Skocz do zawartości

Rondo


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

1. Rondo gra o wiele więcej czasu (co już powoduje zmęczenie i osłabia wydajność !) z second unitem (który u Celtów jest dramatycznie słaby bez Greena) niż taki Nash.

2. Rondo nie ma w składzie żadnego wysokiego atakującego kosz, którzy grają na najlepszym procencie i zawyżają statystyki efektywności (Gortat, BG).

3. Rondo gra w konferencji gdzie jest kilka świetnych defensywnie ekip, CP3 i Nash grają więcej meczów przeciwko słabszym defensywom.

4. Rondo gra w ekipie starej i wyrachowanej, nie spinają się na blowouty, nie nakręcają tempa, zamiast starać się o zbiórki ofensywne wracają do obrony.

 

uważam że ww aspekty + kilka innych mają spore znaczenie dla statystyk i w ofensywach prowadzonych przez RR a elitePG jak Nash czy CP3 nie ma aż takiej przepaści na jaką wskazują czyste statystyki, niemniej nikt się sprzeczać nie będzie że Ci dwaj i Deron (w normalnych warunkach) to absolutna elita prowadzenia gry.

Rondo w ofensywie jest od nich gorszy i plasuje się w grupie zaraz za nimi (Parkery, Westbricki, Debricki).

Niemniej jest dobrym (nie wiem czy tak bardzo, wg mnie jest trochę przeceniany) obrońcą, a przede wszystkim ma charakter, uwielbia rywalizację, nie boi się opieprzyć partnera, wziąć odpowiedzialności na siebie itp.

Dlatego moim zdaniem jest w lidze jeden definitywnie lepszy PG (CP3) + Deron jak ma z kim grać + jeszcze chyba może ledwo Nash.

kilku jest porównywalnych ale z innymi zaletami w sensie lepszy scoring, słabsza kreacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo teraz czasu wchodzić w dyskusję, ale niektóre argumenty są ciekawe i dziwię się, że nie zostały zaaplikowane do oceny gry Garnetta (najlepszy ten z second unit, jeśli nie ma kto zastąpić Rondo, to kto dopiero może to zrobić z Garnettem???!!! = jeszcze bardziej biased liczby??). Boston gorszy o 43 punkty per poss bez Garnetta niż z nim. Super, widać ogromne comparative advantage, ale co z absolute advantage? Czyli jak sam w sobie dobry jest Garnett ;] Trochę zboczyłem z toru (do którego wracać mi się już nie chcę, ale jeśli coś ciekawego się pojawi to czemu nie), ale właśnie się zastanawiam czy aby lorak nie żartował w innym temacie z on/off Garnetta i wnioski, które z tego wyciągnął

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z 2010 , ale aktualne

 

http://sports.yahoo.com/nba/news?slug=aw-rondoceltics050910

 

“He had to understand that leadership was a full-time job, especially when you have to lead three Hall of Famers,” Rivers told Yahoo! Sports in a private moment Sunday evening.

 

“This year it’s been constant, and I think that’s been the biggest swing. If you can convince Kevin Garnett to follow you, then you’ve done a hell of a job.”

“And Kevin believes in him.”

 

A Tu Twój idol a RR9

http://www.celticslife.com/2011/12/kevin-garnett-rondo-is-smartest-most.html

 

Said Garnett: “I’ve grown to understand (Rondo). His greatest gift is his greatest curse. We as players try to help him to understand that. Me, more or less, I see a lot of myself in him. I’m not as cocky as he is. I like to actually set aside ego when I step on the court and let the play do the talking.

 

“Shorty’s very smart but he’s also very stubborn. Nonetheless, with all that said and done, talking to him, I see the maturity, I hear the maturity in him wanting to be better. That’s what you want from your young guy. You want your young guy growing. You want your guy to always be in a sense to where he’s understanding that he’s the future. I think him understanding that, him being confident in that. You hear your name in talks, that’s not what you want to be. Things like that come on for a reason. Just understanding growth and understanding being young. But I love Shorty. I wouldn’t want to play with anybody else.”

 

 

I juz z Twojego artykułu

 

 

  • Boston With Rondo: 104.4 Offensive Rating
  • Boston Without Rondo: 96.7 Offensive Rating
But this is misleading, because Boston essentially has no backup point guard. When Rondo is out of the game, the Celtics end up running a lot more offense through the creation of Paul Pierce. Pierce is not the passer or orchestrator Rondo is, but he is better at pressuring defenses with his own scoring, and his assists improve with Rondo out of the game. With the demise of Ray Allen‘s health this year, this is a particularly valuable role for Pierce.

 

Wytłumaczenie tego statsa mnie po prostu powala.

Myśle ze bliższe prawdy juz są Twoje i Loraka elaboraty w temacie o ECF niz to tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staty są ważne, ale opierać całość oceny na numerach to głupota. Trzeba to interpretować bez oderwania od rzeczywistości jak robią co niektórzy.

Do tego trzeba niekiedy ogarniać trochę ponad podstawową matematykę by zrozumieć jak to się sumuje. To, ze są podane w przejrzystych tabelkach nic nie znaczy :|

No i organizacja organizacji nierówna, każdy zespół ma inny playbook więc tam gdzie inny może kręcić dobre numery drugi zawodnik wykręci mniejsze, ale nie z mniejszym pożytkiem dla zespołu.

Nikt nie twierdzi, że Rondo to geniusz jak Magic, ale kurczę, gorszy od Lowrego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo ma "grit & balls". godnie reprezentuje celtics pride.

Jakby nie jego hustle z Q4 to BOS bylby teraz pod sciana.

 

O tym mowie:

http://www.youtube.com/watch?v=vswK872I2b8

 

http://www.nba.com/video/channels/playoffs/2012/06/05/0041100305_bos_mia_play11.nba/

 

Jak widze cos takiego, to mysle sobie c*** z rzutem, c*** ze space'ingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jeszcze będziecie tematów na temat Rondo zakładać żeby udowodnić swoje marne argumenty?Najpierw Karolek teraz ty "miszczu".Niekończaca się opowieść huh?

 

ai3 dobrze pisze.pogadajcie z tymi,którzy grają przeciwko Rondo - niezły mielby ubaw z takich łbów jak wy.

Edytowane przez Larry Legend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślą grający przeciw niemu doskonale było widać w serii z 76ers, gdy Collins go praktycznie ignorował i rzucał swoich pięciu defensorów na czterech pozostałych celtów.

 

a ty Larry Legend jesteś jakąś obrażoną byłą dziewczyną? bo tylko dziewczyny używają mojego imienia w zdrobniałej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty Larry Legend jesteś jakąś obrażoną byłą dziewczyną? bo tylko dziewczyny używają mojego imienia w zdrobniałej formie.

Widzisz cały dowcip polega na tym,że w tym wypadku zdrobnienie odnosi się do kogoś kto zachowuje się jak cipka/gej/parówa etc.Skoro twoje byłe "dziewczyny" to faceci to nie myliłem się i trafiłem w sedno.

 

Jednak jak masz coś ciekawego jeszcze do powiedzenia do zapraszam na PW,bo chetnie wysłucham co ma do przekazania cipka udająca kibica Bostonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.