Skocz do zawartości

NOWE FORUM, uwagi, zmiany techniczne itd.


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na jakim silniku działa to forum i cała stronka ale czy nie wystarczy ustalić szerokość forum w stylach?

Na inspektorze edytowałem CSSa- nigdzie nie ma szerokości i od razu to lepiej wygląda

 

.body_wrapper {

margin: auto;

width: 1000px;

 

 

}

 

 

Może warto nadpisać te wartości po przez !important?

 

ps. Przy próbie wysłania Ci PM mam błąd: have reached your stored private message quota and cannot send any further messages until space has been created.

 

Właśnie nie jest tak łatwo poniewaz to juz nie jest samo forum, to jest caly Content/CMS i wszystko jest ze soba polczaone, blogi, strona glowna, wiadomosci itd. Takze trzeba tworzyc wyjatki i reguly, poniewaz jesli zmieni sie globalnie szerokosc, to cala reszta sie posypie.

 

Co do PM, to wydaje mi sie, ze to jest informacja, ze masz przepelniona skrzynke PM, musisz pokasowac wiadomosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie

dozwolonych jest zapisanie 50 wiadomosci

ale z tego co widze jest to liczone do kupy ze wszystkich folderów

czyli wysłane odebrane i inne foldery wszystko liczone jest razem

czyli jakbym zapisał 50 wiadomosci ważnych w jakims folderze to juz nic nowego nie dostanę bo mam zablokowana skrzynkę odbiorcza

czy to tak miało byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie

dozwolonych jest zapisanie 50 wiadomosci

ale z tego co widze jest to liczone do kupy ze wszystkich folderów

czyli wysłane odebrane i inne foldery wszystko liczone jest razem

czyli jakbym zapisał 50 wiadomosci ważnych w jakims folderze to juz nic nowego nie dostanę bo mam zablokowana skrzynkę odbiorcza

czy to tak miało byc?

Dokladnie tak. Ale kto ma 50 waznych wiadomosci prywatnych? wydaje mi sie to malo realne, jesli cos jest naprawde wazne mozna sobie zawsze na dysku zapisac, albo wyslac na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to pewnie minie, ale jak wchodze na forum to czasem niekore dzialy swieca sie jakby byly w nich nieprzeczytanie posty a nie ma tam takich. teraz swiecily mi sie np dzialy w ktorych ostatni post byl wczoraj lub rano a wczesniej juz tam zagladalem (i godzine temu byl oznaczony jako brak nowych postow a teraz swieci sie jakby byly).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak bedzie pozniej, a jestes pewien, ze na phpbb (Wczensiejszym forum) zawsze oznaczalo sie idealnie?

moim zdaniem tak. jesli wszystkie tematy w dziele byly oznaczone jako przeczytane to dzial sie nie swiecil. tutaj tak co jakis czas jest. moze sie czepiam ale mysle ze warto zwrocic uwage jesli to pomoze w szybszym skonczeniu prac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tak. jesli wszystkie tematy w dziele byly oznaczone jako przeczytane to dzial sie nie swiecil. tutaj tak co jakis czas jest. moze sie czepiam ale mysle ze warto zwrocic uwage jesli to pomoze w szybszym skonczeniu prac

sprawdzalem teraz na swoim przykladzie.

I dokaldnie to dziala tak, jesli wejdzie w temat, ale nie na strone, gdzie sa wiadomosci, ktorych nie czytales, to temat nadal figuruje jako nie przeczytany.

 

Jesli wejdziesz na dobra strone, tam gdzie sa nieprzeczytane informacje, ale cofniesz sie do strony klikajac ikonke cofnij w przegladarce, wtedy strona sie tak naprawde nie przeladowuje i nie sa pobrane najswiezsze informacje. Dopiero jak sie kliknie odswiez, lub wejdzie sie na dzial strony poprzez link na forum to wtedy pobierane sa aktualne dane.

 

Zwroc uwage, czy tak dokladnie robisz. U mnie dziala dobrze, a raczej powinno wszedzie dzialac tak samo. Chodz tez to jest zalezne od cookies, a te czasem lubia szwankowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź pokazuje sie w złym miejscu na początku

 

Nie ma rozwiniecia na dole strony, chyba że nie mam takiego ustawienia.

 

 

 

Jak jest skrzynka full to na mejla idzie potwuierdzenie że ktoś chjciał wysłać wiadomość - coool

Edytowane przez Przem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starym forum jak ktos mial pełna skrzynkę mozna bylo wysłać pw tylko wisiała ona na serwerze dopóki odbiorca nie wyczyścil skrzynki

tu nie mozna wysłać pw dopóki odbiorca nie wyczyści skrzynki, co oznacza ze jak chce wysłać pw musze co jakis czas próbować wysłać i patrzeć czy sie odbije czy nie. troche to chore i jakby średniowieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że wejście do działu powoduje automatycznie oznaczenie wszystkich tematów jako przeczytane, co by było dużą wadą... przećwiczę to jeszcze, ale chyba miałem tak z dwa razy że były tematy nieprzeczytane, zamykałem FF, wchodziłem później i wszystko przeczytane

u mnie tak nie ma na szczescie. pamietam ze tak bylo na e-b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej uważam ze macie źle ustawione monitory

biel to biel nie może być zbyt biała

czarnych pasków nie zauwazalem dopóki ktoś o nich nie napisał

nie chce brzmieć jak duchebag ale jako były informatyk z doświadczenia pamiętam ze większość ludzi zostawia na tv I monitorze kompa ustawienia fabryczne.

to trzeba zmienić bo inaczej biel jest zbyt jaskrawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że wejście do działu powoduje automatycznie oznaczenie wszystkich tematów jako przeczytane, co by było dużą wadą... przećwiczę to jeszcze, ale chyba miałem tak z dwa razy że były tematy nieprzeczytane, zamykałem FF, wchodziłem później i wszystko przeczytane

chyba już jest ok, może to było coś przejściowego związanego z wyłączaniem forum

 

@Xamel - true! robią brightness na 100 i narzekają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam dalej uwazam że oczy bolą i tło mogłoby być podobne jak w starym forum albo jak na realu, wtedy lepiej widac białe jest zbyt jaskrawe, czarne paski po oczach wala, zmień to @Borys i nie gadaj :P

bieli nie zmienie jest jedna biel wszedzie. A jej jaskrawosc zalezy wlasnie od ustawien, masz pewnie ustawione na 9000K (co nie jest naturalna biela i monitor zle odzwierciedla kolory, chodz dzieki jaskrawosci kolorow wlasnie jest czesto lubianym ustawieniem i standardowym na monitorach). Do tego mozesz miec bardzo wysoko ustawiony kontrast, dla oczu rowniez lepiej go zmniejszyc.

 

Z tymi czarnymi paskami zobacze, moze dam je minimalnie przechodzace w szary, ale tez musze zobaczy jak bedzie wygladac strona glowna, bo te paski musza do siebie nawiazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam dalej uwazam że oczy bolą i tło mogłoby być podobne jak w starym forum albo jak na realu, wtedy lepiej widac białe jest zbyt jaskrawe, czarne paski po oczach wala, zmień to @Borys i nie gadaj :P

czarne pasy na postach troche rozjasnilem, juz nie powinno walic po oczach.

 

Zmienilem tez troche kolor linkow do tematow, czy tak jest Waszym zdaniem ok? czy lepiej jakies inne kolory (link i link podswietlony)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.