Skocz do zawartości

Top 10 na pozycjach ostatnich 30 lat


Mameluk

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł tematu mówi w zasadzie wszystko.

Na supergigancie pojawił się kilka dni temu taki ranking (http://www.supergigant.pl/)

 

Każdy tego typu temat zawsze wywoływał spore emocje, myślę, że i tym razem zestawienie daje duże pole do dyskusji.

Może nasze forum troszkę się ożywi:)

 

Tak więc kto ma jakieś przemyślenia, niech pisze, tym bardziej, że kilka nazwisk na swoich miejscach wydaje się być dość kontrowersyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko:

- gdzie mieli dać AI?

- Le Bron nie za wysoko? przecież to chyba nie ma oceniać potencjału graczy ale dokonania

- Chris Paul, DW i Gasol w 10 to przegięcie i straszne nie docenienie starszych graczy

- dalej dla mnie Karl wyżej niż TImi

sam sobie przeczysz

chyba, że twierdzisz iż KM osiągnął więcej niż TD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko:

- gdzie mieli dać AI?

- Le Bron nie za wysoko? przecież to chyba nie ma oceniać potencjału graczy ale dokonania

- Chris Paul, DW i Gasol w 10 to przegięcie i straszne nie docenienie starszych graczy

- dalej dla mnie Karl wyżej niż TImi

sam sobie przeczysz

chyba, że twierdzisz iż KM osiągnął więcej niż TD?

oczywiście, że nie ale przy ocenianiu Karla (w przeciwieństwie do np. LBJ) mogę wziąć cały przebieg kariery i był on według mnie lepszym zawodnikiem niż Timi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko:

- gdzie mieli dać AI?

- Le Bron nie za wysoko? przecież to chyba nie ma oceniać potencjału graczy ale dokonania

- Chris Paul, DW i Gasol w 10 to przegięcie i straszne nie docenienie starszych graczy

- dalej dla mnie Karl wyżej niż TImi

sam sobie przeczysz

chyba, że twierdzisz iż KM osiągnął więcej niż TD?

oczywiście, że nie ale przy ocenianiu Karla (w przeciwieństwie do np. LBJ) mogę wziąć cały przebieg kariery i był on według mnie lepszym zawodnikiem niż Timi

no ale w czym byl lepszy poza iloscia rzuconych punktow ? oswiec nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo można by powiedzieć o Barkley'u. Nie lubię Duncana, ale muszę przyznać, że to najlepszy PF w historii.

który miał masę szczęścia że przyszło mu grać w takich a nie innych czasach( no i ten pf niech mi ktoś powie czym on się od centra różni i dlaczego nie można go wstawić w tej rubryce, bo przed meczem jak pokazują wyjściowy skład to przy 4 stoi :? ), już parafrazując kto tam jest lepszy jak zwykle przyjdzie mi powiedzieć że fajnie gdyby każdego oceniano na podobnych warunkach a nie jednego wysoko bo ma fajne staty a drugiego bo ma pierścienie, tak to sobie zawsze można zrobić jakiś gówniany rank który będzie podpadał pod własne gusta, tak jak przy okazji chyba każdego tego typu porównania brakuje mi w tym konsekwencji Glyde ponad Wadem, Lebron nad Pipenem, Howard nad Zo, nie łapię tego.

 

Co do Pierca to powinien być spokojnie dwie pozycje wyżej, a już na pewno ponad Dantleyem, no i przy całej mojej sympati do Rodmana ciekawi mnie ile osób wybrało by go do swojej ekipy ponad Kempem, Webberem w swojej top formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawili Mutombo a Waltona pomineli

Walton w ostatnich 30 latach zagrał tylko w 200 meczach, w tym w ok. 100 w pierwszej piątce. Już się cieszyłeś, że znalazłeś taką gafę w rankingu a tu dupa, cwaniaku.;]

No ale twórcy rankingu walnęli inną gafę - Kareem na 1 pierwszym miejscu. Owszem, w latach 80-tych nadal wymiatał ale jego prime to głównie lata 70-te a skoro ten okres ma byc w rankingu pominięty to nie ma bata żeby wyprzedził Shaqa czy Hakeema.

 

tak na szybko:

- gdzie mieli dać AI?

- Le Bron nie za wysoko? przecież to chyba nie ma oceniać potencjału graczy ale dokonania

Czyli AI to dla ciebie PG, mimo tego, że zagrał na tej pozycji może przez 10% swojej kariery? A przed LeBronem kto miał byc? To jest dwukrotny MVP i to w dodatku niekwestionowany (a dwa niekwestionowane MVP to w ostatnich 30 latach mieli tylko Bird i Jordan). Pippen ma 6 tytułów ale jako druga opcja, przy tym te 2 finały LBJ jako lidera tak źle nie wyglądają a indywidualnie osiągnął on znacznie więcej. Zresztą Pippen prawdziwą gwiazdą stał się dopiero w wieku 27 lat, LeBron tyle kończy w tym roku a w ligowym TOP3 jest od 6-7 sezonów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego wpływem na grę?

w swoim czasie był drugim (po MJ) najbardziej dominującym graczem ligi

Rozumiem, że chodzi o atak?

 

O Timie można powiedzieć że dominował na całym parkiecie i też w sumie w swoich czasach był drugi za Shaqiem.

 

No i Utah grało to samo niezależnie czy miało Malonea czy nie.

Natomiast SAS atak opierała w ogromnym stopniu na Timie, a w obronie był on Jej najważniejszym elementem.

Wraz ze zestarzeniem się Duncana Popovich musiał zmienić styl czego efekty widać w ostatnich sezonach...

 

a nie jednego wysoko bo ma fajne staty a drugiego bo ma pierścienie

 

No ale Tim też miał fajne staty (patrz sezony co grał normalne ilości minut).

Do tego ma te pierścienie i ma bardzo dobre zaawansowane staty.

Jedyne co można mu zarzucić to przeciętny rzut (ale miał sezon z 80% FT w którym ich oddał najwięcej)

Druga to słaba obrona indywidualna, która jednak wynikała według mnie z założeń trenera, który mu nie kazał skupiać się na jednym konkretnym obrońcy a cały zespole.

 

Czyli AI to dla ciebie PG, mimo tego, że zagrał na tej pozycji może przez 10% swojej kariery? A przed LeBronem kto miał byc? To jest dwukrotny MVP i to w dodatku niekwestionowany (a dwa niekwestionowane MVP to w ostatnich 30 latach mieli tylko Bird i Jordan).

 

A jedyne MVP Shaqa? Chyba najbardziej niekwestionowane w historii, do tego Garnett w 2004.

Ja bym MVP AI porównał do Rose'a. Czyli oba najmniej zasłużone.

 

cp3 10?

a co zrobił cp3?

rose spokojnie powinien być przed nim

 

To jest żart? Rose nie ma wiekszych osiągnięć drużynowych to do tego gra krócej i jest gorszym zawodnikiem. To chyba wystarczy nie sądzisz?

 

 

 

Co do artykuły, to jak na inne tego typu publikacje nie jest taki zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym MVP AI porównał do Rose'a. Czyli oba najmniej zasłużone.

Dlaczego niby najmniej zasłużone.

Kto w ostatnim sezonie był MVP RS jak nie rose?

 

To jest żart? Rose nie ma wiekszych osiągnięć drużynowych to do tego gra krócej i jest gorszym zawodnikiem. To chyba wystarczy nie sądzisz?

Rose ma MVP.

Gra krócej ale zrobił w dwa razy mniej sezonów więcej niż cp3. Wszedł do ECF+ 3 sezony na 3 był w PO, wykręcił najlepszy bilans w RS z drużyną która była stawiana na 5 miejscu na wschodzie.

 

A jeśli chodzi o umiejętności indywidualne to rose jest lepszym koszykarzem niż CP3.

Rose to franchise player, gtg, lider, scorer który będzie zawsze rzucać w ostatnich akcjach. Cp3 to książkowy rozgrywający który musi mieć przynajmniej jedna bardzo dobra opcje obok siebie.

 

Masz 11 zawodników którzy są po prostu przeciętni. Dają ci do wyboru: rose / cp3.

Kogo bierzesz do druzyny?

 

Daj rose'owi piłkę i zdobędzie punkty, cp3 musi mieć chlopa z ktorym zrobi akcje.

 

edit:

dochodzi jeszcze sprawa odejsca cp3 i polaczenia z kim sil. Po przeprowadzce "akcje" cp3 w oczach ludzi robiących takie rankingi spadną. Cp3 odejdzie, jest taka sama gwiazdka co james czy melo, odejdzie z pierwszego klubu i nie obróci sie za siebie. Rose, durant griffin to nowe pokolenie gwiazd ktorych interesuje tylko rywalizacja i chwala im za to. Jedyny + lockoutu to to ze po nim wyjdzie cba ktore mocno utrudni budowanie sobie skladu z 3 gwiazd.

 

jeszcze patrze na to jak cp3 ginie w koncowkach o czym byla mowa kiedys na zp1.

http://www.82games.com/1011/CSORT11.HTM

znajdz sobie rose i cp3.

i popatrz nawet na ast.

Cp3 ginie w koncowkach i to nie jest tylko moja opinia.

 

http://zawszepopierwsze.bloog.pl/id,328 ... index.html

 

http://zawszepopierwsze.bloog.pl/id,328 ... index.html

 

CP3 byl najlepszym zawodnikiem w nba grajacym na pozycji nr 1, ale teraz rose jest pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.