Skocz do zawartości

9/11 co sie wtedy wydarzylo


Xamel

Rekomendowane odpowiedzi

spoko, ci zli to saddam, osama, sloba i pewnie putin. ci dobrzy to bush, obama, blair i clinton.

 

poniewaz moglo coponiektorym umknac:

 

saddam:

Z jego inicjatywy Irak zaangażował się w wojnę z Iranem (wojna iracko-irańska 1980–1988). W tym czasie przywódcy ZSRR, a także USA i państw Europy Zachodniej bardziej niż irackiego reżimu obawiali się rozprzestrzenienia irańskiej rewolucji islamskiej. Dlatego, mniej lub bardziej jawnie, zachęcali Saddama do wojny z Iranem, wspierali go politycznie a także militarnie[10]. W zakres dostaw wchodziły najnowsze technologie oraz broń, również chemiczna (gaz musztardowy) i biologiczna (wąglik). W czasie działań wojennych Irak, przy milczącym poparciu krajów zachodnich, masowo używał swego chemicznego arsenału. CIA służyła informacjami wywiadowczymi dla podniesienia efektywności ataku[11]. Pod koniec roku 1987 Saddam nakazał użycie broni chemicznej również przeciwko domagającym się niepodległości Kurdom. Wojna pochłonęła wiele ofiar, była kosztowna dla obu stron i skończyła się patem.

osama:

Gdy w roku 1979 wojska radzieckie najechały Afganistan, udał się do Pakistanu i zajął się organizowaniem pieniędzy i zaopatrzenia dla afgańskich bojowników – organizował pomoc ze strony Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej i Pakistanu. W Pakistanie założył dom gościnny – który był przystankiem dla ochotników w walce z komunistyczną Armią Radziecką – tak powstał Maktab al-Khidamat.

Sloba byl dla Clintona ok jak negocjowal w Dayton

 

ciekawi mnie jeszcze kilka rzeczy, np dlaczego mozna oderwac kosowo od serbii a nie mozna serbskich regionow od bosni czy chorwacji, oraz dlaczego usa nie bombarduje izraela. no ale najwazniejsze ze powiesili saddama i zastrzelili osame - niedawnych sojusznikow...

 

btw -

Organizacje broniące praw człowieka wskazywały już od dawna, że w państwach tego regionu oskarżony jest notorycznie pozbawiany prawa do sprawiedliwego procesu. Wykazywały one, że sąd skazujący Husajna kontynuował te same naganne praktyki, które były stosowane w czasach jego reżimu. Skrytykowano także sam wyrok kary śmierci.

tyle o sprawiedliwym procesie. interwencja miedzynarodowa, ale wieszanie lokalne :wink:

 

a no i ciekawe jak popieranym przez zachod na tyle zeby interweniowac bojownikiem o wolnosc zostal minister spraw wewnetrznych kadafiego, nespa? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną @mythos konkluzje wysnułes tylko chyba nie do mnie są te uwagi, ja wiem ze świat nei ejst czarno biały i w tym watku pisałem ze amerykańskim służbą/władzą nie wierzę, dla mnie tzw zachód to nie są żadni obrońcy sprawiedliwości itd. to też pisałem wiec co mi chcesz udowodnić, napisałem po prostu ze i milosevic i hussain to marne śmiecie których los powinien się tak potoczyć jak się potoczył ( ba w sumie to powinien znacznie gorzej ale darujmy sobie to już), dwulicowości władz różnych krajów mi udowadniać nie musisz bo o tym wiem, ciekawe że ty pisząc to od razu chcesz sobie kogoś ustawić w narożniku, ale jak jeszcze raz powtórzę ja nieodbieranie tego co się na świecie w formie komiku o jakich superbohaterach gdzie mamy tych dobrych i tych złych więc nie zemną te numery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ktoś przezorny mógł wykorzystać okazję i puścić z dymem różne niewygodne dokumenty, inna sprawa że nie wygląda jakby się palił, i skąd pożar, jakieś połączenia podziemne mieli pewnie ale to brzmi naciąganie trochę, chociaż ja żadnej ewentualności nie chce odrzucać bo człowiek ta nieufnością możne później w paranoję popaść, inna sprawa że amerykanie sami powinni osadzić cele i środki własnych służb i władzy, tak jak pisałem i jak wiadomo cia sporo spraw zaniedbała "dziwnym zbiegiem okoliczności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty el a zapytaj ojca czy to jest możliwe po 1,5 h kiedy już w zasadzie pożary opnowano.

bo to wygląda tak:

aluminium Sie topi, spływa na dol i czeka godzinke a potemt wybucha.

i czy taki potężny niekontrolowany wybuch na dole nie rozp... by całego dołu jak jakiś efekt specjalny?

tak sobie tylko myślę. neutrina ftl są ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xamel, przecież Einstein formułując swoją teorię zaznaczył, że jest niekompletna i przewidywał istnienie takich cząstek.

nie czytalem jeszcze Einsteina, wiec wiem tylko z drugiej reki, ale:

po pierwsze napisalem jedynie ze to ciejawsze niz WTC, media robia szum jakby 100 lat fizyki teoretycznej poszlo sie [...], co jest nieprawda nawet jesli experyment uda sie potwierdzic, goscie z CERN szukaja bledu, praktycznie kazdy fizyk ma jakas teorie, gdzie tam fizyk , nagle kupa ludzi sie tym ineresuje (i bardzo dobrze). przy okazji kupe rzeczy czlowiek moze sie dowiedziec i to tez dobrze. nie nalezy tylko sluchac mediow mainstreamowych.

 

a po drugie to owszem szczegolna teoria wzglednosci przewiduje istnienie czestek szybszych niz c, ale nie przewiduje mozliwosci przekraczania bariery c.

jak idziesz podswietlna i masz niezerowa mase, to zeby osiagnac c potrzebujesz nieskonczona ilosc energi, przy okazji twoj czas zwalnia i przy c zaczyna sie cofac (zaburzenie przyczynowosci, skutek przed przyczyna itp - stad dowcip z neutrinem ftl u lekarza).

 

kupa ciekawych rzeczy i tyle.

zajmuje mi 90% czasu procesora

mozliwosci przekraczania bariery c.

jak idziesz podswietlna i masz niezerowa mase, to zeby osiagnac c potrzebujesz nieskonczona ilosc energi, przy okazji twoj czas zwalnia i przy c zaczyna sie cofac (zaburzenie przyczynowosci, skutek przed przyczyna itp - stad dowcip z neutrinem ftl u lekarza).

 

kupa ciekawych rzeczy i tyle.

zajmuje mi 90% czasu procesora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rappar pewnie nie miałby nic przeciwko temu bo w sumie niby i czemu każdy wie że nazole bogatsze od nas większe możliwości itd.

Miałbym, nie podoba mi się polityka wewnętrzna Niemiec.

Ale za to podoba mi się twoja definicja patriotyzmu - będę gorliwym patriotą dbając o moje otoczenie w Hiszpani :lol:

Xamel, zarzuć jakimiś linkami o tych neutrinach bo byłem akurat na wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy będziesz patriotą na skalę globalną :) podałem przykład, wiadomo że zależnie od kryteriów może on być bardziej albo mniej prawdziwy, natomiast twoja błyskotliwość jak zwykle zabiła mi ćwieka :) jedyne co mnie cieszy to jeśli faktycznie byłbyś obecnie w Hiszpanii to by świadczyło o dobrym trendzie, że jednak teraz w przeciwieństwie do czasów komuny/wojen/rozbiorów nasz kraj tak nie traci poprzez emigrację na zasobach wartościowej ludności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie cieszy to jeśli faktycznie byłbyś obecnie w Hiszpanii to by świadczyło o dobrym trendzie, że jednak teraz w przeciwieństwie do czasów komuny/wojen/rozbiorów nasz kraj tak nie traci poprzez emigrację na zasobach wartościowej ludności ;)

 

mozna jasniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rappar teraz nie mam czasu, linki findka potraktuj jako rozrywke, moze w komrntarzach jest cos sensownego. podrzuce cos za 2 h

 

 

http://joebowman.scienceblog.com/325/st ... ran-sasso/

http://arstechnica.com/science/news/201 ... -space.ars

http://www.quantumdiaries.org/2011/09/2 ... -neutrino/

 

nastepny link to czeski fizyk, ktorego pierwszy wpis na ten temat byl PRZED podaniem informacji przez CERN, co niestety nie potwierdza mozliwosci pisania postow w blogu ukazujacych sie w przeszlosci. po prostu informacje przecieknal ktos juz 19stego. :-)

http://motls.blogspot.com/2011/09/itali ... l.html?m=1

http://motls.blogspot.com/2011/09/poten ... h.html?m=1

 

byc moze sa to linki do wersji mobile. na jego blogu jest wiecej wpisow na ten temat (jest tez o radioaktywnym placu zabaw w Pradze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki wplyw ma ta wiadomosc na rozwoj ludzkosci ?

 

jak juz jestesmy przy odkryciach to czy ktos ma liste projektow badawczych odbywajacych sie w kosmosie

co oni tam k**** w tej niewazkosci badaja

a trafisz do domu bez GPSa? bo bez Einsteina GPS przestanie dzialac :-)

a tak serio to ostatnie prawie 100 lat rozwoju fizyki opiera sie na E=m*c^2

inna sprawa ze my sie i tak wykonczymy w 50 lat, wiec w sumie co za roznica

a na taka odpowiedz bardzo serio to potrzebuje wiecej czasu. po weekendzie

 

@Findek:

a co ja takiego napisalem??? nie bij!?!

ide pocztac komentarze tych odkrywcow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw aż tak prosto jak dla ciebie to nie mogę ;)

 

Fajnie że @ai potrafi się przyczepić do wszystkiego, chłopie teraz moze i to odkrycie nie ma wielkiego znaczenie dla zwykłego zjadacza chleba ale za jakiś czas kto wie, coś jak z wynalezieniem kibla na początku ludzie nie byli przekonani bo tyłek za okno wystawić łatwiej i przewiew jest( to za czarną żmiją :) ) ale teraz to bardzo doceniony wynalazek :)

 

ps. @Findek zostaw domorosłych odkrywców bo do nich świat należy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.