Skocz do zawartości

Thunder vs Grizzlies


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

a gasol to kto jest? joel anthony w ataku? czy może earl barron?

gasol zagrał dwa dobre mecze na 5 w serii

 

ja wiem że perk nie broni zacha, w sensie że brooks nie ustalił matchu upu perk-zach, tylko perk - gasol

ale jest sporo switchy po których zacha bronił także perk i zach łatwego życia nie miał, napierdalał te swoje fade awaye z podłogi.

powiedział bym że przy obronie zacha nawet faul jest niezłym zagraniem w obronie, bo zach jest jebniety się wkurwia, frustruje i później pałuje dalej. a perk w faulowaniu jest niezły :]

 

chytry ale nie chodzi już nawet o obrone indywidualną, w sensie konkretne matchupy

ja wiem że collison i ibaka świetnie bronią zacha i robią to przez większość czasu

 

ale spójrz co grizz robili w serii ze spurs

mieli miliard penetracji. conley, allen, young, mayo czy nawet vasquez

teraz grają w ataku tak schematycznie, że nawet maciek z klanu by ich rozkminił

zawsze wrzucają piłke do środka i czekają co dalej

a tym bardziej jak nie ma na boisku OJ czy battiera - ich jedyni 3pt shooters z pozycji 2,3

 

ogólnie to zasługa całego frontu thunder

ale krstic i ibaka grali też razem na boisku kiedyś tam i thunder dostawali zawsze dużo pkt z pomalowanego po penetracjach

teraz tych penetracji wiele nie ma i grizz dlatego grają jak grają

gdyby nie było tam perka tylko krstic to by wyglądało inaczej

 

poza tym chyba thunder wiedzą czego oczekiwali od perka skoro podpisali go zanim zagrał dla nich jakikolwiek mecz

i myśle że póki co się nie zawiedli

 

do tego to o czym już pisano - screeny dla obwodowych

do tego perk wniósł tam troche championship attitude

po game 5 zjebał kolegów z drużyny, że się za bardzo cieszyli jak dobijali memphis :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gasol to kto jest? joel anthony w ataku? czy może earl barron?

gasol zagrał dwa dobre mecze na 5 w serii

Nie, Gasol zagrał 3 mecze w okolicach swojego normalnego poziomu i 2 dużo lepsze niż normalnie.

 

ale spójrz co grizz robili w serii ze spurs

mieli miliard penetracji. conley, allen, young, mayo czy nawet vasquez

teraz grają w ataku tak schematycznie, że nawet maciek z klanu by ich rozkminił

zawsze wrzucają piłke do środka i czekają co dalej

Ja bym powiedział, że to wynik jednej prostej rzeczy: Thunder są w c*** lepsi niż Spurs.

 

Może to wygląda jakby temat Perka stał się ostatnio moją pasją życiową, ale ja po prostu nie trawię takich frazesów, utartego pi****lenia, które się powtarza bo tak się przyjęło mimo, ze to bullshit. I Perk-difference maker, zarówno dla Celtics jak i Thunder staje się ostatnio takim frazesem. Gość jest role playerem, spotkał w tych PO dokładnie takich zawodników na jakich mógłby się wykazać - Nene, Gasol, Zach, siłowo grające świnie i żadnemu z nich nie jest w stanie zrobić krzywdy. Na dobitkę przypominam, że Thunder będą mu płacić po 8-9 baniek za sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chytruz

No ale jeśli nie widzisz różnicy toughness między Thunder z tego roku a tymi z poprzedniego to jesteś totalnym ignorantem (w mniejszej skali ale widać to także po Celtics). Perkins może i nie zatrzymał nikogo na 10/7 40% ale Thunder mogą sobie pozwolić na zupełnie inny helpD pod koszem szczególnie po stronie Ibaki, mając w pobliżu Perkinsa zamiast Krstica/Greena, nie widzisz tego?

 

co nie zmienia faktu, że te 8-9 mln baksów to jednak za dużo

 

ale póki wygrywają to jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak sobie myślę, to ten blow może być dewastacją dla Memphis. No, ale jeśli mają pokazać charakter to kiedy jak nie teraz...

 

Jednak w przeciągu serii Thunder wydają się po prostu mocniejsi bo potrafili ograniczyć największą broń MG czyli front. Z Dallas tak łatwo nie będzie i może być fajna seria jak Russ zacznie grać mądrze i Durnat przestanie dawać dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak sobie myślę, to ten blow może być dewastacją dla Memphis. No, ale jeśli mają pokazać charakter to kiedy jak nie teraz...

 

Jednak w przeciągu serii Thunder wydają się po prostu mocniejsi bo potrafili ograniczyć największą broń MG czyli front. Z Dallas tak łatwo nie będzie i może być fajna seria jak Russ zacznie grać mądrze i Durnat przestanie dawać dupy.

Durant przestanie dawać dupy? W serii z Memphis ile meczy zagrał słabo, jeden? Dodatkowo ten zje***y przez Westbrooka chyba... Mając taki zestaw obrońców na obwodzie Durant gra dosyć dobrą serię. Grał by lepiej, gdyby atak OKC ukierunkowany, zwłaszcza w końcówce, był na niego, nie na Russella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wygląda jakby temat Perka stał się ostatnio moją pasją życiową, ale ja po prostu nie trawię takich frazesów, utartego pi****lenia, które się powtarza bo tak się przyjęło mimo, ze to bullshit. I Perk-difference maker, zarówno dla Celtics jak i Thunder staje się ostatnio takim frazesem. Gość jest role playerem, spotkał w tych PO dokładnie takich zawodników na jakich mógłby się wykazać - Nene, Gasol, Zach, siłowo grające świnie i żadnemu z nich nie jest w stanie zrobić krzywdy. Na dobitkę przypominam, że Thunder będą mu płacić po 8-9 baniek za sezon.

To może ja się wypowiem, jako jeden z krytykujących ten transfer, a widzę, że piłeczka jest odbita w naszą stronę.

 

Perkins jest role-playerem, nie ma dyskusji. Tylko chodzi o to, za co odpowiedzialny był ten role player, jaką pełnił rolę i co dawał swojemu zespołowi. Boston dobrze znasz, ich wady i największe zalety, a przede wszystkim jak ten cały kolektyw pracuje, inaczej, z jakich elementów ta Celtowa układanka jest zrobiona.

 

I tak, pod koszem, Perkins był swego rodzaju difference-makerem, oczywiście zachowując pewne proporcje. Jeśli jescze dodamy, do tego kogo w zamian Boston dostali za Perka i jak to z rotacją podkoszową Bostonu się komponuje (O'Nealowie - chyba najbardziej kontuzjogenny duet centrów w lidze) to nie dziwota, że ten ruch budził kontrowersje.

 

Już nie wspominam o rzeczach, których pisali maro, buła czy dh12, czyli toughness, help defense, clog up the paint. A defensywa Bostonu od tego przecież się zaczyna. Mając dwóch 40-letnich, kulawych O'Nealów musisz mieć solidny backup, który to zapewni, a Krstic na pewno taki nie jest.

 

Do tego Ainge wybrał sobie świetny czas, zawodnicy pojęczeli w mediach i z bilansu 41-14, pierwszego miejsca w konferencji (HCA!) zrobiło się 56-26 i 3. miejsce, czyli 15-12 i strata HCA. Chyba nie o to chodziło. O tym też trzeba pamiętać. To również rzutowało na grę Bostonu w PO.

 

Perkins był dobrze pasującym elementem tej całej układanki. Robił to czego potrzebował Boston, był niezłym fitem. Green i Krstic tacy nie są, przynajmniej ten pierwszy jeszcze nie, więc do następnych PO można jechać Ainge'a za ten transfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją droga

kiedy mieliśmy tak młodą, świeżą i ciekawa serię w PO?

 

a i tak mam wrażenie, że obie strony nie grają na szóstym biegu, chociaż wydaje się to z winy Grizzlies, którzy bez Gaya a przy Durancie - nie mogą sobie pozwolić na żadne shootouty, dlatego też zauważcie jak kontrolują transition i jak cisną HCO przez wszystkie kwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie się złożyło bo Ci będą grać w niedzielę G7 a na wschodzie już G1 ECF.

 

Kurde jednak Memphis pokazało charakter, ale jak w końcu Durant zagra jakiś mecz na miarę hype'u jaki się wokół niego nazbierał to raczej niedźwiadki polegną. Strasznie cięzki grunt w tych POs ta Oklahoma.

 

Ewentualnie Zach zagra jeszcze lepiej niż dziś i będzie po kartoflach. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wspominam o rzeczach, których pisali maro, buła czy dh12, czyli toughness, help defense, clog up the paint. A defensywa Bostonu od tego przecież się zaczyna

Akurat help defense nie jest nawet w małym stopniu domeną Perka.

 

Ten trade trzeba oceniać pod 2 względami:

 

1. Czy z Perkiem Celtics wygraliby serię z Heat? - Nie.

2. Czy danie mu takich pieniędzy jakie dostał w OKC miałoby sens? - Nie, to byłby błąd, wiedział o tym Ainge i dlatego zrobił tą wymianę.

 

Rok temu Thunder na pozycjach PF i C rotowali jednym SFem, grającym po 40 minut i trzema PFami, Ibaka grał po 18 minut. Jeff Green to prawdopodobnie najgorszy starting PF w lidze. Teraz mają standardowy personel 2C + 2PF, przede wszystkim z Ibaką na full time job. Jakaś jest w tym zasługa Perka, bo to przyzwoity obrońca, ale żaden game-changer, ani franchise-changer, w dodatku mocno przepłacony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła seria, z jednej strony chciałbym żeby OKC się spotkało z mavs, z drugiej zaś Niedźwiadki grają fajny drużynowy basket, Conley to mądry gracz(dejm!) a ich kołcz odwala naprawdę kawał dobrej roboty co by tu dużo nie mówić. Pozostaje tylko żałować ,że tego nieszczęsnego Gaya nie ma, bo trochę punktów by dostarczył, a tak to Grizz mogą tylko polegać na formie Marca i Zacha, ale ten drugi jak się wkręci to robi wielkie rzeczy :) Kto by pomyślał, seria z Spurs i nadal ten wózek ciągnie.

Game 7 dla Grizz... O ile znowu tak ładnie ograniczą durexa. No i o ile znowu Westbrook włączy hiroł mołd on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny ruch z Mayo w s5. Druga polowa perfekcyjna w wykonaniu Grizz i oby zagrali tak w g7.

 

Licze ze Westbrook sie ostro podpali w ostatnm meczu i pogrzebie Thunder :) mimo ze Maynor gral krotko to dla mnie okc wygladali lepiej z nim i Durantem na boisku niz z para Westbrook-Durant.

 

Ciekawe czy zacznie sie jakis kwas miedzy Russellem a Durantem. Nie pasuja do siebie. RW ma teraz wysoka wartosc i moim zdaniem idealnym rozwiazaniem byloby pchniecie go najlepiej za CP jesli ten zechce odejsc. Mogloby sie to udac i wtedy Thunder sa druzyna nie do jebniecia dla kazdego na obecnym zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ma dużą wartość, ale na pewno nieporównywalną do CP3. Pewnie musieliby dorzucić jakiegoś Hardena.

 

Zresztą CP3 żeby być tak zajebisty jak jest to potrzebuje pod koszem gościa typu Okafor/Chandler - każdy w sumie aofenswyny, ale i tak lepiej kończą niż kazdy wysoki OKC. Do tego West, czyli jego najlepszy kumpel of pnp. To nie jest tak, że CP3 pójdzie do OKC i będzie grał 2man game z Durantem bo to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Ibaka przy CP dostawalby pilki na tacy tak jak kiedys Chandler i to by wystarczylo, do tego ciagle sie rozwija w ataku. I nikt chyba nie moglby zaproponowac NOH lepszej oferty niz Westbrook za Paula.

 

Zobaczymy jak zagra Randolph w ostatnim meczu. Dzis w 4kw gral jak w ostatnim meczu ze Spurs. Stawiam na Grizz bo Zach w koncu zaczal grac swoje i licze ze w kolejnym meczu znowu ogranicza skutecznie Duranta. Wtedy Thunder beda musieli grac Westbrookiem co bedzie dla nich strzalem w stope. Go Russell!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie jak sam sk****syn!! Nie dlatego ze MEmphis wygralo bo mi obojetne kto wygra te serie (choc fakt, teraz przychylam sie kuopcji ze fajnie jakby Grizz dali rade :) ); ciesze sie bo Randolph jest tak niedocenianym przez kibicow graczem ze szok!!

Jest niedoceniany bo gral glownie w c***owych druzynach i jego gre malo kto obserwowal (tak sie zlozylo ze ja akurat obserwowalem), teraz poki MEM sa dalej w PO mozna sie rozkoszować jego grą!!

Z pyskatego, chimerycznego zaowdnika z duzym potencjalem (patrz statystyki... od zawsze) stal sie liderem druzyny ktora jest najwiekszą rewelacją PO!!

Szacun.

 

Nie zmienia to faktu ze Durantowi u siebie taki mecz sie pewnie nie powtorzy, a i sam fakt ze gospodarzem G7 bedą Thunder daje im sporo. Cuda jednak sie zdarzają i dlaczego nie Memphis?

 

Tak czy siak w CF bede trzymal kciuki za zwyciezce tej pary; czyz nie byloby pieknie taki zajebisty sezon zakonczyc- no jako ze to juz polfinaly to nie bojmy sie uzyc tych słów- mistrzostwem dla ktorejs z omawianych tu druzyn? :)

 

Where amazing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ma dużą wartość, ale na pewno nieporównywalną do CP3. Pewnie musieliby dorzucić jakiegoś Hardena.

 

Zresztą CP3 żeby być tak zajebisty jak jest to potrzebuje pod koszem gościa typu Okafor/Chandler - każdy w sumie aofenswyny, ale i tak lepiej kończą niż kazdy wysoki OKC. Do tego West, czyli jego najlepszy kumpel of pnp. To nie jest tak, że CP3 pójdzie do OKC i będzie grał 2man game z Durantem bo to za mało.

CP3 i tak pewnie odejdzie więc będą chcieli wyciągnąć jak najwięcej...a więcej niż RW nie dostaną.

Okafor kończy lepiej od Ibaki?? Chyba swoje posiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie naprawdę wielkie gratulacje dla Miśków 3mamy kciuki Oklahoma jest bardzo mocna i nie będzie niespodzianki jeśli przejdą, ale chyba wszyscy 3mają kciuki za Miśki bo zasłużyli. Pisałem to prawie przy każdej rywalizacji z udziałem Oklahomy, że decydujące będzie współpraca Westbrooka i Duranta. Obydwoje są nieprawdopodobnie mocni, ale nieporafią współpracować grają jakby obok siebie, nie grają na siebie! Widać jeszcze nei dojrzali na finał NBA to jest moje odczucie, nieprawdopodobnie silna ekipa w zasadzie to mam na mysli może tylko czwórkę z tej ekipy jak Russel, Kevin czy Harden i ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle w temacie - od tego się zaczęło

 

Grizzlies mają big balls a Hollins to mistrz in-game adjustments do czego zaliczam również zmiany w trakcie trwania serii. Nie pękaja nigdy i grają swoje cały czas czyli pakują się pod kosz i pchają tam piłkę w każdej akcji, a Gasol może dzisiaj w boxach wypadł blado ale to był jego wielki mecz w defensywie - zajebisty człowiek

 

Podwojenia, potrojenia i koncentracja na Durancie kosztem wjazdów dla Westbrooka chyba wychodzi na dobre Grizzlies, bo Rusell nie jest w stanie im tak wygrać meczu i freezuje Duranta kiedy tylko gra z piłką w każdej akcji po 10-15 sekund.

W ogoóle wyobrażacie sobie co by się działo gdyby James albo Kobe zagrali coś takiego jak Durant wczoraj? totalne nic w ataku i strach w oczach - o tym właśnie mówiłem, że póki Durant nie zrobi step up w swojej głowie to nie będzie najlepszym zawodnikiem na świecie. Duet Young-Battier rząąąąąądzi

 

 

anyway:

buła, to który Zach Randolph jest prawdziwy? ten z g5 ty ten z g6? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.