Skocz do zawartości

Wsad z saltem etc.


Speedy Gonzalez

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że potraktujecie ten temat poważnie. Zastanawiam się jaki trzeba by posiadać wyskok by zrobić tytułowy wsad z saltem lub z podwójnym przełożeniem między nogami, oczywiście na standardowym koszu. Drugie pytanie czy sądzicie że kiedykolwiek to nastąpi? Nie przy pomocy batuty , na obniżonym koszu czy z jakimkolwiek ułatwieniem. Wiem że to są pytania z dziedziny science fiction.

Skąd wzięło mi się to pytanie? Już znudziło mi się oglądanie konkursów wsadów nie tylko NBA, bo we wszystkich już praktycznie są powtarzane te same wsady, a jak jest jakiś innowacyjny to minimalnie, a nie dajmy na to w większości albo w całości. Jedynie w powyższych upatruję jakiejś rewolucji, powiewu dużej oryginalności, świeżości, odbudowania świetności takich konkursów. Powiedzmy sobie szczerze konkursy wsadów umierają i to śmiercią szybką. Szczególnie ten NBA który już według mnie powinien zostać zlikwidowany, nawet nie zawieszony. Te pod szyldem Sprite gdzie zbierają się naprawdę najlepsi dunkerzy też już kuleje. Nie zrozumcie mnie źle, poziom jest nadal wysoki ale ile razy można oglądać te same wsady a z 80-90 % z nich o przełożenie pod nogą albo jakiś obrót a różnią się one szczegółami. Podkreślam są trudne ale też i nużące , wcale nie trzeba oglądnąć nie wiadomo ile edycji i interesować się tym latami żeby się znudzić. Nie chciałem nikogo urazić ale powiedzcie mi czy tak nie jest i czy nadal chce się Wam to oglądać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wsad z podwójnym przełożeniem pod nogami to już niektórzy nad tym pracują -

Czy jest to w ogóle możliwe to ciężko powiedzieć. Na tę chwilę wydaję mi się to nierealne, ale być może pojawi się jakiś atletyczny freak, który będzie w stanie to zrobić. Zresztą myślę, że część dunków, które dzisiaj są normą, kilka lat temu też były niewyobrażalne.

Jednak tacy ludzie jak np. Bolt cały czas przesuwają wyobrażenie o granicy ludzkich możliwości.

 

Sprawdź chociażby tego kolesia

1.21-1.23 wydaję mi się niesamowite.

 

Jeszcze, co do konkursów wsadów. Ja zacząłem się interesować NBA praktycznie kiedy internet powoli stawał się normą. Nie wiem więc jak było wcześniej, ale pewnie jeżeli taki konkurs wsadów to była jedna z nielicznych okazji w roku do obejrzenia wsadów ( poza meczami, ale wiadomo o co chodzi ) to było jakieś tam wydarzenie. Teraz można sobie taki konkurs dokładanie przeanalizować, do tego porównać z wsadami najlepszych dunkowych ekip świat i wychodzi lipa. Wiadomo, że dla ludzi w NBA wsady to tylko jakiś mało znaczący dodatek i nie mają szans konkurować z ekipami jak TFB. W połączeniu z coraz większym cyrkiem przy konkursach NBA jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.