Skocz do zawartości

Draft 2012


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

Harrison Barnes looks like a player who will become an epic bust if drafted in the top 5 and a disappointment if drafted any time after that. He has played over 2200 minutes of college ball and he still hasn’t shown he can score efficiently enough or rebound, pass and defend well enough to become an effective NBA player. I might be willing to buy into his legendary potential and risk a draft choice around the time round 2 starts, but I would not draft him before that.

hoopsanalyst.com/blog/?p=864

 

źle sie wyraziłem, nie experci, po prostu chodze po róznych forach i blogach i często ludzie porównują go do marvina williamsa i generalnie skreślają go.

Ma świetny mid range, potrafi grać na kontakcie i do tego niezle broni, dla mnie to wszystko co powinien miec klasowy niski skrzydlowy.

Moze jestem naiwny ale wydaje mi sie ze on moze byc takim skrzyżowaniem melo (offensywa) i denga (defensywa).

 

 

aaaa Kosi. jak co rok, licze na jakis czat podczas draftu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rose-barnes-noah przez kolejne dobrych kilka lat biorę w ciemno. oby to jakoś wypaliło. Luol jest fajny ale pewnego poziomu już nie przeskoczy. Rose jest trochę niepewny, ale bardzo liczę że wróci mocniejszy, i warto próbować znaleźć zapasowego potencjalnego franchise playera jeśli będzie okazja. Następny sezon raczej będzie na przeczekanie i Barnes dostałby drużynę tymczasowo bez lidera na boisku, świetne otoczenie do rozwoju i możliwe że sporo rzutów. W przeciwieństwie do Denga, którego nie podejrzewam już o duży progres, Barnes może być gwiazdą. Zaryzykowałbym

 

tylko czy może dotrwać do #8? może warto spróbować zagadać z Warriors jeśli nie uda im się z Iggy'm lub Gay'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bro, nie chwytaj mnie za słówka, chodzi mi o uboższą wersje melo z uboższą wersją denga.

 

Barnes powinien iść w top3. Wydaje mi się że pójdzie na pewno przed mkg, może nawet przed robinsonem.

chociaż jest kilka "alów".

z dwójką wybiera jordan a wiadomo co się dzieje w bobcats.

clevland z początku celowali w harrisona ale podobno beal go pojechał 1on1 i teraz właśnie brad jest faworytem cavs.

Nie wiem na czym polega "świetność" robinsona i ostatecznie wydaje mi się że 5 drafu bd wygladac tak ze:

1 davis 2 cos kompletnie co rozpierdoli mózgi kazdemu czlowiekowi* 3 barnes 4 beal 5 robinson

 

* drummond.

 

jesli bulls nie dostana #5 powinni passować z trade denga. Jeremy lamb czy waiters a tym bardziej rivers to nie jest to co zastapi denga.

trzymam kciuki za obwod rose-evans-barnes, bo to +dobra tablica + ławka +łebski trener stawia Bulls w jednym szeregu z miami i okc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans, żeby Barnes leciał przed MKG, albo inaczej: są szanse, bo zawsze znajdzie się ktoś głupi :)

Kidd niszczy Barnesa w większości elementów prócz midrange i siły. Przede wszystkim u Harrisona dostrzegam wielkie nierówności pod kopułą. Na parkiecie wykazuje się bardzo często brakiem boiskowego IQ, a wręcz głupotą i tego po prostu się nie nadrobi. To się ma albo nie. I to bez wątpienia ma MGK.

 

Nie wiem na ile byście przewidywali Barnesa w pierwszych dwóch sezonach, ale gwarantuję, że każda jego obecność powyżej 10 minut wkurwiałaby wszystkich niebosko. On musi pierwsze lata pograć w jakimś outsiderze, gdzie nie będzie żadnych ambitniejszych celów, bo w innym zespole szybko spadnie w rotacji na sam koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://espn.go.com/nba/draft2012/story/_/id/8069495/2012-nba-draft-docs-medically-red-flag-jared-sullinger-sources-say

 

Ciekawe jak daleko spadnie :P

 

Co do Barnesa i MKG, To ten pierwszy może właśnie pójść wyżej dlatego, że bardziej nadaje sie do takich outsiderów typu Bobcats, Gilchrist za to najlepiej jakby od razu trafił do drużyny wchodzącej do PO.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potencjał ma to fakt, ale tu chodzi o to, że jest też ryzyko, że może okazać się bustem. Myślę jednak, że do końca loterii na bank ktoś zaryzykuje i będzie wolał wziąć gracza, który ma potencjał na rozpierdalacza niż grajka z solidnym potencjałem, który pewnie go wykorzysta do maxa, ale dupy w swoim prime nikomu nie urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perry widzi siebie jako 3 w NBA ponieważ nie lubi fizycznej gry, kontaktu, post-upowania, 'bangin' in the post', a lubi jumperkować i dryblować. Niestety, cała reszta (scouts, executives etc.) nie widzą go jako 3 ponieważ ma za słaby ball-handling, limited range i nie będzie w stanie z powodzeniem bronić na tej pozycji. Widzą go jako bardziej atletycznego Chrisa Bosha. Dlatego nikt nie chce w tak mocnym drafcie brać wysoko gościa który może nie dać się przekonać do grania jako 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku tego gracza jeśli dobrze pamiętam (poprawcie mnie jak coś) to miał problemy poza boiskowe z głową

jak mówimy o tych problemach to warto mówić o ich źródłach. Wiele razy tu były wklejane linki z ESPN bodaj.

 

Perry widzi siebie jako 3 w NBA ponieważ nie lubi fizycznej gry, kontaktu, post-upowania, 'bangin' in the post', a lubi jumperkować i dryblować. Niestety, cała reszta (scouts, executives etc.) nie widzą go jako 3 ponieważ ma za słaby ball-handling, limited range i nie będzie w stanie z powodzeniem bronić na tej pozycji. Widzą go jako bardziej atletycznego Chrisa Bosha. Dlatego nikt nie chce w tak mocnym drafcie brać wysoko gościa który może nie dać się przekonać do grania jako 4.

też również w sezonie jeszcze wspominałem, że dla mnie to zdecydowanie bardziej pf niż sf. Nie rozumiem trochę go, bo przecież na "4" też można grać dalej od kosza i wykorzystywać to co potrafi. Nie musi być post-upującym pfem, a bardziej kimś w rodzaju Amar'e. Dla mnie nie ma sensu przestawianie go na obwód, bo tam traci swój, wg mnie, największy atut, a mianowicie szybkości i dynamikę przy takim wzroście. Na tle pfów będzie mega szybki, zwinny, za to przy sfach już tak nie będzie. Dodając do tego niepewny jumper i przeciętny ballhandling daje nam to obraz big mana tułającego nie po obwodzie i nie mogącego sobie znaleźć miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perry widzi siebie jako 3 w NBA ponieważ nie lubi fizycznej gry, kontaktu, post-upowania, 'bangin' in the post', a lubi jumperkować i dryblować. Niestety, cała reszta (scouts, executives etc.) nie widzą go jako 3 ponieważ ma za słaby ball-handling, limited range i nie będzie w stanie z powodzeniem bronić na tej pozycji. Widzą go jako bardziej atletycznego Chrisa Bosha. Dlatego nikt nie chce w tak mocnym drafcie brać wysoko gościa który może nie dać się przekonać do grania jako 4.

Cżyżbyś oglądał video z draft combine? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ryzyko jest z Hensonem? Dostajesz big mana, który w przekroju 3 lat powinien być w ścisłej czołówce obrońców wśród wysokich ligi. Do tego niezły jumper i pewne podstawy postmoves każą sądzić, że nie będzie grał tylko po jednej stronie parkietu.

 

Z Terrencem Jones też raczej wielkiego ryzyka nie ma - oczywiście będzie tweenerem, ale myślę, że nie powinien mieć problemu ze znalezieniem swojego miejsca w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henson - waga. Jest wąski w barach, w tym roku skończy już 22 lata, a ważył ledwo 216 funtów podczas combine'u. Może nie być w stanie przybrać wystarczająco na masie.

T. Jones - consistency, motor. Zresztą, looknij dzisiejszy filmik od Mike'a Schmitza:

[video=youtube;NDM_SsoLKeQ]http://www.youtube.com/watch?v=NDM_SsoLKeQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.