Skocz do zawartości

Draft 2012


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

Hornets - Davis, Rivers, Miller

Nie za bardzo podobał mi sie wybór Riversa, bo nijak on pasuje do gry z Ericiem Gordonem. Z drugiej strony wzięli najbardziej utalentowanego gościa jakiego mieli z tym numerem do wyboru. Dobrze, że trafił pod skrzydła Monty Williamsa. W 2 rundzie fajny wybór Millera, gość potrafi wszystkiego po trochu, do tego pracowity i powinien znaleźć miejscę w rotacji NOH.

 

Bobcats - Kidd-Gilchrist, Taylor

Dla mnie dziwne i kiepskie wybory. Wzięli gościa o mentalności zwycięzcy, ale co z tego jak Bobcats mają najmniej talentu w lidzę. Gilchrist będzie się męczył wygrywająć po 20 spotkań w sezonie, szkoda chłopaka. Mogli wziąć kogoś kto da jakiś impact w ofensywie - T-Rob, Barnes, czy nawet Beala.

W 2 rundzie wzięli Taylora, który dubluje się pozycjami z MKG i również jest świetnym obrońcą. IMO po wzięciu MKG, powinni brać gościa, który dałby więcej w ataku - Draymond Green, Will Barton czy Doron Lamb.

Cavaliers - Waiters, Zeller

Drugi rok z rzędu przeszarżowali ze swoim pierwszym wyborem, obwód Irving-Waiters wygląda niby fajnie, ale mogli wziąć jakąś pewniejszą opcję.

Później deal z Mavs, dzięki któremu pozyskali Zellera, noby na plus. Patrząc jednak na to jacy ludzie byli dostępni z wyborami, które oddali to imho mogli się lepiej obudować.

Blazers - Lillard, Leonard, Barton

4 solidnych zawodników, z czego 3 pierwszych ma naprawdę spory potencjał. Fajnie obudowali sobie roster, Lillard ma zajebisty charakter i mimo swoich ponadprzeciętnych umiejętności strzeleckich, jest bardzo unselfish. Leonard to duuży potencjał, kosmiczne warunki i atletyzm. Powoli powinien rozwijać swój talent obok LA. Jak wiadomo Jamal odchodzi z PTB i tutaj jest duża szansa dla Bartona, o ile nie podpiszą nikogo znaczącego z FA. Może być takim Parsonsem tego draftu.

 

Warriors - Barnes, Ezeli, Green

Moim zdaniem bardzo udany draft dla GSW, ostał im się Barnes, potrzebowali SFa, no i go mają. Bardzo dobry fit. Ezeli da energię z ławki, a przy łamliwości Boguta, może pograć troche więcej. No i Green, który też powinien świetnie wpasować się w system GSW. Najbardziej wszechstronny gracz draftu zaraz po Royce'ie White'cie.

 

Raptors - Ross, Acy

Kanadyjczycy wzięli mojego ulubionego SG z tej draft class, patrząc na ich roster i ludzi na obwodzie, to dostali to czego potrzebowali. Gościa, który samemu potrafi wykreować sobie rzut, a przy tym jest dobrym obrońcą. No i warrior Quincy Acy, który ze swoja energią powinien wbić się do rotacji

Rockets - J.Lamb, White, T.Jones

3 fajnych grajków. Lamb pokrywa się pozycjami i stylem gry z K-Martem, więc prędzej czy później będa musieli go pożegnać. Royce White, który dla mnie bardziej jest Point Forwardem niz tweenerem. Może z powodzeniem przebywać na parkiecie jednocześnie z T.Jonesem, grając wymiennie na 3/4. Udany draft dla nich.

 

Bucks - Henson, D.Lamb

Chcieli trejdować po wyższy pick, właśnię po Hensona. Jak się okazało nie było takiej potrzeby i dostali gościa, który jest świetny w defensywie, a do tego będzie grał u Skilesa, co tylko potęguje tę umiejętność. W 2 rundzie dla mnie przystealowali biorąc Lamba, który z ławeczki powinien dać solidną grę, dobry spacing. Na tę chwię jest ich najlepszym SG z ławki.

 

Celtics - Sullinger, Melo, Joseph

Brawa dla nich, w przeciwieństwie do inncyh nie bali się zaryzykować z Sullym i jestem pewny, że im sie to opłaci. Do tego broniący pomalowanego Melo, który pokazał też, że w ofensywie nie jest wcale takim drewnem. No i Joseph, dla mnie bardzo dobry wybóR. Gość jest atletyczny, wszechstronny, ma co raz lepszy rzut, nieźle broni.

Thunder - PJ III

Razem z Sullym największy steal tego draftu, jako kibic OKC mało nie posrałem się w pory jak zobaczyłem, że się do nas ostał, modliłem się tylko, żeby go nie odpuścili. Trafił chyba do najlepszej organizacji do jakiej mógł trafić. Jaram się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Varejao, czy Thompsonowi do tego kim moglby byc Drummond, czy Henson w przyszlosci? fit mogli zrobic z 17 pickiem i wziac sobie Jenkinsa, ktory swietnie by im spasil. no ale mowie - nie wiem kim jest Waiters, moze bede gryzl sie w jezyk za pare lat.

 

W ogole jestem w glebokim szoku co zrobili Sixers. Bez kitu. Nie spodziewalem sie ze wemiemy SF, bo mamy Iggiego, a moze tam grac tez Young i Turner. Trzeba nam kogos z dobrym rzutem do Turnera, a wybieramy to co zwykle - athletism, size, length, upside. Ufam scoutom sixers, ale nie zabolaloby, gdyby w koncu wzieli kogos z porzadnym rzutem na obwód.

 

Bycomoze to pierwsze przygotowania do pozbycia sie Iggiego - nie wiem.

 

Moultrie nie chcialem z 15 pickiem - uwazam, ze bylo duzo fajniejszych gosci. Ale z 27... moge tylko zalowac ze to nie Perry Jones. Swietna decyzja, swietny deal. 6-11, atletyzm, zbiórka ofensywna i rzut to zdecydowanie rzeczy ktorych nam brakowalo.

 

Kevin Martin + filler za Iguodale. Idealny trejd dla Sixers i Collinsa - SHOOTING SKILLZ bijacz. Rockets maja Lee i Lamba na SG. A na SF dostaja to co Morey lubi - difens, hustle, wschestronnosc - Iguodale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny deal? Ja nie wiem za jakiego 1st roundera żeśmy się wymienili(co znaczy future? Za rok? Za 10 lat?), ale jesli Sixers oddadzą Iggiego a do tego odejdzie Hollins too nie wróżę im wejścia do playoffs.

 

Więc jeśli wymieniliśmy 27 pick na przyszłoroczną loterię to... jestem na tak :D

 

E:

 

Widzę, że pick jest lottery protected przez 3 lata. Ale tak czy siak - AM trzebaby podpisać a gdyby okazał się nieprzydatny... nie mozemy sobie na to pozwolić. Dobrze ze skorzystali na tym niegorźni, na razie, sixers a nie kto inny ;)

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshall w Suns. I dunno. Są prospecty z "length, athleticism, upside, defensive potential", które nie umieją odbić piłki od parkietu, są i te mniej sexy niby "ready to contribute" ale "lacking athleticism and lateral quickness". Marshall na pewno nie jest tym pierwszym, a z drugich dużo nie odpala i kończy jako balast na ławce. Pozostaje mieć nadzieję, że jego przegląd pola przełoży się na grę w NBA na tyle, że za parę lat nie będzie trzeba PO RAZ KOLEJNY wymieniać listy nazwisk, które był dostępne i teraz grają, kiedy pick Suns grzeje ławę. Że wymienię choćby Holidaya, Lawsona, Taja Gibsona, Hibberta, McGee, Ibakę, Farieda czy Shumperta, w których mogłoby się zamienić super trio zniszczenia Earl Clark, Robin Lopez i Markieff Morris.

 

Kolo ma jeden elite skill, może na nim coś szarpnie.

 

 

No i może się okazać, że OKC z 28 pickiem rozbili bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z wielkiej chmury mały deszcz a wręcz mżawka :( Ale chust, jaram się bardzo draftem GSW, po prostu nie wierzę że tego nie spierdzielili :D Dostali to co potrzebują i teraz oby zdrowie dopisało. Myślę ze jeszcze będą kombinować jakieś wymiany bo coś gęsto na centrze i SF a brak obrony na obwodzeni. A teraz co do Riversa w NOH to coś mi śmierdzi że Gordon tam nie zostanie, może szykują jakąś wymianę z Indi za Paula bądź Danny'ego łatając tym samym dziurę na SF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycomoze to pierwsze przygotowania do pozbycia sie Iggiego - nie wiem.

też tak myślę. z Moultrie za Gasola ;)

 

 

co do draftu jestem zawiedziony. juz nie chodzi o lakers, ale ogólnie o liczbę wymian. z dużej chmury mały deszcz... nudny jak flaki z olejem. uspałem się koło 18 picka

 

e:

też myślę, że Gordon może polecieć w wymianie. s'n't za George'a wydaje się możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na tego Waitersa jak Peszko na Dyzmę.

Sam nie wiem kim jest ten koleś - wyskoczył nagle jak Filip z konopi czy diabeł z pudełka, ale dajmy mu czas zanim zjebiemy go od stóp do głów.

 

Jako dojrzały emocjonalnie człowiek, potrafiący uczyć się na własnych błędach, a czasem i cudzych, pragnę tylko przypomnieć, że kilka lat temu niejaki Russell Westbrook uważany był za tego, który poszedł znaaaacznie za wysoko, bo z 4 pickiem, a przecież nie umiał rzucać, ani rozgrywać (a nadawał się tylko do obrony). Niektórzy też obrażali Kevina Love'a i przeklinali management, że oddał megaprospecta w osobie Mayo za jakiegoś białego drewniaka... Tak, byłem wśród nich, ale nie byłem sam.

 

Będąc taki mądry jak 4 lata temu, napisałbym że Waiters to leszcz, który niedługo będzie grał w NBDL, skoro ostatnie narybki z Syracuse, które poszły z wysokimi pickami, to tuzy w osobach Jonny'ego Flynna i Wesa Johnsona... Poczekamy, zobaczymy - może po prostu Minnesota ma pecha do graczy z tej uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e:

też myślę, że Gordon może polecieć w wymianie. s'n't za George'a wydaje się możliwe

to byłby zajebisty trade dla Hornets, pozbywają się szklanego Gordona i jeszcze dostają George'a, na skrzydłach defensywnie byłaby to miazga - Davis i George, znaleźć jeszcze jakiegoś PG do klepania gały i przed Hornets fajna przyszłość

 

a co z Riversem? na co się zapowiada, jak jego gra w D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOH mogłoby spróbować wyciągnąc jeszcze Hilla, tzn ghill+pgeorge za gordona.

Hill pasowałby do tkaiego ballhoga jak rivers.

Wtedy: hill-rivers-george-?-Davis wygląda całkiem nieźle.

 

Co do Bobków, to może mają plan stworzenia teamu Kemba Walker + sami defensywni specjaliści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakiś w miarę solidny senior? lepszy od Goudelocka?

Nope. Za rok nie będzie go w NBA.

 

Co do Bobków, to może mają plan stworzenia teamu Kemba Walker + sami defensywni specjaliści :)

Będzie śrubował własny rekord all-time low w FG%.

 

Że zacytuję ai3: Kemba Walker to jest surefire Hall Of Famer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.