Skocz do zawartości

Plotki, wymiany - lato 2012


matek

Rekomendowane odpowiedzi

musialby ci to wyjasnic ktos od zaawansowanych statystyk,

jesli dobrze pamietam asik mial bardzo dobre wskazniki efektywnosci gry, szczegolnie w defensywie

i w przeliczeniu na wieksza ilosc minut wypadal bardzo dobrze.

ale czy jest wart tej kasy? pewnie nie, ale juz wiemy, ze tu nie o wartosc sie rozchodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche duze te pieniadze jak na to co Asik ma do zaprezentowania no ale ja go nie wiele razy widzalem w grze, moze ma on cos w sobie o czym nie wiem.

 

Dre Miller podpisuje z nuggs na 3 lata, ciekawe jaka to umowa bo liczylem,ze moze kings sie zgłosza po niego.

Lavoy Allen z sixers na 2, pokazal w sumie,ze moze byc bardzo solidnym wsparciem z ławki a w sixers podkoszowi w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jakby nie było tego trzeciego roku za 15 baniek (k**** Omer Asik będzie zarabiał w sezonie 2014-2015 15 milionów$ lol), to kontrakt wyglądałby jako tako (10/2).

 

Wydaje się, że podpisanie Turka kończy starania Rockets o Howarda, choć moze to plan awaryjny, pozyskujemy Howarda, on z nami nie podpisuje, to mamy Asika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko nadzieję ze Bulls nie wyrównają tej oferty, zresztą ona jest chyba własnie dlatego tak wysoka, żeby Bulls odstraszyć

 

Nowe CBA jest genialne

 

Jestem ciekawy jak bedą wygladały salary klubów za 3-4 lata...

Umowy są krótsze, przez co ewentualna wtopa jest mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gortat pewno sobie w brodę pluje bo teraz i on by mógł przytulić coś w okolicach maxa, zobaczymy za 2 lata :D

 

edit: GSW negocjują z Hicksonem, kurde świetny zmiennik dla Davida, Warriors zaczynają na prawdę fajnie wyglądać tylko żeby jeszcze zdrowie dopisało...

Edytowane przez Carnero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshall jest genialny, jeśli, wg opini wszystkich przed wejsciem Rubio do NBA, 'głupiec' Rubio potrafił się odnaleźć to i Kendal nie będzie miał problemu i będzie w stanie już w tym sezonie trzepać po 8 asyst, więc Gortat może i straci, ale na pewno nie dramatycznie, bo głupi mu się nie trafia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ciekawie to Daryl wykombinował. Najpierw 10/2 a pozniej 15/1. Najlepsze jest to, ze te 25 w ksiegach Rockets widnieja jako 8 baniek na sezon, zas dla Chicago, ktore zdecydowaloby sie wyrownac Asika te numery bylyby takie jak odpowiednie sumy w kontrakcie czyli (10/2 a w sezonie 2014-15 - prawie 15 baniek). Dziwna sprawa. Bulls nie maja jak wyrownac, a Rockets nadal maja flexibility dla backcourtu.

 

Tez prawda jest ze te 15 mln Asika bedzie troche inaczej wygladac za 2 lata. Raz, ze Asik (pewnie) bedzie lepszy (a teraz jest calkiem niezly, tj. obrona top ligi, ofensywa bottom ligi), dwa bedzie to expiring contract. Z 29 zespolow w lidze, ktorys zapewne sie skusi na ten wygasajacy kontrakt. Czyli jesli Asik bedzie zajebisty - spoko (wiadomo, 15 baniek to on raczej nigdy nie bedzie wart, ale decyzja az taka zla nie bedzie w tym czasie), a dwa jak bedzie c***owy, to jest duza szansa ze ktos sie skusi na expiring contract.

 

A co mowia zaawansowane statsy? Asik jest 17. w lidze pod wzgledem rapm (2.7), 2. w on/off, 24. w synergy, w tym 5. w bronieniu post-up. W ofensywie jest calkowicie odwrotnie. Czyli to to co da, to praktycznie odbierze. Z drugiej strony, ma dopiero 25 lat i stad troche miejsca na upgrejd rowniez.

 

Te kontrakty to rzeczywiscie troche smiech na sali, ale juz widac ostroznosc gm, jak ktos wyzej dobrze zaznaczyl, po dlugosci kontraktow. Sa krotsze. Zreszta cba tak na 100% wchodzi od nie nastepnego, ale za dwa lata, wiec pewnie jeszcze troche gmow patrzy krotkowzrocznie. Za rok, dwa bedzie pewnie juz dobrze (mam nadzieje przynajmniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sources" mówią, że 36/3 dla Nasha to jednak plota.

 

A z tymi kontraktami to na razie nic dziwnego się nie dzieje. Czegoś porównywalnego z zeszłorocznym 43/4 dla DeAndre jeszcze nie było, dlatego też czekam z niecierpliwością na nowy kontrakt dla McGee.

ja czekam jak ktoś wpadnie na pomysł budowy zespołu wokół Beasleya mam już nawet swojego cichego faworyta ale nie będę zapeszał

 

 

takiego hitu jak z Jordanem może jeszcze nie było (chociaż Asik ...)ale dawanie maxa gościowi który nie będzie nawet najlepszym wysokim w rotacji swojego zespołu czy suty i długi kontrakt dla Wallace który przekroczył już 30 a bazuje głownie na atletyzmie to ładny przedsmak tego co nas czeka .Zeszłoroczny off-season był nietypowy więc można było mieć jakieś nadzieje na lekkie opamiętanie tak teraz nie mam już wątpliwości że na coroczne lipcowe przegrzanie mózgów wśród menadżerów nie ma rady

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Zeszłoroczny off-season był nietypowy więc można było mieć jakieś nadzieje na lekkie opamiętanie tak teraz nie mam już wątpliwości że na coroczne lipcowe przegrzanie mózgów wśród menadżerów nie ma rady

Ale zobacz, że nadal luxury tax to tylko 1 za 1 w najblizszym sezonie, ten progresywny wchodzi dopiero za dwa lata. Ilu z tych menadzerow dzisiaj bedzie na swojej pozycji? Na pewno ci, ktorzy dobrze sie spisali w 2012/2013. Wiadomo, ze nie oplaca sie miec Batuma czy Wallace'a za 40 baniek, ale mimo wszystko poprawiaja poziom druzyny, czyli zwiekszaja szanse na lepsza gre i wiekszy sukces w nastepnym sezonie.

Zeby nie bylo rahu, nie bronie gmow, ale staram sie wejsc w ich buty. Dla mnie to tak wlasnie wyglada.

 

Plus, trzeba uwazac na plotki i zwracac uwage na budowe tych kontraktow. Bo takiego Asika 25/3 gorzej wyglada niz 10/2 + 15/1. I na koniec, to dopiero poczatek offseason, a wiec nie koniec dzialan. Kto wie jakie wieksze plany maja gmowie, odnosnie swoich druzyn w tym offseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshall jest genialny, jeśli, wg opini wszystkich przed wejsciem Rubio do NBA, 'głupiec' Rubio potrafił się odnaleźć to i Kendal nie będzie miał problemu i będzie w stanie już w tym sezonie trzepać po 8 asyst, więc Gortat może i straci, ale na pewno nie dramatycznie, bo głupi mu się nie trafia ;)

Tylko Rubio jest dobrym obrońcą i można go trzymać na boisku 35mpg. U Marshalla jest taka kwestia, że co z tego że rozda 10 asyst, jeśli po drugiej stronie boiska co possession będzie mijany przez każdy matchup.

 

 

Plus, trzeba uwazac na plotki i zwracac uwage na budowe tych kontraktow. Bo takiego Asika 25/3 gorzej wyglada niz 10/2 + 15/1. I na koniec, to dopiero poczatek offseason, a wiec nie koniec dzialan. Kto wie jakie wieksze plany maja gmowie, odnosnie swoich druzyn w tym offseason.

Może Rockets poprostu założyli, że za te 2 lata i tak już będą mieli zawalone salary i nie zrobi im różnicy taki kontrakt Asika, liczy sie dla nich, zeby Bulls tego nie wyrównali ;)

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** ja tego nie rozumiem.. to ASIK jest restricted?

 

Tylko Rubio jest dobrym obrońcą i można go trzymać na boisku 35mpg. U Marshalla jest taka kwestia, że co z tego że rozda 10 asyst, jeśli po drugiej stronie boiska co possession będzie mijany przez każdy matchup.

Maciek bez takich wyświechtanych sloganów. Jak będzie w lidze zobaczymy, ale defensywa u rozgrywającego to i tak sprawa 3-rzędna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skupiłem się jedynie na kwestii tego czy MG straci na odejsciu Nasha i porównanie do RR miało tylko na celu ukazanie rozgrywania.

 

BTW. No to samo można o Stivim powiedzieć, bo jego wkład w obronę był nikły, więc takim tokiem rozumowania iść nie można, 'że po co nim grać skoro babol w obronie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.