Skocz do zawartości

Lockout i wszystko o


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

najbardziej wkurwia mnie to ,że jak zawsze rano przy herbacie nie mogę odpalić hajlajtów

widze że my mamy wszyscy takie same zwyczaje :) te poranki i patrzenie co i jak poszło, a teraz tylko pozostało :cry:
Eghm, slyszalem, ze podobno na Youtubie sa jakies filmiki do obejrzenia... ;-)

 

Taaaa, lubie NBA, wiec sam sie pozbawie tej rozrywki by ukarac... glownie siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, lubie NBA, wiec sam sie pozbawie tej rozrywki by ukarac... glownie siebie.

dokładnie tak trza zrobić może to niema sensu ale tak trzeba i już :wink: ja tam podpisałem, dobrze że w NBA większość to czarni mi jako porządnemu "rasiście" łatwiej wyrazić swój gniew :)

no to bedziemy narazie odladac NBDL rankiem :D zawsze cos

absolutnie, szkoda w zwiazku z tym w Utah wywalili ekipę, cżłowiek by wiedział to by bardziej płakał nad tym te pare miechów temu :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje pewnego aspektu narzucanego przez media

kasa mianowicie szeroko pojete $$$

 

pwszeche cliche mow

zawodnic maja tak kroktie kariery i juz nigdy nie odzskja tych pieniedzy i tych dwu wyplat ktore utracili podczas lockoutu (ojp klawiatura bezprzewodowa to dramat)

 

jak dla mnie spory nonsens wypowiadany przez szarych ludzi ktorych czeka praca do 65 roku zycia, totalnie inna odpowiedzialnosc, inne spojrzenie na swiat, inteligencja, rola i wychowanie

 

sportowcy to przede wszystkim tlumoki

jakies 80-90% z nich - doslownie - bedzie bankrutami w 1-5 lat po zakonczeniu kariery - przykladow jest az nadto, pamietny artykul z CNNSI, Scottie, Toine

i ci ludzie czy bedzie wyplata czy jej nie bedzie maja to w dupie, pieniadz nie ma dla nich zadnej wartosci jest po to by wydawac , zyja od pensji do pensji, maja taka ulude dobrobytu a tymczasem obwieszeni sa sepami dookola ktorzy tylko szukaja pomyslu jak ''zainwestowac'' ich pieniadze

konsumowac konsumowac konsumowac

 

w dobie emigracji zarobkowej mi to przypomina kolesia z ktorym pracowalem w Holandii, 1400 euro miesiecznie, zapierdalal 6 dni w tygodniu, codziennie najebka, 4 dni po wyplacie musial pozyczac bo juz mu sie skonczylo i nie mial za co jesc - a placili co tydzien

to jest 80-90 % NBA ludzie ktorym latwo przyszlo ale i latwo poszlo

czy on w dobie kryzysu chociaz raz narzekal ze mniej placa albo jest mnie godzin na tasmie czy jest kryzys - nigdy - mial to w dupie

kolejne 10-20 % to inteligenci - z dobrych domow , wiedza ze trzeba odkladac, nauczyli sie na bledach kolegow i wiedza ze sepy tylko na nich czekaja, wiec maja swoje rodziny, odlaczyli sie od swoich entourage i maja na koncie kupe kasy, dobrze wiedza jakie sa realiia i dobrze wiedza ze ich rookie contract ustawil na cale zycie a teraz tylko do tej kupki dokladaja

nie sa pazerni, chciwi i przede wszystkim nie sa glupi

czy te dwie pensje im robia ? prawde mowiac sraja na te dwie pensje czy na pensje roczna, sa ustawieni do konca zycia, zainwestowali w ziemie, zloto , intercyzy spisane

fajne byloby miec dodatkowe miliony ale jak sie to odbyc kosztem dumy, porazki i poczucia niewolnictwa to przeboleja te wyplaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje pewnego aspektu narzucanego przez media

kasa mianowicie szeroko pojete $$$ [...]

#1: zawodnic maja tak kroktie kariery i juz nigdy nie odzskja tych pieniedzy i tych dwu wyplat ktore utracili podczas lockoutu[...]

#2: sportowcy to przede wszystkim tlumoki [...]

#3: czy te dwie pensje im robia ?

Hmmmm, zakladajac, ze #2 jest prawdziwe, a wydaje mi sie, ze czesto to powtarzasz... to wg mnie wniosek moze byc tylko jeden: zawodnicy po prostu nie zdaja sobie sprawy ani z #1 ani z #3. Ba! Dorzuc jeszcze #4, ze wiekszosc przecenia dlugosc swojej kariery ["srednia 4? ja to bede gral ponad 10 lat!"] i ot cala tajemnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matek ale to tak właśnie działa.

barger pisze że 25 grudnia start.

ale wejdź na yahoo i wojnarowski pisze ze owners się nie śpieszy i chcą poczekać rok.

to jest na zasadzie strzału.

Im więcej dziennikarz ustrzeli informacji które się sprawdzą tym jest fajniej dla niego.

 

i dlaczego to jest mega plotka?

dzis mamy 19 listopada, żeby sezon wystartował muszą się dogadać miesiąc przed, czyli 25 listopada.

6 dni?

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ai dobrze napisał i tu mi się nasuneła myśl że może my poprostu niedostrzegany altruizmu obecnych graczy NBA, może nawet nie o "niewolnictwo" chodzi, ale oni walczą o dobry byt dla tych którzy będa grali w nBA za te 20 lat czyli dla swoich jakby synów czy wnuków, olewają to ze straconej kaski nigdy nie będą wstanie odrobić ważne że za te pare dekad ktoś dostanie pare % więcej :D

 

A serio to myślę ze oni sa po prostu strasznie głupi, i poważnie nie mówię tego przez jakąś zawiść, w kraju takim jak USA gdzie przez sport można osiągnąć bardzo dużo masa z tych dzieciaków w ogóle nie uczy się tylko szkoli sportowo aby później mieć szansą może i nie gigantyczną ale jakąś tam aby zostać milionerem, więc nie dziwota że większość z tych prosów to mocnego kalibru przygłupy i dlatego choćby robią teraz to co im głównie agenci każą a tym wiadomo że w dłuższym rozrachunku opłaca się olać jeden sezon jeśli warunki nowej umowy miałby być lepsze. Chociaż tutaj też dziwna sprawa bo ci agenci powinni chyba być madrzejsi a co za tym idzie powinni sobie zdawać sprawę że o lepszy układ będzie niesamowicie ciężko.

 

Co do tego co @ai napisał ze jest ten procent 10/20, imo przesadzone liczby :), "inteligentów" i oni dla zasady się nie godzą, to nawet byłbym wstanie w to uwierzyć, chociaż zawsze przy okazji mówienia o ustawionych na całe życie przypomina mi się Lenox Lewis, bo onim zawsze gadali że mądry że ustawiony ze inwestuje aż tu nagle z rok temu się okazało ze jest spłukany więc nie zdziwiłbym się gdyby teraz ci którzy mają sporo kaski i mają gdzieś te parę wypłat, za te kilka lat żałowali że tak to rozegrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie, szkoda w zwiazku z tym w Utah wywalili ekipę, cżłowiek by wiedział to by bardziej płakał nad tym te pare miechów temu :?

rozumiem ze nbdl nadal bedzie mozna za darmo ogladac? wogole bedziecie to ogladac jezeli nie ma NBA? komu kibicujecie? :D ja myslalam sobie nad druzynami Maine i Dakoty a to ze wzgledu ze chyba tam za bardzo wiecej sportu profesjonalnego do ogladania nie ma :D zreszta w ogole to nbdl jest popularna po nba nie liczac ncaa, ale jakos nie mozna tego ogladac z oficalnych zrodel.

bo chyba tylko to nam zostaje z koszykowki do ogladania z oficjalnych zrodel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ze nie rozumiecie

bidak nigdy nie doceni tego ze znalazl milion na ulicy

nie pojdzie nagle do banku i zainwestuje w gielde i nieruchomosci

tylko stopniowo przepierdoli wiekszosc kasy

 

przyklad drugi

czlowiek ktory ciezka praca w swoim zyciu wygeneruje zysk 1 miliona go nie przejebie tylko bedzie z niego zyl do konca zycia

 

biedak nie bedzie plakal ze kolejny milion nie lezy na ulicy zaraz po tym jak wszystko wyda

ciezkopracujacy czlowiek wie ze taka druga okazja moze mu sie nie przytrafic i zwyczajnie nie bedzie szalal

 

it's so easy

 

podsumowujac

zawodnicy sa zwyczajnie zbyt glupi na te miliony a rynek zbyt madry by ich tych milionow pozbawic

kwestia czasu

 

nie wiem jaka inna alegorie wam zastosowac

koles ktory na studiach dostaje od matuli 2-3 tysia miesiecznie na rozpierdol i 7mego kazdego miesiaca juz ich nie ma

nagle matula stwierdza : synku nie bede ci dawal tyle pieniedzy

najpierw jest : ''ale lipa" a potem " no tak przeciez i tak za to ksiazek nie kupowalem tylko wydawalem na koks i dziwki'' - (palilem pieniadze)

 

z tego co pamietam 100 k powinno starczec na mega dostatnie zycie przez rok w USA, 5 milionowy kontrakt to jest jakies 25 lat dostatniego zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ze nie rozumiecie

ja nie rozumiem czemu dalej rozwijałeś tego posta :)

ja myslalam sobie nad druzynami Maine i Dakoty

dokładnie to samo mam nawet pamiętam nazwy w dakocie sa czarodzieje a w maine czerwone szpony czy kleszcze jakoś tak, widzę że kolega też ma trochę wkręte w takie odludne miejsca zapomniane przez masmedia :) ja sporo się naczytałem o obydwu stanach ba nawet rynek nieruchomości przejrzałem :)( co zabawne w w usa w niektórych stanach, tak jak i wszystko domy też sa tańsze niż n tym naszym grajdole :? i mówię tu o całkiem wporzo miejscowościach jak Portland w Maine czy Grand Forks w ND ), w dakocie ostre zimy i ładne prerie a Maine to mekka twórców horrorów, te klify; lasy; mgła; odludnie ogólnie super :) tak oftopem dodaje, jedno co mnie ciekawi czy gracze z NBA mogą być zakontraktowani przez nbdl, zakładam że nie za bardzo ale to by klawa opcja była i dla fanów i dla tych którzy niechcą grać poza stanami a pewnie takich sporo jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to agenci dostają kase do 15 dni od momentu gdy dostają ja gracze (czyli jak gracze nie dostają czeku to i agenci nie dostają kasy, czyli w trakcie lockoutu tez tracą)

no chyba ze gracz płaci wcześniej np za cały sezon. czy wtedy agenci zwracają kase?

i jak to jest z tymi agentami? dostają kasę jako % od kontraktów? ale czy "naraz" od całości, czy tak jak zawodnicy poprzez regularne wypłaty?

Temat agentow i ich roli w lokaucie co prawda sie skonczyl, ale dorzuce jedna IMHO bardzo ciekawa informacje a propos nich. W podcascie Simmonsa ze Steinem i Bucherem ten ostatni powiedzial cos w stylu [cytat z pamieci, wiec bardziej sens niz konkretne slowa]: "konkurencja wsrod agentow zrobila sie tak duza, ze malo kto jest w stanie pobierac jakiekolwiek prowizje i teraz zarabiaja swoje dopiero na kontraktach reklamowych".

Trudno mi to zweryfikowac, ale brzmi logicznie i zmienialoby to moje zdanie o agentach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki rumorek czytałem że zawodnicy się kłócą.

ponoć młodzi chcą grac, a starzy wygrzewac pipki, czy jakoś tak.

pewnie tylko rumorek...

ja słyszałem że Grant hill chce przejść na dożywotni lockout ;) a tak z plotek to podobno większość graczy już teraz jest za dogadaniem się, był art z dwa dni temu nie pamiętam dokońca na której stronie ale chyba jakis przedruk na hoopsie, i wedłóg tych doniesień to sporo grajków którzy nawet zarabiają w okolicach średniej czyli tych 5+ baniek mają albo jakieś problemy finansowe albo poprostu wola zarabiać nietracąc juz nic z obecnych rozgrywek.

 

Ogólnie ten termin świąteczny na start całkiem klawy odrazu byłby hype jak prz okazji tych meczów co roku tylko teraz dodatkowo w związku z tym że "lato" skończone :) i odrazu dać w wigilię Heat vs Lakers, albo nie bo Lakers to teraz słabiaki :) kto to ten tytuł ostatnio uciułał ... a Mavs no to na ten mecz dać vs Heat właśnie kogoś jak OKC albo Griz bo z Mavs będą nudy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.