Skocz do zawartości

2011 Fantasy Draft 2nd round - devilnevercry vs Tyrion


matek

?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. ?

    • devilnevercry
      4
    • Tyrion
      3


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnia para drugiej rundy

 

Zamieszczone przez devilnevercry

Wybierając na samym początku mojego ulubionego ofensywnego gracza, który jest ułomny w defensywie skazałem się na obudowanie go dobrymi obrońcami. Nie wyszło to tak jak chciałem bo inni użytkownicy paręnaście razy podebrali mi kogoś z samej góry mojej listy ale pewnie zdarzało się to każdemu ;)

 

Skład:

PG: Jason Kidd

SG: Trevor Ariza

SF: Carmelo Anthony

PF: David West

C: Tyson Chandler

bench: Ricky Rubio

bench: James Harden

bench: Udonis Haslem

 

Liderem zespołu jest oczywiście Anthony i to jemu podporządkowałem nie tylko wybór głównie defensywnych zawodników ale także dobierałem ich pod względem charakteru by nikomu nie przeszkadzało założenie, że Melo jest samcem alfa. Carmelo oczywiście poza tym, ze jest wybitnym strzelcem (co rok w czołówce, sezon temu 3rd miejsce) i ponoć egoistą (chociaż w PO zrobił 4,7 asyst na mecz) :wink: jest świetny closerem - wg statystyk najlepszym w lidze, ma bardzo ciężki rzut do obrony i świetnie się sprawdza w meczach z największymi gwiazdami (największy współczynnik wygranych z ścisłą czołówką - Bryant, LBJ, Wade, Durant itd.) co da mojemu teamowi przewagę nad resztą drużyn.

Kolejnymi dwoma elementami układanki są Kidd i Chandler, którzy mają zadbać o obronę odpowiednio na obwodzie i pod koszem. Jason Kidd był wybrany do 2 piątki All-NBA Defensive Team w zeszłym sezonie więc o jego obronie nie muszę się rozpisywać. Jeśli chodzi o atak jest też bardzo dobry konstruktorem akcji i na pewno będzie wstanie wykreować akcje dla pozostałych graczy gdy Melo będzie potrzebował złapać chwilę oddechu. Poza tym sam też potrafi coś rzucić co udowodnił w finałach. Chandler w ostatnim sezonie pokazał także swoje walory defensywne i swoją wartość pod koszem. Liczę na niego głównie w obronie ale nie obrażę się jak rzuci parę pkt - po podaniach z obwodu (np.picki z Kiddem).

Harden jest taką 2 jakiej potrzebuję - zaczynając mecz z ławki da odpowiedni ogień z ławki w ataku jak i w obronie. Od Arizy będącego tak naprawdę jego zmiennikiem oczekuję dobrej gry w D i paru pkt w ataku po wjazdach lub zza łuku. (świetnie się spisywał przy boku CP3 więc z Kiddem też się dogada)

David West zaczynać będzie w s5 ale większość grać będzie Haslem, który jest u mnie (tak jak w MIami) człowiekiem od czarnej roboty. Wymagam od Udonisa Haslema solidnej obrony a także dobrej zmiany na C gdy Chandler będzie odpoczywał a od Davida Westa wyciągania swoimi jumperkami obwodowego co da więcej miejsca dla Tysona przy ewentualnym graniu na niego. Tylko w sytuacjach gdzie potrzebuję pod gonić wynik będzie się on znajdował na parkiecie razem z Melo. A tak to stawiam na D.

Rubio - młody, wybiegany, potrafi bronić i 1 2 więc świetnie będzie się nadawał na zmianę dla Kidda. Poza tym potrafi też sam wykreować miejsce do rzutu dla partnerów.

 

Rotacja:

 

PG: Kidd/ Rubio

SG: Ariza/ Harden/ Rubio

SF: Anthony/ Ariza/

PF: West/ Haslem/ Anthony

C: Chandler/ Haslem

 

 

 

Zamieszczone przez Tyrion

Krótko, bo podobno i tak nikt nie czyta

 

Ogólnie nie jestem zbytnio zadowolony z tego teamu, bo trochę zjebałem , a trochę też nieukrywam te ciągłe płacze i c***owa atmosfera wokół draftu mnie zniechęciły, ale jak się coś zaczęło,to trzeba to dokończyć

Rotacja:

S5

PG:Kyle Lowry

Sg: Manu Ginobili

Sf: Luol Deng

PF:Pau Gasol

C:Anderson Varejao

Bench:

Pg/SG- Jrue Holiday

Sg/sf- Wilson Chandler

pf- Luis Scola

 

Pg: Lowry/Holiday

Sg: Manu/Holiday/Chandler

Sf: Deng/Chandler

PF: Gasol/Scola

C:Varejao/Gasol

 

Liderami timu docelowo mają być Manu i Pau.Manu jest też główną opcją na crunch time

Ogólnie plan jest taki,żeby jak najwięcej grać w early offense, do czego Manu czy Lowry są wręcz stworzeni

Cała piątka niskich biega,broni i rzuca,dlatego liczę na w c*** aktywną obronę,hustle,wymuszanie fauli, trójkeczki i takie tam pierdoły, a i wysocy potrafią pobiec do kontry i zakonczyć ją jako trailer, przy czym Scola często kończy je jumperkiem

W hco w podstawowym ustawieniu piłkę ma głównie Manu, bo Lowry to świetny spot up shooter. Gdy z ławki wchodzi Jrue,to on operuje głównie z piłką, bo jako jedyny z moich obwodowych średnio rozciąga grę(chociaż off drible rzuca ponad 40% za 3, także o bronieniu picków under nie ma raczej mowy )- wtedy zarówno Manu jak i Lowry grają off ball.

Podstawą ataku oprócz early offfense będą tradycyjnie wszelkiego rodzaju picki z Manu w roli głównej(pick&rolle, pick&popy z Gasolem czy Scolą). Deng i zastępujący go Chandler mają zapewniać spacing,oraz ścinać bez piłki w stronę kosza, co obaj potrafią robić bardzo dobrze(Deng miał 66% fg w zeszłym sezonie w takich sytuacjach).Ogólnie nie mam jednego wybitnego kreatora, ale w każdym momencie na parkiecie będzie minimum 2 bardzo dobrych)Lowry-Manu, Lowry-Holiday,Holiday-Manu) plus Gasol,który ma swietne jak na wysokiego passing skills,co w połączeniu z brakiem jakiejkolwiek czarnej dziury w ataku zapewnia mi elitarny ball movement.

Mam też zajebisty spacing- 5 graczy rzucających minimum 35% za 3 przy wielu próbach, Gasol i Scola mają bardzo dobry mid range, co na pewno pomoże lubiącym penetrować niskim.

Oczywiście standardowo musi być też trochę izolacji, i zarówno Gasol jak i Scola coś tam dostaną

W momencie wejścia Scoli, Gasol ofkors wędruje na pozycję centra, a line up, w którym nieuchronnie przez parę minut będą musieli grać obok siebie Scola z Varejao, będzie tym najrzadziej używanym

Ogólnie tim jest dosyć elastyczny- możemy spokojnie zagrać slamball(Deng, czy Chandler grywali sporo na pf), możemy zagrać wyższą piątką z Manu na jedynce i Chandlerem na dwójce

Defensywnie wśród wysokich nie jest źle- Varejao jest świetny w team defence i wykurwisty w flopach,a w obronie postupu jednym z lepszych i bardziej niewygodnych matchupów, Gasol na razie też nie wygląda pod Brownem źle, a ma nawet prawei 3 bloki na mecz dodatkowo, nawet Scola całkiem solidny , a obwód jest w d co najmniej bardzo dobry,plus Deng jest jednym z najbardziej elitarnych star stopperów i clutch defensorów w tej lidze

Ogólnie wydaje mi się,że gracze są do siebie dość dobrze dopasowani boiskowo jak i charakterologicznie

Team spirit na bank będzie lepszy niż w teamie Westbrooka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-2 Tyrion

 

Jestem fanem zespołu Tyriona. Naprawdę podoba mi się ten zespół pod względem dopasowania do siebie i będą oni grać naprawdę zespołową i skuteczną koszykówkę. Lowry, Ginobili, Deng, Gasol i ball movement będzie na wysokim poziomie. Do tego największa gwiazda devila Carmelo gra przeciw Dengowi czyli elicie wśród obrońców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-3 Tyrion.

Decydują "soft" podkoszowi, jak to okreslił gogalq:) Nie zgadzam się z Tobą - ok, może i są soft ale też naprzeciw nie mają bogów ataku. Z kolei dla Chandlera GAsol będzie niewygodnym matchupem - będzie go wyciągał spod kosza co znacznie ułatwi grę Manu. Także podkoszowi jak dla mnie zdecydowanie na plus dla Tyriona. Jak zauważył nawciarz - Carmelo trafił chyba prawie najgorzej a może i najgorzej jak mógł, także nie spodziewam się 35 punktów w każdym meczu.

Backcourt jak dla mnie wyrównany - z małym plusikiem dla Devila ze względu na moją sympatię i coraz większy niekłamany zachwyt nad Rubio.

Tak więc po zaciętej serii jednak Tyrion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.