Skocz do zawartości

Plotki, wymiany - lato 2012


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek bez takich wyświechtanych sloganów. Jak będzie w lidze zobaczymy, ale defensywa u rozgrywającego to i tak sprawa 3-rzędna.

Owszem, jeśli za plecami masz shotblockerów i ludzi, którzy umieja chronić pomalowane. Gortat to nie widziałem, żeby skoczył do jakiegokolwiek bloku, on niemal zawsze liczy, że rywal przestrzeli layupa.

 

 

No to samo można o Stivim powiedzieć, bo jego wkład w obronę był nikły, więc takim tokiem rozumowania iść nie można, 'że po co nim grać skoro babol w obronie'.

Marshall to nie Nash, nie ma takiego impactu w ataku, zeby sobie pozwolić na granie nim duuużych minut. Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość, że za sezon 15/1 będzie team option? A wtedy nie ma takiego problemu!!

Praktycznie niemozliwe. Jaki klub wykorzystalby wowczas ta opcje? Albo inaczej, jak dobrze musialby grac Asik, zeby byc wartym 15 mln za rok? Z pewnoscia to nie jest team option.

 

theo001, tak Asik jest restricted, a co?

 

Maciek, za te dwa lata, jak Rockets beda zawaleni, to koszt tych 15 mln pomnoz razy 2.5, 2.75, 3.5, czy nawet 4.25, wszystko zalezy od tego jak bardzo ponad luxury tax threshold beda Rockets. A wiec chyba jednak poczuliby roznice pomiedzy 15, a 37.5 mln (prawdziwym kosztem), prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie niemozliwe. Jaki klub wykorzystalby wowczas ta opcje? Albo inaczej, jak dobrze musialby grac Asik, zeby byc wartym 15 mln za rok? Z pewnoscia to nie jest team option.

 

Właśnie o to mi chodzi.

Może 3 rok jest tak wysoki, a w rzeczywistości on i tak nie dojdzie do skutku w żadnej drużynie, bo nikt z tego nie skorzysta. Może też być, że 3 rok niegwarantowany z jakaś sumą wykupnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli z tego nikt nie skorzysta, wowczas dlaczego Asik zgodzil sie tylko na 10/2? To jest zdecydowanie zly kontrakt dla niego. Moim zdaniem, nie ma tu zadnego haczyka z tym 3 rokiem w kontrakcie. Morey wykorzystał lukę w CBA i idealnie obliczył ile pieniędzy może przeznaczyć na kontrakt Asika (patrz wartosc tego całego kontraktu i wysokosci pojedynczych lat i efekt tego na salary Bulls i Rockets)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sytuacja z progiem podatkowym wyglada w rockets

ale by zaplacic ten mega luzury, trzeba przez 3 z 4 sezonow placic podatki

moze tak to rox sobie obliczyli, ze przez 2 lata nie beda placili?

tylko musza jakiegos ontraktu sie pozbyc.

 

z 2 strony gdyby udalo im sie miec asika i gasola, to ciekawie wygladaliby podkodzami,

+3 rookies hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma haczyka bo i po co ? 2 lata gry po 5mln rocznie za wysokiego DEFENSYWNEGO ANCHORA (tak przynajmniej mówią adv. stats w których Morey jest zakochany), a potem to wygasający 15mln kontrakt dla tankującej lub przebudowującej się ekipy, który pewnie będzie można spuścić nie takim wielkim kosztem...poza tym Asik jest dopiero 2 rok w NBA i można liczyć na postępy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badboys2, ale to jest juz repeat offender tax. on jest jeszcze wiekszy od tych normalnych stawek. nowe cba zwiekszylo te normalne i dodatkowo wprowadzilo jeszcze wieksze dla tych co notorycznie placa luxury tax. akurat w przypadku asika nie ma co sie zastanawiac nad tym repeat offender tax, bo rockets to raczej nie powinno grozic w 3 roku kontraktu asika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie jakie wieksze plany maja gmowie, odnosnie swoich druzyn w tym offseason

ja mam wrażenie że tych dobrych menadżerów jest tylu ilu dobrych trenerów czyli niewielu mało który myśli długofalowo i jaki syf po sobie zostawi

te kontrakty już dzisiaj są złe a kiedy wejdzie podatek progresywny będą jeszcze bardziej toksyczne i do nie wymiany pół biedy płacić gorę dolarów za Derona czy Howarda bo są tego warci ale 34 letni Wallace za ponad 10 mln to po prostu głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co jeśli ta umowa Wallace'a będzie może nie najważniejszym ale jednym z głównych powodów, dla których Williams podpisze z Nets? Trochę to już inaczej zmienia punkt widzenia.

 

Zresztą zobacz jak wyglądałoby to, gdyby teraz Nets odpuścili Wallace'a i puścili go za darmo, po tym jak oddali dość wysokie picki w potencjalnie mocnym drafcie za niego do PTB. Nie miałoby to sensu.

Inną sprawą jest wysokość tego kontraktu. Nie znam wymagań Wallace'a, ale miał on trochę przewagę nad Nets w negocjacjach, stąd też taki a nie inny kontrakt dla niego (oczywiście jak pisałem wcześniej, jeśli brać tylko poziom prezentowany na boisku przez Geralda - znacznie za wysoki). Ot dobra robota jego i jego agenta.

 

Z kontraktem Wallace'a i jego oceny poczekajmy do momentu podjęcia decyzji przez Williamsa, bo o to się rozchodzi Nets w tym offseason.

 

Aha i jeszcze odnośnie tych złych kontraktów, to istnieje coś takiego jak stretch provision, czyli rozłożenie sobie na lata kontraktu zwolnionego przez drużynę zawodnika (waivera). Nie wiem tylko czy to i jeśli tak, to w jaki sposób, uderza w salary drużyny, co jest dosyć istotną sprawą, ale takiego Asika, gdyby trzymać się ramy czasu, w którym się go zwalnia (czyli między 1 września 2013, a 30 czerwca 2014), to Rockets wykombinowaliby tak, że ostatni rok w kontrakcie (15 mln) płaciliby mu przez ...3 lata, czyli 5 baniek na rok. Oczywiście jest to dosyć mało prawdopodobne.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jaki ze mnie geniusz GM:

 

DeAndre 11mln/Kendrick Perkins 8mln

Brand 18 mln/ Frye 6,5mln/ Warrick 5mln

Turkoglu 11mln/ Rashard 23 mln/ Childress 7mln

Ben Gordon 13 mln/ Richard Jefferson 11mln

Calderon 10mln/Duhon 4 mln

 

Łącznie z luxury tax: 184,5 miliona. Łącznie wygranych: 30. Szkoda, ze w tym sezonie nie ma jeszcze progresywnego luxury tax, bo by wyszła jeszcze fajniejsza liczba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent Jeffa Greena mówi, że cena za jego klienta zaczyna się od 9mln. To chyba jakiś żart - gość wraca po poważnej operacji serca, nie grał rok i chce dostać tyle samo co przed operacją? Jestem ciekaw czy Celtics wyłożą taką kase, bo ryzyko jest duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent Jeffa Greena mówi, że cena za jego klienta zaczyna się od 9mln. To chyba jakiś żart - gość wraca po poważnej operacji serca, nie grał rok i chce dostać tyle samo co przed operacją?

To jeden.

 

Dwa, nawet bez operacji serca i po rozegraniu całego sezonu, nie jest nawet w przybliżeniu wart tyle pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co jeśli ta umowa Wallace'a będzie może nie najważniejszym ale jednym z głównych powodów, dla których Williams podpisze z Nets? Trochę to już inaczej zmienia punkt widzenia.

 

Zresztą zobacz jak wyglądałoby to, gdyby teraz Nets odpuścili Wallace'a i puścili go za darmo, po tym jak oddali dość wysokie picki w potencjalnie mocnym drafcie za niego do PTB. Nie miałoby to sensu.

Inną sprawą jest wysokość tego kontraktu. Nie znam wymagań Wallace'a, ale miał on trochę przewagę nad Nets w negocjacjach, stąd też taki a nie inny kontrakt dla niego (oczywiście jak pisałem wcześniej, jeśli brać tylko poziom prezentowany na boisku przez Geralda - znacznie za wysoki). Ot dobra robota jego i jego agenta.

 

Z kontraktem Wallace'a i jego oceny poczekajmy do momentu podjęcia decyzji przez Williamsa, bo o to się rozchodzi Nets w tym offseason.

jedyny pewnik że Deron zostanie to tylko Howard a w tym sezonie będzie o niego ciężko bo sam Lopez to może być za mało dla Magic . BN stracili swój największy atut czyli wysoki pick w mocnym drafcie i to właśnie na GW którego spokojnie przecież mogli podpisać jako wolnego agenta bo sam Wallace już dawno mówił ze wyoptuje z umowy .Dokonując tamtej wymiany stracili być może jedyną szanse na pozyskanie Howarda już teraz i jednocześnie postawiali się nieco pod ścianą w negocjacjach Wallacem .przepłacenie G-Forca to po prostu efekt innej złej decyzji

 

 

Aha i jeszcze odnośnie tych złych kontraktów, to istnieje coś takiego jak stretch provision, czyli rozłożenie sobie na lata kontraktu zwolnionego przez drużynę zawodnika (waivera). Nie wiem tylko czy to i jeśli tak, to w jaki sposób, uderza w salary drużyny, co jest dosyć istotną sprawą, ale takiego Asika, gdyby trzymać się ramy czasu, w którym się go zwalnia (czyli między 1 września 2013, a 30 czerwca 2014), to Rockets wykombinowaliby tak, że ostatni rok w kontrakcie (15 mln) płaciliby mu przez ...3 lata, czyli 5 baniek na rok. Oczywiście jest to dosyć mało prawdopodobne.

a tego nie wiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.