Skocz do zawartości

Draft 2012


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

Planeta Ziemia wita. Co bardziej ambitnym kibicom drużyn z Polski marzy się gra w ich zespole Aleksandra Czyża. Absolwent Nevady najpierw dobrze zaprezentował się na przeddraftowych campach, teraz próbuje wypromować się w Lidze Letniej. Oficjalnie jest to liga dla drużyn NBA, w przypadku Czyża należy to jednak traktować jako kolejny etap promocji, mający zapewnić mu bezpieczne lądowanie w Europie.

Z tym jednak może nie być tak łatwo. Zwłaszcza po udanych występach na Adidas Eurocamp osoby doradzające 22-latkowi (zdaniem naszych informatorów) straciły kontakt z rzeczywistością. Oczekiwane przez agenta oferty były nie tylko ponad możliwości klubów polskich, ale i przejawiających zainteresowanie drużyn z Hiszpanii czy Włoch. W ostatnim czasie Czyż i jego otoczenie ponownie zdecydowały się jednak nawiązać kontakt z planetą Ziemia, co natychmiast zostało zauważone przez kilka klubów. Z Polski największe zainteresowanie przejawia Anwil Włocławek, pytanie tylko, czy bez europejskich pucharów i niekoniecznie z największymi pieniędzmi pozyskanie tego gracza do zespołu Daniusa Adomaitisa jest akurat możliwe.

hmm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włocławku w tym roku bieda.

2) Pytanie czego on sie może we Włocławku/PLK nauczyć.

3) Miejcie mnie za niepoprawnego optymistę, ale myślę, że dostanie szansę od jakiegoś zespołu, może niekoniecznie już w RS, ale ktoś mu kontrakt zaproponuje. Przynajmniej tego sobie i jemu życzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie zainteresował ten kawałek:

Z tym jednak może nie być tak łatwo. Zwłaszcza po udanych występach na Adidas Eurocamp osoby doradzające 22-latkowi (zdaniem naszych informatorów) straciły kontakt z rzeczywistością. Oczekiwane przez agenta oferty były nie tylko ponad możliwości klubów polskich, ale i przejawiających zainteresowanie drużyn z Hiszpanii czy Włoch.

Szczerze mówiąc to na dziś nie widzę wielkich podstaw do tego, aby Olek sobie życzył za grę zdecydowanie więcej od takiego Ponitki czy Zamoja.

 

Wielu rzeczy może się nauczyć, bo jednak koszykówka akademicka to zupełnie coś innego od profesjonalnej. W Asseco by miał w dodatku okazje występować w EL. Co ważne, w Europie Czyż mógłby grać na czwórce z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to co sobie życzy Olek, a jego agent znacząco się różni. A póki co głównie koncentruje się na NBA, więc mało co go obchodzi Europa czy PLK. Co do nauki w EL i Europie to zgoda, ale jak już pisałem Anwil Włocławek = sama gra w PLK to za mało i strata czasu dla Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna pan Aleksandra Czyża?

Nie.

Nikt ze sztabu kadry czy z Polskiego Związku Koszykówki nigdy panu o nim nie wspominał?

Nie. Kim on jest?

To młody koszykarz, który w tym roku zakończył studia na uniwersytecie Nevada, wcześniej krótko był w Duke u Mike'a Krzyzewskiego. Walczył na przeddraftowych campach, a teraz będzie występował na lidze letniej NBA.

Nie znam go, nikt o nim ze mną nie rozmawiał. Po tym, co pan powiedział na pewno go sprawdzę, ale teraz nie jestem w stanie nic o nim powiedzieć.

 

nie mam pytań :)

 

wywiad z trenerem repry - Pipanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak c***owy ma sztab. Nie spodziewam się od trenera reprezentacji żeby znał wszystkich koszykarzy i wiedział kto gdzie gra. Od tego ma ludzi..... albo w tym przypadku powinien mieć. Widać Walter bardziej skupia się obecnie na pracy w Gdyni niż w reprezentacji. Z perspektywy czasu, patrząc na PZKosz czy PLK to wcale mnie to nie dziwi. Nie wspominając o Lampe, kiedy Szwedzi chcieli go powołać do kadry dopiero nasz związek się obudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze średnio zorientowana osoba w polskim baskecie powinna znać Czyża.. To jak on powołuje kadrę, jak nie wie o istnieniu chłopaka, który gdyby nie SL to powinien się w niej znaleźć? Źle świadczy o nim i jego współpracownikach.

dokładnie tak!

 

gość którego zyciem jest basket nie wie takich rzeczy?

on nasze forum plus parę zagranicznych powinień przeglądać, regularnie rozmawiać z wieloma osobami o baskecie, o trendach, o nastoletnich talentach a nie wiedział już o w miarę utalentowanym gościu?

 

jaja i parodia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak odnośnie Czyża to wydaje mi się, że powinien odrzucić marzenia o NBA, bo raczej nie ma szans się tam dostać ze wzrostem SFa i masą PFa. Niech szuka sobie klubu w Europie. W Asseco robią młodą paczkę, więc też na pewno by go chcieli. Teraz naprawdę więcej by wyniósł z treningów kadry niż z 5-minutowych epizodów w SL..

Tak się obawiam, że pewnie Olek będzie żył jeszcze długo tymi marzeniami i co rok przyjeżdżał na letnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, wcale mnie to nie dziwi. Widział ktoś kiedyś w polskiej kadrze Myrdę? Spec od bloków, a akurat wtedy kiedy mieliśmy posuchę na Centrze bardzo by się przydał. Podejrzewam, że do tej pory nie wszyscy wiedzą o jego istnieniu. Ale tak poprostu wygląda selekcja w Polsce. Piłka nożna jest świetnym przykładem kiedy sobie przypominają o polskich zawodnikach zagranicą. Żeby daleko nie patrzeć ostatnio Radwańska grała z Niemką Angelique Kerber - taka z niej Niemka, że ma dziadka Polaka i chciała występować pod polskimi barwami, ale...... nie było zainteresowania z "naszej" strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Rob w Summer League wyglądał przesłabo, w TEAM D sprawiał wrażenie jakby nie wiedział o co chodzi, albo mu się nie chciało, obrona na piłce mocno średnia. Do tego będzie grał u boku DMC...

A w ataku oprócz spin move'a i zbiórek nie pokazał nic. Ponadto ma SF body.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.