Skocz do zawartości

[East Finals] (2) Miami Heat - (4) Boston Celtics


Lukic

No, to ile będzie?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. No, to ile będzie?



Rekomendowane odpowiedzi

wade vs manu chcialem tylko zwrocic uwage,ze pomimo takiego a nie innego stosunku games played w years as pro to ginobili ma reputacje injury prone gracza...o d-whistle tutaj sie nie wspomina

 

T-Mac to ogolnie chyba w wieku 28 lat kontemplowal zakonczenie kariery z powodu plecow...hill to inteligentny gracz,pasowalby w kazdym systemie ale rzut czy nie rzut jego 'longevity' to moim zdaniem skutek mniejszego zuzycia wywolanego niska iloscia games played w karierze w zwiazku z kontuzjami pomimo zaawansowanego wieku

 

Kidd jesli spytalbys Bastiego to pewnie jest jeszcze nizej na drabince niz Rondo.Tez jest to podobny przypadek co Hill - nie tyle rzut co wszystko co robi na boisku i poza nim.A ze grozba zza luku jako spot up shooter jeszcze bardziej usprawiedliwia jego minuty to oczywiscie prawda.

 

Wall jak nie zmieni otoczenia to wyleci z ligi duzo wczensiej niz 30stka,podobnie Tyreke,ktory po swietnym rookie year zanotowal straszny regres.Arenasa usprawiedliwiaja urazy i jest on niejako zaprzeczeniem tej teorii,bo rzut przeciez ma niezly a jest na wylocie od jakiegos czasu (chociaz to raczej wina urazow i kontraktu).

 

Rubio i Rondo poza istotnymi atutami, które zbliżają ich do powiedzmy wczesnego Kidda czyli defensywa (szczególnie on ball) zbiórka i prowadzenie gry (Rubio wielki talent) jeśli nie dodadzą rzutu to w wieku 30paru lat ich wpływ na ofensywę będzie niemal nieistotny i każdy zespół będzie bronił ich 3 metry od piłki przez co ich talent do kreowania pozycji też zaniknie bo ciężko jest 'rozgrywać' gdy na 4 twoich partnerów przydzielonych jest 5 obrońców.

 

nie wiem jak z Rubio,bo co ogladalem jego meczow w tym sezonie to trafial te jumpery,za to % ma jak ben wallace po pijaku,ale Rondo to chyba przypadek beznadziejny i obawiam sie,ze nawet ciezka praca wyciagnie ten jego J na poziom,ktory w porywach nazwalbym 'respectable'

 

Jennings,Rose czy Westbrook to volume shooters,zawsze moze byc tak,ze przy lepszym shot selection i mniejszym nacisku na ich role przy zdobywaniu punktow to procenty podskocza i nie beda juz zblizac sie do terytorium allena iversona.

 

co do fishera - fani lakers jeszcze jakis czas temu chcieli go wieszac na galezi nawet z tym jego rzutem i jako-taka clutch reputacja:P

 

zeby juz dalej nie rozstrzasac tego tematu - grajki ogolnie musza z wiekiem odchodzic od bazowania na swoim atletyzmie i dorzucac istotne elementy koszykarskiego rzemiosla do swojego repertuaru.U niektorych to rzut,u niektorych defense,u jeszcze innych umiejetnosc grania w systemie a nie and1 basketball.I nie wsadzajmy kija w mrowisko piszac o kiddzie/rondo jako wyjatkach od reguly o rzucie jako istotnym elemencie gry u pg:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ilu próbach taka skuteczność?

nie mam pojecia. za to na pewno wystarczajaco duzo by sie zalapac do brania pod uwage. zreszta, jednego z lepszych w lidze jesli nie najlepszego zawodnika trzeba tam kryc. szczegolnie, jesli mozna sobie zluzowac w innych miejscach parkietu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Lorak ocenisz końcówkę w wykoaniu Lebrona?

 

o tak: http://nba-point-forward.si.com/2012/06/04/lebron-james/

 

to oczywiście skupia się tylko na ofensywie, a mamy jeszcze drugą stronę parkietu, o której to gdzieś napisałeś, że James się tam kompromituje i śmieszne jest to jego bronienie pięciu pozycji. powiem więc ci tylko, że jeśli mnie pamięć nie myli, to choćby w czwartej kwarcie G4 podczas 4 possessions pilnował (w jednej dodatkowo była pomoc Battiera) Garnetta i KG zdobył w nich tylko 2 punkty oraz zaliczył 2 straty (jedna to oczywiście ten kontrowersyjny faul). Pierce rzecz jasna też niewiele zdziałał dopóki siedział na nim LeBron. dopiero gdy z powodu piątego przewinienia zaczął kryć Pietrusa, to PP zaszalał.

 

poza tym jak ty to widzisz - heat nieźle bronią i kto jest ich najlepszym defensorem jeśli nie James?

 

Karl,

jeśli to dane tylko z regulara, to około 60 prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pi****le.

 

to oczywiście skupia się tylko na ofensywie, a mamy jeszcze drugą stronę parkietu, o której to gdzieś napisałeś, że James się tam kompromituje i śmieszne jest to jego bronienie pięciu pozycji. powiem więc ci tylko, że jeśli mnie pamięć nie myli, to choćby w czwartej kwarcie G4 podczas 4 possessions pilnował (w jednej dodatkowo była pomoc Battiera) Garnetta i KG zdobył w nich tylko 2 punkty oraz zaliczył 2 straty (jedna to oczywiście ten kontrowersyjny faul). Pierce rzecz jasna też niewiele zdziałał dopóki siedział na nim LeBron. dopiero gdy z powodu piątego przewinienia zaczął kryć Pietrusa, to PP zaszalał.

Mówiąc o kompromitacji mówię o całym meczu, i sytuacjach gdy jak KG ma piłkę na Lebronie to punktuje i to widzi każdy gołym okiem, jeżeli o kimś się mówi o jebany kryje 5 opcji najlepszy defensor na świecie, to ma przykryć post up na izolacji Howarda, Garnetta, Lebron tego nie zrobi, write it down take a picture i dont give a fuck

 

Pierce nie szalał na Lebronie? Lebron gra w obronie słabiutko w tej serii, Pierce gra bardzo dobrze, Pierce z resztą nie leży Lebronowi strasznie

 

poza tym jak ty to widzisz - heat nieźle bronią i kto jest ich najlepszym defensorem jeśli nie James?

Nie ma takiego, Heat bronią zajebiście drużynowo. Lebron nie ma nawet w 10% takiego impactu jak KG, który jest wszędzie robi wszystko, wiadomo, że to wysoki, ale Lebron nie wyróżnia się w tej serii w obronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek

Ja myślę, że z rytmu to nie powinien ich wybijać bo znowu nie jest to taki zawodnik, na którego barkach jakoś super-specjalnie spoczywa odpowiedzialność. A powinien dać przynajmniej tę w miarę pewną opcję w ataku i duże odciązenie James/Wade + duża pomoc przy KG w obronie.

 

EDIT: Bosh wraca i to w dobrym stylu. Na razie wnosi dużo i aż tyle nie musi już zależeć od LBJ/DW. No i Miami jadą z C's, co najważniejsze.

Edytowane przez AirForceNine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston miał więcej wolnych, ale gwizdki w miarę ok. Bosh zagrał wg mnie dobrze, ale jak widać po ilości minut nie jest jeszcze gotowy w 100%. 9/7 w 15 minut to niezły wynik jak na niego.

 

Boston rzucił prawie 30 punktów w 4q. Nasza obrona nie była najlepsza, ale też trzeba przyznać, że te trójki im siedziały. Choć jak sobie przypomnę jak zamykaliśmy w tamtym roku Chicago w czwartych kwartach to różnica jest ogromna. Nic, elimination game w Bostonie, będzie cięzko, ale jak chce się wygrać mistrzostwo to i takie mecze trzeba wygrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston miał więcej wolnych, ale gwizdki w miarę ok.

a gwizdkiem Haslemowi, który wyprzedził KG?;)

nie miałem nic przeciwko tym osobistym od strony fanowskiej, ale się tylko uśmiechnąłem pod nosem :]

 

nikt tego nie napisał, ale nie wiem czy w dużej mierze tego meczu (i może serii) nie wygrał.. Pietrus

Edytowane przez theo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.