Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie jakbym wiedzial ze wszyscy we wszechwiecie na tym forum maja pojecie kto to jest alvin robertson - ja nie wiedzialem , znal polowe graczy ktorych uzywamy to spoko

ale jak czytam ze Al Jefferson jest super albo Kobe to top2 wszzechczasow itp itd

wiekszosc forum zaczela ogladac kosza w 2005 , 90% nie widzialo nic z lat 80, dla 99% by w 2010 byl hujowy i nie zrobil polowy tego co zrobil teraz, Magic to wogole 1/3 Nasha to wiecie dla mnie to sie nie trzyma kupy i sensu, po to tak wybieralismy zeby to mialo rece i nogi

dla mnie glosujace cale forum to jak juz pisalem tak samo jak dunk contest czy taniec z gwiazdami - konkurs pieknosci

po huj mi konkurs pieknosci ?

oczywiscie ze ma racje

 

 

btw mozna zrobic oddzielne glosowanie dla 'niezrzeszonych', tylko kto to poprowadzi ? znajdzie sie taki chojrak, co policzy glosy ? dopilnuje terminow ? oszutow ukara ? jakby sie mial znalezc to niech sie odzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak te gameplany beda wygladac, wydaje sie, ze tu kreatywnosc bedzie odgrywala najwieksza role.

taa kreatywnosc, t.hardaway na post-upie, shaq na hi-poscie czy jak ?

 

ograniczenie zawodnikow do poszczegolnych lat pozostawia imho niewiele miejsca na kreatywnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja wymiekam. nie ma sensu forsowac tego pomyslu skoro tylko jedna osoba z poza ebasketu wypowiada sie przychylnie, wydawalo mi sie ze cos takiego bedzie bardziej atrakcyjne dla wszystkich, ale nie mam zalu. wkurwia mnie tylko generalizowanie i wrzucanie reszty urzytkownikow do wora z napisem wypierdalac, przez osobe dla ktorej ta zabawa to zyciowa szansa i chy rzucil dla niej prace w stoczni. ja ogladam nba od 94 roku z czestotliwoscia jako taka w miare technicznych mozliwosci. 90 procent draftowanych znam bardzo dóbrzei nie bedzie mi jakis basketowy populista wmawial ze tak na prawde to byl hokej na trawie kobiet.

 

mowiac o kreatywnosci chodzilo mi bardziej o styl pisania, a nie kombinowanie z rotacja czy tez matchupami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylbym za tym zeby najpierw bylo przedstawienie skladow i jakis podzial rol. bo ja np. bylbym ciekaw jako przeciwnik np. Xamela, jak on sobie wyobraza Shaqa i Mutombo razem. albo np. kim dla Koelnera bedzie Garnett. bo wiecie pozniej wyjda takie farfocle jak to ze Hakeem nie potrafil bronic PF, ze KG wprowadzal ludzi w foul trouble rzucajac jumpery pol meczu, ze Dirk jest slabym defensywnym zbierajacym chociaz ma jedne z najlepsych playoff dreb% ever i rozne takie.

 

najpierw przedstawienie, pozniej gameplan, pozniej odpowiedz.

 

co prawda trenerzy nie znaja ruchow przeciwnika przed seria playoffs, ale wiedza jak ten przeciwnik gra - maja do tego caly RS. dlatego my tez powinnismy miec jakas probke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja wymiekam. nie ma sensu forsowac tego pomyslu skoro tylko jedna osoba z poza ebasketu wypowiada sie przychylnie, wydawalo mi sie ze cos takiego bedzie bardziej atrakcyjne dla wszystkich, ale nie mam zalu. wkurwia mnie tylko generalizowanie i wrzucanie reszty urzytkownikow do wora z napisem wypierdalac, przez osobe dla ktorej ta zabawa to zyciowa szansa i chy rzucil dla niej prace w stoczni. ja ogladam nba od 94 roku z czestotliwoscia jako taka w miare technicznych mozliwosci. 90 procent draftowanych znam bardzo dóbrzei nie bedzie mi jakis basketowy populista wmawial ze tak na prawde to byl hokej na trawie kobiet.

 

mowiac o kreatywnosci chodzilo mi bardziej o styl pisania, a nie kombinowanie z rotacja czy tez matchupami

Nie musisz sie tłumaczyć.

A takich patafianów jak ai3 nawet nie czytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jakbym wiedzial ze wszyscy we wszechwiecie na tym forum maja pojecie kto to jest alvin robertson - ja nie wiedzialem , znal polowe graczy ktorych uzywamy to spoko

ale jak czytam ze Al Jefferson jest super albo Kobe to top2 wszzechczasow itp itd

wiekszosc forum zaczela ogladac kosza w 2005 , 90% nie widzialo nic z lat 80, dla 99% by w 2010 byl hujowy i nie zrobil polowy tego co zrobil teraz, Magic to wogole 1/3 Nasha to wiecie dla mnie to sie nie trzyma kupy i sensu, po to tak wybieralismy zeby to mialo rece i nogi

dla mnie glosujace cale forum to jak juz pisalem tak samo jak dunk contest czy taniec z gwiazdami - konkurs pieknosci

po huj mi konkurs pieknosci ?

no ale ai, to i tak do pewnego stopnia jest konkurs piękności (np. gdybym wziął Isiaha zamiast Nasha to na pewno miałbym większe szanse, bo Isiah jest "piękniejszy" w powszechnej opinii), a jakieś skrzywione poglądy odnośnie pewnych zawodników to każdy ma. nawet ty ;]

natomiast co do znajomości tych starszych, to przecież jeszcze niedawno chyba nie wiedziałeś np. kim jest Jeff Ruland, a i takiego Marquesa Johnsona to ile osób z naszej grupy widziało chociaż w jednym całym meczu?

 

tak więc ja bym nie skreślał innych osób tak łatwo, jak ty to robisz, szczególnie że ich nie znasz. poza tym np. LeweBiodroSmoka, jak widać, głupio nie pisze, zaczynał się interesować NBA jak większość z nas (bo kto nie czytał "magic basketball"? ;) ), więc co złego w tym, aby tacy forumowicze głosowali?

 

mi się podoba pomysł Przema - 2 punkty za głos GM, 1 punkt za głos pozostałych. no i oczywiście jeśli ktoś by głosował, to musiałby ocenić KAŻDY matchup, a deadline na oddanie głosu byłby taki sam dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się pod Bastillion'em.

 

najbardziej chodzi mi o zawodników z końca lat 70-tych i początku 80tych. te czasy nie mogłem oglądać na żywo z fizycznych przyczyn :). dla mnie to jest czarna magia a nie chce być ekspertem jeśli obejrzałem 4 mecze na krzyż danego zawodnika ,obejrzałem sobie statystyki i mam teraz wymyślić jak go bronić. nawet jeśli te mecze oglądałem to nie sprawiały mi przyjemności ,nudzą mnie mecze gdzie zawodnicy potrafią z piłką grać parę sekund 1 vs 1 co jest nie do pomyślenia w dzisiejszej koszykówce i jak oglądam tamten basket to oprócz kilku pojedynczych zagrań ,które są dla mnie świetne jeśli chodzi o docenianie tych osób co grały w tamtych czasach to jednak moje oczy kaleczę oglądaniem takiego typu spotkań. jak mam ułożyć gameplan przeciwko np. Glimorowi jeśli słyszę ,że najlepszy był we wciąganiu koksu i ruchaniu dziwek ,później ,że był Swiftem a dalej ,ze był drugim Dwightem Howardem. widziałem raptem jego trzy mecze i jakieś pojedyncze akcje na youtube. z takiej próbki to wezmę Marcina Gortata z trzech najlepszych meczów i wyjdzie na gracza kompletnego ,stopera,defendera,świetnego help-defendera,shot blockera, świetnego zbierającego i w dodatku posiadającego półdychę oraz potrafi zajebać tróję. ogólnie będzie mógł grać na pozycji nr 4 :)

lepiej byłoby jakby każdy opisał jaką widzi rolę dla zawodnika w swojej ekipie ,czy będzie dodatkiem z racji swoich ukierunkowanych talentów czy będzie graczem biorącym piłkę pod pachę i wygrywającym mecze.

 

jak to mówił jeden z najlepszych trenerów będących w Polskiej Lidze Koszykówki przed towarzyskim Meczem Gwiazd.

"Zabawa zabawą ale wygrać trzeba"

 

:)

 

 

p.s. mamy dużo czasu to naprawdę można się pobawić w szersze rozpisywanko aby później np. ai3 mógł napisać książkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbmy głosowanie, niech każdy przedstawi swoje zdanie

mi nie chodzi o to, że ci co nie biora udziału w naszej zabawie są jacyś upośledzeni i nie znają się na koszykówce, ale uważam że jest to za dużo 'pi****lenia' się z punktacją, deadlinem i dodatkową ilością userów do upilnowania.

 

z drugiej strony nie wiem czemu gameplany mają się ujawniać dopiero jak wszyscy je napiszą?

 

stwórzmy jakiś fajny pomysł na robienie tego wszystkiego, ustalmy kto głosuje, czy robimy ogólną prezentacje(bo z tego co rozumiem loraku to od razu lecimy na głęboką wodę i ustawiamy się pod przeciwnika)?

jak dokładnie będą przebiegać rywalizacje w grupach i kiedy gdzie i do kogo wysyłać/pisać swoją meczową taktykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bast co tzn ? przedstawienie ? uposledzony jestes ? przecie kazdy wie co prezentuje Garnett po co go przedstawiac przeciez nikt nie napisze ze Kg - gra na SG czy Hakeem rzuca nagle jumperki

albo Shaq trafia wolne w hak a shaq

co tu przedstawiac

huj ja juz wypocilem 3 strony gplanow i nie zmaierzam sie przedstawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przedstawienie i osobno gameplany. Ale może być też razem, wtedy po prostu pierwszy gameplan będzie dłuższy. Ja w każdym razie mam parę rzeczy do napisania na temat mojej taktyki ;]

 

 

O ile dobrze zrozumiałem to najpierw w tematach swoich grup przedstawiamy opis naszej ekipy, a potem już gameplany na konkretne matchupy wysyłamy do loraka, tak?

 

 

Co do głosowania, to skłaniam się ku temu, żeby brali udział tylko uczestnicy zabawy. No offense, nie mam nic do pozostałych użytkowników, ale imo będzie większy porządek. Chyba że ktoś ma dobry pomysł, jak to wszystko poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze najwiekszym problemem jest wykulczenie z glosowania osob, ktore nie maja az takiego pojecia jak Wy oraz wyeliminowanie oszustow (np. fake konta). Nie znam sie na mechanice forum, nie wiem czy we ankietach sa dostepne filtry userow, czyli wyodrebnienie tych ktorzy moga glosowac. Jesli to nie ejst mozliwe to rzeczywisiscie szkoda zachodu bo to tylko utrudnialoby gre i budzilo kontrwersje. Mimo wszystko dziekuje Przem i Lorak za przychylnosc i dobre slowo ;)

 

Co do ai. Nic do niego tak na prawde nie mam (albo jeszcze wczoraj nie mialem). Powiem wiecej bardzo odpowiada mi jego styl pisania, zdaje sobie sprawe, ze ma spora wiedze etc. A, że wypowiada sie kontrowersyjnie? To raczej nie jest zarzut. Problem zaczyna sie gdy wypoqiada opinie nt. ludzi, ktorych nie zna, a skoro ich nie zna to musza byc mega tepakami.

 

Podsumowujac. Bardzo sie wciagnalem w czytanie tego watku. Ciesze sie, ze w Polandzie jest moze nie duze, ale bardzo "utalentowane" grono zapalencow. Mysle, ze nie tylko ja mam taka jazde i byloby super gdybym mogl miec jakis choc maly wplyw na ta pasjonujaco zapowiadajaca sie rywalizacje slowa z cyfra :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.