Skocz do zawartości

[e-basket] ogłoszenie duszpasterskie


dh12

Rekomendowane odpowiedzi

zgodnie z poleceniem:

zakładam ten temat

zgodnie ze sobą:

 

nie chcę przechodzić walkowerem, więc czy jest może ktoś kto chce przejąć team Łukasza albo ostatecznie wpakować się ze swoim i dostać wpierdol od Jordana?

 

kto ma na tyle chęci i komu się chce coś skrobnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie mam to pisac

 

bastillon

 

Artis/Hakeem

Hakeem/Grant

Artest/Pressey

TMac/Battier

Deron/Pressey

 

przedstawie tutaj moja taktyke, bo widze ze wiele osob nie zrozumialo na jakich zasadach mialoby to funkcjonowac. bede sie posulugiwal analogiami, zeby latwiej bylo to zrozumiec. w obronie Artis-Hakeem dzialaja jak wysocy Pistons 04. Artis jest Sheedem - man defense, Hakeem to Ben - team defense czapy etc. Artest jest w tym przypadku przeznaczony do krycia najlepszego zawodnika, a TMaca staram sie dawac na slabego atakujacego by wykorzystac jego dlugie lapy i atletyzm (bloki, steals!) w teamD. Battier to plaster, Pressey teamD, Deron i Grant graja swoje.

 

w moim teamD czesto podwajam i jest wiele ruchu, bo majac taki size i atletyzm latwo nadazyc z contestowaniem rzutow, w dodatku napierdalam w passing lanes, biorac pod uwage minuty moich graczy maja najwieksze wskazniki stl% w lidze. ogolnie taktyka defensywna przypominam Celtics Garnetta, moi wysocy nie daja sie postupowac i zespol swietnie broni picki i rotuje. ciezar ofensywy przeciwnikow spoczywa na niskich ktorzy duza graja 1 vs 1, rzucajac jakies midrange jumpery itp. w playoffach obrona Celtics jeszcze nie zawiodla, w dodatku ta taktya pochodzi z ery bez handcheckingu,

 

w ataku natomiast wyglada to jak Rockets 93-95, tyle ze mam i Thorpe'a (Gilmore) i Drexlera (TMac). Hakeem jest pierwsza opcja, ktora postupuje glownie na right bloku, jest to perfekcyjne dla Gilmore'a ktory w swojej karierze gral z drugiej strony kosza gdyz Artis jest leworeczny. Hakeem nie zmienia nic w swojej grze, grajac tak jak gral w latach 93-95 czyli przede wszystkim jako post-up iso scorer rzucajacy rowniez bardzo duzo 10-15 footerow. Gilmore nie psuje spacingu bo gra na weakside tak samo jak gral Thorpe, jego zadaniem jest dobijanie pilek i konczenie podan kolegow (najskuteczniejszy zawodnik ever w FG%!), w tej roli bardzo dobrze sprawdzil sie w swojej karierze. zatem obaj wysocy - i Hakeem i Gilmore - beda grac dokladnie tak jak grali w swoich karierach bo obaj sie w nich sprawdzili, jesli Thorpe pasowal do Olajuwona, to jak Artis mialby nie pasowac skoro gral to samo tylko ze lepiej ? wspolpraca wysokich byla przez wiekszosc niezrozumiala, mam nadizeje ze cos to rozjasnilo.

 

jesli chodzi o niskich to duza role pelni tutaj wysmiewany tutaj TMac. przypomne moze ze McGrady 2003 byl rowny Bryantowi 2003 (ktory wg wielu fanow Lakers byl conajmniej rowny mistrzowskiemu - ze wzgledu na swoja wszechstronnosc i defensywe). tak wiec TMac to byl napierdalacz ktory w playoffs nie stawal sie megapizda tylko za druga opcje mial Gordana Giricka, a za trzecia DeClerqa.

 

wada McGradiego nie jest talent, czy brak jakiejkolwiek umiejetnosci, bo zadnej z nich nie mozna uznac za razaca wade. jego wada jest brak leadershipu i czasami zaangazowania, co jednak nie bedzie mialo znaczenia przy takich locker room leaderach jak Hakeem i Battier, przy takich intensywnych napierdalaczach jak ta dwojka i jeden z najintensywniejszych ever - Artest. ani slabosci mentalne, ani zaangazowanie nie powinno stanowic tutaj zadnego problemu. dlatego wlasnie McGrady bardzo dobrze pasuje do tej roli, w dodatku kto nie sadzi ze TMac nie bylby jednym z najlepsych sidekickow ever ?

 

jak to ma dzialac przy Olajuwonie ? TMac bedzie jego Drexlerem, dlaczego mialoby to sie niby nie sprawdzic skoro w ataku TMac potrafil wiecej ? 2003 TMac rzucal 29 pper36, Drexler w najlepszym roku 25.7 grajac w bieganej koszykowce (103 pace, czyli wiecej niz nelsonowskie GSW 07). TMac jest lepszym i wszechstronniejszym scorerem i potrafi wszystko to co potrafil Clyde, jakim cudem to mialoby sie nie sprawdzic ?! TMac 2 opcja czuje sie jak ryba w wodzie.

 

role pozostalych zawodnikow: Deron kieruje gra - to co robi najlepiej, Artest Battier TMac Deron rzucaja trojki robiac miejsce w srodku, Pressey jest cutterem lub rozgrywajacym, Grant gra to co KG dzisiaj, do czego jest swietnie predysponowany. moj team ma wbrew pozorom prosta strukture - Hakeem jest 1 opcja, TMac 2 opcja, Gilmore jest gosciem od garbage points z putbackow itp, reszta rzuca z dystansu lub kreuje... jest wystarczajacy spacing (Deron TMac Battier 40% 3p, Grant Hakeem bdb midrange, Pressey i Artis koncza blisko kosza), nikt nie jest znany z ballhogowania i mam naprawde swietnych podajacych, Deron TMac wiadomo, Hakeem w tamtym okresie mial po 4-5 apg, w dodatku Grant jest jednym z lepszych passing bigs all time, obwodowi tez sa niezli.

 

nie wiem co mam wam napisac o taktyce ? ze TMac bedzie kozlowal atakujac kosz, a Hakeem robil dream shejki ? jesli do tej pory was nie przekonalem ze to zadziala to znaczy ze was juz nie przekonam wcale :) oni graja to co grali w swoich karierach, moim zadaniem bylo tylko przypisanie im odpowiednich rol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.