Skocz do zawartości

Lockout i wszystko o


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czytałem że problem teraz jest taki:

zawodnicy byliby się zgodzili na 50/50 ale chcą wiedzieć co będzie z pozostałymi rzeczami (MLE, długości kontraktow I inne duperele)

natomiast właściciele mówią że warunkiem do negocjacji dupereli jest zaakceptowanie 50/50.

przynajmniej tak bylo jeszcze tydzień temu, teraz nie zdziwiłbym się gdyby właściciele chcieli dodatkowej klauzuli do każdego kontraktu że zawodnicy mają sprzątać im posesje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej kwiatkowski pisze:

Gracze muszą jednak zrozumieć, że nawet podpisanie CBA w kształcie 50/50 będzie najlepszą umową dla zawodników w profesjonalnym, amerykańskim sporcie (NBA, MLB, NHL, NFL).

The union believes David Stern assured ESPN and TNT he can still deliver an 82-game season even if starts in December,

i po co wkurwiać kibiców? no po co?

Tak swoją drogą za kim jesteście?

bo ja byłem za zawodnikami ale z tego co przeczytałem u góry, że 50-50 to najlepsza umowa w USA sprots to jestem wkurwiony na players.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem za zawodnikami bo to najczęściej banda przepłaconych przygłupów których niestać nawet na pełne powięcenie na parkiecie ale za to wymagania mają, fakt nie o kazdym tam nalezy mówić ale zapewne większosc by pod to podpadała, właściciele to też często cwaniaki i krętacze ale trochę więcej sobą reprezentują no i przedewszystkim mają prawo domagać się dochodowego interesu.

 

Tak od siebie to uważam że własciciele powinni się zgodzić na 49/51 ale przy tym z tymi wszystkimi obostrzeniami gwarantującymi klubowi lepsza pozycję przy negocjacjach z włąsnymi graczami, możliwośc rozwiązania kontratu bądz jego renegocjacji jesli gracz zamiast grać na wartość tego co zarabia daje ciała itp. Jak jakiś grajek wymiata niech dostaje swoje mln$ ale nie powinno być tak że dwa lata pogra a trzeci sezon klub mu płaci grartisem bo ten zamiast trenować woli się ujarać z koleszkami :?

 

Imo będzie sezon bo poprstu zbyt dużej liczbie zawodników nie opłaca się czekanie, dlanich to jest strata kaski która może ich ustawić na całe życie, a później o dobry kontrakt może być tylko trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze gracze to banda ciołków, którym i tak za dużo sie płaci, tym bardziej ze poziom sportowego widowiska jest na nizszym poziomie niz w poprzedniej dekadzie. Za bardzo debili przyzwyczajono do spełniania każdej zachcianki, lizano ich po tyłkach i głaskano po główkach i teraz tepaki nie umieją zrozumiec dlaczego im sie czegoś odmawia.

Ciołki zapominają ze oprócz nich NBA to jeszcze 5-6 razy wieksza grupa lidzi, którym trzeba tez zapłacic za duzo mniej przyjemna pracę niz ganianie 48min za piłką.

 

max 3 latnie umowy, przy czym trzeci z klauzula zeby uniknąc kontraktów Currego, bezwzgledne przestrzeganie umów ubezpieczeniowych zeby uniknąć jaya Williamsa, zakaz wchodzenia do Ligi przed ukonczeniem 21 lat i juz niech nawet będzie to 50% choć to zdecydowanie za duzo jak na bandę tych idiotów

tak ja bym to poustawiał

 

 

Niech czarnuchy pamietają ze to oni są tu pracownikami a strajkowały stryktury, którym nie starczało na chleb a nie na koks i dziwki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze @Joe to powiedziałeś, i też się potpisuję że do NBA po co najmniej 2 latach w NCAA, i dla obydwu lig to będzie dobre posunięcie, NCAA bo jakaś ekipa się formuje a NBA dostaje gotowy produkt a nie musi szkolić te dzieciaki zanim będą się do czegokolwiek nadawały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest przełom, ponoć jest nadzieja na to by lockaout zakończył się w ten weekend. No cóż wszyscy są uśmiechnięci, przyjacielska atmosfera, haha hihi, ale o jednym się nie mówi/mówi się mało. BRI. Oni być może mają już zarys nowego systemu ale jeśli chodzi o BRI to ZAWSZE rozmowy kończyły się wielkim bolesnym upadkiem. 50-50 właściciele 52.5/47.5 zawodnicy. Niebo- Ziemia. Ale i w tym wg analityków jest nadzieja bo wlasciciele maja zaprpopnować podzał zyskow 50-50 przez jakis czas i 53-47 na korzysc zawodnikow przez jakis czas. Wilk syty (owners dopną swego) i owca cała(uratowany honor zawodników) to tylko pogłoski ale jeśli zawodnicy tego nie zaakceptują to nic tylko pogratulować tylko nie wiem czego.

Nie jest to jeszcze oficjalnie powiedziane ale jest kilka rzeczy ustalonych, ale zastanawiam się jak to wogóle przeszło, założeniem noewj cba miało być wyrównanie szans. Na razie (nieoficjalnie) mamy dalej soft cap, bardziej drastyczny ale czy cuban/buss/dolan nagle przestaną płacić dodatkwoej kasy za luxury tax? zdecydowanie nie. Dalej MLE. Miało nie być, ale jest, miało być 3mln/sezon jest prawie 5 na 3 lata. No i tak popatrzmy sobie, restricted FA zostaną w swoich klubach, bo zastrzeżony=niedostępny, oczywiście co poniektórzy będą przepłaceni. Ci którzy chcą cash dostaną cash, nene, tyson, west,jamal. I tu będą kolejne przepłacenia, głownie przez słabe kluby które akurat mają kase.Nene jest ok, tyson sprawdził się w mistrzowskiej drużynie, pytanie brzmi czy sprawdzi się w sacramento, mając prawie albo juz 30 i tłuściutki kontrakt. West jest po cholernie groźnej kontuzji i podpisanie go może być strzałem w kolano. jamal już zeszły sezon miał na poziomie vinca cartera.

Jeśli każda drużyna ponad SC czyli taka z większymi aspiracjami będzie miała MLE to zacznie się armagedon dla tych słabych klubów. W tym roku mamy role players market. Gdzie podpisze J-rich, w minesocie czy Chicago? gdzie podpisze dalambert w philadelphi czy w miami. Gdzie podpisze battier? W wizards czy Bostonie? To samo veterani którzy mogą jeszcze coś ugrać t-mac, vince czy CI z amnesti.

Właśnie amnestia. Pisałem już że zespół który zwolnij gracza nie może go ponownie podpisać, a inny zespol moze podpisać kilku graczy ktorzy zostali zwolnieni. Jakiś contender może sobie dobrać pare pt. rashard lewis+rip hamilton. Nie wieże że racy gracze podpiszą gdzieś na syberii NBA.

Wyrównanie szans w lidze to tylko piękna bajka i dziś może się okazać że dla większości właścicieli to co ustalili przez te dwa dni to za dużo i kielich nieakceptacji potegi wielkich klubów z wielkich miast się przeleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze Luki optymizm.

ja byłem tak podjarany ponad tydzien temu.

 

Może to pierdolnąć.

Ta umowa może a jeśli w/w jest prawdą, na pewno pogrąży słabe kluby.

Howard już odchodzi.

lebron rekrutuje, aldridż rekrutuje.

a nowy system tradowania będzie umożliwiał dokonywania tradów typu monta ellis za taja gibsona i dodatki. I nie to nie mój wymysł: http://nba-point-forward.si.com/2011/10 ... -too-open/

 

jeśli "bogaci" właściciele wsypią "biednym" do kubków z gatorade'm jakieś prochy to to może przejdzie, oczywiście po ówczesnym zzakceptowaniu przez players BRI. Ja tym razem podchodze do tego z peeeeełnym dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zawodnicy zeszli do 52% czy tylko espn odciął końcówkę 0.5?

no wiecie, dla nas, teoretycznie 52-50 obie strony schodzą o tą samą wartość , co jest sprawiedliwe, czyli po naszemu powinno stanąć na 51-49. Ale to nie jest takie proste.

Co ciekawe, po czwartkowym spotkaniu mówiono że jest przełom, że mają już ustalone sporo ważnych/kluczpwych kwestii. Dziś się dowiaduje że luxury dalej nie ugadane, nawet amnestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się ten lokaut zaczyna podobać. z braku zajęcia inteligentni i przekonani o własnej wartości murzyni mówią bardzo ciekawe rzeczy.

 

pan Crawford, dajmy na to, wyskoczył z : "I feel I can be better than Michael Jordan. [...] I feel like I'm better than him".

 

Crawford ma na to twarde dowody : "My mom is going to say I'm better than him"

 

Iverson, jak wchodził do ligi, to chcial, po zakończniu kariery, "być wymienianym w jednym zdaniu z Magicem i Jordanem". Crawford go przebił i skończył licytację.

 

[ ale se k**** wymyślił sposób na podbijanie publicity... a mógłby, jak człowiek światowy i elegancki, podrzeć biblię, usmażyć kota i zgwałcić zakonnicę gromnicą bez gumki. a on nie, żadnych półśrodków, żadnej estetyki, zamiast tego prostacko na świętość się porywa, jak barbarzyńca... popieprdoliło się we łbach czarnuchom od tego nieróbstwa...150-letniego. i nie jestem rasistą, broń boże - ja nawet jak słowiańską dziwkę zamawiam, to każę się jej pomalować na czarno. ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chcial zeby mi ktos wytlumaczyl jedna najwazniejsza rzecz

 

zawodnicy oddaja 3% BRI w escrow ktory otrzymuja po rozliczeniu roku fiskalnego i jesli okaze wynosil odpowiedni pulap to otrzymuja te 3%

nastepnie jesli sie okaze ze jak w Sacramento place sa ponizej pewnego minimum to zawodnicy dostaja wyrownanie na druzyne i kazdy dostaje tysiaczki

 

wiec ja sie pytam

jakie ma znaczenie jaki bedzie luxury tax, jaki bedzie mid level i jakie beda maxymalne kontrakty jak i tak wszystko to jest niewazne bo wszystkie NBA druzyny licza najpierw BRI a potem wydzielaja pensje a to co jest na hoopshype czy u Lrryego Coona zgadza sie tylko wtedy jak BRI osiagnie oczekiwany pulap

 

nie czaje tego albo oni tego nie czaja

bo to wszystko jest huja warte te rookie scale itp itd bez BRI

 

do tego

o co sie rozchodzi

czy ownaz chca dac gorny limit 50 a w escrow wziac 2-3% czyli zrobic z tego w najlepszym wypadku50 a w najgorszym 47-48 - na to wychodzi

czy playaz chca dac gorny limit 52 - o tym mowil Billy Hunter w podcascie

 

i czy czaicie ze playaz tak naprawde rok w rok maja placone gwarantowane 54 % tak naprawde i 3% jesli gospodarka stoi dobrze/zajebiscie/normalnie

a w tym roku z tego co pamietam to jeszcze dostali doplate do tych 3 %

 

Whitlock zajebal art ze Derek Fisher jest skorumpowany i podlega pod Sterna - nie wiadomo czy sie smiac czy plakac ale jak to mawial dziadek w kazdej fikcji jest ziarno prawdy

i biorac pod uwage pewne precedensy w karierze Fishera (Utah -> LA) to naprawde mozna by sie zaczac zastanawiac

 

Mickey Arison podobno chce sezon, Krause Buss na bank chca sezonu

ogolnie jestem ciekaw jak tam wyglada to glosowanie

ilu musi przystac na oferte zawodnikow by ten lockout zakonczyc ? jednoglosnie ? (to by byla mega bzdura)

 

aha czaicie ze oni doszli prawie do porozumienia a zawodnicy nie stracili jeszcze jednej wyplaty

zawodnicy zbijaja swoje procenty w zabojczym tempie

kawal slabej negocjacji ze strony NBPA o hujowej robocie Duranta Lebrona Wade Kobe nie wspomne

 

ssa ami sobie winni

z jednej strony szkoda sezonu z drugiej strony przegrywaja te negocjacje na calej linii od samego poczatku

zero kreatywnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu musi przystac na oferte zawodnikow by ten lockout zakonczyc ?

Zwykla wiekszosc co stwarza wlasnie taka sytuacje jak w tej chwili, ze...

 

wiec ja sie pytam

jakie ma znaczenie jaki bedzie luxury tax, jaki bedzie mid level i jakie beda maxymalne kontrakty jak i tak wszystko to jest niewazne bo wszystkie NBA druzyny licza najpierw BRI a potem wydzielaja pensje a to co jest na hoopshype czy u Lrryego Coona zgadza sie tylko wtedy jak BRI osiagnie oczekiwany pulap

... unia/Hunter walcza nie tyle o to ile dostana tylko o to do kogo trafi ta kasa.

Poniewaz wiekszosc graczy interesuje srodek rozkladu plac stad taka duza waga jest przykladana do wyjatkow i ich ograniczen, ktore zadecyduja ile kasy trafi do rzeczonego srodka...

 

założeniem noewj cba miało być wyrównanie szans. [...]

Wyrównanie szans w lidze to tylko piękna bajka i dziś może się okazać że dla większości właścicieli to co ustalili przez te dwa dni to za dużo i kielich nieakceptacji potegi wielkich klubów z wielkich miast się przeleje.

Ot Twoj slownik ma dosyc powazny blad: "wyrownanie szans" nie dotyczylo ich graczy tylko ich ksiegowych ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądnąłem dokładnie wypowiedzi obu stron po dzisiejszych wczorajszych negocjacjach. Stern z Silverem mówią, że poszli na ustępstwa jeśli chodzi o MLE, o długość kontraktów, o S'n'T. Stern powtarzał "to make a profit" zarzucono mu, że przecież 50/50 nie daje zysku, Silver się włączył, że liga dokona jeszcze kilku cięć wydatków niezwiązanych z CBA (i tu właśnie moje pierwsze pytanie o jakie dokładnie cięcia chodzi), tak żeby ten zysk był.

 

Fisher z Hunterem mówili o tym, że comish łudził ich tym, że najpierw mówił o 47% a potem wracał do 50. Tu jest moje drugie pytanie. Bo dla właścicieli opcja jest taka, że ustępstwo zrobiliby jakby zeszli powiedzmy z 53 (dla nich) do 50. Nie zrozumiałem tej części... Hunter porównał to do jakieś gry

 

No i według Billego Stern tak prowadzi negocjacje, że najpierw zajmuję się sprawami, w których liga poczyniła ustępstwa, a potem dochodzi do BRI i mówi, że teraz czas na zawodników, żeby oni zrobili ruch.

 

Jak byście byli mili to wyjaśnijcie mi te dwie kwestie.

 

A jak jeszcze powiecie o co dokładnie chodzi jak Hunter gadał między 11:22 a 11:55 we fragmencie na nba.com to już wszystkie wątpliwości znikną.

 

edit:

Jak doczytałem, to wyszło na to, że Stern mówił o 47%, ale wraz z poprzednimi dwiema sesjami zwiększył do 50%, czyli, że trochę kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak wogole sie namysliem to jezcze jedna rzecz w tym durnym lockoucie odkrylem

jesli BRI zmieni sie z 57 do 52 % to zawodnicy nie dostaja 5% obnizki pensji a 9% (57% BRI to 100% zarobkow 52% to 91%)

 

ogolnie jak slucham gadki ze fish sie zgadza na 50-50 a Kobe na to idzie to wiem ze Kobe dostaje pod stolem wyrownanie za lockout, podobnie Lebron, Wade

nie ma dla mnie huja we wsi by takie milionery siedzialy cicho czy tez wzglednie cicho gdy ich miliony walaja sie na lewo i prawo

 

co do glosowania i wiekszosci to ja na to patrze tak

ci co byli dochodowi czyli 8 zespolow o ktorych sie mowilo - na bank sa za sezonem

biorac pod uwage to ze przy przerzuceniu tych 9% w strone ownaz to zakladam ze co najmniej 4 a co najwyzej 12 klubow zrobilo sie nad kreska

 

na sezonie na bank nie zalezy Cavs, Sacto, Jordans

ogolnie to ciezko mi sobie na dzien dzisiejszy wyobrazic 16 klubow w lidze ktore przy tych warunkach byly by stratne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.