Skocz do zawartości

Draft 2012


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje do co tweenera, jest dość szybki ale brakuje mu kozła na niskiego skrzydłowego, powinien w przyszłym roku to poprawić.

Tylko czy to jest takie łatwe?

W te wakacje Paul Millsap ćwiczył kozioł, który sprawił że gra jeszcze lepiej, jednak nadal to pozycja 4. Jimmer Fredette też nad tym pracuje ale nie przekłada się to na parkiety NBA. Uważam, że tweenerzy co są chudzi, wysocy z wielkim wingspanem powinni zmierzać w kierunku 3,gdyż w NBA na tej pozycji posucha a 4 cała masa. Tylko z reguły mają właśnie za słaby rzut i drybling przez co trenerzy ich na tej pozycji nie ogrywają .McAdoo widzę w NBA raczej jednak jako PFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj że McAdoo jest taki chudy. Henson to chuderlak dopiero, waży prawie 3 kg mniej niż James a jest wyższy całe 2 cale. McAdoo ma dopiero 19 lat i całkiem niezłe wymiary:

6'9" 226 lbs i wingspan 7'1", w ciągu ostatniego roku przybrał na masie i zapowiada się że dalej będzie szedł w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien się utrzymać już wcześniej dyskutowany Fab Melo. Jak coś to jest jeszcze Nigeryjczyk Ezeli, może Withey. Ja bym raczej się zastanowił nad Melo a skusił na któregoś z tych dwóch ostatnich. Withey raczej nie powinien pójść w 1 rundzie, ale jest solidnym defensywnym zawodnikiem (chociaż nie ma zbyt do powiedzenia ciekawego o nim w ataku). Z 7 stopami wzrostu jest jednym z lepszych blokujących obecnie centrów w NCAA (mecz w S16 z NC State - 10 bloków!!!) oraz solidnym zbierającym. Myślę że Boston, potrzebuje takiego typu centra (jakiego mieli w Perkinsie) solidnego i od czarnej roboty.

Edytowane przez Feanor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Withey w ogóle się zgłasza? Dla mnie i tak undrafted. Gościu potrafi tylko blokować, nic poza tym. Jak na 7-footera to szczerze mówiąc przeciętnie mocno zbiera.

Myślę, że kolega tu pytał w kontekście zawodników, którzy będą mogli wychodzić w s5 i grać te kilkanaście minut co najmniej. Rzeczywiście chyba Melo wygląda najsolidniej.

 

Ogólnie tych trzech wymienionych C łączy to, że są dobrymi shotblockerami, ale na deskach nie wymiatają, mówiąc krótko.

 

Do draftu oficjalnie dołącza trójka z Tar Heels: Henson, Barnes, Marshall

Edytowane przez theo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgłoszeni:

 

Harrison Barnes – North Carolina

Will Barton – Memphis

Bradley Beal – Florida

J’Covan Brown – Texas

Jared Cunningham – Oregon State

Dominic Cheek – Villanova

Anthony Davis – Kentucky

Andre Drummond – Connecticut

Justin Hamilton – LSU

Moe Harkless – St. John’s

John Henson – North Carolina

John Jenkins – Vanderbilt

Perry Jones III – Baylor

Terrence Jones – Kentucky

Michael Kidd-Gilchrist – Kentucky

Doron Lamb – Kentucky

Jeremy Lamb – Connecticut

Meyers Leonard – Illinois

Damian Lillard – Weber State

Kendall Marshall – North Carolina

Fab Melo – Syracuse

Khris Middleton -Texas A&M

Tony Mitchell – Alabama

Tony Mitchell – North Texas

Arnett Moultrie – Mississippi State

Austin Rivers – Duke

Quincy Roberts – Grambling

Thomas Robinson – Kansas

Terrence Ross – Washington

Renardo Sidney – Mississippi State

Jonathon Simmons – Houston

Jared Sullinger – Ohio State

Raymond Taylor – Florida Atlantic

Marquis Teague – Kentucky

Hollis Thompson – Georgetown

Dion Waiters – Syracuse

Maalik Wayns – Villanova

Royce White – Idaho State

Tony Wroten – Washington

 

Niezdecydowani: (wyróżniający się gracze)

 

Elias Harris – Gonzaga

Sean Kilpatrick – Cinncinnati

C.J. Leslie – N.C. State

 

let the discussion begin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosi, mógłbyś przybliżyć charakterystyki Arnetta Moultriea i Damiana Lillarda? W różnych mockach są stawiani wyżej niż Jones z UK, nic o nich nie wiem, powiesz mi czemu? Jeden to pg a drugi pf - tylko tyle wiem.

Moultrie - atletyczna czwórka. Dużo biega, zbiera, szczególnie w ataku, jakieś dobitki itp. Parę manewrów pod koszem ma, ale zbyt często tego nie robił. Rzut średni. Nieźle broni, ale brakuje mu czasem siły w walce pod koszami.

 

Lillard - rzucająca jedynka. Utalentowany ofensywnie, rzut, wejścia itp. Dobre warunki fizyczne, atletyczny, niezły defensor. Raczej nie jest typowym rozgrywającym, a asysty notował głównie po swoich penetracjach.

 

(jakieś większe opisy będę robił po 29 kwietnia, jak się wszystko wyjaśni)

 

Kosi, biorąc pod uwagę pozaboiskowe problemy Fab Mela i to, że pewnie na mierzeniach wypadnie bardzo dobrze to czy jest szansa, że spadnie za 20 pick?

Lol, serio? Jak go ktoś wybierze przed 20 pickiem to beka. Koleś naprawdę ma ograniczone umiejętności i poza warunkami niczym się nie wyróżnia. Co do jego problemów w tym sezonie to dotyczyły one nauki (ocen) i stąd też zawieszenia. Poza tym było raczej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moultrie - atletyczna czwórka. Dużo biega, zbiera, szczególnie w ataku, jakieś dobitki itp. Parę manewrów pod koszem ma, ale zbyt często tego nie robił. Rzut średni. Nieźle broni, ale brakuje mu czasem siły w walce pod koszami.

 

Lillard - rzucająca jedynka. Utalentowany ofensywnie, rzut, wejścia itp. Dobre warunki fizyczne, atletyczny, niezły defensor. Raczej nie jest typowym rozgrywającym, a asysty notował głównie po swoich penetracjach.

 

(jakieś większe opisy będę robił po 29 kwietnia, jak się wszystko wyjaśni)

 

.

To weź też dodaj czego można się będzie po nich spodziewać, tzn. kogo przypominają z NBA.

Czy Lillard to ktoś na podobieństwo Marquisa Teaguea?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej, absolutnie :D

 

Ugoda jeśli chcesz podobieństw do graczy z NBA, to na pewno Damien nie przypomina Marquisa Teague'a, a co najwyżej może Jeffa, ale też imo nie.

Nie wiem czy Kosi się zgodzi.. ale może Brandon Jennings?

 

ogólnie to nba comparison macie na nbadraft.net. Lillard porównywany do Mo Williamsa/Lindsaya Huntera, ale niektóre porównania tam to kabaret :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, serio? Jak go ktoś wybierze przed 20 pickiem to beka. Koleś naprawdę ma ograniczone umiejętności i poza warunkami niczym się nie wyróżnia. Co do jego problemów w tym sezonie to dotyczyły one nauki (ocen) i stąd też zawieszenia. Poza tym było raczej ok.

acz skoro ma problemy z nauką gdy wiadomo jak się do takich sportowców podchodzi to raczej nie wróży że będzie boiskowym geniuszem analizującym grę z trenerem, a raczej wizards-style ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź też dodaj czego można się będzie po nich spodziewać, tzn. kogo przypominają z NBA.

Czy Lillard to ktoś na podobieństwo Marquisa Teaguea?

Tak jak pisał Luki do Teaguea to on podobny nie jest ;) EDIT: Jak tak pomyśle to Hill i Jennings, to całkiem niezłe porównania. Ale ogólnie ja się nie znam na tym więc nie będę się za bardzo udzielał. Ja jak zawsze polecam DX, ale tam nie ma zaktualizowanych podobieństw dla wszystkich graczy.

 

acz skoro ma problemy z nauką gdy wiadomo jak się do takich sportowców podchodzi to raczej nie wróży że będzie boiskowym geniuszem analizującym grę z trenerem, a raczej wizards-style ;)

Że z IQ u niego nie najlepiej, to już pisałem gdzieś tu na forum jakiś czas temu. Imho koleś nie zasługuje na pierwszą rundę.

Edytowane przez Kosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej, absolutnie :D

 

Ugoda jeśli chcesz podobieństw do graczy z NBA, to na pewno Damien nie przypomina Marquisa Teague'a, a co najwyżej może Jeffa, ale też imo nie.

Nie wiem czy Kosi się zgodzi.. ale może Brandon Jennings?

 

ogólnie to nba comparison macie na nbadraft.net. Lillard porównywany do Mo Williamsa/Lindsaya Huntera, ale niektóre porównania tam to kabaret :)

Złą dałem adnotację - Kosi napisał, że po 29 kwietnia wrzuci na CzK listę i typy (czy coś tam) to o wszystkich graczy co się zgłosili mi chodziło ;)

Btw. są jacyś first pass PG oprócz Marshalla?

 

(szkoda mi Draymond Greena, bo ma chłopak serce do gry, ale Bozia nie dała tych centymetrów, gdyby nawet miał te o 2-3 cale więcej.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.