Skocz do zawartości

NOWE FORUM, uwagi, zmiany techniczne itd.


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na dniach (możliwe, że już jutro) forum bie zamknięte na dłuższą chwilę (mam nadzieje, że maksymalnie na 24h). JEst to spowodowane zmiana silnika forum z dotychczasowego PHPBB na vBulletin.

 

Ta zmiana nie jest spowodowana tylko forum, ale takze ogolnie zmianą silnika na całym serwisie i wprowadzeniu kilku nowych modyfikacji. Wszystko zostanie zachowane, tematy, użytkownicy, jak i ilości postów.

 

Nowe forum to przedewszystki sprawny silnik, ktory ulatwi nam dzialanie, a przede wszystkim bedzie duzo bezpieczniejszy. Całą operację przeprowadzi załoga z oficjalnego wsparcia vBulletin na polskę, także mamy nadzieje, że obędzie się bez komplikacji.

 

Liczę na Waszą wyrozumiałość w razie ewentualnych, miejmy nadzieję jak już to drobnych problemów :)

Edytowane przez Borys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum wlasnie zostalo przeniesione. Każdy z użytkowników przed pierwszym zalogowaniem musi jednak przeprowadzić odzyskiwanie swojego hasła. JEst to spowodowane tym, że hasła są szyfrowane i nie ma możliwości ich przeniesienia w identycznej postaci, tak jak nie ma możliwości ich podejrzenia. Czyli w momencie przeniesiania bazy danych, każdy użytkownik musi ponownie wygenerować dla siebie hasło, które oczywiście później może dowolnie zmieniać.

 

Żeby wygenerować nowe hasło wystarczy wejść pod link:

http://www.e-nba.pl/login.php?do=lostpw

 

i podac w nim e-mail, na ktore bylo zakladane konto.

W razie problemów prosimy o kontaktowanie się z apośrednictwem działu kontoakt, na górze strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika Zamieszczone przez Luki Dołączona grafika

Mój nowszy post jest przed starszym bb2... Ciekawe... :P

 

 

Co masz na mysli? Pracujemy caly czas nad rzeczami, ktore nie dzialaja jak powinny. To jest duzo akcja, takze zlosliwosc rzeczy martwcyh nie daje spokoju ;)

miałem tak samo w dziale inne w temacie o przedstawianiu się

przy szybkiej odpowiedzi, post wyskakuje gdzieś wyżej, ale po kliknięciu by ustawiono według numerów postów - po prawej stronie jest już git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie marudzę i w ogóle...

 

Ale czy to nowe forum zapewnia jakieś hmmm... fajerwerki? :P Bo nie pamiętam żeby stare szwankowało czy coś było nie tak, ale ogólnie wydawało mi się jakieś bardziej przejrzyste i schludne. Pewnie to tylko takie wrażenie, ale na chwilę obecną strasznie mnie ten dizajn odrzuca ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie marudzę i w ogóle...

 

Ale czy to nowe forum zapewnia jakieś hmmm... fajerwerki? :P Bo nie pamiętam żeby stare szwankowało czy coś było nie tak, ale ogólnie wydawało mi się jakieś bardziej przejrzyste i schludne. Pewnie to tylko takie wrażenie, ale na chwilę obecną strasznie mnie ten dizajn odrzuca ;[

Zapewnia fajerwerki, ale to od strony technicznej bardziej. Jest duzo bardziej bezpieczne i wydajniejsze dla serwera. Poza tym jest polaczone ze strona glowna i dla nas to jest duze ulatwienie. Innymi plusami jest mozliwosc prowadzenia bloga, mozna tez tworzyc wlasne grupy i prowadzic rozmowy w obrebie swoich grup itd. Ogolnie duzo funkcji spolecznosciowych, mozna sie bardziej pokazac na forum, miec swoj profil, znajomych, blog...

Trzeba troche posiedziec, zeby poznac je mozliwosci i sie przyzwyczaic.

 

 

Co do przejzystosci to mysle, ze to kwestia przyzwyczajenia, ja pamietam ile bylo placzu w momencie kiedy uruchomialismy tamto phpbb. Wkoncu poprzednie forum bylo bodajze ponad 5lat w niezmienionym wygladzie, takze naprawde mozna bylo sie przyzwyczaic. Z tym bedzie podobnie mysle, ze to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym sie tez zajme w nadchodzacym tygodniu. JEszcze sporo ustawien jest do zrobienia organizacyjnych, narazie jak widac, jest zero modow, takze jutro bede przywracac modow dotychczasowych, a pozniej pomyslimy, jak bedzie z wyborami modow itd. Tymczasem piszcie, poznawajcie nowe funkcje i jesli cos bedzie nie tak, to infomujcie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem piszcie, poznawajcie nowe funkcje i jesli cos bedzie nie tak, to infomujcie tutaj.

Założyłem grupę dla fanów NCAA i przy tworzeniu (wysyłanie zdjęcia) wyskoczyły jakieś warningi (dobrze się zrobiło co miało), ale screena nie zdążyłem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem grupę dla fanów NCAA i przy tworzeniu (wysyłanie zdjęcia) wyskoczyły jakieś warningi (dobrze się zrobiło co miało), ale screena nie zdążyłem zrobić.

ok dzieki, sprawdzielm to i tez mialem, zrobilem screen i poszlo do programisty. To samo dzieje sie w momencie dodavania avatara... Napisz potem jak sie sprawuje taka grupa, dobrze jak ktos to przetestuje i od strony technicznej i od strony uzytkowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przejzystosci to mysle, ze to kwestia przyzwyczajenia, ja pamietam ile bylo placzu w momencie kiedy uruchomialismy tamto phpbb. Wkoncu poprzednie forum bylo bodajze ponad 5lat w niezmienionym wygladzie, takze naprawde mozna bylo sie przyzwyczaic. Z tym bedzie podobnie mysle, ze to kwestia czasu.

 

też tak uważam.

ale czy będzie możliwość wyboru innego stylu forum (albo może już jest to dostępne, a ja tego nie widzę)?

forum też mi się trochę rozjeżdża, muszę przesuwać suwakiem u dołu, co jest nieco uciążliwe. wina leży po mojej stronie czy forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmieńcie ten link bo prowadzi do starego nieaktywnego forum: http://www.e-nba.pl/forum/ Gdyby nie to, że mam was na FB za cholerę bym nie wiedział, że nowe forum już funkcjonuje bo próbowałem wchodzić tylko pod ww link. Na bank dużo ludzi ma ten sam problem, szczególnie jeśli ma forum w ulubionych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to tam jest info o nowym forum, ale tak na dole , mało widoczne

Po 2 nawet mi się to nowe forum podoba, choć chodzi trochę wolniej, i jakby opera mobilna Sie trochę gubi

Po 3 w skrzynce odbiorczej jest jakiś muszą masz, mam głównie, ale nie tylko wiadomości napisane przeze mnie, a nie odpowiedzi.

 

Ale ogólnie wrażenia pozytywne, jak się to wszystko oswoi to będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.