Skocz do zawartości

Ciekawe artykuły


KarSp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Art bardzo fajny, ale ja nie zgadzam się z dwoma rzeczami.

 

Z zespołu odszedł McInnis. Nie jest to jednak wielka strata, gdyż ten koszykarz sprawiał wiele kłopotów. Grał egoistycznie, rzadko starał się podawać do partnerów oraz nie mógł pogodzić się ze swoim miejscem w zespole

Faktycznie McInnis grał egoistycznie, ale był ważnym ogniwem zespołu. To naprawdę bardzo dobry rozgrywający, który teraz sporo będzie mieszał z ławki Nets. A przecierz nie będzie on tam mógł grać egoistycznie, bowiem bedzie musiał podawać do Cartera i RJ. Snowa powinniśmy gdzieś oddać, a z J-MC przedłużyć kontrakt.

 

Na koniec można by rzec udanego offseasonu sprawa o której zapomnieliśmy i kompletnie nam nie wyszła. Point Guard to pozycja na którą ściągnięto Damona Jonesa. (....) W obliczu tego drugiego i wielu innych spekulacji DJ wygląda jednomiarowo. Jego kontrakt to kompletna porażka. 3,5 mln. to co najmniej o 1,5 mln. zbyt wygórowana cena (wartości w dolarach).

Ja nie zgadzam się z tym, że nie wyszedł nam ten ruch i że daliśmu mu za dużo. Każdy by chciał, aby James czy I zarabiali po 1mln za sezon, żeby było miejsce dla innych zawodników, ale DJ to naprawdę dobry gracz. Często się przeprowadzał, nigdzie na dawano mu wielkich szans. Aż do momentu w Miami. Kiedyś zamienił się pozycjami z Wade'm i zaczął grać jako PG oblicze Miami diametralnie (no może przesadzam) zmieniło się. Damon to szybki i obdarzony dobrym rzutem zawodnik. Trzeba się cieszyć, że go mamy.

 

Ogólnie patrząc na Off - Season trzeba podkreślić, że Danny Ferry świetni wywiązał się z obowiązków. Wkońcu nie straciliśmy dobrych zawodników, a ich zyskaliśmy. Pierwsze dobre OS od wielu wielu lat (wyłączając draft Jamesa, bo to był cud w losowaniu, a nie dobra polityka :D).

Pozdro KarSp,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art bardzo fajny, ale ja nie zgadzam się z dwoma rzeczami.

Dzieki 8) :)

 

Faktycznie McInnis grał egoistycznie, ale był ważnym ogniwem zespołu. To naprawdę bardzo dobry rozgrywający, który teraz sporo będzie mieszał z ławki Nets. A przecierz nie będzie on tam mógł grać egoistycznie, bowiem bedzie musiał podawać do Cartera i RJ. Snowa powinniśmy gdzieś oddać, a z J-MC przedłużyć kontrakt.

 

McIlnis grał egoistycznie, sam przyznajesz mi racje, czyli w tym sie zgadzamy. Był waznym ogniwem, bo jak wyzej jest napisane grał sam dla siebie, rzucał robił cyferki, co jakis czas podał do ustawionego duuzo lepiej partnera i urosły asysty. Juz w statach jak na PG jest graczem dosc przydatnym. Tylko, ze ta jego przydatnosc wychodziłą bokiem przy wielu innych względach. McIlnis rozwalał zespól od srodka, czesto przez jego gre byłą nieprzyjemna amosfera, sporo juz sie przed offseason mówiło o jego odejsciu. On nie chciał byc Kawalerzystą, a Cavaliers za mocno nie chcieli jego. Porzytek obu stronny. :) Snowa łatwo bym nie zegnał, z tego co sie z pamieci orientuje to to najbardziej ograny zawodnik w całej ekipie, która jest młoda i niedoswiadczona, o czym moglismy sie przekonac w zeszłorocznych meczach po ASW. Tu jego rola jest ogromna. Nie mamy PG, wiec bedzie mógł trzyamc gałe i jakos sam podtrzymywac zespól. Juz nie te lata, juz nie ta forma, ale jeszcze na ten sezon ja go nie skreslam, uwazam ze sie przyda. Tym bardziej ze na PG deficyt, ostry deficyt.

 

Ja nie zgadzam się z tym, że nie wyszedł nam ten ruch i że daliśmu mu za dużo. Każdy by chciał, aby James czy I zarabiali po 1mln za sezon, żeby było miejsce dla innych zawodników, ale DJ to naprawdę dobry gracz. Często się przeprowadzał, nigdzie na dawano mu wielkich szans. Aż do momentu w Miami. Kiedyś zamienił się pozycjami z Wade'm i zaczął grać jako PG oblicze Miami diametralnie (no może przesadzam) zmieniło się. Damon to szybki i obdarzony dobrym rzutem zawodnik. Trzeba się cieszyć, że go mamy.

 

Na poczatek oddzielmy 2 sprawy. Nikt nie mówił ze przyjscie DJa to był zły ruch. Posunmiecie nienajgorsze, ale cena za jaka został on pozyskany jest zdecydowanie za duza. Oczywiscie ze kazdy by chaił tak niskich cen, ale to jest nierealne. NIkt nie mówi tez ze DJ ma zarabiac te 1mln za sezon, faktem jest tylko ze 3,5 mln na poczatku i 4,5 na koniec kontraktu to zdecydownie za dużo. Patrzac na koszykarzy którymi interesowalismy sie przed nimi(głownie Jaric i Watson-dodam ze za tą samą cene) Jonew wyglada jednowymiarowo. Powiedz co on potrafi zrobić? Rzucic tylko. Słąby przeglada pola, penetracji zero, obrona to porazka. Piszesz ze zagrał dobry sezon w Heat. On idealnie pasuje do ukłądanki z Shaqiem, gry do srodka i na zewnatrz, podania do SO, patrzenia co dalej i ewentualnej trójki po podwojeniu z czystej pozycji. Tutaj tez jego wartosc wzrostłą, teraz bez tak dominujacego srodkowego bedzie mu ciezej, co spowoduje ze efektywnosc rzutowa tez spadnie. Trzeba sie cieszyc ze go mamy, cena sprawia ze boli mnie głowa...

 

Pozdro KarSp,.

THX i wzajemnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Artykuł jest dobre zgadzam sie z większoscią tam pomijając mało istotne sprawy w których mam nieco inne zdanie :) a co do McInnisa to zgadzam sie w 100% On wypadał dobrze w box scores ale skoro burzy, sapie i co najważniejsze wcale niechce grać w CAVS no to na co go trzymać?!? statsy to nie wszystko a Snow nie rzuca dużo nie jest liderem ale jest porządnym graczem który wie co robi! To też jest ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zaczne do tego ze nie daruje Ci tego Mark bo chcialem sie dzisiaj zgłosic do Kily'ego z propozycja podobnego arta :? A mówiac na powaznie to odezwji sie w okriesie konca sezonu to napiszemy podsumowanie wspólnymi siłami, jezeli zechesz. Mozna tez włączyc Kily'ego to wyjdzie nam razem lepiej rozbudowne i rzetelniejsze.

 

Co do arta to oceniam go na 4+, a to dlatego ze mam pewne ale.

 

Nie było zbytniej poprawy w rzutach z dystansu, Cavaliers są w tym elemencie 20 w lidze (34.1%). Damon Jones był największym rozczarowaniem jeżeli chodzi o linię za 3. DJ rzuca 36.3 zza łuku w połowie sezonu, w poprzednim sezonie rzucał z 43.2 % skutecznością. Coś musi się tu zmienić. Marshall również nie rzuca tak dobrze jak w zeszłych latach, ale odwrotnie do Damona, Marsh potafi zdobywać punkty nie tylko rzutami z dystansu

Ja to widze tak ze Marsha nie usperiwiedliwa to ze potrafi inaczej zdobywac pkt i to on własnie jest najgorszym strzelcem dystanoswym w naszej ekipie.Jego procent jest gorszya poza tym to nie kto inny jak on nie trafia waznych rzutow, pali sie w koncowkach i jak ma wysoką skutecznosc to przez mała liczbe rzutów. DJ jescze potrafi zagrac i wyratowac nam dupe w koncowce co poza % tez dziala na jego korzysc.

Tak zebys nie musial szukac to skut za 3

Dj 39%

Marsh 35%

 

Jedyny cień na wspaniałej grze przez 41 mecżów są niektóre spudłowane rzuty z pola i wolnych w końcówce. Nawet starał się podawać do swoich partnerów zamiast rzucać w takich sytuacjach.

 

Ostatnie zdanie ze nawet staral sie podwacac brzmi tak ze dziala to na jego korzysc a obaj wiemy ze w 90% przypadków tak niestety nie jest i mysle ze nie musze Ciebie do tego przekonywac :) Albo zle rozumiem sens albo cos jest nie tak :wink:

 

Przypomnij sobie mnie

Snow z miał o czym myśleć w preseason. Wiele rozważał o swoim rzucie jak na PG, najlepsze dni były już tylko wspomnieniami. Snow jednak pozostaje solidnym obrońcą Ostatnio jego rzuty zaczęły wpadać do kosza. Snow również ma bardzo niską liczbę strat jak na kreatora gry, a jego lidership jest niezbędny.

 

Tutaj akurat w zupełnosci popieram. Ale jest okazja to napisze 8) Po obejrzeniu dobrej gry Snowa w dwoch ostataich meczach uwazam ze gała w wielu momentach powinna znacznie czesicej wedrowac do niego w ataku na skonczenie rzuty. Ma klepke z ktorej trafia i wypadłoby to wykorzystac. Uwolnienie go nie sprawia nam kłopotu, a z egzekucja tez jest nie najgorzej. :)

PS. NIe wiem tylko ocb z Lidershipem? Snow akurat pod tym wzgledem mocno nie blyszczy, LBJ-a raczej tego nie nauczy. MOze błyszczec ale doswiadczeniem z liderowanie inna sprawa bo on nim nigdy nie byl i przez acła kariere to ktos inny oddawał te najwazniejsze rzuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Oprócz kilku faktow ktore pomineliscie, ktore pomoglby jeszcze bardziej przypieczetowac MVP4Bron, tylko dlatego ze mnie nie bylo wsród wspołautorów :wink: (swoja droga dlaczego? mowilem ze zawsze chetny jestme) to art bardoz dobry

 

ocena: 5-

 

EDIT.

To ine zadenw yrzut tak dla jasnosci. Po prostu ciekawosc mnie zzera :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dobre pytanie ale nastepnym razem jak bedziemy podejmowac decyzje w sprawie arta na pewno zostaniesz powiadomoionyKarSp

art w sumie jest niezly...a skoro nie dodalismy kilku faktow to jestem nauczony ty doswiadczeniem zeby kolejnym razem o Tobie nie zapomniec

i przy okazji thxKily za wspolprace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

artykulik bardzo ciekawy, czytałem go już pare dni temu :) Pozytywizm oczywiście bije od pierwszego zdania - Cavs są być może nawet lepsi niż w poprzednim sezonie, ale ja jestem z reguły ostrożny w takich ocenach - nie wiadomo czy komuś znowu sie cos nie przytrafi z kontuzjami (nie daj Boże) itp.

Zwłaszcza podobał mi sie ostatni parafgrafik - ten o LeBronie i Wade'dzie :D I to sie musze zgodzić z autorem - przez najblizsze kilka lat zapowiada nam sie bardzo ciekawa batalia pomiędzy tymi 2 zawodnikami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to prawda ;) Rywalizacja LeBrona z Wadem w nadchodzącym (i nie tylko w tym) sezonie, zapowiada się wspaniale! Mecz Cavs-Heat.. to jak mecz Real-Barca! Wielkie Gran Derby NBA! Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie obaj zaprezentują niesamowite widowisko! Według mnie.. ciekawe będą również mecze:

 

- Cavs vs Chicago

- Cavs vs Miami (Lbj - flash)

- Cavs vs Nuggets (Lbj - melo)

- Cavs vs Pistons

- Cavs vs SAS

- Cavs vs Phoenix

- Toronto (Lbj - Bosh)

- Orlando ;D

 

Pozdrawiam.. oczywiście mogłem pominać jakiś ciekawy meczyk 8)

 

LeBron podbije świat, co to dla niego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://cavaliers.realgm.com/articles/81 ... y_preview/

 

 

polecam lekturke tego artykułu :) Ciekawy, optymistyczny - warte przeczytania :)

 

Według mnie.. ciekawe będą również mecze:

 

- Cavs vs Chicago

- Cavs vs Miami (Lbj - flash)

- Cavs vs Nuggets (Lbj - melo)

- Cavs vs Pistons

- Cavs vs SAS

- Cavs vs Phoenix

- Toronto (Lbj - Bosh)

- Orlando ;D

 

Pozdrawiam.. oczywiście mogłem pominać jakiś ciekawy meczyk 8)

 

LeBron podbije świat, co to dla niego :lol:

Ja bym dodał jeszcze do tego meczyk Cavs - Detroit (patrzac w kontekscie minionego sezonu), Cavs - Mavs (bo mam wrazenie ze walka o MVP w tym sezoni rozegra sie pomiedzy Dirkiem i LeBronem) oraz Cavs - LAL (Kobe vs LeBron)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.