Skocz do zawartości

Plotki, wymiany - lato 2012


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie - i mam nadzieje, ze Atlanta robie deale pod Josha Smitha - zostawienie go w skladzie to opcja lepsze niz pozyskiwanie w zamian Gasola, szczegolnie ze oddali JJa

 

JJ-Gasol - rozumiem, ale sam Gasol, bez Josha i Johnsona mija sie z celem IMO.

 

anyway, fajnie ze pozbyli sie kontraktu Joea i marvina (30baniek!)

szkoda tylko, z punktu widzenia nets, ze nie powalczyli chociaz o erica gordnoa. boje sie zeby z jjem za 2-3 lata nie bylo akcji jak z arenasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czy wyobrażając sobie ten deal ktokolwiek z Was bierze pod uwagę, że jest jeszcze druga strona tego wszystkiego, czyli Orlando?! Przypominam, że działający ewidentnie na szkodę klubu Otis Smith już tam nie pracuje i jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ten nowy GM zaczął od takiej debilnej wymiany!

 

P.S. jak nie którzy kombinują z tymi wymianami to błagam, zerknijcie czasem w SC drużyn które ma ona dotyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czy wyobrażając sobie ten deal ktokolwiek z Was bierze pod uwagę, że jest jeszcze druga strona tego wszystkiego, czyli Orlando?! Przypominam, że działający ewidentnie na szkodę klubu Otis Smith już tam nie pracuje i jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ten nowy GM zaczął od takiej debilnej wymiany!

 

P.S. jak nie którzy kombinują z tymi wymianami to błagam, zerknijcie czasem w SC drużyn które ma ona dotyczyć.

Na dobrą sprawę jaki mają wybór? pójść na przebudowę z zawalonym salary przez najbliższe dwa lat bez choćby jednego młodego talentu ?Przegapili moment w którym dostaliby solidny pakiet częściowo z winy Howarda częściowo przez własne gapiostwo .za wypożyczenie Howarda nikt im nie da lepszej oferty .Lopez i Brooks to dobry początek żeby ruszyć naprzód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisali, że Nets nie są zainteresowani DH12, a teraz:

Chris Broussard ‏@Chris_Broussard Sources: The Nets & Magic are discussing a trade that would send Dwight Howard to Brooklyn for Brook Lopez, Kris Humphies, Marshon Brooks...and the Nets' first-round picks in 2012, 2014, 2016 & 2018....move would give Nets Big 3 of D-Will, Dwight & Joe Johnson

 

 

Czyli zrobia sig&trade z humpem, no ale dalej chyba kasa by się nie zgadzała, Bez ruszenia GForce'a chyba to nie przejdzie.

A jeśli jakimś cudem się to uda to Deron/JJ/GForce/coś/DH12 wygląda troche strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale idąc na taki deal te salary będą mieli dalej pełne. Kontrakt Wallace mimo tego, że lubię gościa nie jest za fajny (aż ocieka złym cholesterolem). Oddanie turka to, też nie takie oczywiste jest, bo się najzwyczajniej kasa się nie będzie zgadzać. DW, JJ i Dłajt to prawie 60 baniek! Czyli co, żeby pozbyć się Turasa i kasa się zgadzała, dajemy np 10 baniek Brookowi? IMO bez sensu. Wiem, że teraz latają takie kontrakty, że głowa boli, ale jakoś do Brooka i jego 3 zbiórek na mecz nie mogę się przekonać. Dla ORL deal z Nets byłby dobry moim zdaniem, w wersji sprzed dziwnych ruchów Kinga, czyli pick #6, Brooks i B. Lopez ( ale sami podejmują decyzje co z nim dalej robić ) za DH, Turasa i JR. Wtedy mogli myśleć o przebudowie, a tak biorąc GW i Brooka mogą wpaść w przeciętność na kilka lat. Taki małe rozkminy z mojej strony, życie pokaże jak to będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns podobno rozważają danie maksa Gordonowi, ja nie wiem co to się porobiło, teraz żeby wywalczyć jakiegoś gracza to odbywa się licytacja kto da maksa kto nie? Jeff Green też maksa dostanie może?

 

Teraz ludzie co dają dobrą produkcje i zostali podpisani 2-3 lata temu to skarb na rynku.

 

The Hawks have agreed to send Marvin Williams to the Jazz for Devin Harris.

Williams is scheduled to make $8.38 million for 12-13 and $7.6 million for 13-14, while Harris is in the final season of his contract at $8.5 million.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta propozycja jest... śmieszna? zero jakiejkolwiek wartości sportowej, idą w ilość a nie w jakość. wstyd coś takiego proponować

a tam wstyd od razu, a nuż się uda i Cuban będzie cieszył michę - do odważnych świat należy

 

a ściągać z emerytury Aarona McKie'a i wysyłać go w pakiecie z Kwame Brown za Gasola to nie było wstyd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny pewnik że Deron zostanie to tylko Howard a w tym sezonie będzie o niego ciężko bo sam Lopez to może być za mało dla Magic . BN stracili swój największy atut czyli wysoki pick w mocnym drafcie i to właśnie na GW którego spokojnie przecież mogli podpisać jako wolnego agenta bo sam Wallace już dawno mówił ze wyoptuje z umowy .Dokonując tamtej wymiany stracili być może jedyną szanse na pozyskanie Howarda już teraz i jednocześnie postawiali się nieco pod ścianą w negocjacjach Wallacem .przepłacenie G-Forca to po prostu efekt innej złej decyzji

Widzisz rahu, dzisiaj już troche inaczej wyglada. Nadal tylko przyjście Howarda jest pewnikiem do podpisania Williamsa?

 

W Nets mamy teraz Johnsona, który co prawda praktycznie przyszedł za darmo, ale do tego ładnie zawalił flexibility płacowe Nets na najbliższe 4 lata. Tu powinniśmy się jednak zastanowić jak bardzo płacenie luxury tax przeszkadza panu Prokhorovi, który wiadomo do biednych nie należy. Wydaje się, że te 20 milionów JJ będzie mniej odczuwalne dla Nets niż dla takich właśnie Hawks czy innych podobnych drużyn. Co by nie mówić, imo trejd jak najbardziej na plus. Bo nawet bez Howarda - pierwsza piątka BN wygląda relatywnie mocno - Williams/Johnson/Wallace/Humphries/Lopez. Wystarczający skład na TOP4 na wschodzie i walkę o finały konferencji. Jeśli popatrzymy na ostatnie lata i wyniki Nets to taki rezultat jest jak mistrzostwo świata.

 

A Hawks? Jeden dzień, dwa trejdy, brak 30 mln dolarów w księgach, powrót do flexibility. Bardzo dobre trejdy. Może w końcu Atlanta przestanie być najnudniejszą drużyną w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, imo trejd jak najbardziej na plus. Bo nawet bez Howarda - pierwsza piątka BN wygląda relatywnie mocno - Williams/Johnson/Wallace/Humphries/Lopez

Wszystko zależy od tego co zrobi Orlando. Bo sufit tej piątki to raczej półfinał konferencji.

A piątka Deron-ktoś-ktoś-ktoś-Howard to już jest dużo lepiej i ma spore szansę na powalczenie z każdym.

W zasadzie GM Nets to chyba najgorszy w lidze (a nie potrafię znaleźć bardziej bezsensownego traidu niż ten z pickiem za kilka tygodni Wallace'a kiedy nie bło już szans na PO). Niestety przez Howarda może wyglądać na najlepszego (chociaż liczę że Orlando nie przyjmie tego badziewia co oferują Netsi). Po tym co mówił teraz Howard, że podpisze tylko z nimi, to wystarczyło tylko czekać z wolnym salary, a oni je sobie zawalili...

 

Natomiast jakby się udało zrobić:

Deron-Johnson-Wallace-Kirilenko-Dwight (Wallace i Ak mogą spokojnie grać na PF, na pewno lepiej bronią na tej pozycji niż dotychczasowi kompani Dwighta) to ciężko znaleźć jakieś wady takiej piątki pod względem sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ladnie pieknie tylko ciekawe jakie kontrakty dostaną Brook i Kris. Howard ma 19mln minus 1mln Marshona wiec 18mln na Brooka i Krisa no to ja dziekuje za taki pakiet. Brook okolo 10mln byloby ok bo mlody center zawsze w cenie. wystarczy spojrzec co dostaje aktualnie Hibbert ale Kris za 8mln to stanowczo za duzo. taki energizer jest gora wart 5mln jezeli druzyna nie chce sobie zapchac salary (dla przykladu Collison ma okolo 3mln a Haslem 4mln)

trzeci team do trejdu musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jakby się udało zrobić:

Deron-Johnson-Wallace-Kirilenko-Dwight (Wallace i Ak mogą spokojnie grać na PF, na pewno lepiej bronią na tej pozycji niż dotychczasowi kompani Dwighta) to ciężko znaleźć jakieś wady takiej piątki pod względem sportowym.

To każdy przeciwnik będzie gwałcony. Deron i JJ zerami w obronie nie są, a pozostali to defence przez duże D. Aż nie możliwe aby prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie

Jeśli Howard przyjdzie teraz to czy NJN bedą go mogli na zasadach prawa Birda podpisać?

Bo jesli nie to chyba bedą mieli kłopot, bo w salary miejsca na kontrakt nie podlegający Bidowi nie mają

 

Czy ja coś pokiełbasiłem

To jest właśnie ten problem. Wszystko zależy od tego za kogo przyjdzie Howard, czy w pakiecie będzie niedawno podpisany Wallace, za ile podpisze Williams. Sama trójka Williams, Johnson i Wallace, zakładając, że ten pierwszy podpisze za maxa, daje 50 mln za rok tylko na tą trójkę. Możliwe, że będzie musiał się poświęcić Deron tak jak zrobili to w Heat, by dać jeszcze jakąś znaczącą porcję ciasta Howardowi.

 

mac i inni, powtarzam ocenę trejdu Wallace'a z poprzedniego sezonu zostawmy do momentu transferu Howarda (inną sprawa jest podpisanie Wallace'a na nowy kontrakt, która jest zrozumiała i dobrą decyzją). Zresztą decydując się na transfer Williamsa dwa lata temu i stawiając sobie za główny cel podpisanie go na long-term, Nets postawili się w sytuacji tu i teraz. A więc, przyjście Wallace'a było na pewno lepszą decyzją niż czekanie na rozwój picków z draftu.

 

Jeśli Howard przyjdzie, to jak najbardziej King odwalił kawał dobrej roboty i nie można temu zaprzeczyć. Pamiętaj, że to co mówi Howard teraz jest zbudowane na decyzjach podejmowanych przez Nets od dłuższego czasu. Jeśliby byłyby one tak beznadziejne jak piszesz, jaki sens miałoby dla Howarda trzymanie się tylko i wyłącznie opcji Nets?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ladnie pieknie tylko ciekawe jakie kontrakty dostaną Brook i Kris. Howard ma 19mln minus 1mln Marshona wiec 18mln na Brooka i Krisa no to ja dziekuje za taki pakiet. Brook okolo 10mln byloby ok bo mlody center zawsze w cenie. wystarczy spojrzec co dostaje aktualnie Hibbert ale Kris za 8mln to stanowczo za duzo. taki energizer jest gora wart 5mln jezeli druzyna nie chce sobie zapchac salary (dla przykladu Collison ma okolo 3mln a Haslem 4mln)

trzeci team do trejdu musi byc

Ale to nie musi byc równo tylko: cannot acquire more than 125% plus $100,000 of the salary they trade away

Więc, Jeśli DH to 19, to tak jak napisałeś:

Brooks 1

Brook 10

Humphries 5

1+10+5=16 a 16*1,2>19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.