Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Carter01 poza tym że przeskakiwał ludzi i francuzów, zrobił retro show (przyznaje było zajebiste) na asw i rzucił kilkaset punktów na Iversonie to nigdy nie byl uważany za najlepszego gracza w lidze, za top10 nawet. Co z tego, że sie fajnie zapowiadał?a Darius Miles jak się zapowiadał hoho

No spoko, ale my rozpatrujemy możliwości gracza w konkretnym sezonie, nie całość kariery. Jeśli ktoś rozegra 2 sezony na poziomie GOAT po czym kończy kariere to w tej zabawie jest brany z pierwszym pickiem. Carter sezon 2001 miał na naprawde wysokim poziomie i reszta sie nie liczy.

 

Zresztą MAgic i Bird to jedyni gracze* w tej lidze, którzy mają taki skillset i takie boiskowe IQ, że nie ma na nich obrońcy. Mięśnie da się obronić, ale inteligencji nie.

Czyli pewnie gdyby Einstein grał w kosza byłby GOAT ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszą obroną jest atak

to już było ale warto to powtórzyć

wyniki po 70 są dobre gdy po jednej i drugiej stronie grają Vujacic, Perkins, Snow, Foster etc

tutaj Wade-Kobe mamy na każdej pozycji i to trochę jak z all star game bez tej całej show-otoczki. wyniki są wysokie między innymi dlatego że grają faceci którzy ładują po 25 na zawołanie a 40 co niedziele.

fajnie mieć dobrą defensywę, ale lepiej mieć zajebisty atak a najlepiej i to i to.

To ciekawe, że ogółem wyniki w finałach jakieś kosmiczne nie bywały.

Btw wyniki w rookie challange są jeszcze wyższe od tych z asg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to o tobie Lorak ciężko mówić że coś zepsułeś, bo z Ewingiem i Robinsonem ciężko liczyć na coś więcej ni z 2 runda. bezpiecznie, przyznaje.

A ze swoim myślisz że wygrasz?

Nie no, masz skład fajny w D, ale reszta? MJ będzie rzucał tyle co reszta składu. Z tym, że z Cooperem albo Paytonem to nie będzie 50, a 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dh12, nie "c*** z tym jaki Carter" bo tutaj konkretnie chodzi o Cartera z tego wlasnie sezonu.

 

ja nie porownuje kariery do VC do kariery Gervina bo to nieten temat. tuataj wybieracie zawodnikow z ich najlepszych sezonow.

 

Fakt ze w skladzie karpika moze troche brakowac jakiegos porzadnego GTG na koncowke ale jak sie domyslam karpik nei bral VC zeby ten strzelal przy remisie w koncowce (chociaz potrafil!). tacy ludzie w wiekszosci poszli w 1-2 rundzie a to jest runda piata.

 

Vince nie bronil super ale gervin tez byl daleko. VC w tamtym roku tak samo robil w ataku co tylko chcial. nie mozesz mu zarzucac tego ze robil to efektownie :lol: Ten VC to znacznie wiekszy zasieg rzutu niz Gervin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ole to on robil late 80s ja mam prime magica a nie magica bez tytulow a tu o tego chodzi o Magica 88-91 Aids Magica ,

do tego Magic nie broni u mnie PG

odnioslem sie wystarczajaco czy mam ci przetlumaczyc tekst i wytlumaczyc ze gral ole ole od late 80 do early 90s

cos jeszcze ?

 

ach ten twoj sklad Lorak , jakbys gral z Obasa to bys wygral ale grasz w innej grupietu nikt sie nie paluje tym combem

ile chcesz pktow zdobywac 85 ?

 

masz DRoba i Ewinga nikt z klasy Olajuwona czy Duncana , ani Ewing ani DRob nie potrafia grac na Centrze , jak myslisz ze ktorys z w/w bedzie stal na 15fucie i robil miejsce drugiemu i bedzie Off threat to jestes smieszny , ze ktos oddal jumpera raz na polmeczu nie znaczy ze to jest jego gra czy tez trafia tego jumpera na 60%

 

jakie zastawianie ? a jak zbieraja pilke Thunder jak zbierali pilke tamci Lakers od 86 (czyli jak Jabbar byl Stiffem)? jak zbieraja pilke Sixers z Brandem jak zbieraja druzyne pilke ktore nie maja 7 footerow ? jak zbieral pilke Rodman Barkley ? Jk to sie dzieje ze Wade ma 6-7 zb/ mecz ? blagam

Magic mial 134 TD , gral Centra w 1980 , co to sa za sterotypy ?

 

gdzie prime Gervin do prime Cartera

Gervin Jordan Olajuwon to top3 finezji i amunicji w ataku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Coopera Jordan zrobi Koope. Nie no trochę pół żartem pół serio, ale gdyby to było takie łatwe - wybrać Coopera i zniwelować tym samym Birda Jordana Kobego etc to nigdy przenigdy żaden niski by do niczego nie doszedł.

Payton, rzeczywiscie niezbyt wygodny, ale Jordan 91-92 to trochę inny niż 96 mimo wszystko

 

jak wyjde Jordan-Hill-Kemp-L to jestem szybki, atletyczny świetny 1on1 i z niezłym podaniem. Brakuje trochę trójki, ale mam jeszcze 3 picki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dh12. Nie powiedziałeś mi jak chcesz grać run&gun składem, gdzie najlepszym zbierającym jest rozgrywający.

 

Naszła mnie ostatnio myśl natury ogólnej, że generalnie na forum kształtuje się grupka z dh12 na czele, gloryfikująca do bólu old times, głównie z powodu tego, że to było dawno i mało kto cokolwiek na ten temat tu kojarzy, więc jak się napisze, że George Gervin to był napierdalacz, to wszyscy przyklasną, bo nikt go na dobrą sprawę nie widział, a w końcu to Hall of Famer, więc musi być fajny. Parę faktów na temat George'a:

 

1. Przez całą karierę w NBA wygrał 3 serie PO! W ABA żadnej.

2. Był defensywnym zerem.

3. Jego Spurs grali up tempo nawet jak na tamte czasy. To była jedna z najszybciej grających drużyn w historii koszykówki. W porównaniu z nimi drużyny D'Antoniego to defensywne monstra, a Steve Nash w lidze Gervinów byłby DPOTY.

4. Był defensywnym zerem.

 

Vince Carter wygrał 5 serii PO. Tak, ten sam Vince "cipa" Carter wygrał więcej niż George "Iceman" Gervin.

 

Co do mojego składu - mam na razie najlepszą deskę i najlepszą transition offense. Młody Carter to również świetny off the screen shooter z trójką na poziomie 40%. Nie moja wina, że pamiętasz tylko dunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah ten ai...

powiedz mi misiu kolorowy, czemu myslisz ze bym takie srogie baty dostal w Waszej grze (nawet od loraka :roll: ) skoro nie wiesz kogo i kiedy bym wybral :D

to ze bronie Cartera (narazie nikt nie przedstawil powodu dlaktorego GG77-78 jest lepszy od VC00-01 pomijajac fit) nie znaczy ze bym go bral w I rundzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

good ol'days masz racje

Gervin trochę inna liga- 22 zespoły.

prime Carter- liga po lokaucie, historycznie słaby wschód.

nie mowie ze Gervin jest PO performerem w lidze GOAT ani nawet pólkę niżej, ale potencjał ofensywny i skillset koszykarski to ma lepszy od Cartera, bez żartów panowie. nie trzeba dickriderować oldskulu żeby to wiedzieć.

 

karpik, komu dajesz piłkę w 4 kwarcie?

atletycznie jesteś fajny, koszykarsko jesteś średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbyś Jordanowi albo Birdowi że zespół z Ewingiem i DRobem leci po tytuł, to w następny wieczór miałbyś 40 oczek na dzień dobry.

 

ah ten ai...

(narazie nikt nie przedstawil powodu dlaktorego GG77-78 jest lepszy od VC00-01 pomijajac fit)

jakich argumentow chcesz?

jeśli czekasz na cyferki od Microsoftu to sie nie doczekasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ole to on robil late 80s ja mam prime magica a nie magica bez tytulow a tu o tego chodzi o Magica 88-91 Aids Magica ,

do tego Magic nie broni u mnie PG

odnioslem sie wystarczajaco czy mam ci przetlumaczyc tekst i wytlumaczyc ze gral ole ole od late 80 do early 90s

cos jeszcze ?

przecież wziąłeś Magica '87-'88. jak to nie podpada po late 80s, to co podpada? tylko sezon '89? daj spokój.

co do bronienia PG to przecież on wtedy nie bronił rozgrywających, więc ameryki nie odkrywasz chcąc ukrywać go na innych.

 

 

 

masz DRoba i Ewinga nikt z klasy Olajuwona czy

defensywnie są na tym poziomie.

co do jumpera to Robinson rzucał regularnie, Ewing ze swoich baseline J też nie jest przecież znany dlatego, że trafił raz do roku.

 

dh

obejrzyj finały 1987 to zobaczysz jak grał Bird kryty między innymi przez Coopera. jakieś 43% FG jeśli dobrze pamiętam (nieprzypadkowo zresztą Coop był DPOY właśnie w tamtym sezonie). Jordan przeciw elitarnym defensywom (NYK 93, heat 97, sonics 96) też rzucał podobnie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dh, ja po prostu nie widze w czym ten old-skul Gervin byl taki lepszy od Cartera 00-01. Mowisz ze mial latwosc zdobywania punktow ale VC mial rowniez niesamowita umiejetnosc zdobywania punktow w kazdy sposob. przewagi w D brak.

jesli chodzi o PO to karpik juz conieco napisal.

nie chce cyferek (chociaz moga byc, raczej minimalnie sie sklaniam ku obozowi loraka i Basta jesli chodzi o statsy, szczegolnie jesli chodzi o dawne czasy, z ktorych ciezko obejrzec wiecej niz te przyslowiowe "30h VHS-ow")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik, komu dajesz piłkę w 4 kwarcie?atletycznie jesteś fajny, koszykarsko jesteś średni.

Piłkę w early offense ma Kidd, w HCO ma LeBron. Tak, wiem, że piszę to w czasach kiedy Heat nie wygrali 200 meczów z rzędu w crunch time.

 

Trzeba sobie zdać sprawę, że nasza liga to nie jest liga gdzie skuteczność przeciętnego zespołu sięga 60% tylko dlatego, że oni są GOAT i są najzajebistsi i najlepsi, trafiają wszystkie buzzer beatery, game winnery i inne clutch syciułejszyns.

W tej lidze każdy ma po 40-kilka % FG i kluczem jest moim zdaniem to, jak zachowasz się po niecelnym rzucie + ile razy znajdziesz się na FT line - ja mam zamiar zbierać te cegły i gnać do przodu z piłką szukając easy pts. Nie skończyłem jeszcze draftować, więc dojdą mi kolejne opcje na HCO. W kontrach ja na razie wygrywam, bo mam zbiórkę i mam najlepiej biegający i kończący akcje pod dziurą team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie to bym zadał pytanie, kim jest Carter01 na tle historycznych wypasów? ale że to już jest liga historycznych wypasów, a Carter idzie w 5 rundzie jako gtg i ofensywny demon to ja pasuje. Carter nie wystraszył Iversona którego tutaj rzuca się na śmietnik a co dopiero creme de la creme...

czym sie rozni Carter 01 od Cartera09 poza tym ze nie skacze jak małpa?

 

a tak w ogole to idzcie w pizdu. kibicuje przemowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.