Skocz do zawartości

All-Time Fantasy


Kaczor94

Rekomendowane odpowiedzi

Lockout trwa, ligi nie ma, zawiewa nudą. Proponuję dla tego forum ten sam sposób rozrywki jaki urządzili sobie ludzie z ZP1. Głupia zabawa, ale może przynieść trochę rozrywki. All-Time Fantasy Draft. Jeżeli są jacyś chętni, to proszę o wpisanie się tutaj. Wszelkie sugestie odnośnie tego jak cała zabawa powinna wyglądać (ilość drużyn, sposób rozgrywania meczów, rozlosowanie picków) mile widziane :)

 

Zapraszam do gry!

 

Aktualna lista:

Kaczor94

Raffu

gogalq

croolick

kamil18_94

Drugiej

bulls2006

matek

sirkozi

tomek123

CubeBrick

tymczasowy0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł fajny, natomiast ciężko znaleźć obiektywny sposób porównywania dwóch drużyn. Wiadomo że zawodnik zdobywający określoną ilość punktów w danej drużynie w innej będzie zdobywał inną ilość punktów, to samo tyczy się zbiórek i innych statystyk (np. dany zawodnik nie miał w swojej drużynie innego dobrego "zbieracza" i notował dużo zbiórek, w zespole z Wiltem, Kiddem itp. zbiórek będzie miał mniej). W miarę obiektywny sposób to już wyższa matematyka, a wtedy wybory będą się ograniczały do statystyk zawodników a nie samych graczy i ich osobowości, psychiki, podatności na kontuzje, i wziąć trzeba pod uwagę również brak wielu statystyk dla graczy z początków ligi. Trochę siedzę w temacie bo jestem w trakcie pisania Menagera NBA, i od paru tygodni siedzę nad algorytmami symulacji gry;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu ma być pickujących?

Myślę, że 12 byłoby najlepiej, wtedy nie będzie się za długo czekało na swój następny wybór.

 

Dodaj mnie. Miło jakby były z góry określone jakieś zasady wygrania.

Myślę, że w trakcie wybierania pojawią się jakieś ciekawe sugestie. A co do zasad wybierania to najlepiej w ten sam sposób co na ZP1, czyli ten kto wybierał w pierwszej rundzie jako pierwszy, to w drugiej wybiera jako ostatni. Nie wiem tylko czy będziemy wybierać tylko pierwszą piątkę, czy jakieś rezerwy też, ale to już zależy od tego ja wy wszyscy będziecie chcieli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłbym chętny i od razu chciałbym przedstawić kilka sugestii co do przebiegu draftu. Mam nadzieję, że okażą się pomocne :D

 

- warto by była parzysta liczba pickow (6 badz 8 wiecej nie ma sensu), mysle ze spokojnie moglibysmy zredukowac to do 6 i zastrzec ze tym 6 zawodnikiem powinien byc gracz z pozycji sg/sf (by latwiej bylo porownac zespoly)

 

- by nie dopuscic do sytuacji zastoju w drafcie mozna okreslic ze mamy 2 dni na dokonanie wyboru liczone od picku poprzednika (w ten sposob wystarczy sprawdzic forum raz dziennie by miec pewnosc ze nic nas nie ominie natomiast nie wyklucza to sytuacji gdy po wyborze gracza A gracz kolejny zechce dokonac wyboru od razu np 15 minut po nim)

 

- i najtrudniejsza sprawa czyli ocenianie zespolow. Mysle ze mozna zastosowac system przypominajacy play-offy gdzie zespoly zostana polaczone w pary a pozostali gracze oceniaja ktory zespol w ich opinii jest lepszy. W ten sposob przy 12 zespolach w efekcie koncowym zostana nam 3 najlepsze druzyny i w finalnym glosowaniu zajma kolejne pozycje na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.