Skocz do zawartości

Lockout i wszystko o


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu, albo meida cos pojebaly albo liga poporstu chce ubic deal a zawodnicy nie. 51% dla zawodników i deadline do srody, sory, ale to jest oferta nie do odrzucenia, ale jednak- odrzucili. Cóż przynajmniej stern okreslij jasno ze czeka do srody czyli to jest zdecydowanie ostateczny deadline lockoutu, bo po środzie to oferta bedzie wygladac tak ze 47% dla graczy czyli sezonu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wcale bym się nie zdziwił gdyby tekst o 37% został specjalnie wypuszczony i, że niby prawie połowa właścicieli jest za tym. Od samego początku chcieli oni 47%, koszykarze dostawali 57%......... teraz stawiają ultimatum 51%, albo bójcie się bo może dojśc nawet do wspomnianych 37%. Koszykarze tracą 6%, właściciele tylko 4%..... I tak to oni są na "plusie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 51% to można dać w cudzysłowie, bo to wg zrodel jest tak ze jeśli liga bedzie przynosila jakies wielkie zyski to zawodnicy tylko wtedy beda dostawac 51%, sami player twierdzą że jesli na to pojda to nigdy nie otrzymaja tych 51%, tylko albo 50% albo 49% jesli liga "obnizy poziom". Do tego mle 2,5 mln na 2 lata dla tych ktorzy sa ponad luxury i zakaz snt, jak dla mnie bardzo uczciwa oferta. Zawodnicy troche zapominaja ze owners chca trochę "podrownac" szanse, a bez "karania" bogatych nie da sie tego zrobic.

To jest zalosne jak zawodnicy sie uginaja. "Nie zejdziemy z 53 NIGDY!" po tygodniu bylo 52.5 nagle po cichu spadło do 52 a dzis fiszer byl gotowy zejsc do 51% czyli prawie sie potkali tyle ze players chca 51 przez cala CBA. Ogolnie sie ciesze bo w czwartek bedzie wszystko nieoficjalnie wiadomo. Bo po czwartku juz oficjalnie wladze w negocjacjach przejmuja jordany czyli wiadomo co i jak.

 

a wg wojnarowskiego zawodnicy w srode zaakceptuja umowe, potem glosowanie ktore w szeragach zawodnikow jest formalnoscia ale wsrod owners moze i bedzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 51% to można dać w cudzysłowie, bo to wg zrodel jest tak ze jeśli liga bedzie przynosila jakies wielkie zyski to zawodnicy tylko wtedy beda dostawac 51%, sami player twierdzą że jesli na to pojda to nigdy nie otrzymaja tych 51%, tylko albo 50% albo 49% jesli liga "obnizy poziom".

Aż tak się w to nie zagłębiłem, ale tak myślałem, że 51% jest na papierze a potem dochodzą do tego różne czynniki m.in. podatki, inflacja, wpływy klubów itp. itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to tylko sie modlic zeby jebane cioły zrozumiały że juz nic wiecej nie dostana. Jeśli tego nie przyjmą to na wiosne beda brac kazda mozliwa oferte.

STAY UNITED!

Oczywiscie ze zaakceptuja ta oferte dlatego ze nic lepszego nie dostana. Najbardziej podoba mi sie wykorzystanie Jordana. Przy ostatnim lockout przyszedl i pozamiatal. Teraz podobnie tyle ze w druga strone.

Sam Mike jest wlascicielem tylko dlatego ze jego imie musi byc zwiazane z koszykowka w ten czy inny sposob zbyt duze powiazania na liniz Nike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zaakceptuja ta oferte

no właśnie sęk w tym że to nie jest oczywiste. Po dzisiejszych wypowiedziach tego kesslera i fishera można nawet domniemywać że jej nie przyjmą. Kessler powiedział że zawodnicy nie dadzą się zastraszyć, fiszer ze to kolejny smutny, irytujący dzien dla fanów. Już postanowiono że ta propozycja nie będzie podlegać głosowaniu i to może być najgorsza wiadomość tego lockoutu. Bo daje każde pieniądze na to że większość zawodników zaakceptowało by ta umowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

związek podejmuje decyzję, szczerze to nie mam pojęcia na jakich regułach tam to się dokładnie odbywa czy władze tego związku koszykarzy musza się konsultować z ogółem czy z większością, natomiast odnośnie tego czy jest możliwa lepsza umowa dla graczy to też jestem zdania że raczej nie, o ile pamiętam w nhl nic lepszego po zaprzepaszczeniu całego sezonu nie udało się osiągnąć graczom wiec dlaczego w nba miałoby być inaczej, napewno nie dlatego że tutaj większośc to banda czarnych a tam większość to byli bezzębni biali :) chociaż niestety obawiam się że megalomania graczy nba może tak sytuację przedstawiać oni w sumie mają mocno narąbane w głowie.

 

ps. mi się podoba ten deadline w końcu na czymś stoimy, chociaż tak szybkie odstąpienie od całego roku rozgrywek brzmi trochę dziwnie i bardziej jako straszak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w tym związku zawodników maja kogoś rozsądnego i wytłumaczy tym idiotom, że przedłużając lockout sami na tym najbardziej tracą i żaden inny pracodawca im tyle nie zapłaci.

Nie każdy jest tak zagorzałym fanem NBA jak my i zwyczajnie zmieni kanał w tv. Sponsorzy również zmienią zdanie o wiarygodności produktu o nazwie NBA. Jeżeli maja trochę samoinstynktu, to dogadają sie do czwartku. Nie wyobrażam sobie odwołania sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w ogóle mają demokracje w tym związku zawodników? Bez jaj, decyzje powinny zapadać głosami większości, czyli o przyjęciu bądź odrzuceniu danej oferty powinna decydować większość zawodników a nie garstka największych krzykaczy. Założę się, że większość już dawno byłaby za przyjęciem tej ofery 50-50, w końcu nie każdy zarabia 15 baniek rocznie i długo bez kasy nie pociągną... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiech mnie ogarnia jak wlasciciele dosaja to co chca, krok po kroku. Gracze - PANIKA.

czy mowisz o tym, ze mial byc hard cap, ew flex cap i zniesienie wiekszosci wyjatkow, a zostaje w zasadzie wszystko po staremu, mid level prawie tak jak bylo + nowe mozliwosci transferowe ?

 

naprawde, to nie sa negocjaje w ktorych zawodnicy mogliby miec cokolwiek do powiedzenia, bo to oni sa tymi biedniejszymi i to oni w koncu musza sie ugiac

 

ale realnie patrzac, to zawodnicy sa tu zwyciezcami, zayebiscie duzo ugrali w stosunku do tego, co zapowiadano [ zakladajac ze podpisza podzial BRI 50 / 50 ]

 

co nie swiadczy wcale o tym, ze zawodnicy umieja jakos super negocjowac czy cos

tylko po prostu o tym, ze sytuacja ligi nie jest tak zla jak sie o tym trabilo, skoro zawodnicy mogli tyle wywalczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w ogóle mają demokracje w tym związku zawodników? Bez jaj, decyzje powinny zapadać głosami większości, czyli o przyjęciu bądź odrzuceniu danej oferty powinna decydować większość zawodników a nie garstka największych krzykaczy. Założę się, że większość już dawno byłaby za przyjęciem tej ofery 50-50, w końcu nie każdy zarabia 15 baniek rocznie i długo bez kasy nie pociągną... .

coś tam luknąłem na reala i pisze że jakieś głosowanie będzie i że prawie na bank ci lepiej uposażeni gracze którzy nie chcą 50/50 i chcą dalej zwiechy przegrają, w ogóle nie wiem czy nie było propozycji takiej że kto chce na takich warunkach może grać a te "tuzy" mogą sobie strajkować ile wlezie, jeśli takiej propozycji nie było to fajnie jakby ktoś ja zapodał ja bym był bardzo podjarany zobaczyć ligę w nowym formacie na jakiś czas bez tych najlepszych, na parę miechów to mógłby być ciekawy eksperyment już nie mówiąc o tym że fatyczną wartość niektórych gwiazdek by się poznało :)

 

ps. a no i dla JazzFanna to rozwiązanie było by tip top bo my po ostatnim sezonie żadnej gwiazdy nie mamy to by się skład ostał( i darujta sobie żarty o Big Alu on jest strar in tha making :) )

co nie swiadczy wcale o tym, ze zawodnicy umieja jakos super negocjowac czy cos

tylko po prostu o tym, ze sytuacja ligi nie jest tak zla jak sie o tym trabilo, skoro zawodnicy mogli tyle wywalczyc

ale jesteś pewny że te poboczne rzeczy upadły bo ja słyszałem że sporo tego dogadali czyli wydawało mi się że jednak jakieś zmiany beda oprócz podziału łupów, w sumie to mi najbardziej by na tym zależało zeby było normalne finansowanie a nie dalej ciągnąc jakieś porąbane historie w stylu arenas; lewis itp jakoś nie mogę sobie wyobrazić aby po tym wszystkim nowa umowa zakończyła się tylko na bri i zostawić resztę patoligi.

 

W ogóle ja nie mam czasu dokładnie nad tym przysiąść ale jak bez hard capu można ustalać kontrakty i to bri, wiem że zapewne ktoś to już tłumaczył z was ale sam się gubię powoli czytając wszystko związane z tym lockoutem, czyli jak kontrakty kontraktami a poźniej jakieś ewentualne bonusy jeśli zyski będą większe, czy podpisywanie kontraktów na zasadzie wpływów czyli tak jak jest w nhl gdzie ten hard cap jest zmieniany co sezon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.