Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

wow Gasol outplayed 34 letniego Garnetta na jednej nodze. ciekawe jakby sie wymienili rolami ? w tym roku bedzie 2008 all over again.

 

ale wbrew temu co mowisz ja Gasola cenie i nawet mysle ze jest w tej lidze top2 defender na Olajuwona - po KG. tylko nie masz zadnej opcji na post-up. nie przy obroncach tej ligi przynajmniej. a Gasol przy Bynumie wcale nie gra zbyt dobrze w ofensywie, wiadomo ze najlepszy jest grajac picki w movement offense.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Dave nie jest żadną opcją w ataku.

Dlaczego nie? Dobry rzut z 5-6 metrów + świetny passing to mało?

 

Gasol jest ok, kwestia fitu, ja wolałem kogoś, kto będzie raczej rozciągał obronę ze swojej pozycji i nie potrzebuje ważnej roli w ataku, aby być efektywnym. Pau musi mieć swoje touches, swoją porcję rzutów, akcji jeden na jeden, żeby podładować akumulatorek do gry w obronie, do tego imo mniejszy zasięg rzutu no i mam wątpliwości, jak będzie sobie radził z typowymi bangerami.

 

Poza Cowensem rozważałem jeszcze innego wysokiego, ale nie był to Gasol.

 

Cowens grał w słabych ekipach w latach, które wybrałem, ale on na przestrzeni swojej kariery udowodnił, że jest znakomitym obrońcą i może być ważnym elementem bardzo dobrej defensywy. Może ma krótsze łapy od Gasola i nie grozi tak blokiem, ale szybciej rotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpika skład jest dla mnie jednym z mocniejszych. LeBrona ,Howard,Gasol,Kidd.

obrona w pomalowanym świetna ,obrona na obwodzie świetna ,szczególnie w help-defense. jedynym problemem może być płynność w ataku. Kidd mimo wszystko świetnie może napędzać kontry na tych graczy. jakbyś wziął jakiegoś koszykarza co gra bez piłki w stylu jak Millera czy Allen miałbyś dla mnie najmocniejszy skład. kompletny ,bez żadnych braków praktycznie. Gasol w dodatku w tamtych finałach był na współe MVP z KB24,Kidd coś tam ugrał z Nets więc ai3 Ci nie zarzuci braków cojones w zespole.

LeBron i Kidd są na tyle elastyczni ,że możesz spokojnie dobierać do s5 graczy z pozycji 1-3 i nie będziesz miał żadnych ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie 5 mint 4 kwarty do kogo pilka ?

kto oprocz Gasola ma jakies NBA supreme moves

jak dla mnie najbardziej wspolczesny sklad bez pierscieni (prawie bo Gasol)

albo macie krotka pamiec albo jestescie tak zachwyceni naszymi czasami

jak dla mnie dupy wogole ten sklad nie urywa, kto jest liderem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Dave nie jest żadną opcją w ataku.

Dlaczego nie? Dobry rzut z 5-6 metrów + świetny passing to mało?

 

Gasol jest ok, kwestia fitu, ja wolałem kogoś, kto będzie raczej rozciągał obronę ze swojej pozycji i nie potrzebuje ważnej roli w ataku, aby być efektywnym. Pau musi mieć swoje touches, swoją porcję rzutów, akcji jeden na jeden, żeby podładować akumulatorek do gry w obronie, do tego imo mniejszy zasięg rzutu no i mam wątpliwości, jak będzie sobie radził z typowymi bangerami.

 

Poza Cowensem rozważałem jeszcze innego wysokiego, ale nie był to Gasol.

 

Cowens grał w słabych ekipach w latach, które wybrałem, ale on na przestrzeni swojej kariery udowodnił, że jest znakomitym obrońcą i może być ważnym elementem bardzo dobrej defensywy. Może ma krótsze łapy od Gasola i nie grozi tak blokiem, ale szybciej rotuje.

Jendras c'mon. Mówimy o all-time great składach, Dave Cowens miał TS% w okolicach 50, więc jumper z 5-6 metra trafiac musiał coś na oko 40%. To dobry all around player, ale w half court już mało przydatny, w dodatku słabo zbiera w ataku. Gość da Ci intensity, dobrą zbiórkę w obronie, ale ja bardziej potrzebowałem Gasola z uwagi na HCO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowens przez wiekszosc kariery byl pierwsza opcja w swoim teamie i iso scorerem. byl tez ogolnie dosc c***owym finisherem. jednak jumpshooterem byl juz swietnym i z dalekim range. popatrz chocby na jego FT w granicach 80%. poza tym jesli chodzi o Cowensa to ogladalem doslownie wszystko co sie da z nim, razem jakies 25-30h tasmy i ogolnie byl dobrym spot up shooterem, ale jak mial wykreowac sobie cos to juz kiepsko mu szlo. wyobraz sobie dzisiejszego Garnetta bez post moves to mniej wiecej Cowens w ataku. jego zaleta byla defensywa. ogolnie w c*** szybko rotowal, zajebiste awareness, footwork, picki i transition. do tego man-defense potrafil grac na kazdym, od jumperkujacego PFa, do KAJa np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowens in 76' SI: I just lost my enthusiasm for the game....

ogolnie ciekawy gosc, ekscentryk , ale Jendras Cowens 78-79 to jak postawic na Niemcow w 44'

Gasol byl i byl cieplutki

 

http://basketball.realgm.com/wiretap/21 ... our_Theory

Bast gameplan - jak nie idzie dolem to daje pilke TMacowi - most gifted ever ktory posral sie w kazdej g7 i elimination game - kto glosuje za Bustilionem ?

yyy

nikt

dziekujemy za uwage

 

swoja droga to jedyne picki jakim przyklasnalem to Bird i Jordan no i Zeke a tak to sobie przyklaskuje narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dh12 - odpowiedziałaś, a nie zrozumiałeś.

 

Ai3 napisał już tyle bzdur, że nie wiem od czego zacząć. Zresztą w ogóle jego posty wolę traktować jako rozrywkę, bo styl pisania ma oryginalny (pozdrawiam). Filozofia draftowania, a raczej postrzegania zabawy czy zawodników to nie to samo, co ocena składów.

 

Według niego potrzeba wybierać samych MVP Finałów, samych clutch performerów, powiela stereotypy (Ewing i ignoruje dowody), a większość to cipy i się nie nadają do zabawy - a dla mnie szczególnie niepojęte jest, że nie wie, iż zdobycie tytułu to mnóstwo sprzyjających okoliczności i rozlicza zawodników w sposób komiczny.

 

PS. Proponuje Ci Morrisona wybrać Ai3 w następnej rundzie.

 

EDIT:

Here we go 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyjebke ogolnie na LJ

ale jak Lorak mogl wybrac Isiah a wzial Nasha to dla mnie to byl career low Loraka na forum serio

jak dla mnie od pewnego momentu i nie mowi sie o tym , Lorak przeszedl z obozu gdzie sie mowi o koszykowce - choc mam wrazenie ze zle sie w nim czul, do obozu gdzie sie czyta liczby i je analizuje i metanalizuje

stal sie statgeekiem a nie ekspertem od koszykowki , stal sie kims kto mysli ze liczby procenty i statystyki stanowia o koszykowce a nie szerokopojete jaja i zimna krew

tyle w tej sprawie

w tym drafcie jak nie masz jako go to guya kogoso kto wygral pierscienie jako lider to nie masz sie z czym pokazac bo tak naprawde na kazdego zostalo wywleczone takie gowno i taka sterta brudnych papierow w ich career best sezonach ze sie chowasz od razu

jak nie masz Kobego, Shaqa, Duncana, Jordana, Hakeema, Zeke, Magica, Birda czy Mosesa czy Waltona to sie nie pojawiaj bo nie masz czego szukac i chocbys jak mocny mial sklad to nic nie znaczysz

tego nie ma w staystykach i to jest podstawa koszykowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.