Skocz do zawartości

kroki


martek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z definicją kroków.

1.Czy jeśli stoję i dostane piłkę i z tą piłką w rekach, zacznę obracać jedną nogą (ale druga stoi nieruchomo) na boki to czy mogę zacząć kozłować?

2.Nie wiem ile mogę zrobić tych kroków i jak są definiowane. W dwutakcie to jakoś naturalnie ale np.

-dostaje piłkę stoję na dwóch nogach i odrywam lewą nogę i stawiam ją dalej(prawa na ziemi) następnie odrywam prawą nogę i stawiam ją dalej odrywam lewą nogę stawiam ją i z niej się odbijam. Czyli w skrócie stoję na nogach lewa, prawa, lewa i z niej się wybijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tą nogę którą drugą oderwę to z niej się wybijam czyli tak:

stoję. kaładę dalej lewą(prawa nadal nie ruszona), odrywam prawą, kładę ją i z niej się odrywam?

Nie mogę jeszcze lewej położyć i z niej wyskoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dostaje piłkę stoję na dwóch nogach i odrywam lewą nogę i stawiam ją dalej(prawa na ziemi) następnie odrywam prawą nogę i stawiam ją dalej odrywam lewą nogę stawiam ją i z niej się odbijam. Czyli w skrócie stoję na nogach lewa, prawa, lewa i z niej się wybijam.

O 2 kroki za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo pisał, że stoi, a nie biegnie ;).

 

Jest tak:

1. Załóżmy, że nie masz kozła.

2. Robisz piwot na lewej nodze (prawa się rusza).

3. Wyskok możesz zrobić albo z lewej albo z obu.

4. Jeśli zrobisz wyskok z samej prawej (co i tak dość dziwnie by wyglądało) to na 90% gwizdną Ci kroki.

5. Naturalnie nic więcej zrobić nie możesz. O ile w dwutakcie masz prawo do dwóch kroków, to z piwota fizycznie tylko jeden, więc dalsze ruchy są zabronione.

6. Podkreślam: dwutakt ma zastosowanie tylko z biegu. Z miejsca (piwotu) - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chodzi mi o take zagranie:

złóżmy że stoję po lewej stronie

kozłuje, łapię piłkę markuje rzut (gościu podskakuje) omijam go lewą nogą(prawa nie ruszona) robię krok prawą i z niej skaczę rzucam albo podaję.

Czyli tak jak napisał Richie robię w zasadzie tylko jeden krok.

 

"3. Wyskok możesz zrobić albo z lewej albo z obu. " to w zasadzie do tego co napisałem mogę dostawić jeszcze lewą i z niej się wybić?

 

załóżmy że stoję ze złączonymi nogami robię :

1.odrywam i stawiam lewą nogę do przodu

2.odrywam prawą nogę i stawiam dalej za lewą

i czy mogę jeszcze 3. Stawiam lewą i z niej skacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tez zapytam

 

jest taka akcje, biegne z pilka stoi obronca przede mna, tuz przed nim zaczynam lapac pilke beda na lewej nodze, robie piwot w jego prawa strone i staje na prawej nodze w 1 kroku i teraz dostawiam ten 2 krok i czy ta 2 noga ( lewa ) moze dalej odrywac sie od ziemi ? w sensie robie szybki piwot i chce zamarkowac rzut w tym 2 kroku jakby. kroki ?

 

mam nadzieje ze dosc jasno napisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego nie jest krokami?

http://www.youtube.com/watch?v=qZb_KIwWzhc

 

Wydawało mi się, że dwutakt bez kozła można zrobić tylko jak dostajesz piłkę w ruchu, a Bosh wyraźnie stał i zrobił dwutakt.

nie zrobil dwutaktku, zrobil taki jakby naskok, choc uzycie slowa 'skok' wydaje sie tu byc pewna przesada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to czasem wydaje mi sie, że trening koszykarza to jedynie koksowanie na siłowni cały czas, czyli pakowanie tylko mięśni, a mózgu wcale. No bo jak to jest, że niektórzy ewidentnie nie znają przepisów (założe sie, że w teście na znajomość zasad wygrałbym z wieloma zawodnikami, w teście na znajomość historii ligi pewnie też), np. Ray Allen kiedyś rzucił wolny o tablice, albo Howard dziwił sie, jak mu odgwizdali goaltending po zablokowaniu piłki odbitej o tablice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.