Skocz do zawartości

Blazers potega ligi??(Za kilka lat??)


Shaun

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!!

Moj pierwszy topic wiec prosze o wyrozumialosc.

Otoz w Portland mozna teraz obserwowac szczegolny moment.

Blazersi oddaja praktycznie caly trzon swego teamu:Abdur-Rahim,Van Exel,Anderson,Damon(narazie FA ale nie zanosi sie na to ze zostanie).

Od razu nasuwa sie pytanie kto tam teraz bedzie gral??

Wydaje sie ze liderem zostanie Zachary, ale czy na pewno.Dostal max. kontrakt wiec moze troszke spuscic z tonu tak jak bylo to w zeszlym sezonie. Tak wiec kto teraz bedzie liderem Blazersow??Kto tam bedzie rzucal punkty??Czy beda mieli jeszcze gorszy bilans niz w poprzednim sezonie??Czy planuja jakis spektakularny transfer??

Peace

 

MOD

Jako, że jesteś autorem topicku, to Ty poewinieneś narzucić jakis temat, skupic się na swoich subiektywnych odczuciach i opisać je na wstępie, a następnie wysuwać jakieć pytania. Wtedy taki topik miałby przyszłość, a tek może przejść niezauwazony. Narazie watku nie zamknę, bo licze, że szybko powiększych jego rozmiary i jako autor zaczniesz dyskusję od swoich pogladów z którymi forumowicze będą mogli polemizowac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abdur-Rahim,Van Exel,Anderson,Damon to wg ciebie trzon? a Wg mnie Telfair, Miles, Randolph. SAR kłucił się pozycjami z Randolphem to odszedł bo z ławy ani na SF grać nie będzie i żaden z niego pożytek. Van Exel jest już stary, podobnie jak Anderson i chcą zrobić miejsce młodym, których na pozycjach G nie brakuje (Jack, Telfair, Webster). Damon został nieprzedłużony z podobnych powodów. Pozatym jest problematyczny. No i nie jest już FA bo doszedł do porozumienia z Westem i zagra w Memphis. Blazers potrzebowali odmłodzenia i usunięcia problemów. Został jeszcze Patterson.

 

Od razu nasuwa sie pytanie kto tam teraz bedzie gral??

Nikogo wielkiego raczej nie sprowadzą, chociaż kto ich tam wie. Rumorsów w każdym razie nie ma. A S5 może być podobna do tej: Telfair, Webster, Miles, Randolph, Ratliff.

 

Wydaje sie ze liderem zostanie Zachary, ale czy na pewno.Dostal max. kontrakt wiec moze troszke spuscic z tonu tak jak bylo to w zeszlym sezonie.

Nawet ci się nie chciało zajrzeć w statystyki :? Bazujesz tylko na sloganach, które gdzieś tam usłyszałeś. No ale przyjrzyjmy się statystykom (różnice między statsami z sezonu 04/05 a sezonu 03/04): -1.2ppg, -0.9rpg, -0.1apg, -0.1spg, -0.14bpg. Niewielki spadek. Teraz biorąc pod uwagę, że grywał średnio o 3.1 min krucej niż rok wcześniej i rozegrał tylko 46 meczy, z czego startował tylko w 37 to wychodzi że się właściwie wcale nie pogorszył.

 

Tak wiec kto teraz bedzie liderem Blazersow??Kto tam bedzie rzucal punkty??

Randolph.

 

Czy planuja jakis spektakularny transfer??

Ja nic nie słyszałem.

 

PS. Trochę skromne wprowadzenie, następnym razem postaraj się trochę bardziej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ci się nie chciało zajrzeć w statystyki :? Bazujesz tylko na sloganach, które gdzieś tam usłyszałeś. No ale przyjrzyjmy się statystykom (różnice między statsami z sezonu 04/05 a sezonu 03/04): -1.2ppg, -0.9rpg, -0.1apg, -0.1spg, -0.14bpg. Niewielki spadek. Teraz biorąc pod uwagę, że grywał średnio o 3.1 min krucej niż rok wcześniej i rozegrał tylko 46 meczy, z czego startował tylko w 37 to wychodzi że się właściwie wcale nie pogorszył.

Doskonale wiesz Pietras, że Zach spuścił z tonu. Może faktycznie cyferki tego tak wielce nie obrazuja, ale te liczne głosy, o jego lenistwie powrotu do starych nawyków, obniżenie lotów to nie jest chyba wyrazone cyferkami co? Myślę, ze autor to miał na myśli i w zupełności sie z nim zgadzam. Zach po jednym dobrym RS dostał duużo kasy i teraz przyjdzie PTB za ten ruch zapłacić, bo zpoprzedni RS (pominam kontuzję) pokazał, że szedł dla kasy i na kase. Swoje dostał i teraz może poodpoczywać. Liderem statystycznym prazwdopodobnie bedzie, ale obaj wiemy, że na lidera zaspołu chyba nie bardzo sie nadaje, nie mniej w tym zespole narazie jeszcze niema nikogo, kto mógłby mu zagrozic, ale młodzeż szybko nabiera doświadczewnia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiesz Pietras, że Zach spuścił z tonu. Może faktycznie cyferki tego tak wielce nie obrazuja, ale te liczne głosy, o jego lenistwie powrotu do starych nawyków, obniżenie lotów to nie jest chyba wyrazone cyferkami co? Myślę, ze autor to miał na myśli i w zupełności sie z nim zgadzam. Zach po jednym dobrym RS dostał duużo kasy i teraz przyjdzie PTB za ten ruch zapłacić, bo zpoprzedni RS (pominam kontuzję) pokazał, że szedł dla kasy i na kase. Swoje dostał i teraz może poodpoczywać. Liderem statystycznym prazwdopodobnie bedzie, ale obaj wiemy, że na lidera zaspołu chyba nie bardzo sie nadaje, nie mniej w tym zespole narazie jeszcze niema nikogo, kto mógłby mu zagrozic, ale młodzeż szybko nabiera doświadczewnia :wink:

Spuścił, spuścił. Jasne, że wrócił do swojego prawdziwego oblicza, tj. leniwego talentu. Mógł przestać trzymać wagę i pracować nad sobą. Nie musiał już usilnie udowadniać, że warty jest maxymalnego kontraktu i że jest godny zaufania. Ale to nie znaczy, że spuścił z tonu, przynajmnije nie dla mnie. A co do spraw niewyrażonych cyferkami, to on nigdy nie był jakimś liderem mentalnym zespołu. Jedyne co stracił to progres i zapał do pracy. Jeśli dla Ciebie zatrzymanie się w rozwoju jest obniżeniem lotów to ok (stać w miejscu to cofać się jak to mówią). Statystycznie pozostał on conajmnije na poziomie zeszłorocznym. A co do innych aspektów, to wrócił do swojej normalnej dyspozycji.

 

Nie wiadomo czy Randolph nie poprawi cyferek w tym sezonie jeśli będzie zdrowy. A na lidera mentalnego to on się nigdy nie nadawał i wątpię, że ktoś mógł w to uwierzyć, tak jak w jego zapał do pracy. Może dlatego, że dla mnie to było oczywiste wziąłem pod uwagę tylko statsy. Ale dla mnie i tak te wszystkie głosy jak to Zach się opuścił itd są lekko śmieszne, bo tzn że albo ktoś mu uwierzył w nagłą przemianę albo ktoś nie widział statsów.

 

Co do liderowania, to zgadzam się, że będzie on jedynie liderem statystycznym (bo nie ma konkurencji). Co do liderowania mentalnego, to ja nie widzę kandydatów. Albo się nie nadają, albo są jeszcze za młodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Blazersach duza role bedzie zapewne pelnil Telfair, bo jest praktycznie jedynym pg(oprocz Jack'a,ale po obejrzeniu kilku jego meczy z GT to nie wyglada za bardzo na rozgrywaka,a poza tym jeszcze nie jest podpisany:P) Co do S5 to pewnie bedzie dosyc duza rotacja na pozycjach 2-3(Miles,Outlaw,Webster,Patterson).Ja wierze ze wyrozni sie ktos kto bedzie mentorem dla reszty i mam nadzieje ze nie bedzie to Randolph(moze Sebastian:P). Mam nadzieje ze McMillan wzniesie ich na wyzyny i jak Sonics zaskocza cala lige...(ale chyba jeszcze nie w tym sezonie)

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodym Blazersom potrzeba kogoś takiego jak A.Davis w Bulls, czy kiedyś Oakley w Raps. Gracza doswiadczonego, po przejsciach, znającego Ligę jak własną kieszeń i potrafiącego tłumaczyć i co ważniejsze mającego cierpliwość. PTB na chwilę obecną nie posiadają w składzie kogoś takiego, ale myślę, że szybko ten problem rozwiążą. Niechce mi się szukać kto byłby odpowiedni, ale na rynku jestpary FA czy graczy, którzy mogliby zmienić barwy. Może Bryon Russell (tylko nie mam poojecia czy on już nie podpisał zadnej umowy).

Teoretycznie wymagania te spełnia Ruben, ale tylko teoretycznie bo z mentorami z wymienionych klubów ma tylko starz zbliżony. Ale w mózgu sieczka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii Zacha to jestem przychylniejszy Pietrasa. Tzn ja juz zdaje sie Szakowi w innym topicu mowilem to samo. Moim zdaniem Zach osiadl na laurach, ale nie cofnal sie. Prezetnuje ten sam poziom. To co udowodnil cyferkami Pietras tez juz wczesniej pisalem w innym topicu, taki spadek w cyferkach przy spadku czasu gry i sezonie w kontuzjach nie dziwi. Wszyscy oczekiwali po MIPOTY i max kontrakcie, ze jego progres bedzie postepowal dalej. Troche okolicznosci mu w tym przeszkodzily. Zgadzam sie tez z twierdzeniem, ze Randolpha w zasadzie tylko mozna oceniac cyferkowo, wszystkie inne aspekty poprostu go nie dotycza, gdyz nie ma takich predyspozycji. Zobaczymy co bedzie w tym RS.

 

Zas co sie tyczy samych PTB, to sadze, ze to nic wiecej niz Clippers pare lat temu, czyli glebokie poklady talentu, ktore moga istniec obok siebie, a nie byc wykorzystane jako calosc. Drobna roznica jaka rozni Clippers sprzed kilku lat, a PTB teraz to fakt, iz maja mlodego i zdolnego szkoleniowca, ktory po sukcesie z Sonics bedziem usial teraz udowodnic swoja wartosc. Na razie zbyt wielkie wymagania stawianie mu nie beda, ale za dwa lata oczewkiwania beda juz dosc wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy pierwsze wzmocnienie i moze jeszcze cos sie dostanie.

Obiecujacy obronca z Wizards-Juan Dixon zasilil szeregi Blazers, zobaczymy co z tego bedzie...Shareef nie przejdzie do Nets wiec moze jakas wymiana...Forumowicze na pewno wymysla kogo moza wytrejdowac za Abdur-Rahima...

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszytskich. na poczatek chcialbym powiedziec ze ciesze sie ze znalalzem wsrod licznych topicow ten o Blazersach. Moja ukochana druzyna od 2000 r. Mam nadzieje ze po dluzszej przerwie chlopaki znowu najdzie was ochota na konwersacje o tym teamie bo malo kto sie nimi interesuje. Tak wiec czekam i zapraszam do wypowiadania sie.

 

MOD

Najlepszym sposobem na zaczęcie dyskusji jest jej nawiązanie przez wypowiedzenie swojego zdania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK widze ze mod zapuścił kata, a wiec takie jest moje zdanie: Portland na tą chwile są nie ulożeni to znaczy nie wiadomo kto jaką rolę bedzie do konca spelnial. W pierwszej piątce niby ma wystepować Tellfair ale uwazam ze JJ jest lepszy od niego mimo ze to rookie. :twisted: Outlaw jest 100 razy lepszy od Pattersona a mimo to grzeje lawe na kazdym meczu. :( Brak wpasrcia dla Z-Bo co mnie wkurza bo taki Patterson i Khrypa nie wiele zdzialają. :? Na pozycju SG objawieniem moze byc Monya :P mimo jego warunkow fizycznych kwalifikujących go raczej do SF, jednak brak mu porzadnego wsparcia a Smith moze nie podolac na kazdym meczu jako backup. :( Przybilla musi podpisac nowy kontrakt bo to nowa nadzieja na pozycji centra 8) zas Zach jak sie przylozy to potrafi, :P mam nadzieje ze juz wkrotce bedzie sie cieszyc zdrowiem w 100 % bo te kolanka to jeszcze nie to. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.