Skocz do zawartości

[E-BASKET] dh12 vs przem


dh12

Rekomendowane odpowiedzi

fhuj nie mam czasu bo playoffs i matura i to chyba raczej w takiej kolejności niestety

 

Zmiany w starting5 : Majerle-Jordan-Hill-Kemp-Sabonis

 

DEFENSYWA:

 

Zmieniłem wyjściowy skład, ze względu na to, że Przem ma dosyć wysoki lineup - to tak tytułem wstepu

matchupu defensywne:

Majerle-Manu

Jordan-Moncrief

Hill-Rice

Kemp-Zo

Sabonis-Duncan

 

czemu akurat tak?

 

Majerle to dobry defensor 1on1 (2xallD), co prawda żaden z niego wybitny stopper, ale jest twardy, nieustępliwy i dobrze pracuje na nogach - mam zamiar przykleić go do Manu na tyle, by ten miał ograniczoną możliwość kozłowania i kreowania szczególnie że to jedyny groźny dla mnie zawodnik z piłką u Przema.

 

Jordan na Moncriefie to trochę fałszywe ustawienie, bo głównym zadaniem Michaela jest dochodzenie do pomocy przeciwko wysokim (Duncan, rzadziej Zo). Michael był przejebanym defensorem właśnie w podwojeniach i wszelkiego rodzaju pułapkach teamD. Jordan świetnie czyta defensywę, ma szybkie ręcę i dobrze rotuje, a dodatkowo Moncrief zupełnie nie grozi mi rzutem z dystansu, a przy jego ewentualnych cutach - MJ spokojnie powinien zdążyć, a jak nie to pod koszem jest jeszcze 7'3 Sabonis i Shawn Kemp z blokami z pomocy.

 

Hill kontra Rice zupełnie mi nie przeszkadza - Hill nie był wtedy tak świetnym obrońcą jak teraz, ale nigdy nie dawał dupy, był szybki, dosyć długi i inteligentie bronił/rotował, a że Rice to głównie spot up shooter do tego o wątpliwym atletyźmie to Hilla nie czeka wiele pojedynków 1on1, które musiałbym ukrywać.

Kiedy wchodzi Richmond to nie zmieniam specjalnie swojego planu i żyję z tym, że kryje go Hill - plamy nie da (jest wyższy)

 

Pod koszem oczywiście nie sposób uniknąć rotacji, ale podstawowe założenie jest takie, że Duncan będzie musiał przepychać się z Sabonisem, który kawałkiem niezłej góry lodowej jest :) - Tim nie będzie miał łatwego zadania przy szukaniu pozycji pod koszem, a gdy dostanie już piłkę to będzie musiał uważać na szybkie ręce Jordana z pomocy. Sabonis nieźle radził sobie z Shaqiem w 2000, kiedy był już dosyć stary a ja mam jego nieco młodszą wersję, więc gry 1on1 Duncana nie boję się tak bardzo (długie ręce, praca nóg, SIZE Sabonisa)

Poza tym zawsze pozostawiam sobie Kempa w pomocy (celowo kryje Zo, aby móc dochodzić z pomocy i straszyć blokiem - jego podstawowy atut w Sonics)

przy pickach Manu-Duncan staram się przekazać i bronić je bardziej Kempem niż Sabasem, ale jeśli już dojdzie do tego, że Sabas będzie zmuszony bronic picki - to gram albo help &recover albo podchodzę niskim obrońcą under (Manu jest dosyć nieregularny z półdystansu). W każdym razie zawsze z pomocy może dojść też Jordan.

 

Przy każdym small-ballu z którejkolwiek ze strono czywiście nie ma miejsca na boisku dla Sabonisa, to jasne

 

Podsumowanie:

-Przem ma dosyć duży tłok w ataku pod koszem i nie wyciąga żadnego mojego wysokiego z pomalowanego co daje mi dobry helpD pod koszem - 7'3 + Kemp

-żaden gracz Przema nie ma przewagi w izolacji

-Jordan w swojej podstawowej roli (double team i helpD)

-groźny z piłką jest tylko Manu

 

OFENSYWA

 

Gram trójkąty to po pierwsze

plan 1/

-Sabonis ustawiony na hi post (wykorzystuje jego zajebisty passing, dobry rzut z półdystansu i grę hand-off gdzie będzie naturalną i wielką zasłoną). Bez piłki też robi zamieszanie pod koszem głównie ze względu na swój size.

-Hill jako scorer tyłem do kosza w trójkątach - powinien wykorzystywać przewagę nad Ricem i jego braki defenswne. Hill miał tą ogromną zaletę, że pod koszem był unstoppable i miał bardzo szybki pierwszy krok - Rice będzie miał ogromne problemy z jego kryciem. Zresztą zawsze ktoryś z shot-blockerów będzie wyciagniety przez Sabasa. Poza tym Hill potrafi się świetnie podzielić piłką i skutecznie ucieknie od podwojeń.

-Majerle biega ścina biega ścina biega tudzież bardziej statycznie zajmuje spot na rogu boiska na trójce

-Kemp oczywiście głównie jako finisher, stawia dużo zasłon i ścina pod kosz, a jak ma miejsce to rzuca z połdychy - jak to w trójkątach - możliwości otwierają się poprzez ruch i grę bez piłki.

Ale mam też zamiar dać mu parę akcji 1on1 z Mournigiem szczególnie/Duncanem co by ich wpuścić w małe foul trouble - Shawn ma przewagę szybkości i verticala nad tą dwójką.

-Jordan bez piłki, tak jak w Bulls przez te wszystkie lata pod okiem Jaxa. Gra zgodnie z rytmem gry i zdobywa masę punktów na zajebistym %, nie zabija mi to wtedy ofensywy i nie zabiera touches innym.

+ hand off z Sabonisem, odcina się na zasłonach Kempa, rotacyjne zasłony na skrzydłach Hilla z Jordanem, post up i wszystkie shot clocki są jego

 

plan 2/ to co grałem poprzednio/ w skrócie:

strong side: Hill jako point forward rozdziela piłki i tworzy grę - picki z Kempem przede wszystkim

weak side: Laimbeer wyciąga obrońcę na obwód i stawia tam zasłony dla Jordana, a Mookie/Majerle okupują linię za trzy i cisną z podwojeń.

taka mała modyfikacja trójkątów, gdzie ruch bez piłki odbywa się przede wszystkim na weak side, a celem jest uwolnienie Jordana i zrobienie spacingu dla two-man-game Hilla z Kempem

 

plan 3/ bardzo rzadko - okazyjnie wręcz/

izolacje dla Jordana i small ball

 

Podsumowanie

-ruch bez piłki

-wykorzystanie naturalnych przewag (Jordan i gra bez piłki, Kemp jako finisher, passing Sabonisa, post up i passing Hilla)

-spacing

 

 

Swoją drogą, bo dużo ludzi pewnie uważa, że Przem ma wspaniałych obrońców na Jordana, otóż:

 

Jordan vs Richmond

tak wiem, że MJ stwierdził, że trudno gralo mu się przeciwko Mitchowi, ale nie przeszkadzało mu to jakoś w rozgrywaniu dobrych spotkań: http://www.basketball-reference.com/pla ... =richmmi01 - wynika z tego, że pierwsze naprawdę słabe spotkanie rozegrał Jordan dopiero jako Wizard...

 

Jordan vs Moncrief

http://www.basketball-reference.com/pla ... =moncrsi01 - to z samego regulara - jakoś nie widać tych problemó MJa

ale prawdziwa perełka to :

ROOKIE Michael Jordan vs prime Sidney Moncrief w playoffs '85

29.3/5.8/8.5/44%

wielki szacun jak na 2x DPOTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.