Skocz do zawartości

Reklamy na koszulkach


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Board of governors ma się spotkać w kwietniu w tej sprawie. PONOĆ wielu właścicieli i zawodników (!?) jest za. Cuban rzecz jasna jest gotowy sprzedawać powierzchnię reklamowa na koszulkach Mavs od jutra. Mnie trochę ta perspektywa, jak to się mówi, "mierzi", a właściciele chyba nie będą głosować przeciw otrzymaniu dodatkowo parudziesięciu baniek rocznie.

 

New York Sobieski Knicks?

 

Za/przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos nieszczegolnie by mi to przeszkadzalo, serio, wogole to dziwie sie ze w swiecie tak zdominowanym przez pieniadz ludzie w NBA dopiero teraz wpadaja na takie rzeczy

btw.reklama na koszulce nie rowna sie zmianie nazwy zespolu , take it easy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zeby mnie to jakoś specjalnie obchodziło, ale pomysł średnio mi sie podoba

Nie wyobrażam sobie Bulls biegających z niebieskim logiem United Airlines

Wystarczy ze kazda strona oficjalna i kazde wydarzenie jakim jest mecz i wszystko inne co sie wiąże z NBA ociekało reklamami

 

pamiętam ze kilka lat temu tez był taki pomysł i chyba upadł, ale teraz w dobie kryzysu wszystko jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k****, w życiu. To zawsze najbardziej podobało mi się w NBA. 'Czyste' nazwy klubów, 'czyste' parkiety i 'czyste' koszulki. I mało mnie to interesuje, że właściciele nie dopieli swego przy negocjacji CBA i chcą sobie teraz odbić. Na samą myśl o tym robi mi się niedobrze jak widzę jakiegoś żółtego autotradera. Wystarczy, że w Lidze Mistrzów biegają mi serki i Samsungi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Bull bierze Chicago ;-)...

Ogolnie jestem przeciw to jest NBA i brak reklam jest jedna ze skladni ktora sklada sie na "elitarnosc" a nie ze gracze biegaja z TUI czy innym Kinder'em pod szyja.

 

Jak sobie wyobrazacie n.p:

Vince Carter'a z reklama Air Canada czy Karla Malone'a z reklama Us Post??

itp.

 

Wlasciciele pewnie beda glosowali za ale prawnie moze to byc nie do przeskoczenia n.p.:

- jezeli Carmelo Anthony ma podpisana reklame z Burger Kingiem a Knicks podpisza umowe z Mcdonalds ?? To co ?? Pizda?

 

Jezeli jednak wszystko przejdzie to zdecydowanie powinien zostac podniesiony poziom Salary, nowe CBA?? Nowy lockout??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli Carmelo Anthony ma podpisana reklame z Burger Kingiem a Knicks podpisza umowe z Mcdonalds ?? To co ?? Pizda?

 

nie, c***

 

duża część graczy NBA ma podpisane umowy z innymi producentami sprzętu sportowego niż adidas co nijak nie wpływa na to, że na ławce rezerwowych wszyscy siedzą grzecznie w bluzach i gaciach adidas i jakoś nikt się nie oburza

 

 

Jezeli jednak wszystko przejdzie to zdecydowanie powinien zostac podniesiony poziom Salary, nowe CBA?? Nowy lockout??

 

 

a to niby dlaczego , stroje będą cięższe z tymi reklamami czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli Carmelo Anthony ma podpisana reklame z Burger Kingiem a Knicks podpisza umowe z Mcdonalds ?? To co ?? Pizda?

 

nie, c***

 

duża część graczy NBA ma podpisane umowy z innymi producentami sprzętu sportowego niż adidas co nijak nie wpływa na to, że na ławce rezerwowych wszyscy siedzą grzecznie w bluzach i gaciach adidas i jakoś nikt się nie oburza

 

Kojarzysz moze to zdjecie?

 

post-4600-13821811252522_thumb.jpg

 

Dobra wyjasnie lopatologicznie...

 

NBA jako liga (calosciowo) ma podpisana umowe z Addidasem, nie jest tak ze NY ma z Nike, Lakersi z Addidasem a Boston z Umbro ;) co w przypadku reklam na koszulkach stworzy precedensy i tu bedzie ciekawe jak zostana one zinterpretowane przez sady.

 

Jezeli jednak wszystko przejdzie to zdecydowanie powinien zostac podniesiony poziom Salary, nowe CBA?? Nowy lockout??

 

 

a to niby dlaczego , stroje będą cięższe z tymi reklamami czy co ?

Jezeli dobrze kojarze to koniec, koncow zawodnicy stracili wiecej niz wlasciciele przy podipsywaniu nowej CBA, wlasciciele uderzali (slusznie moim zdaniem) w to ze zawodnicy maja zbyt wysokie zarobki. Jezeli mamy obecnie 30 druzyn w NBA i powiedzmy srednio druzyna dostanie 25 milionow rocznie od sponsora tytularnego (Lakers, Knicks czy Heat pewnie ze 2 razy tyle) to prosty rachunek jest taki:

 

30 (liczba druzyn) x 25 (w milionach sredni koszt miejsca na koszulce) x 6 (lata poktorych jedna ze stron moze odstapic od CBA tu prosze o korekte jezeli sie myle) daje 4 500 000 000 (miliarda) dolarow z ktorych zawodnicy i ich agenci nie zobacza centa ?

Uwazam ze jestes czlowiekiem mocnej wiary jezeli myslisz ze to chlopaki (n.p. CAA) puszcza bokiem.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomik

 

--- nie, zdjecia nie kojarze, nie wiem zresztą co by to miało mieć do rzeczy

 

dziekuje za lopatologiczne tlumaczenie BUT

 

---interes ligi / zespolu zawsze over indywidualne kontrakty zawodnika, drążąc temat dotyczący strojów to teraz cała liga ma umowę z adidasem ale nie zawsze w historii tak było, były lata [koniec lat 90 / pocz. XXI wieku] że różne drużyny miały umowy z różnymi firmami i zobacz, jakoś nikt po sądach nie biegał

 

 

--co do tematu zarobków, to jeśli sięgniesz pamięcią parę miesięcy wstecz to przypomnisz sobie może, że salary cap gwarantuje PROCENTOWY podział dochodów pomiędzy ligą a zawodnikami, czaisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomik

--- nie, zdjecia nie kojarze, nie wiem zresztą co by to miało mieć do rzeczy

 

Howard ma kontrakt z "inna firma" niz reszta graczy - zobacz na nienaturalny uklad stopy trenera.

 

dziekuje za lopatologiczne tlumaczenie BUT

 

---interes ligi / zespolu zawsze over indywidualne kontrakty zawodnika, drążąc temat dotyczący strojów to teraz cała liga ma umowę z adidasem ale nie zawsze w historii tak było, były lata [koniec lat 90 / pocz. XXI wieku] że różne drużyny miały umowy z różnymi firmami i zobacz, jakoś nikt po sądach nie biegał

 

Kiedys byl koles ktory nazywal sie Falk i on o wszystkim decydowal (razem ze Sternem) miedzy innymi na prosbe Jordana wytransferowal Xaviera do SS ;) teraz jest wiecej mocnych agentow i nie wierze ze ktostakie pieniadze pusci za darmo.

Co do strojow prawda ze bylo inaczej (Starter np.), tak jak przypuszczam inne byly zapisy w CBA. Jednak wszystko dzis wyglada troche inaczej, ujednolicenie strojow dalo wieksze pieniadze przede wszystkim lidze (!) a pozniej dopiero klubom i zawodnikom. Nie znam liczb ale uwazam ze mocno atakujacy amerykanski rynek Addidas dosc slono przeplacil za wylacznosc. Te pieniadze najpierw poszly do ligi i % z nich zostal rozdysponowany.

 

--co do tematu zarobków, to jeśli sięgniesz pamięcią parę miesięcy wstecz to przypomnisz sobie może, że salary cap gwarantuje PROCENTOWY podział dochodów pomiędzy ligą a zawodnikami, czaisz ?

Tak, pomiedzy liga i zawodnikami. Jesli natomiast Cuban czy Dolan i reszta wlascicieli chce dorobic nie ponoszac zadnych kosztow (nie sadze zeby wlasciciele oddali lidze prawa do reklam na koszulkach ich druzyn) to oczywistym jest to ze beda zgrzyty.

 

Dlatego jezeli dojdzie do reklam na koszulkach (czego nie ma w innych zawodowych ligach w USA) i sie wszystkie strony nie dogadaja (a to jak wygladaly negocjacje nad CBA wrozy ze ciezko im bedzie znalezc wspolny jezyk) to bedziemy swiadkami mikrorewolucji w amerykanskim prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za precedens? a jak jest w Europie niby?

Messi ma kontrakt z adasiem, a Barcelona z nike i huj ;)

Tu kolega zdaje się, że pomieszał prawa do wykorzystywania wizerunku zawodnika, a prawa do powierzchni reklamowej na koszulkach lub nawet wizerunku całej drużyny, ale jako organizacji, podmiotu gospodarczego, a nie tworzących ją ludzi. Jedno z drugim nie ma żadnego związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.