prawda), że jest winien najbardziej (fałsz).

Dać mu kontrakt? Jasne, że dać, bo zasługuje i jest tego wart! Forman twierdzi, ze brak umowy to nie problem. I mnie też sie tak wydaje. Bulls jak to maja w zwyczaju z takimi rzeczami się nie śpieszą, ale koniec konców Thibodeau dostanie kasę.

 

 

 

Oczywiscie jest jeszcze małe pytanie pt: Co zrobi wielki głupi czarny dragal z Orlando, ale to już bajka na inny wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jest szansa, że ktoś będzie chciał Karlosa? Nie wiem czy da rade, ale amnestia i pozyskanie nawet Josha Smitha robi impact. Gdyby dało rade pozyskać Nasha. To zespół Nash + Hamilton/rookie (w co wątpię) + Deng + Smith + Noah powinno 42 mecze wygrać - co za tragiczny skład...

Na Howarda nie ma co liczyć. Jedynie obrona nas ratuje, a bez Derricka atak jest tragiczny.

 

We'll see...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz stworzył temat o Spurs na przyszły sezon i też tam sporą część oparł na KG, ale KG jest tylko jeden i zapewne zostanie w Bostonie. A szkoda, bo Byki z nim to byłoby coś kurewsko pięknego w defensywie.

 

Szczerze mówiąc nie podobają mi się za bardzo plany o których piszecie. Chcecie pooddawać swoich najlepszych obrońców, podczas gdy waszą największą siłą jest właśnie defensywa. Czego wy oczekujecie od Denga i kogo za niego? Zajebisty obrońca + bardzo dobry shooter, jeśli nie ma problemów z kontuzjami, overall wyżej tylko gracze pokroju Jamesa. A wy tu polujecie na jakieś picki GSW, z którym nie wiem kogo wyciągniecie - Terrence'a Jonesa? Jedynym który będzie mógł zastąpić Denga będzie MKG, więc będziecie musieli handlować z Bobcats. Z Barnesami życzę powodzenia, chyba, że rezygnujecie oficjalnie z mistrzostwa na 3 lata.

Nie rozumiem właściwie co tu wiele chcecie zmieniać? Jakby Rose się nie posypał, to stawiam, że dzisiaj ktoś inny świętowałby mistrzostwo. A wy tu chcecie robić trzęsienie ziemi.

Co możecie zrobić? A właśnie zaamnestionować Boozera, uderzyć ostro po tego KG, chociaż wątpię, żeby chciał zawitać do Chicago, tak czy siak wtedy macie hajsu na Nasha/Kidd i jakiegoś dobrego wysokiego do s5. Ilyasova, Martin, Bass? Lepiej ktoś ofensywniejszy kto stworzy dobry duet na pf z Gibsonem.

 

Naprawdę bez nerwowych i rewolucyjnych ruchów.

 

 

To zespół Nash + Hamilton/rookie (w co wątpię) + Deng + Smith + Noah powinno 42 mecze wygrać - co za tragiczny skład...

to ironia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej jeśli chodzi o fanów to nikt Denga pozbywać się nie chce gorzej z zarządem, który jak ognia boi się podatku i w takiej sytuacji wydaje się że chcąc nie chcąc Luol odejdzie. Ale masz rację nawet z 7 sensownego SF nie widać bo i Baresn i tym bardziej MKG pójdą wcześniej, nie wiem na kogo Forman z Paxem liczą: Lamp, Waiters ? Cholera wie. A jeśli chodzi o rozgrywającego to za mle chętnie widział bym Kirka. Na Bozzera frajer się nie znajdzie choć ja osobiście uważam że w innym systemie i z innym rozgrywającym jeszcze mógł by sporo dobrego dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk jest spoko, ale jeśli ten roster ma sie liczyc w walce o TOP3 seed potrzebny jest ktoś wiecej i ja bardzo poważnie licze na któregos ze starych PG...

 

Z Kirkiem i nawet utrzymujac obecny roster Bulls to max 6 ekipa Wschodu...

Z Nashem z kolei to wciąz TOP2 team, a własnie Nash mógłby wyciagnąć z Boozera to 20-10 ;)

 

A jesli chodzi o Denga to Bulls muszą, ale to muszą szukac oszczędnosci, bo za chwile bedzie kocioł. Kontrakty Rose'a, Boozera, Noah i własnie Denga blokuja wszystko

A z tej 4ki własnie Deng jest najbardziej wartościowy i jednocześnie prawdopodobny, tym bardziej ze ma łatke najlepszego badź TOP2 defensora na swojej pozycji w Lidze

Noah i Rose nietykalni (ten pierwszy chyba tylko w przypadku tradu Howarda lub Duranta ;)), Boozer tez nietykalny, ale z zupełnie innych powodów, wiec jeśli Bulls mysla, żeby się wzmacniać, podpisać modych to musza szukac oszczędności poprzez Denga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok? czytałem 8-9 miesięcy, a od maja to powinien właśnie na przełomie sty/lut wrócić.

Teraz czytam http://www.sbnation.com/nba/2012/5/15/3022625/derrick-rose-injury-update-bulls-torn-acl -> lekarz daje 8-12, ale on jest młodym zawodnikiem i na pewno będzie leczony za wielkie pieniądze (jeżeli Adidas dał mu 250mln to nie wierzę, że dopuści aby ich perełka nie grała) wiec skłąniam się do tych 8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli namowią Nasha (doubtfull), to Boozera bez 2 zdan trzeba zostawic, jesli nie próbowac pogonic w trejdzi, choc w czasach oszczednosci moze byc cięzko o takiego jelenia... chyba ze sixers za Branda (tak, tak, interesowali sie amare w zeszlym sezonie, takze... ;] mysle ze iboozerem by nie pogardzili lol)

 

Inna sprawa ,ze dla mnei nash w Bulls to troche krzywa faza. szczegolnie jak Derrick wyzdrowieje - przeciez on potrzzebuje pilki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nash z ławki za Derricka i jako shooter grający minuty obok niego, przebijający się po zasłonach mógłby ciekawie wyglądać. Do powrotu Rose'a rozruszałby najprawdopodobniej nie tylko Boozera. Noah i Gibson (moim zdaniem najbardziej) zyskaliby jeszcze więcej. Derrick moim zdaniem też mógłby zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nash biegający po zasłonach? Ja też nie rozumiem czemu oddawać Denga. W końcu zbudowali w Chicago team zdolny do walki o misia jak wróci Rose. Oddanie Denga to strzał w kolano i bez niego będziecie imo tonąć kolejne lata w przeciętności. Choć życzę kibicom Bulls jak najlepiej bo fartu nie mieli w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne- juz o tym wspominałem. Chciałbym, zeby Rose choc troche przejął od nasha sposób rozgrywania po picku. Kanadyjczyk robi to perfekcyjnie, fakt, ze PG skills ma na wyższym poziomie niz Derrick (niż chyba każdy z obecnie grających PG), ale chciałbym zobaczyć w repertuarze Rose'a i generalnie Bulls zagrywki kopiowane z PHX, zwłaszcza olewany Boozer by na tym skorzystał

 

Matek twierdzi, ze Gibson by na tym zyskał najwiecej

Wg mnie to własnie Carlos, bo skoczyłoby sie to pierd*lenie ze jest bezużyteczny. Z tak podającym PG widze Boozera ponownie w ASG. Skoro z gortata zrobił gracza który prawie zagrał z ASG to z boozera moze byc MVP :P

 

Do Taja w sumie poza mna parokrotnie nikt sie nie czepia, bo i nie oczekuje sie po nim tak wiele, Boozer zawodzi i ewentualne podpisanie Nasha byłoby dla niego zbawieniem

A jakby mu wartośc podskoczyła to może jakis głupi by sie naciął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym krokiem do oszczędności powinno być zrobienie czegoś z korverem(5mln) brewerem (~5mln) i watsonem (3mln). Draft day to idealny dzień dla Bulls, bo mogą sobie załatwić fajne, nawet lepsze substytuty tych zawodników. Pod koniec 1rd RD są tacy goście jak : jenkins, młody tig, cunningham, doron lamb. Słyszałem że Bulls chcieliby tym razem draftować dwóch może nawet trzech rookie. OKC może chcieć się pozbyć numerku, są rozmowy z denver i grizz (o numerkach). Wybierając np: johna jenkinsa - mojego ulubionego koszykarza i np jareda cunninghama zastępujemy korvera i watsona potencjalnie lepszymi zawodnikami za niższą cenę ( w sumie gdzieś 2.5 mln, zamiast 8). Brewera tak czy siak powinien odejść bo chicago mają butlera.

 

Druga sprawa. FA jako takie i szukanie zastępstwa dla Rose'a i mimo wszystko Denga który może nie grać aż do marca. Proponuje sobie od razu odpuścić nazwisko w stylu: nash, garnett, kidd. Dlaczego Ci panowie mając po 38 lat i 1-2 lata gry mają podpisać kontrakt w Chicago gdzie dwaj najlepsi gracze nie będą tam grać przez większość sezonu. Oni będą szukać pierścieni a nie 1rd PO. OKC, Miami to druzyny w których widzę nasha czy garnetta.

Poza tym 'big market' bulls to nie jest 'big market' miami czy lal. W chicago pod tym pojęciem kryje się pełna hala na każdym meczu, tony dolarów zarobione z koszulek i pierdółek. srsly jaki POWAŻNY FA ostatnio podpisał z Bulls. Chicago zawsze są w grupie kandydatów ale tak po prawdzie największe nazwiska omijają Chicago. Ogarnijcie: Garnett,Kobe, Shaq, lebron, wade, melo teraz dh, dla mnie to nie jest przypadek. Fajnie że bulls zrobili mega skład ale nie ma tam true allstarów, tylko grupka rolersów i świetny trener. Ale wracając do tego kogo Bulls powinni dokoptować w zastępstwie i kto jest w miarę dostępny. Na pg to brooks, miller, hinrich, może billups (ze wzgledu na ripa). Na sf: delfino, grant hill, może barnes (ale wymieniam go bo go lubie ;p). Oczywiście wg nowej umowy CBA Bulls chyba nie mają MLE, bo jeśli by je wykorzystali to przekraczają LT.

 

No i trzecia sprawa czyli sprawa Denga. Ja już to pisałem, deng może być tradowany tylko wtedy jesli bulls dostają w zamian barnesa/beala. Lecz wiadomo że to nie jest możliwe gdyż obaj idą w top 3. Jak pisałem, były rozmowy na linni sacto-bulls, nie wiem może dalej są i była omawiana wymiana deng+future pick+ taj + charlotte pick za #5 evansa i jakis bad contract. Ok ktoś naskoczy że nie fair dla sacto, w tym miejscu odsyłam do tematu sąsiedniego gdzie ładnie wytłumaczyłem sytuacji picku charlotte i to czego chcą sacto ogólnie.

Lecz generalnie wiecie, evansa trzeba by było przedłużyć i tu znowu trafiamy do punktu wyjscia czyli LT którego jr boi się jak ognia i nie przekonują mnie jego "dobre intencje", ze moze wyłożyć kasę.

 

Oczywiście najlepszą opcją było by tradowanie taja i picku charlotte za jakiś pic w okolicach 10-15, skad można by wyciągnąc jakiegoś riversa, waitersa czy lamba.

Bulls są na papierze mega pod koszem ale nadchodzi czas extension dla asika i taja, razem mogą wziąśc jakies 12 baniek za sezon czyli ponownie blada dupa, asika nie mozna juz wymieniac, wiec mozna dealować taja który będzie chciał ładną kaskę, i zyskać dodatkowego kreatora, czyli to co jest teraz NAJBARDZIEJ potrzebne bez straty denga.

 

Podsumowując, najważniejszą datą będzie 28 czerwiec. Bulls muszą coś zrobić z bad contracts role players żeby dalej zaistnieć na rynku FA i szukac zastępstwa dla Rose/denga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycek ty poważnie myślisz ze szukanie wzmocnien przez wymiane jednych rolsów na innych tańszych ma sens?

zmien dilera!

 

 

najpierw pieprzysz, ze Bulls są tchórzliwi, że nie chca robic high risk tradów, a teraz wymyślasz sobie wymiane Korvera, Taja, Brewera i ch*j jeszcze wie kogo.

A co to zmeini? Łudzisz sie ze dostaniemy jakiegos game changera z draftu?

Badź chłopie konsekwentny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ty myslisz ze Bulls przy takich kontraktach mozliwosc zaoferowania full mle jakiemus fa?

wymiana role-players na tanszych wlasnie otwiera dzwi bykom na rynku wolnych agentow.

bez pozbycia sie ~10 mln dlocow z SC bulls podpisza najwyzej jakies drewno za min vet.

ja nie wiem czy ty az tak bardzo tego nie ogarniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.