Skocz do zawartości

Kącik statystyczny


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się bawicie w jakieś obliczenia czy coś albo chociaż znaleźliscie, wrzućcie tutaj.

Ja na razie próbuję się zabrać za obliczenie przeciętnie jaki impact ma all-defensive niski a all-defensive wysoki poprzez policzenie o ile lepszą przeciętnie mają drużyny z all-d od średniej obronę.

Na razie wrzucam taką tam "zabawę"

Najczęstszym wynikiem PO w ciągu ostatnich 5 lat była wygrana w 5 przez drużynę z HCA. Tak więc jeśli ktoś ciemno obstawiał tak wszystkie mecze to miałby 35 pkt, 3 miejsce w typerze i sporo więcej pkt od takich znafców parkietu jak AI3 i Josephnba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drwij sobie z tych "znafcow parkietu", lecz ich posty sa znacznie bardziej merytoryczne od twoich

 

wracajac do tematu

tez postanowilem troche pogrzebac w statystykach odnosnie tego tematu

liczba dnia:

0 - tyle dostales odpowiedzi przed moim postem na swoj temat

 

dziekuje, dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się bawicie w jakieś obliczenia czy coś albo chociaż znaleźliscie, wrzućcie tutaj.

To na dobra sprawe moglbym tu wrzucic prawie kazdy post ze swojego bloga... ;-)

Ale jak widac to niezbyt popularny temat, wiec tylko wspomne o ostatniej [i jak dotychczas najbardziej hardcorowej] zabawie gdzie porownalem faktyczne kariery [wg Win Shares] otrzymane z danych pickow do tych, ktorych mozna bylo oczekiwac wg prawdopodobienstw przed loteria:

http://weaksideawareness.wordpress.com/2011/06/21/effects-of-draft-lottery-results-on-nba-history-part2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki.

Jak oceniacie defensywe danego gracza przez pryzmat cyferek?

 

Np. Jr smith.

Net points w D:

2010/11: +2

2009/10: -1

2008/09: -3.2

2007/08: -1

 

Czyli nie jest źle, nawet można powiedzieć że pozytywnie.

 

Ostatnio są dostępne dane z synergy, niestety tylko z tego sezonu, smith miał najgorszy wynik w net (+2) w tym właśnie sezonie, ale i tak to nie jest tragedia. Tragedia za to to nie wątpliwie jest obrona indywidualna:

 

ogólnie 434 miejsce w lidze !

w izolacjach 170 (18% czasu)

pnr ball handler 138 (20% czasu)

spot up 389(!!!!) (33% czasu)

off screan 123 (14%)

 

Z tego wynika, że jest obrońcą fatalnym dodając jeszcze jego niskie boiskowe iq czyli brak team D to wygląda to fatalnie, ale net points mówią co innego...

 

Czy jest jakiś sposób na w miarę normalną ocene zawodnika którego na codzien nie mamy okazji oglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzec na drtg poszczegolnych skladow na 82games i porownac z pozostalymi sg jak wygladaja te formacje bez niego. Do tego team defense to tez talent i moze akurat jest w tym intuicyjnie dobry. Ja jak Nuggets ogladam to patrze glownie na Nene i Lawsona, ale w obronie to akurat klnalem na Melo niz na Smitha, a po tradzie Nuggets bdb bronili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki.

Jak oceniacie defensywe danego gracza przez pryzmat cyferek?

 

Np. Jr smith.

Net points w D:

2010/11: +2

2009/10: -1

2008/09: -3.2

2007/08: -1

 

Czyli nie jest źle, nawet można powiedzieć że pozytywnie.

 

Ostatnio są dostępne dane z synergy, niestety tylko z tego sezonu, smith miał najgorszy wynik w net (+2) w tym właśnie sezonie, ale i tak to nie jest tragedia. Tragedia za to to nie wątpliwie jest obrona indywidualna:

 

ogólnie 434 miejsce w lidze !

w izolacjach 170 (18% czasu)

pnr ball handler 138 (20% czasu)

spot up 389(!!!!) (33% czasu)

off screan 123 (14%)

 

Z tego wynika, że jest obrońcą fatalnym dodając jeszcze jego niskie boiskowe iq czyli brak team D to wygląda to fatalnie, ale net points mówią co innego...

 

Czy jest jakiś sposób na w miarę normalną ocene zawodnika którego na codzien nie mamy okazji oglądać ?

on/off (net pts) to raczej słaba opcja ze względu na to, że ogromne znaczenie mają zmiennicy.

najlepiej patrzeć na DAPM oraz DRAPM. synergy też jest oczywiście bardzo pomocne, ale najwięcej jednak uwzględniają te dane z rodziny APM.

 

porównajmy JR do Bryanta:

 


JR KB

+1.9 +4.1 on/off

-0.3 -0.9 DRAPM 06-11

-0.5 -1.0 DRAPM 2011

-0.6 -2.0 DAPM 2009

-2.6 -0.6 DAPM 03-09

1.02 0.89 synergy ogólem

0.84 0.76 isolation

0.85 0.78 p&r ballhand.

1.04 0.67 postup

1.28 1.01 spotup

0.96 0.97 off screen

0.78 0.75 handoff

czyli tak, JR jest słabym defensorem, słabszym nawet od Kobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że tu prawie nikt nie respektuje zasad pisowni naszego języka, ale "z kąd"? No bez przesady. ;)

+1 myślałem że tylko mnie bolą takie kwiatki ;)

mysle ze nie tylko mnie wkurwia post typu

skąd

wnoszacy wiele do dyskusji

 

to nie jest forum o pisowni jezyka polskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.