Skocz do zawartości

Big 2,5 - NY Knicks 11/12


agresywnychomik

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Fields jest fajny? Bo jest mlody, taani (ma rookie kontrakt), do tego potrafi robic na parkiecie lepiej lub gorzej wlasciwie wszystko.

Fields to swingman z rzutem na poziomie Rondo, słaby ballhandler. Oczywiście ma niezłe bbIQ, fajnie zbiera, nieźle śpiewa, ale to mimo wszystko trochę mało jak na startera. Generalnie chciałbym, żeby wrócił w przyszłym sezonie i grał te 10-15 jako backup dla Melo.

 

Dlaczego Amare+Melo nie pasi? Bo obecnie Amare skupia się glownei na nakurwianiu jumpshotów, a Anthony tez lubi to robic (i wychodzi mu to lepiej), STAT potrzebuje kreowania, a Melo z pilka nie jest w stanie go wykreowac, Melo nezbyt lubi bronic, a Amare i nie lubi i nie umie, do tego kiepsko zbiera, co pod koszem zawsze jboli bardziej, mimo tego ze maja tam jeszcze Chandlera, ktory robi co moze, zeby to w kupie utrzymac. Jesli Stoudemire nie ma zamiaru wracac do formy z zeszlego roku, gdzie mu sie chcialo i robil 6ppg wicej na duzo lepszej skutecznosci, blokowal najwecej w karierze i byl agresywny to c***owo to widze...

Zwróć jednak uwagę, że Melo to jedyny scorer, na którego można liczyć regularnie. Zwłaszcza, że Stat zastąpi w s5 wspomnianego Fieldsa, w stosunku do którego niemal każdy jest upgradem ofensywnym. Stat niby słabo zbiera, ale mimo wszystko lepiej od Fieldsa. Jedynie obrona może ciutkę ucierpieć, jednak jeszcze pod D'Antonim w tym roku Melo z Amare grali razem i wielkich kłopotów w defensywie nie było. Najwyżej z TOP5 obrony Knicks będą TOP7. Poprawa w ataku w tej chwili jest ważniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Knicks are reportedly on the verge of waiving Bill Walker and signing former Buck, Warrior and Net, Dan Gadzuric.

Gadzuric, by virtue of having played in the league this year, will apparently be eligble for the playoff roster. This move suggests that Jared Jeffries’ knee isn’t getting better (Jeffries has already been ruled out for tonight’s game in Clevelend).

O jak mi będzie brakować Billy Walkera !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam go brakować nie będzie, ale mniejsza o to. Ruch z zatrudnieniem Gadzurica dość zrozumiały, biorąc pod uwagę biedę jaką mamy pod koszem. Tyson, Jared ze swoimi kolanami, Stat bez obrony i w zagadkowej formie po kontuzji i koniec. Kariery w NYK oczywiście nie zrobi, ale może te kilka minut jakoś odciąży w grze Chandlera. Josh i Jerome nie nadają się do gry kompletnie ( w przypadku tego pierwszego mam dziwne przekonanie, że miałby problem z grą, w tym często wspominanym tutaj Turowie czy tam Kotwicy ;) ), także są to moi faworycie do odstrzelenia ze składu na PO. Mocno naciska na nich Toney Douglas, ale jako że Davis, Bibby czy Lin ( ewentualnie ) nadają się bardziej na 3 tygodniowy turnus w Ciechocinku niż na grę w PO, to jego pozycja w składzie jest pewna (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chciał porównać dwa zespoły: 'Knicks With Amare and Melo' i 'Knicks Without Amare, but with Melo' to co mówią zawansowane statystyki?

 

Bądź co bądź na chwilę obecną Melo>>>Amare, więc to on jest ich 'liderem' (Czendla ładnie broni, ale chcąc nie chcąc jest na dalszym planie.)

Od finału Melo-dramy obejrzałem, może tylko 2 mecze w RS i wszystkie w PO, ale teraz oglądam na NBA.TV Knicks@Cavs i ciekaw jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem osobiście sporo meczów NYK w tym sezonie, niestety ostatniego meczu z Cavs jeszcze nie widziałem. Jednak jak Toney Douglas ma najwięcej zbiórek w zespole to wiedz że coś się dzieje, bez Amare Melo miał około 7-8 zbiórek na mecz - wczoraj 1! Jeszcze żeby Amare zebrał te 8 za niego, ale on sam 3 zbiórki, no jak ma się 20 zbiórek mniej niż zespół przeciwny to się nie da wygrać meczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knicks przed meczem z Cavs mieli jeszcze realną szansę na 6th seed, dlatego na pewno tego nie odpuścili, myśleli po prostu, że mecz sam się wygra, wyszli na parkiet totalnie bez energii i stąd gładki wpierdol. Mnie jest w sumie wszystko jedno czy zagramy z Heat czy Bulls.

Amare fizycznie wygląda ok i to jest dobra wiadomość. Dobrą wiadomością jest też to, że Woodson nie ma zamiaru zmieniać "melocentrycznego" systemu i na siłę tuż przed playoffs próbować dodatkowo zadowolić Amare jakimś specjalnymi zagrywkami pod niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.