Skocz do zawartości

NOWE FORUM, uwagi, zmiany techniczne itd.


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

też tak uważam.

ale czy będzie możliwość wyboru innego stylu forum (albo może już jest to dostępne, a ja tego nie widzę)?

forum też mi się trochę rozjeżdża, muszę przesuwać suwakiem u dołu, co jest nieco uciążliwe. wina leży po mojej stronie czy forum?

a jakie macie rozdzielczosci? nowe forum zostalo zrobione pod wieksza juz rozdzielczosc, ale postaram sie je zwezic, zeby rowniez i u Was dobrze sie wyswietlalo.

 

 

Co do postow to wiem juz co sie stalo. Na poprzednim forum, niektore posty byly kasowane przez samych uzytkownikow, czy tez przez automatyczne kasowanie dzialow, albo czasem moderatorzy kasowali (albo laczyli kilka postow w 1). Licznik postow natomiast zawsze pozostawal taki sam, dokladnie to forum nie odswiezalo tego u siebie. Obecnie juz zadnego czyszczenia nie ma, zreszta od kilku lat, poniewaz zwiekszone zostaly parametry serwera. Natomiast teraz w moencie przenoszenia bez, liczniki zostaly zaktualizowane do ich faktycznej liczby. I dlatego w niektorych przypadkach wskazuja mniej. JEdnka tak naprawde wskazuja faktyczna ilosc postow na forum.

 

Natomiast na 99% (nie dostalem zadnej takiej wiadomosci) wszystkie posty, ktore byly na forum nadal są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wifi chodzi szybciutko, opera ma drobne trudności, ale to pomijalne drobiazgi (wczoraj wrazenie bylo zle bo formatowania wszystkiego jest na końcu, jak ściąga sie wolniej po sieci komorkowej to najpierw pokazuje misz masz, a na sam koniec wyskakuje taki format jaki trzeba)

 

nie moge znalezc gdzie mozna oznaczyc całe podforum albo wszystkie widoczne tematy jako przeczytane. moge albo oznaczyc wszystkie fora jako przeczytane, albo jeden temat jako przeczytany)

 

i zdaje sie ze simbasketowcy nie widza info o nowym adresie forum, moze by tam dac taki wielgachny czerwony napis NOWE FORUM?

 

PS: naprawdę ktos sie przejmuje tym ile ma naliczonych postow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wifi chodzi szybciutko, opera ma drobne trudności, ale to pomijalne drobiazgi (wczoraj wrazenie bylo zle bo formatowania wszystkiego jest na końcu, jak ściąga sie wolniej po sieci komorkowej to najpierw pokazuje misz masz, a na sam koniec wyskakuje taki format jaki trzeba)

 

nie moge znalezc gdzie mozna oznaczyc całe podforum albo wszystkie widoczne tematy jako przeczytane. moge albo oznaczyc wszystkie fora jako przeczytane, albo jeden temat jako przeczytany)

 

i zdaje sie ze simbasketowcy nie widza info o nowym adresie forum, moze by tam dac taki wielgachny czerwony napis NOWE FORUM?

 

PS: naprawdę ktos sie przejmuje tym ile ma naliczonych postow??

z szybkim dzialaniem to glownie zalezy od serwera, dzis rano chwile mulil, ale tez czasem jeszcze robimy jakies zmiany i moze akorat bazy danych byly przetwarzane.

 

Wielki napis wlasnie dalem, zwlekalem z tym, poniewaz bedzie automatyczne przekirowanie ze wszystkich starych linkow z poprzedniego forum na nowe, mialo to juz byc, ale sa drobne problemy, takze dalem narazie napis.

 

Forum sprobuyjemy zwezic do rozmiaru 1100pixeli szerokosci. Takze jak ktos ma pasek na dole to powinien zniknac, chyba, ze ma jeszcze mniejsza rozdzielczosc, ale na to juz nic nie poradze. Co do starego forum, to mozna jeszcze na nie sie zalogowac i jesli ktos ma jakies nieprzeczytane wiadomosci moze to zrobic, ale te wiadomosci rowniez powinny byc i na tym forum.

 

zeby oznaczyc dział jako przeczytany, mozna kliknac 2 razy lewym przyciskiem myszy na znaczek E-NBA z lewej storny nazwy dzialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce szukać dziury w całym, bo wiadomo człowiek się przyzwyczai, i @Boro skoro mówisz że technicznie ta wersja jest lepsza to pewnie tak jest, ale jakoś wydaje mi się mniej czytelna obecna wersja, i trochę chyba ciężej się odpowiada w sensie cytowanie i takie sprawy, nie wiem takie mam pierwsze wrażenie, tamto stare forum w porównaniu z tym jeszcze starszym przy którym jak konto zakładałem, trochę odrzucało na początku kolorystyką zbyt cukierkową ale muszę przyznać że było bardzo czytelne, to estetycznie wygląda lepiej ale właśnie chyba jest mniej przejrzyste, przynajmniej takie mam na razie odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce szukać dziury w całym, bo wiadomo człowiek się przyzwyczai, i @Boro skoro mówisz że technicznie ta wersja jest lepsza to pewnie tak jest, ale jakoś wydaje mi się mniej czytelna obecna wersja, i trochę chyba ciężej się odpowiada w sensie cytowanie i takie sprawy, nie wiem takie mam pierwsze wrażenie, tamto stare forum w porównaniu z tym jeszcze starszym przy którym jak konto zakładałem, trochę odrzucało na początku kolorystyką zbyt cukierkową ale muszę przyznać że było bardzo czytelne, to estetycznie wygląda lepiej ale właśnie chyba jest mniej przejrzyste, przynajmniej takie mam na razie odczucia

Msyle, ze najlepiej to ocenic za pare dni, moze tygodni. To jak z samochodem, nawet jak sie jezdzilo maluchem i sie przezuci do merca to po 5 latach jazdy jedna furo i tak w mercu bedzie cos nie tak, bo to czlowiek nie przyzwyczajony itd. To forum ma wiecej opcji i sa one naprawe intuicyjne, tylko trzeba troche sie przyzwyczaic.

 

Poza tym jest duzo spolecznosciowych funkcji, ktore rowniez trzeba odkryc. Napewno znajda sie tez uzytkownicy, ktorzy beda chcieli z czasem prowadzic blog, mozna sledzic innych blogi itd. Wiec jak ktos lubi pisac dluzsze wywody i analizy, to blogowanie bedzie dla nie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xamel tez jestem tego zdania. Patrzac na forum jakby od strony marketingowej na czytelnosc, to jest czytelniejsze. Jasne tlo i czarny tekst to jest najczytelniejszy wariant dla ludzi (wg badan). Takze gdyby uzytkownik wczesniej nie mial stycznosci ani z tym, ani z poprzednim forum to mysle, ze zdecydowanie to byloby czytelniejsze. Tylko, ze na plus porzedniego dziala fakt, ze wszyscy z niego korzystali i to przez naprawde dlugi czas.

 

Poza tym bedziemy caly czas dostrajac forum. Akorat co do koloru linkow, to rowniez jest rzecz do zrobienia i stopniowo rowniez i to dostosujemy, zeby bylo dobrze. Teraz akorat jeszcze dostrajamy wszystkie malo widoczne ustawienia na forum, dorabiamy glowna strone uzupelniemy stare rzeczy i na to wszystko tak naprawde jeszcze tydzien czasu sie zejdzie. Czy chodzby glupie buzki, ktore jeszcze nie dzialaja i trzeba je recznie wprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo @Xamel ze się człowiek przyzwyczai, no ale co do cytowania nie wiem czy nie rozgryzłem jeszcze ale tutaj niewiem jak zacytować fragment wypowiedzi kiedy już odpowiadam?? @Borys jeszcze niezbyt mi się podoba że na dole niema nawigacja taka jak jest na górze w sensie że można jednym kliknięciem wrócić do danego działu, no i tutaj @matek mówił coś o skórkach @szoszon o barwach, nie wiem czy jest jakas możliwość dostosowania ich bo w porównaniu ze starym forum o wiele bardziej wydaje się to męczące dla oczu, to już jest takie moje mocniejsze wrażenie w sensie nie wydaje mi sie aby to była kwestia nowości po prostu tak już jest, ciężej się ogląda obecne posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Borys, poprzednie forum to był istny antyk. No sorry, ale np. opcja szybkiej odpowiedzi czy logowanie z poziomu strony głównej to chyba już w XX wieku odkryto. ;)

 

Ogólnie jedyne do czego mogę się doczepić to emotki. Fajnie by było znaleźć jakiś lepszy pakiet, choć wiadomo, KAŻDY się przyzwyczai do wszystkiego.

 

Z problemów to przy pisaniu "rozbudowanej" odpowiedzi litery wychodzą poza to okienko do pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jedyne do czego mogę się doczepić to emotki. Fajnie by było znaleźć jakiś lepszy pakiet, choć wiadomo, KAŻDY się przyzwyczai do wszystkiego.

 

Z problemów to przy pisaniu "rozbudowanej" odpowiedzi litery wychodzą poza to okienko do pisania.

emotki beda narazie jakies standardowe, ale pozniej jak bede mial juz wiecej czasu to poszukam czegos. Rowniez mile widziane linki do fajnych (ale darmowych) emotkow do wykorzystania.

 

z rozbudowana odpowiedzia to nie rozumiem, gdzie wychodzi. Moglbys zrobic screena i wkleic?

 

@Kosi zanotowalem i wysle do zalogi, ktora sie tym zajmuje. Rzeczywiscie powinno do czegos sluzyc, wkoncu tam jest :)

 

P.S. Czy ktos ma jeszcze tak, ze jak klika odpowiedz to czasem przeskakuje do szybkiej odpowiedzi, a czasem odrazu do nowego okienka z rozbudowanym systemem odpowiadania? Poniewaz normlanie powinno zawsze przeskakiwac do szybkiej odpowiedzi, a dopiero po kliknieciu w zaawansowana odpowiedz wyskakiwac nowe okno...

Edytowane przez Borys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy ktos ma jeszcze tak, ze jak klika odpowiedz to czasem przeskakuje do szybkiej odpowiedzi, a czasem odrazu do nowego okienka z rozbudowanym systemem odpowiadania? Poniewaz normlanie powinno zawsze przeskakiwac do szybkiej odpowiedzi, a dopiero po kliknieciu w zaawansowana odpowiedz wyskakiwac nowe okno...

Jak klikam odpowiedz na dole z prawej strony co jest pod każdym postem to przeskakuje od razu do zaawansowanej odpowiedzi, jak klikam na to duże z lewej strony "odpowiedz w tym wątku" wtedy przeskakuje do szybkiej odpowiedzi.

 

 

Plus zobacz na screena i pytanie dlaczego tekst nie dochodzi do końca szerokości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.