Skocz do zawartości

6th man award 2012/ Jak dobry jest James Harden?


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę to jeszcze jej nie dostał, ale pewnie dostanie, więc i tak będzie miał założony wątek. Zresztą nawet jakby nie dostał, kogo interesują takie nagrody?

 

Chciałem tu jednak zwrócić uwagę na Hardena-zawodnika, a nie Hardena-zdobywcę nagrody, nie ukrywam, że mu dickrideruję (no homo), bo zazwyczaj lubię zawodników za grę, a jego gra to poetry in motion, abc koszykówki, Gari Kasparow meets Bruce Willis w zawodniku NBA.

 

4,6 ofensywny RAPM, nr 5 lidze, ORTG 125, 63% TS w sezonie, 68% w PO, 19-5-4 per 36 minut na tylko 11 rzutów z gry.

 

Sposób w jaki koleś nawiguje z piłką przez obronę jest absolutnie niesamowity. Przegląd pola, decision making i łatwość dostania się w dowolne miejsce w dowolnym czasie jak kiedyś post moves Garnetta, dunki Cartera, podania Nasha i fadeawaye Kobego (te trafione). Zamiast płakać, że liga nie jest już taka jak kiedyś, lepiej jarać się grą Jamesa Hardena. Optymalnie byłoby gdyby uciekł z Thunder z cienia Westbrooków, Durantów i Brooksów i szarpnął gdzieś na własny rachunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak dobry, że OKC będzie mu musiała dać maxa(chyba że jest restricted to wtedy po prostu będą musieli wyrównac maxa od innej drużyny). A jesli chodzi o samą grę to jak będzie grał tak dalej w playoffach to po tym sezonie wejdzie spokojnie do elitarnego grona SG(Kobe/Wade/Gino), do którego od bardzo dawna nikt sie nie zbliżył(JJ/Roy podobno pukali, ale to nie to samo co w tym przypadku).

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKC beda musieli juz niedlugo stanac przed wyborem na jaka pare postawic bo tria Durant Westbrook Harden nie maja szans utrzymac jesli chca miec jeszcze kogos w miare wartosciowego pod koszem. A i Ibake ktos moze zdrowo przeplacic i pojawi sie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to:

- Westbrook ma już podpisany kontrakt? Bo coś mi sie o uszy obiło, a jesli źle mi się obiło to przeciez nie ma opcji żeby on nie chciał maxa

- Harden max easily

- Ibaka koło 10-14 baniek/rok - ten chyba tez jeszcze nie podpisał nic

 

Ale jakby co mogą zamnestionowac Perka.

 

Edit: Wyczytałem na forum OKC, ze Durex&West mają około 35 baniek łącznie/sezon, chyba na 5 lat. Więc rzeczywiście mają dośc przejebane z kontraktami. No ale za talent się płaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harden jest zajebisty i szkoda, że Ainge nie dal go rady wyciągnać do Bostonu w trade'dzie Perka.

 

Ale czy James jest tak dobry, żeby dostać MAXa? Moim zdaniem 12mln, to byłaby dobra kwota. OKC niedługo będzie miało ból głowy. Osobiście mam nadzieję, że Harden odejdzie gdzieś(najlepiej do Bostonu :P) i zobaczymy jego prawdziwą wartość, chłop nie może ciągle być w cienu Duranta i Westbrooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje go od jego pierwszego sezonu - fantastyczny gracz i jak dla mnie najważniejszy powód by oglądać mecze Thunder. Niesamowicie dojrzały i ułożony gracz jak na tak młody wiek i do tego nie wymięka - też jestem zdania, że nam sie w Oklahomie objawił brylant. Pytanie kiedy zaczyna sobie z Westbrookiem przeszkadzać i jak rozwiążą to Thunder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibaka 15 milionów za rok? Nie przesadzajmy, nie jest on gwiazdą i nie będzie. Jest zajebistym zadaniowcem i myślę, że 8 milionów to max ile dostanie od Thunder. Większy ból głowy mają z Hardenem i to zależy tylko od zawodnika. Jeśli się dogada z władzami i będzie chciał być częścią drużyny(której będzie niezastąpionym zawodnikiem) która w najbliższych latach może zdobywać tytuły seryjnie to myślę że za mniejszy hajs pozostanie w Oklahomie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, OKC nieźle się wjebali z tym maxem dla Westbrooka, będzie się to za nimi ciągnąć jak smród po gaciach. Przyjdzie do podpisania Hardena, Ibaki to będzie lipa. Chłopaki fajnie się bawią w OKC, ale jak dostaną większy hajs gdzieś indziej to tam też pójdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie byłoby gdyby uciekł z Thunder z cienia Westbrooków, Durantów i Brooksów i szarpnął gdzieś na własny rachunek.

Phoenix?:)

 

Odpowiadam na pytanie w temacie.Jak mówi klasyk Harden jest taki dobry jaki miał ostatni mecz. A tych cyferek nie trzeba przypominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix?:)

 

No wiadomo, że bym się posrał. Ale inny team też może być, po prostu dla dobra mojej i naszej rozrywki Harden nie powinien grać trzecich skrzypiec za dwoma gośćmi, którzy pożerają 39 rzutów plus niezliczone ilości wycieczek na FT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu tego roku Westbrookowi oferowano przedluzenie kontraktu.

 

I przed Westbrookiem byly dwa rodzaje kontraktow: designated player (5 lat, 25% salary) i Rose Rule (5 lat, 30% salary). W nowym cba nie ma limitu na zawodnikow (veteranow) podpisanych z Rose Rule, ale jest na designated player (rookies), ktorych w druzynie moze byc max. 1. (chyba, ze pozyska sie jakiegos w trejdzie, to limit jest 2)

 

I Westbrook przystal na oferte designated player, bo ...prawdopodobnie nie chcial, by we dwojke z Durantem (pierwszy zawodnik, ktory skorzystal z Rose Rule) zajeli az 60% salary, co przy nowym CBA te 5% moze zrobic roznice. I w ten sposob Westbrook, jak dlugo jest zawodnikiem OKC, wykorzystuje luke na jednego designated player w kontraktach Thunder podpisanego przez nich.

 

W takim razie, Hardenowi mozna bedzie zaoferowac extension 4 letnie badz te wlasnie 5-letnie designation. Nawet pewnie na Rose Rule by sie kwalifikowal (All nba teams), ale wowczas we trojke zarabialiby 85% calego salary, co jest oczywiscie niedorzeczne.

 

A wiec jesli chcecie Hardena miec w druzynie, to musicie sie pozbyc Westbrooka. Nie ma innej opcji. Mistrzostwa w miedzyczasie tez raczej nie pomoga. Bo Harden w swoim wieku przy swoich umiejetnosciach za grosze robic pewnie nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza opcja bedzie oddanie Westbrooka za jakis solidny pakiet dwoch-trzech grajkow i taka droga moim zdaniem pojda thunder po nastepnym sezonie.

Zgadzam się w 100%.

To najlepsza opcja Thunder. Tym bardziej, że Westbrook ma ciągoty do tego, by być liderem i największą gwiazda swojego zespołu.

Niby All-Starów nie powinno się rozdrabniać ale w przypadku OKC to bardzo dobre rozwiązanie.

Będzie wtedy kasa na utrzymanie Ibaki i Hardena, którzy swoje miejsce w drużynie są w stanie zaakceptować.

 

A co do samego Hardena - według mnie w ciągu najbliższych dwóch lat będzie w TOP 3 na pozycji nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.