Skocz do zawartości

Lockout i wszystko o


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie nie znam, ale kontrakty chyba byly by zerwane przy decertyfikacji ?

Chyba (nie śledziłem dokładnie tego gówna) mieliśmy teraz od razu fastforward do stanu "po decertyfikacji", nie ma związku, róbta co chceta.

 

dopóki nie bedzie nowego CBA to kluby moga zatrudniać zawodników jako sprzataczy.

CBA jest umową NBA ze związkiem, związku aktualnie nie ma i bez niego nie może być CBA, wchodzi wolny rynek. W NFL też była opcja scenariusza z rozegraniem sezonu zastępczymi zawodnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NFL też była opcja scenariusza z rozegraniem sezonu zastępczymi zawodnikami.

dokładnie pamiętam to Keanuu Revees świetnie sobie poradził :D

dopóki nie bedzie nowego CBA to kluby moga zatrudniać zawodników jako sprzataczy.

to nie moga w charakterze sprzątaczy ganiac po boisku za piłką ? :)

komuna upadła.

 

ciekawi mnie tylko o czym przez następny rok będziemy pisać?

ja bym proponował rozwijać te ogólno rozwojowe tematy wstawiane przez te boty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL rok stracony wyszedł na dobre dla tego sportu, myślę że podobnie będzie z NBA, zresztą tego Stern chce, żeby wszystkie 30 zespołów miało równą szansę na mistrza i myślę, że większość fanów jest jak najbardziej za tym, a więc częściowo gwarantowane kontrakty, hard cap i tym podobne rzeczy mogą się pojawić, a raczej - wrócić do gry. Mam wrażenie, że NBPA sprzeciwiała się temu i chciała mieć wszystko po staremu, z wyjątkiem podziału BRI, a to nie byłoby dobre dla ligii, nie było by fair wobec tych mniejszych zespołów. Nie ma szans żeby zawodnicy ugrali cokolwiek w sądzie i będą zmuszeni przyjąć gorszą umowę i po prostu stracą na tym, będą żałować tej decyzji przez resztę kariery, Stern w tym momencie płacze nad ich głupotą.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_C4zaisIRxQ

 

ciekawy filmik przedstawiający propozycje NBA.... bardzo krzywdząca dla zawodników, wyrazy współczucia <facepalm>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie znam, ale kontrakty chyba byly by zerwane przy decertyfikacji ?

Chyba (nie śledziłem dokładnie tego gówna) mieliśmy teraz od razu fastforward do stanu "po decertyfikacji", nie ma związku, róbta co chceta.

 

dopóki nie bedzie nowego CBA to kluby moga zatrudniać zawodników jako sprzataczy.

CBA jest umową NBA ze związkiem, związku aktualnie nie ma i bez niego nie może być CBA, wchodzi wolny rynek. W NFL też była opcja scenariusza z rozegraniem sezonu zastępczymi zawodnikami.

o zadnym wolnym rynku nie ma mowy, bo NBA. to organizacja sportowa, i musi miec określone zasady zatrudniania zawodników.

nie moze byc tak , ze teraz Cuban zatrudni sobie do Mavs Wade, Duranta i Howarda na następne 30 lat, bo to po prostu nie ma sensu.

Dopóki nie bedzie jakis zasad odnośnie długości kontraktów, wysokosci itp, i zasad wymian (oraz zasad dotyczących zespolow jak luxury, czy progi capu) to nie bedzie zadnych kontraktów sportowych. ok, nie musi to byc CBA, ale jakies zasady musza byc

NBA organizuje jakies zawody sportowe i określa zasady ich odbywania (czyli tez zasady kontraktowania).

oczywiscie Cuban moze zatrudnić kogo chce, w tym LeBrona, na dowolne stanowisko (np sprzatacza) ale to nie gwarantuje mu ze NBA dopuści go do gry na podstawie tego kontraktu.

takie są moje przemyślenia. czyli IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak BTW to nie jest czasem tak ze wszystkich zrobili w balona agenci?

oni chyba dostają kase bez wzgledu na to czy są mecze czy nie, ich wypłaty zależą od wysokosci kontraktów, a jesli bedzie anulowanie kontraktów i podpisywanie nowych to bedzie kupa ekstra kaski dla agentów.

normalnie jak w prawdziwym swiecie, tu kryzys a tam goldman Sachs ma rekordowe bonusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w balona to zrobił wszystkich (zawodników) Hunter i ten ich prawnik (Kessler?). tu chyba chodzi o jakieś głębsze rozgrywki między Hunterem a Sternem, lub po prostu o manię wielkości tego pierwszego. tak ważna decyzja, a oni nawet nie zrobili głosowania wszystkich zawodników (które najpewniej zakończyłoby lockout! zresztą w '99 Hunter też bardzo długo zwlekał z poddaniem pod głosowanie i dopiero po wielkich naciskach zgodził się na to), tylko tych reprezentantów klubów - a pełnienie tej funkcji to żaden zaszczyt, wśród zawodników traktowane to jest jako przykry obowiązek, więc drużyny obarczają tym jakichś scrubów, albo graczy za głupich (i mamy potem wiceprezesa Doolinga mówiącego, że nie ma pojęcia co teraz będzie...) by się z tego wykaraskać. nic więc dziwnego, że potem te Duhony i Evansy dają się manipulować Hunterowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zadnym wolnym rynku nie ma mowy, bo NBA. to organizacja sportowa, i musi miec określone zasady zatrudniania zawodników.

Ale te zasady są do zrobienie w 5 minut, nie?

 

Z tego co się doczytałem, ownaz równie dobrze mogą zrobić ligę na zasadach starego CBA jak i 1-milionowe maksymalne kontrakty i 10% BRI dla graczy. Jeśli będzie proces w sądzie, to grać będą mogli zawodnicy, którzy nie są stroną w tym procesie. Chyba.

 

Również chyba - nie ma na razie całkowitej decertyfikacji więc jeszcze nie można anulować kontraktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL rok stracony wyszedł na dobre dla tego sportu, myślę że podobnie będzie z NBA, zresztą tego Stern chce, żeby wszystkie 30 zespołów miało równą szansę na mistrza

Zeby to bylo mozliwe NBA musialoby organizowac co roku draft na cala lige... cos jak w fantasy.

Zadne inne przepisy finansowe czy sportowe nie zalatwia problemu roznic w talencie miedzy zawodnikami.

 

a tak BTW to nie jest czasem tak ze wszystkich zrobili w balona agenci?

oni chyba dostają kase bez wzgledu na to czy są mecze czy nie, ich wypłaty zależą od wysokosci kontraktów, a jesli bedzie anulowanie kontraktów i podpisywanie nowych to bedzie kupa ekstra kaski dla agentów.

Wg mnie przekombinowales... przeciez ktos podpisal istniejace kontrakty i pobieralby od nich prowizje, prawda?

Ergo w najlepszym wariancie mogloby sie zamienic ktory agent ile pobiera, ale sumarycznie nie przeskoczysz faktu, ze pula pieniedzy dla graczy [wiec takze dla agentow] sie zmniejszy.

 

w balona to zrobił wszystkich (zawodników) Hunter i ten ich prawnik (Kessler?). tu chyba chodzi o jakieś głębsze rozgrywki między Hunterem a Sternem, lub po prostu o manię wielkości tego pierwszego.

Prawnik doradzil rozwiazanie, ktore prowadzi do dlugiej prawniczej batalii...

Gdyby tylko dalo sie tu dostrzec jakis ukryty motyw... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agenci nie zarabiają na rookie kontraktach, wiec zarobiliby na anulowaniu ich i zamianie na normalne:

 

To byla tak kiepska klasa, ze nie wiem czy sumarycznie by wyciagneli wiecej niz rookie scale...

Zreszta to caly czasy jest gra o sumie zerowej: gdyby zyskali agenci podpisujacy kontrakty rookich to straciliby ci co zalatwiali wysokie kontrakty dla weteranow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agenci nie zarabiają na rookie kontraktach, wiec zarobiliby na anulowaniu ich i zamianie na normalne:

 

To byla tak kiepska klasa, ze nie wiem czy sumarycznie by wyciagneli wiecej niz rookie scale...

Zreszta to caly czasy jest gra o sumie zerowej: gdyby zyskali agenci podpisujacy kontrakty rookich to straciliby ci co zalatwiali wysokie kontrakty dla weteranow.

to są 4 kolejne klasy rookiech (długość rookie kontraktu to 4 lata, mniej wiecej) i to nie jest gra o sumie zerowej bo w tej chwili nie otrzymują kasy od 4x30 kontraktów, 120 zawodników. załóżmy ze to srednio 2mln/rok, 4% od 240 mln prawie 10mln rocznie.

z drugiej strony jesli to jest prawdziwe

http://www.karemar.com/blog/nba-standar ... -contracts

 

to agenci dostają kase do 15 dni od momentu gdy dostają ja gracze (czyli jak gracze nie dostają czeku to i agenci nie dostają kasy, czyli w trakcie lockoutu tez tracą)

no chyba ze gracz płaci wcześniej np za cały sezon. czy wtedy agenci zwracają kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter to marionetka

 

czyja?

 

i jak to jest z tymi agentami? dostają kasę jako % od kontraktów? ale czy "naraz" od całości, czy tak jak zawodnicy poprzez regularne wypłaty?

wg tego linku z poprzedniego postu % od tego co dostają zawodnicy (czyli miesięcznie tak?, od bonusow tez) chyba ze zawodnik chce zapłacić z gory (za rok? za cały kontrakt?)

 

także troche przesadzilem z tymi agentami chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.