Skocz do zawartości

Lockout i wszystko o


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

http://proicehockey.about.com/od/learnt ... ry_cap.htm

pojawil sie news ze negocjajce trwaja i ma byc flex cap nie hard cap NFL like nie soft cap NBA style tylko flex NHL like

62 miliony - gorna granica

 

jak w temacie

zamiast pisac w pieciu tematach

tu piszmy wszelkie newsy linki i wynuzenia nt nowego CBA i lockoutu - temat o CBA niech pozostanie bardziej informacyjny i FAQ-owski

 

Larry Coon mnie zawodzi ale miejmy nadzieje ze jak z czyms wyjda to doladnie to zaanalizuje

czekam na doniesienia z blogow i analizy czy tez bardziej metanalizy tego co ma byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no i cala ta gadka - mialem sie nie wynuzac isc spac - ale cala ta gadka o Soft vs hard

i jak to sobie radzili wczeniej to wyobrazcie sobie akcje

 

rok temu Gay/Heisley a raczej agent Gaya

Agent : ile oferujecie ?

Heisley : rozsadnie byloby dac 65 mil za 6 lat, bedziemy mieli miejsce na reszte zespolu, nie zaplacimy luxu

Agent : jak chcesz ale licz sie z tym ze jak Lebron nie podpisze ani w Nets ani z Heat to moge dostac lepsza oferte

Heisley : no to huj, zaplacimy ten lux, 82 przez 6

Agent : Done deal

 

subtelna roznica ''moge ale wolabym nie'' ''prawo mi zabrania/za huja nie ma takiej opcji''

 

my na to patrzymy debilny GM, zawodnicy na to patrza jak na dojna krowe , GM mowia ze to biznes a wlasciciele tez jednak chcieliby wygrywac i kazdy placi traci a jak czarny nie chce pracowac to nie musi pracowac

best deal eva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defining a Player's "Cap Hit":

 

The "cap hit" is how much an individual player counts against his team's salary cap in one season.

On a multi-year deal, the cap hit is based on average annual value of the contract, not the actual salary paid each season.

For example, a player signs a three-year contract with the following annual salaries:

- Year One: $7 million

- Year Two: $5 million

- Year Three: $3 million

His salary cap hit is $5 million per year for three years ($15 million divided by three).

 

to jest chyba gwozd programu

ogolnie w linku podanym jako pierwszym jest to rozpisane ale jeszcze tego do konca nie zakumalem jak ominac gorna bariere

chyba tylko usredniajac pensje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie w NHL jest przekręt w stylu kontraktu na 50mln na 20 lat? Płatne po:

1 - 10mln

2 - 10mln

3 - 10mln

4 - 10 mln

5 - 9 mln

6 - 1mln/15

...

No i średnia wychodzi 2,5 mln rocznie - oczywiście nie dla każdego można coś takiego zastosować, ale czasami bywa pomocne :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=6694528

 

wiesci z frontu

 

troche nie czaje jak 160 mil escrow przelicza sie na 8,2 miliarda w 10 lat

i troche nie czaje tego 160 mil na 30 klubow - daje 5 mil

160 mil na 500 zawodnikow - 320k $

 

narazie wnioskuje ze to wyglada tak ze Buss, Dolan i Reinsdorf - powiedzieli sobie najpierw odwrocmy uwage od siebie i starajmy sie wyhujac zawodnikow - nasze koryto bedzie jeszcze bardziej pelne, pozostali ownaz beda zadowleni bo beda robili jakies tak marne grosze na NBA - a zawodnicy do gazu, niech pracuja na nas te konowaly. A jak sie nie da to wtedy bedziemy musieli my cos oddac pozostalym z naszych TV praw ale chyba wszyscy wolelibysmy tego uniknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie czaje jak 160 mil escrow przelicza sie na 8,2 miliarda w 10 lat

To raczej podsumowanie wszystkich zmian proponowanych przez wlascicieli, a nie tylko przygarniecie escrow.

Zreszta to wypowiedz dyrektora unii graczy w czasie negocjacji, wiec na pewno ladnie to zawyzyl ;-)

 

BTW, wg mnie to jest najciekawszy fragment z tego tekstu:

He and Fisher also said the owners are seeking a 10-year deal in order to reap windfall profits after a new television rights deal is negotiated following the 2015-16 season.

Na ilu poziomach wlasciciele chca zyskac na tej umowie? Mam nadzieje, ze to tylko "standardowa poczatkowa oferta z sufitu by bylo z czego odpuszczac" bo jak nie i ktos im nie wyjasni na czym polegaja negocjacje to nie zobaczymy sezonu...

 

i troche nie czaje tego 160 mil na 30 klubow - daje 5 mil

160 mil na 500 zawodnikow - 320k $

Tzn czego konkretnie z tego troche nie czaisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie i dla nich 5 mil dla wlasciciela i 320k dla zawodnikow(szczegolnie Wadeow Lebronow Kobech ligi a to oni maja decyzyjnosc) to jest pryszcz na dupie i drobne ktore wypierdalaja na kolegow

wiec nie wiem czemu Derek Fisher o tym wogole wspomina - co innego 8,2 miliarda dolarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trwał poprzedni lock-out i jak długo może trwać ten nadchodzący ???

Ja Ci mogę powiedzieć na przykładzie NFL, obecny lockout trwa od marca i najprawdopodobniej zakończy się w najbliższych 2-3 tyg. W Stanach jest straszny nacisk aby się dogadać i to nie tylko ze strony kibiców ale i rządu nawet Obama interweniował, wiadomo zawieszenie ligi to nie tylko dla niej strata ale i dla wielu gałęzi gospodarki, strata na którą obecnie Ameryka nie może sobie pozwolić. Więc ja jestem dobrej myśli i sądzę że sezon w NBA też wystartuje zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=6700276

 

ok 2,17 miliarda co roku dostaja

ownaz chca dawac 2 miliardy przez 10 lat czyli wyjebac zawodnikow na 1,7 miliarda

playaz chca dac 100 mil przez piec lat czyli 0,5 miliarda

ownaz chca 170 mil escrow dla siebie

 

ogolnie jak widze to jedni i drudzy maja w dupie co bedzie hard cap flex czy soft - tak naprawde liczy sie total

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nba.com/2011/news/features/d ... index.html

 

swietne momenty

Revenue Sharing: Time For A Re-Do

The BRI Split: Make it 50-50?

 

who's hot whos not

The union, on the other hand, has to acknowledge that there are several teams that are deep in the red that need some reform to the current system. (Is the number of teams that lost money in 2009 really 22, as the league asserts? Probably not. That number "sounds a little high," according to the longtime former team exec. Another source that deals directly with owners on a regular basis believes the actual number of teams losing significant amounts of money is more like eight or nine, and likely includes teams like the Pacers, Nets, Wolves and Kings. Another 10 to 12 teams, the source believes, could be losing as much as $5 million a year, but could also break even or make a little money depending on their team's fortunes. Add three to seven home playoff games, and those teams are probably OK. And then there are the six or seven teams that are really making money -- the Knicks, Lakers, Celtics, Bulls, Rockets and Heat. Maybe the Spurs.)

 

BRI, again, is most revenue that comes into an NBA team's coffers: money from ticket sales of all games, including exhibition and playoff games; national television rights fees from ABC/ESPN and TNT; sales from concessions -- including "pouring rights" deals with individual beverage sponsors -- and parking; temporary arena signage and club fees. Half of revenues from arena naming rights deals and 40 percent of revenues from "fixed" signage inside and outside arenas and from luxury suite sales. Money raised internationally by an NBA team is currently not included in BRU.

 

he list includes Joe Lacob and Peter Guber (Golden State, purchased in 2010 for $450 million), Robert Sarver (Phoenix, 2005, $400 million), Dan Gilbert (Cleveland, 2005, $375 million), Wyc Grousbeck and Steve Pagluica (Boston, 2002, $360 million), Ted Leonsis (Washington, 2010, $300 million -- an estimated price that does not include another $250 million in debt on Verizon Center and the Wizards that Leonsis also has to assume) and Mikhail Prokhorov (New Jersey, 2009, $200 million for 80 percent of the team and 45 percent of the new Barclays Center in Brooklyn in which the Nets will play beginning in 2013)

 

szacun Mike and Mike

juz gdy bylo glosno i bylo pewne ze ownaz sa zmotywowani by uczynic NBA profitable to kupili druzynki za smieszne pieniadze

nie wiem co myslal LAcob ale California wiekszy rynek

jak nam sie zapowiada bedzie dzielenie sie, bedzie cos blizsze 50-50 - Jordan bedzie jeszcze bogatszy - ucz sie LEbron od mistrza

 

czego tu nie rozumiem to zawodnicy dostaja 57 % revenue - te revenue w pelni wypracowuja oni z BRI, again, is most revenue that comes into an NBA team's coffers: money from ticket sales of all games, including exhibition and playoff games; national television rights fees from ABC/ESPN and TNT; sales from concessions -- including "pouring rights" deals with individual beverage sponsors -- and parking; temporary arena signage and club fees. Half of revenues from arena naming rights deals and 40 percent of revenues from "fixed" signage inside and outside arenas and from luxury suite sales. Money raised internationally by an NBA team is currently not included in BRI.

czyli tak naprawde nie dostaja pieniedzy od wlasciieli tylko to ze wspolnej puli

playaz 2,17 miliarda a ownaz 1,83 miliarda

to skad ida te straty ? bo nie czaje

jesli zawodnicy dostaja wypracowany zarobek

a wlascieile dostaja reszte to co 1830 milionow dolarow i to im k**** nie starcza na utrzymanie druzyn 60 mil/team

plus caly local tv revenue

cos tu k**** smierdzi

 

ogolnie podcast ryen russillo -dosc dobry

tak malo osob interesuje sie lockoutem

 

aha i powiedzcie mi po przeczytaniu tego akapitu o Lakers i ich pieniadzach z time warner - ze NBA nie jest ustawiana pod big time markets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie łapie liga przynosi straty jej szefem jest stern ale wobec niego żadnych konsekwencji się nie wyciąga :? Nie mówie że akurat nowy boss by wszystko tak pozmieniał ze passa by się odwróciła, ale wypadąło by spróbować, nikomu nie podoba się obecna "pizdowata" liga a to sterna zasługa że gwiżdże się tak a nie inaczej, broni gwiazdeczki itd.

 

Plus ciekawe z tym ograniczaniem płac np na uniwerkach sporo ziomków gra i w fuzball i w baseball no i jak któryś jest wyejbistym prospectm i w jednej i drugiej dyscyplinie to wybiera przeważnie mlb ponad nfl bo tam większa gaże dostanie, ciekawe jak to z koszem teraz będzie, ci z nfl to sie tam nie muszą się przejmować że im się trafia gorszy "plon" bo ta liga jest tak przehypowana że i tak pewnie nikogo to nie rusza, ale z NBA była by szkoda szczególnie teraz, gdyby było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że liga "niby" przynosi straty, ale jednak nie przynosi. NBA to chyba jedyna organizacja w której kratywna księgowość ma na celu stworzenie nieistniejącej straty a nie zysku :) Właściciele mają trochę racji co do zawodników na wysokich kontraktach, którzy nie spełniają ich oczekiwań, ale sami im te kontrakty podpisali. Jeśli na rynku panowałaby normalna sytuacja, to Lewis czy Johnson nigdy nie dostaliby 20 milionów $ za sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sports.espn.go.com/nba/news/stor ... bor-110629

 

chyba kluczowy fragment i jak dla mnie gwozdz programu

The NFL has not said its teams are losing money, but that its teams are not as profitable as they once were. The NBA is saying its teams are losing money -- the league claims it is 22 of the 30 teams; the players claim that number to be less than 10 -- and has subsidized one of its franchises, the Hornets.

 

nie wiem jak jest z pilka nozna i koszem w europie - ostatnio czytalem wypoiwedz tego z Prokomu i mowil ze doklada i do pilki i do kosza i ze sport to zawsze bedzie hobby a nie dobry interes

 

jak widac w NFL umieja na tym zrobic pieniadze - ciekaw jestem czy Anglicy, Barca/Real robia kase czy ja traca

 

i tu sie dla mnie konczy caly lockout talk

NBA wlasciciele chca byc jak ic z NFL - wszyscy chca chca zarabiac kase , zawsze i przy kazdej okazji - model europejski ich nie obchodzi czy tez model obecny w ktorym tylko madrze zarzadzane kluby , zwycieskie plus big time markets zarabiaja

w pelni to rozumiem

z tego co widze bo playaz naprawde o tym wiedza i zdaja sobie sprawe ze NBA traci kase jak widac po Hornets, Kings i chca ''troche'' oddac a wlasciciele chca ''troche'' wziac

 

opcja wlascicieli pt. 40-60 split z BRI i 10 lat po 2 miliardy to lekki absurd - szczegolnie w latach 5-10 umowy z nowymi tv rights

kwestia pazernosci

w czasie lockoutu nikt nie zarabia - playaz nie dostaja 2,17 dol a ownaz nie dostaja 43 % BRI plus local TV $$$

jakby nie patrzec i jakby tego nie rozlozyc to jest to kupa kasy i bedzie obu albo jednej z stron odrobic taka sume w przeciagu nowej wynegocjowanej umowy i chyba trzeba sie z tym liczyc

i tak naprawde 20 mil Lebrona/Kobego jest tyle samo warte dla nich co 100k-1M dla Scalabriniego

Lebron bedzie mial zamiast 300 mil zarabionych 280 a Scalabrini nie bedzie mial za co zyc - dla jednych i dla drugich skala problemu ta sama

 

z ciekawszych hilites

the players are proposing a change to base-year compensation (BYC), a designation awarded to players who receive large raises after their rookie deals. BYC players' value in trades is halved, which makes trading them more difficult. As with the 125 percent rule, players are pushing to eliminate this rule because it impedes trades.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.