Skocz do zawartości

all time fantasy e-basket grupa III


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Tajm tu plej.

 

Mój roster:

G - Kidd, Jason 02/03

Kidd to obwodowy obrońca, jeden z niewielu niskich w historii, którego obecność na parkiecie robiła wielką różnicę nie w ataku, a w defensywie. Team defense, man2man defense, defensive rebounding - te, jakże obco brzmiące słowa dla czołowych guardów jego epoki dla Kidda były chlebem powszednim. W ataku Kidd służyć będzie jako rozgrywający w early offense (to on przeprowadza gałę na drugą połowę i napędza kontry), a w HCO jako spot up shooter.

G - Scott, Byron 88/89

Jeśli James Worthy jest znany z triple double w G7 NBA Finals, to należałoby również sobie przypomnieć kto rozpoczął tamten run Lakersów po mistrzostwo. Scott rzucił 14 pkt w 3. kwarcie, dzięki czemu Lakers wtedy odskoczyli od close game na +10 pkt i tego prowadzenia nie oddali do końca. Tak było w 88r. Szampany, trzeci pierścionek na palcu Byrona, bajka. Ale życie to nie bajka. W 89r historia Scotta stała się tragiczna. Byron rozgrywał właśnie kolejne świetne playoffy, Lakers też rozgrywali kolejne świetne playoffy sweepując po kolei Blazers z Drexlerem i Porterem, Sonics z Dalem Ellisem oraz Suns z KJ, Chambersem, Majerlem i Hornackiem. W finale czekali Pistons i pech chciał, że Scottowi popsuło się udo przed gm1 i dla bez niego to Lakers zostali zesweepowani. Dla słabiej orientujących się dodam tylko, że Byron Scott to jedna z 3 pierwszych strzelb ówczesnych Showtime Lakers. Wziąłem go, bo potrzebowałem SG, który będzie jak pchła w obronie i w ataku. Byron robi dużo wiatru, biega po zasłonach, trafia z półdychy i sieka trójki, biega do kontry i wysoko skacze. W obronie może bronić PG albo SG, tak samo jak Kidd, więc w zależności od matchupu mogę dowolnie wybierać.

G - Carter, Vince 00/01

Vince to moja energia z ławki. 10 lat temu Carter w zasadzie umiał wszystko. Jako młokos był liderem drużyny z Oakleyem, Kevinem Willisem, Markiem Jacksonem i Dell Currym w składzie. Niby wszystko gra, ale jego support w szatni nie rozmawiał o playstation, tylko o tym, że znowu w krzyżu strzela, rosnących zakolach i żylakach. Wszyscy mieli +35 lat i Vince w tej ekipie rzucał 1/3 punktów. Tamten Carter to nie tylko athletic freak - ma świetny mid range, trafia 40% trójek, gra bez piłki po zasłonach, ścina pod kosz, w ataku jest full package. Idealny lider 2nd unitu.

F - James, LeBron 09/10

Po co mam się o nim rozpisywać. Każdy ma o nim własne zdanie. LeBron jest moim rozgrywającym w HCO, będzie grał sporo pick'n rolli z wysokimi, będzie wbijał pod kosz (tzw taran move), będzie dokarmiał Dwighta lub Gasola, bez piłki będzie możliwie jak najczęściej ścinał pod kosz.

F - Kirilenko, Andrei 05/06

Chciałem mieć tweenera na pozycje 3/4. Myślałem o AK47 albo o Marionie, ale Matrix gorzej się nadaje do bronienia czwórek niż ruski, więc wziąłem Kirilenkę, żeby mieć możliwość smallballowania od czasu do czasu. Kirilenko to help defender z najwyższej półki (3 bl./mecz), który pobroni w zależności od potrzeb SFa lub PFa i nie będzie się z nimi pierdolił. W ataku zajebie jakiegoś putbacka, trafi z półdychy i pobiegnie do kontrataku.

F/C - Sikma, Jack 82/83

Sikma oprócz tego, że wygląda jak Gracjan Roztocki jest czołowym def rebounderem swoich czasów, all-D 2nd z zabóczym rzutem z półdychy (85% FT na przestrzeni kariery). Na początku swojej kariery zagrał 2 razy w finałach i raz nawet je wygrał kręcąc przy okazji średnie 16,2 pkt, 14,8 zb., 3,2 bl. Ja wziąłem prime Sikmę ponieważ jego styl gry specjalnie nie ewoluował, w latach 82/83 był po prostu najbardziej efektywny. BTW Sikma w 1982r wysłał na ryby po pierwszej rundzie samego Mosesa, ówczesnego MVP zatrzymując go na 49% TS. U mnie Sikma rozciągnie trochę grę, zapewni odpowiednią obronę man2man i doda bardzo pewną zbiórkę.

F/C - Gasol, Pau 10/11

Gasol to full package w ataku wśród 7-footerów. Daje mi uniwersalność, może być C, może być PF, pokryje też każdego z nich, świetnie podaje, ma półdystans, moves na low i high post. Wg mnie MVP zeszłorocznych finałów, gdzie był królem deski.

C - Howard, Dwight 10/11

Obecnie jest potworem z mocno niedocenianymi post moves. Howard kręci obecnie cyferki na poziomie prime Mosesa (25-15). Tak po cichu, bo przyszło mu ciągnąc na swoich plecach bandę leszczy. Był w finałach z Raferem Alstonem, Courtney Lee, Hedo Turkoglu i Rashardem Lewisem. To mówi samo za siebie. Gdyby zrobić fantasy draft mając do wyboru tylko obecnych graczy - wziąłbym go z nr 1. Dwight daje mi spokój pod tablicami, spokój pod i nad obręczą i spokój o punkty ze słabszymi fizycznie obrońcami. Mam zamiar go w tych przypadkach karmić do bólu, jeśli trafi się mu ktoś poważny pod koszem, Howard skupić się może na walce o zbiórkę w ataku i zasypie rywala tuzinem putbacków, przy okazji niszcząc go po drugiej stronie boiska.

 

Widząc w każdym all-time składzie najlepszych obronców, nie spodziewam się meczów z wynikami 127-126. Raczej 88-87, playoff intensity, 35% FG. Dużo walki, dużo zbiórek. Dużo okazji do kontr. Kontrakty moich zawodników są tak skonstruowane, że dostają wypłatę za mecz tylko wtedy, gdy zatrzymają przeciwnika poniżej 40%FG i zbiorą od niego 2 razy więcej piłek. Jak zapewne każdy wie, wzorowy kontratak powinien zacząć się od zebranej piłki po niecelnym rzucie. A skoro tak - mam Howarda, czyli najlepszego reboundera ostatniej dekady, mam Sikmę czołowego reboundera swoich czasów, a także Gasola, który zbiera bardzo dobrze. Na long rbs czekają LeBron lub Kidd, czyli nastepne wybitne jednostki w tej materii. Skoro zebrałem już piłkę, to Kidd ew. Bron może napędzać moją kontrę, do której rusza swe dupsko Carter i James co by całość uwieńczyć dunkiem. W drugie tempo na trójkę wbiega Scott, Vince również jeśli się spóźni pogrozić może jeszcze trójką w 5. sekundzie akcji z podania Kidda. HCO to karmienie Dwighta przeciw chuderlakom, przeciw wieżowcom picki LeBron - Dwight, LeBron - Gasol, bieganie po zasłonach Scotta lub Cartera, ewentualnie izolacje dla LeBrona.

 

Dziękuję. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.