Skocz do zawartości

Kadra Polski u18


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji braku perspektyw na jakieś ciekawe tematy przez lokaut i ogólnie całego hypu związanego z naszymi juniorami myślę, że fajnie by było w końcu założyć temat o nich na forum koszykarskim. Tym bardziej, że być może jesteśmy świadkami pisania najlepszych kart w historii polskiego basketu. Ostatnie takie pokolenie, które jakoś tam rokowało to pokolenie Wójcika, Zielińskiego, Tomczyka itd., które nie ukrywajmy jeżeli chodzi o sukcesy reprezentacji, po zajęciu 7 miejsca na ME nie spełniło raczej pokładanych w nich oczekiwań. Pomimo tego wzrost zainteresowania koszykówką w tamtych czasach był dosyć spory i mam nadzieje, że będziemy mieć teraz analogiczną sytuację.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym ile miejsca naszym chłopaką poświęcają portale sportowe i nie tylko. Każda informacja na temat ich meczu jest jedną z pierwszych, co już w Polsce jeżeli chodzi o koszykówkę jest sporym sukcesem. Myślę, że przeciętnemu człowiekowi w Polsce bardziej już jest znane nazwisko Ponitka niż przypuśćmy Szubarga.

Co do samego turnieju to myślę, że nie trzeba tutaj przedstawiać sytuacji. Chłopaki już osiągneli bardzo dużo awansując do ćwierćfinału, chociaż trzeba przyznać, że nasza połówka wydaje się łatwiejsza niż ta z USA, Litwą, Serbią czy Chorwacją. Co nie zmienia faktu, że 2 ostatnie drużyny wydają się być w naszym zasięgu i jeżeli pociśniemy dzisiaj Australię to będzie spora szansa na półfinał.

Osobiście jak narazie oglądałem jeden mecz, wczorajszy z Łotwą ale czytając opinie i patrząc jak układają się mecze można wyciągnąć taki wniosek, że przez pierwszą połowę chłopaki bazując na umiejętnościach spokojnie wygrywają, później jednak nie dają rady fizycznie ze starszymi chłopakami i stąd w końcówkach nerwówka. Może to być też kwestia mentalna ale patrząc na 2 ostatnie mecze chłopaki raczej trzymają ciśnienie tak więc upierałbym się, że to kwestia warunków fizycznych.

Co do inwidualnych spraw, to jak narazie słaby turniej Gieło, który wśród starszych jest chyba troche za słaby pod koszem i większą role musi odgrywać Niedźwiecki. Bardzo dobry turniej Michalaka, który według mnie patrząc na zeszłoroczne wyróżnienia dla zawodników tej kadry był najbardziej poszkodowany i niedoceniany. Tym bardziej patrząc jaką karierę robi Ponitka, a według mnie jakoś bardzo od siebie poziomem nie odstają. Ponitka jest bardziej atletyczny(próba dunka we wczorajszym meczu :shock: i dwa monster bloki, gdzie były gwiźnięte wątpliwe faule) ale Michalak wydaję się być bardziej uniwersalny. Pod nieobecność Grochowskiego to on wczoraj w nerwowej końcówce musiał klepać piłkę i poza jedną sytuacją wyglądał bardzo pewnie. Karnowski jak narazie troche w kratkę turniej i denerwujące jest to, że idzie tylko na lewą rękę ale potencjał chłopak i mam nadzieję, że ruch z przejściem do Anwilu był słuszny i nie przesiedzi całego sezonu na ławce. No i Ponitka, który jako największa gwiazda raczej spełnia oczekiwania. Jak narazie 3 strzelec turnieju i pewny w końcówkach.

Co do nadchodzących ME u18 we Wrocku, po takich osiągnięciach, każde inne rozwiązanie niż złoto będzie raczej rozczarowaniem tak więc mam nadzieje, że chłopaki nie spalą się psychicznie i wygrają turniej w cuglach. Na turniej wybieram się od ćwierćfinałów. Ma ktoś może info czy mogą być problemy z biletami czy raczej bez problemu będzie można kupić na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku, czyli ćwierćfinałów mecze mają być na eurosporcie.W necie to różnie bywa, wczorajszy mecz puszczała Łotewska telewizja i link był. Przed wczoraj też podobno dało się gdzieś złapać Polaków z Argentyną. Jak będę miał link do dzisiejszego meczu z Australią to wrzuce tutaj.

fajnie ale to temat o nazwie NBA

No i prawidłowe miejsce bo wierze, że paru chłopaków się tam znajdzie 8) Wrzuciłem tutaj bo temat związany z koszem tak jak NCAA to nie NBA i też tutaj było. Jak coś to niech modzi przesuną do szatni.

Żeby było coś o NBA to grał wczoraj w Łotwie koleżka, który został wybrany przez Spurs. Przez 3 kwarty grał kompletną kupe ale 4 kwartą zmazał negatywne wrażenie. Trafił chyba w 4 kwarcie 3 trójki z czego 2 w crunch time jak Łotysze już nas po mału dochodzili. Całe szczęście odrazu po tym spadł za 5 przewinień. Ale jak na kolesie, który teoretycznie ma grać pod koszem to w tych rewirach nic za bardzo nie zwojował będąc niszczonym tam przez naszych wysokich.

Ciekawy też musiał być mecz Litwa-USA gdzie pojedynek strzelecki urządzili sobie mistrz NCAA Jeremy Lamb z 5 numerem draftu Valanciunasem. I mecz i pojedynek wygrał Amerykanin 35-30 i 107-105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde inne rozwiązanie niż złoto będzie...

wez po uwage ze chlopaki beda bardzo zmeczeni obecnymi rozgrywkami
poza tym zobaczymy jak sobie poradzą z presją rok temu czy teraz na Łotwie nikt na nich nie stawia a we Wrocławiu będzie must win
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u19 od ćwierćfinałów wybrane mecze będą na eurosport 2 a wszystkie za opłatą na FIBA tv.

Poza tym wszystkie mecze z Litwą, Łotwą i Argentyną można oglądać za darmo w necie, ale obecnie nie chce mi się szukać tych linków (timeline na moim twitterze se przejrzyjcie) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Valanciunas może być lepszy niż myślałem, ma bardzo dobre warunki fizyczne, wysoki, bardzo długie łapy, mobilny, gra po obu stronach parkietu, dobrze na deskach, wolne na 90% skuteczności, zadatki na lidera. Generalnie jak na 19 lat to zapowiada się bardzo dobrze. Bardziej mnie w prospektach interesuje to nie jak są dobrzy na tę chwilę, ale o ile mogą być lepsi za 2-3 lata - nikt nie staje się superstarem od pierwszego dnia w NBA tylko się nim staje w ciągu kilku sezonów, a do tego trzeba silnej woli, motywacji oraz inteligencji, bądź też głowy do gry innymi słowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosi a McAdoo nie jest prospectem do NBA ???

Czy on jednak nie pojechał na czempionat ze Stanami ???

To już chyba jeden z ostatnich z Memphis , mój kolega miał rację :D

A Kosi a się pytam czy McAdoo nie , bo on też miał jechać na czempionat , a przecież naprwdę dobry jest , no chyba , żę nie pojechał ...

 

Pojechał czy nie pojechał ?? :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzelame ten mecz Polska Litwa

i tak

Karnowski zdominowal Valanciunasa w ataku, jakby trafil chociazby 3 jumpery zamiast tych cegiel to bylaby to miazga

Ponitka nic nie zagral , ogolnie kadra polski jak pilkarze solidni fajni ale zadnych Messich, Kobech zadnych Teodosicow nic nikogo grajacego 1on1 nikogo z polotem kazdy mega fundmanetalnie

przy niskich Litwy wygladalismy mega ubogo i nie wiem czemu w Polsce mamy takich slabych indywidualnych zawodnikow w sportach zespolowych

sam Valanciunas - niesamowite statystyki ale jak dla mnie to tylko staty, w ataku mega drewno 1on1, bardzo altetyczny i skaczacy po glowach klockom z Polski, na pewno dobrze ze tyle zbiera ale w NBA jakos go nie widze - beznadziejna gra tylem do kosza a raczej jej brak - poor man's Biedrins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.